Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bloki reklamowe będą trwać zapewne tyle samo co te na International. Wystarczy porównać z wersją niemiecką. Te tańczące gwiazdki na ekranie wersji international są właśnie po to by zsynchronizować różne rozszczepienia.

 

Wersja polska może przynieść też korzyści. Znów odsyłam do niemieckiej wersji. Mają kilka praw, które puszczają w swoim kraju. Niekiedy, w ramach turniejów wielkoszlemowych też było rozszczepienie gdy grali reprezentanci Niemiec. Oby tylko jakość nie była gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 90 procent forum tego nie chce! lepsze jest wrogiem dobrego.

 

Pamietam jak podczas relacji tenisowej p. Karol Stopa rozmawial z P. Katarzyną Strączy co by bylo gdyby bylo polskie okienko i stwierdzili ze bylby tylko polski tenis. Juz to widze, mecze Linette, Kubota czy Janowicza wyrzuconego na boczny kort wazniejsze od meczow Nadala czy Djokovicia:(

 

Nie bez powodu Eurosport wygrywal telekamery i ma najwieksze ogladalnosci. Po co to zmieniac na gorsze? (bo juz lepiej byc nie moze!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi tylko o Polskie reklamy, ile razy można mówić, teraz Polski oddział będzie mógł rozszczepiać sygnał tylko na nasz kraj z wybranych wydarzeń sportowych

 

Tu nie będzie rozszczepiania sygnału tyylko po prostu będzie ESP PL - początkowo ramówka będzie taka sama jak wersji INT, niewiadomo kiedy czy wogóle ESP zdobędzie prawa TYLKO na nasz kraj. Jedyny plus to może taki że będą mogli więcej naszych reprezentantów pokazywać.

 

Ciekawe jak długie będą reklamy. W obecnej formie ESP te reklamy można powiedzieć, że nawet nie przeszkadzają, bo jest ich mało, dlatego kanał jest drogi dla platform

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotal, odpowiem ci tak, w Rumuńskim Eurosporcie jest taka sama ramówka jak Polska, tylko że w dni meczowe Premier League leci tam Premier League, nawet retransmisji Angielskiej nie dają u siebie.

 

No,ale to jest jasne - przeciez wersja niemiecka tak wygląda.

 

Wyraźnie napisałem - ramówka polskiej będzie początkowo taka sama, jak w wersji tzw. międzynarodowej, a później ew. prawa na nasz kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regionalizacja Eurosportu powoli staje się faktem, było to do przewidzenia, wielu na tym forum wieszczyło powstanie lokalnych wersji Eurosportu. Wiadomo na rynku praw sportowych coraz większa walka między nadawcami, także lepiej stacji zakupić prawa na dany kraj niż na całą Europę - optymalizacja kosztów i inne warunki w konkursach/przetargach :D

 

Jak wskazują znaki na satelitarnym niebie to od 1 stycznia na naszych ekranach zagości Eurosport Polska. Początkowo jedyną zmianą będą polskie reklamy, a jeśli sygnał będzie w całości produkowany specjalnie na Polskę to i z jakimś czasem pojawi się polska grafika ekranowa no i pewnie jakieś prawa tylko na nasz kraj. Obecnie odbieramy Eurosport-y SD z tp. 2 - 11240MHz V. Eurosport 2 już od czasów zakupienia Bundesligi mamy w wersji lokalnej tzw. Eurosport 2 North East Europe, natomiast główny Eurosport do tej pory był w wersji międzynarodowej. Prawdopodobnie nasza Polska wersja Eurosport-u pojawi się na tp. CP 12188MHz V. Porównanie jakości: http://www.linowsat.de/cgi-bin/onlinechart.cgi?0130-11240-V-200+1+2+2+13834,13831,+2013-12-24(dotychczas), http://www.linowsat.de/cgi-bin/onlinechart.cgi?0130-12188-V-7400+1+2+7+7306,+2013-12-24(nowe parametry); wersja HD: http://www.linowsat.de/cgi-bin/onlinechart.cgi?0130-11278-V-400+1+2+7+13081,+2013-12-24(dotychczas), http://www.linowsat.de/cgi-bin/onlinechart.cgi?0130-10911-V-12000+1+2+7+15908,+2013-12-24(nowe parametry).

 

Jeśli chodzi o jakość wersji HD nie ma się co obawiać, zapewne pozostanie taka sama jak była, tym bardziej że według przypuszczeń zostanie umieszczona na tp. 120 gdzie CP ma jeszcze sporo miejsca. Spadek jakości będzie tylko w przypadku wersji SD Eurosportu. Na razie brak oficjalnych komunikatów, jak to będzie finalnie wyglądać to pewnie przekonamy się po nowym roku. Teraz to można sobie gdybać, ale opisany scenariusz że to CP będzie nadawać Eurosport w Polskiej wersji jest najbardziej oczywisty.

 

Ciekawe co stanie się z Eurosportem HD na tp. nc+, jest on przecież nadawany też dla innych platform, nie tylko polskich. I oby w razie tych wszystkich zmian nie odebrali nam dostępu do Eurosportu Int. z tp 2, bo do Eurosportu 2 Int. nie odebrali dostępu i kiedyś można było sobie oglądnąć Radwańską zamiast Bundesligi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kłopot bo mam tylko ESP1 a przegapiłem odcinek "Dakar 2014 - RoadBook" a widze że już nie będzie powtórek na ESP1. Czy ktoś może nagrywał na własny użytek ten program po polsku i mógłby się podzielić?

Czy mógłbym prosić taką osobę o kontakt na priv? Będę niezmiernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie tylko panika i propaganda o złej jakości w CP. Nawet jeszcze nie wiadomo czy na 100% Eurosport przeniesie się na pojemności CP. Gdyby doszło do przeniesienia to jakość Eurosport HD Polska będzie dobra http://www.linowsat.de/cgi-bin/onlinechart.cgi?0130-10911-V-12000+1+1+7+15908,+2013-12-26, widać to po tych parametrach.

Cyfrowy Polsat ma ten swój tp 12265 MHz V, na którym jakość kanałów pozostawia wiele do rzeczenia, ale z tp 10911 MHz V kanały nadają w bardzo dobrym standardzie. Nie można się przyczepić do jakości Polsat Film HD, Sundance HD, Universal HD czy TLC HD(choć on nadawany jest w troszkę słabszej jakości, ale to wina dosyłu kanału do Polski). Także Cyfrowy Polsat również potrafi nadawać w przyzwoitej jakości. W każdym razie trzeba jeszcze poczekać, wszystko okaże się 1 stycznia. Moim zdaniem niepotrzebnie Eurosport wprowadza zmiany z tymi reklamami, ale wiadomo chcą więcej zarobić na naszym rynku i ułatwić sobie działanie.

 

P.S. Obawiać można się o Eurosport SD, ale SD obecnie to sprawa drugorzędowa. Tutaj może być spadek z 3910 kbit/s na 2500 kbit/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie po burzy 2 lata temu cos popsulo w dekoderze/konwerterze (nie mam pojecia gdzie dokladnie) i tp. na wysokim pasmie, od 11700 MHz (czyli te od Polsatu) mam przesuniete o kilka pozycji i musze sie nameczyc, zeby cos wyszukac (trzeba porownywac liste tp. z Kingofsat i moja na dekoderze i liczyc przesuniecie). Np. BFM TV nie jestem w stanie wyszukac w ogole, bo jest na koncowym transponderze.

 

Mam nadzieje, ze parametry ES i ES zarowno w SD jak i HD sie nie zmienia.

Ktos ma jakies pomysly jak to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...