Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą zauważyłem w zapowiedziach na kwiecień coś takiego jak "G Wars". Coś mi się wydaje że Eurosport idzie drogą Discovery i History. Zaczyna zajmować się czymś głupiutkim i płyciutkim. To pewnie efekt wykupienia udziałów przez Discovery :) I tak się zastanawiam czy paneuropejskie kanały maja rację bytu. Taki Eurosport musi płacić krocie za prawa na cała Europę. Czy za jakiś czas oferty Eurosportu nie podkupią kanały z danych państwa? Np. w Polsce TVP, Polsat Sport czy nSport/Canal+? Ktoś się orientuje jak to jest z tymi prawami? Zdarzało sie że dane zawody pokazywał i Eurosport i TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie uprzedził,ale tak nie było,a jest,a wynika to z przynależności do EBU i tak prawa sprzedawane przez EBU mogą być zarówno w Eurosporcie jak i kanale krajowym . Dotyczy to między innymi Igrzysk Olimpijskich czy sportów zimowych jak skoki narciarskie czy biegi narciarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G Wars to prawdopodobnie jakiś głupkowaty japoński show. Z zapowiedzi wygląda coś na wzór Takeshi Castle ale pewności nie mam. Na pewno to nic sportowo poważnego :)

 

A czy może zdarzyć się tak że Eurosport wykupuje jakieś prawa a np. na terenie Polski, na wyłączność ma je Polsat Sport? Co w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos Eurosportu teraz mi się przypomniało. Czy polska wersja językowa nie była robiona gdzieś w siedzibie Canal+? I ciekawe jak to się ma do negocjacji co do obecności Eurosportów w nc+? Cały czas mam wrażenie że platformy satelitarne chcą pozbyć się konkurentów. Sportklubu mogą pozbyć się stosunkowo łatwo. Z Eurosportem może być trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

a ja oni to robią, że Janisz, Durda czy Laboga np. komentują Bundesligę w Eurosporcie 2 a dosłownie pół godziny później są już w Orange Sport (Janisz) lub C+ (Durda i Laboga) i tam komentują mecze..?

 

przy okazji, w programie na 06.04.2013 liga japońska powraca live..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja oni to robią, że Janisz, Durda czy Laboga np. komentują Bundesligę w Eurosporcie 2 a dosłownie pół godziny później są już w Orange Sport (Janisz) lub C+ (Durda i Laboga) i tam komentują mecze..?

Może dlatego że Warszawa nie jest wielkości całej Azji i spokojnie można się przemieścić ze studia do studia np. taksówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

no to jest zrozumiałe, oczekiwałem odpowiedzi typu z siedziby Eurosportu na ul.... do siedziby Orange Sport na ul..... jest ... km czyli ... minut drogi, z siedziby Eurosportu na ul... do siedziby C+Sport na ul.... jest ...km czyli .... minut drogi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja oni to robią, że Janisz, Durda czy Laboga np. komentują Bundesligę w Eurosporcie 2 a dosłownie pół godziny później są już w Orange Sport (Janisz) lub C+ (Durda i Laboga) i tam komentują mecze..?

 

przy okazji, w programie na 06.04.2013 liga japońska powraca live..

 

Świetna informacja :jupi: Masz jakies dojscia do newsow, czy po prostu wyczytales z programu TV?

Co do G-Wars - nie widze innej mozliwosci, aby to byl ten japonski tv-show, ktory lecial w promo Eurosportu na kwiecien - zobaczymy, moze to bedzie chociaz smieszne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawody będą się nazywać Eurosport Speedway Best Pairs i Eurosport jest wyłącznym nadawcą tego turnieju, jak na razie swój udział potwierdziło 6 państw : Polska, Australia, Szwecja, Czechy, Rosja i Dania, organizatorzy czekają jeszcze na odpowiedź zawodników z USA. Sam turniej wydaje się być atrakcyjny to powrót po 20 latach do MŚ w parach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale żaden powrót, bo to nie są MŚ w parach, tylko turniej towarzyski. Organizatorzy nie otrzymali zgody na to, żeby były to rozgrywki o medale MŚ. Poza tym jakie 20 lat, skoro do 1998 w rywalizacji o DMŚ nadal brały udział pary i zmieniła się od 1994 tylko nazwa? Ojj słaba Twoja wiedza o żużlu...

 

A dlaczego pokazuje Eurosport? Za kasę, którą otrzymali za pokazywanie IME, organizatorzy tych zawodów dostali prawo do pokazania na żywo jednego turnieju na antenie Eurosportu (to są Ci sami ludzie, którzy organizują w czerwcu turniej par).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...