Skocz do zawartości

Żużel


miko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pedersen wcale nie zariabiał tak dużo w zeszłym sezonie K. Bjerre zarabiał 2 razy więcej niż Pedersen w sezonie poprzednim, a po obniżeniu kontraktu już nie chciał w Marmie strtować. Pedersena do Rzeszowa nie sprowadziła pani Póltorak tylko menadżer J. Ziółkowski o którym Ja mam nie najlepsze zdanie, gdyż był on w dużej mierze odpowiedzialny za politykę transferową w tamtym sezonie no i wiadomo co to przyniosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post po poście, pięciu najlepszych jedzie dalej - relacja z finału krajowych eliminacji do GP w Gdańsku, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Walasek, Janusz Kołodziej, Krzysztof Kasprzak, Piotr Świderski - to czołowa piątka gdańskiego finału krajowych eliminacji do Grand Prix. Właśnie ci zawodnicy powalczą w dalszych, międzynarodowych rundach kwalifikacyjnych.

Końcowa klasyfikacja:

1. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) - (3,3,3,3,2) 14

2. Grzegorz Walasek (Falubaz Zielona Góra) - (3,3,3,1,3) 13

3. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) - (3,3,1,2,3) 12

4. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) - (2,1,3,3,2) 11+3

5. Piotr Świderski (Unia Tarnów) - (3,2,3,2,1) 11+2

6. Rune Holta (Caelum Stal Gorzów) - (1,3,2,2,2) 10

7. Tomasz Chrzanowski (Polonia Bydgoszcz) - (2,1,0,0,3) 6

8. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz) - (2,0,0,1,3) 6

9. Tomasz Gapiński (Włókniarz Częstochowa) - (1,2,2,1,0) 6

10. Rafał Okoniewski (Caelum Stal Gorzów) - (1,2,2,0,1) 6

11. Daniel Jeleniewski (Atlas Wrocław) - (0,0,2,3,0) 5

12. Adrian Gomólski (KM Intar Ostrów) - (2,1,1,1,0) 5

13. Adam Skórnicki (Lotos Wybrzeże Gdańsk) - (0,0,0,3,1) 4

14. Tomasz Jędrzejak (Atlas Wrocław) - (0,2,d3,0,2) 4

15. Rafał Dobrucki (Falubaz Zielona Góra) - (0,d4,1,2,1) 4

16. Karol Ząbik (KM Intar Ostrów) - (1,1,1,0,0) 3

R1. Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra) - NS

R2. Damian Sperz (Lotos Wybrzeże Gdańsk) - NS

Źródło : Sportowefakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najśmieszniejsze jest to, że Pedersena w swoim zespole nie chce Piotr Żyto bo jak to określił: " To by zepsuło atmosferę w drużynie " . Tak na chłopski rozum to raczej w e-lidze Nicki szans na zatrudnienie ma znikome. Wszystkie kluby mają dopięty budżet na ten sezon (prawie), ustalony skład, kłopoty z kryzysem a jak wiadomo ten zawodnik do najtańszych nie należy i nikt chyba nie będzie chciał ryzykować popadnięciem klubu w jeszcze większe długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona Góra ma problem bo jeżeli zatrudni Pedersena to będzie miała 3 zawodników jeżdzących w Grand Prix, regulamin mówi, że w meczu może wystąpić 2 zawodników z Grand Prix, a na pewno Lindgren i Walasek nie zgodzą się na rolę rezerwowych. Nicki Pedersen nie zdecydował jeszcze, w jakim klubie wystartuje w tym roku w Polsce. Na swojej stronie internetowej poinformował, że rozmawia z jednym zespołem, ale do finału negocjacji jest jeszcze daleko.

- Ciężko póki co o konkrety, ale rozmawiam z klubem, którego oferta mnie zainteresowała. Z obu stron są jednak pewne rozbieżności, więc nie spodziewam się rozstrzygnięć w najbliższych dniach. Są jeszcze inne opcje, ale musimy poczekać co się stanie. Mam nadzieję, że nie będzie to trwało za długo i wkrótce ogłoszę co dalej z moimi startami w Polsce - powiedział Pedersen na swojej stronie internetowej.

Peter Ljung to kolejny zawodnik, który związał się kontraktem z drużyną Startu Gniezno. Szwed został wypożyczony z Unii Tarnów. Być może szansę debiutu w nowych barwach szwedzki zawodnik otrzyma w poniedziałek w meczu z GTŻ Grudziądz.

Wszystkie informacje pochodzą se strony sportowefakty.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem w Tarnowie na meczu Unii z Lokomotivem. Unia wygrała 61:30 i w/g mnie był to raczej trening punktowany. Jedynie emocje były gdy w drużynie Daugavpils startowali Grigorij Laguta i Maksim Bogdanow. Teraz tylko czekam na mecze z silniejszymi rywalami bo nadal nie wiadomo jaka jest siła tej drużyny. Dużo ludzi, fajna atmosfera na meczu i jeszcze większe korki. 40 min. zajęło nam wyjechać spod stadionu na obwodnice :evil: ale mimo to i tak zobaczyłem 5 biegów meczu Gorzów-Bydgoszcz. Dobry mecz w Częstochowie i gdyby był Petersen to Leszno by raczej nie wywiozło punktów spod Jasnej Góry.

 

P.S Od kiedy to SportKlub pokazuje 1 ligę żużlową. Spiker cały czas mówił, że we wtorek na tym kanale można zobaczyć retransmisję dzisiejszego spotkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że Marma Reszów przegrała, już prawie dogoniła Rybnik ale bieg 13 roztrzygnął mecz, brawa dla Mariusza "Mario" Węgrzyka za świetną jazdę i już drugi komplet punktów, w drużynie rzeszowskiej kompletnie zawiódł Max, Kuciapa pojechał słabo a upadek wyglądał fatalnie, gdyby nie dmuchane bandy to niewiem co by się stało. Mam nadzieję, że w niedzielę z drużyną z Grudziądza Marma wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicy Nickiego Pedersena pojawili się w Rzeszowie i przywieźli jego motocykle, dziś Pedersen ma się pojawić na treningu drużyny Marmy, zawodnik uzgodnił już warunki kontraktu z klubem tylko nie jest do końca jasne czy będzie chciał startować w pierwszej lidze te informacje podają Sportowefakty.pl.

Mam nadzieję, że Nicki jednak zdecyduje się na starty w drużynie Marmy i pomoże w awansie do Ekstraligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicki Pedersen jednak pozostanie w Częsrochowie tak przynajmniej informują Sportowefakty.pl 'Nicki Pedersen jednak będzie startował w barwach Włókniarza Częstochowa. Tą sensacyjną wiadomość potwierdziła Marta Półtorak, która poinformowała SportoweFakty.pl o zakończeniu rozmów z Indywidualnym Mistrzem Świata.

Informacja o pozostaniu Nicki Pedersena w Częstochowa urasta do rangi sensacji w świetle problemów Włókniarza, o których szeroko informowaliśmy na łamach naszego serwisu. Jednak dzięki zaangażowaniu środowiska żużlowego w Częstochowie udało się znaleźć sponsorów, którzy pokryją kontrakt Indywidualnego Mistrza Świata."

Ciekawe tylko czy ta informacja się potwierdzi jeżeli tak to Nicki wyjdzie na człowieka niepoważnego który chciał zrobić tylko trochę szumu wobec własnej osoby. Nicki wstydź się i czerona kartka dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś czy w tygodniu na TVS są jeszcze powtórki żużla :?: Nie wiem czy dam rade o tej porze wywalczyć pilota i oglądnąć ten mecz. Co do Pedersena to szkoda już gadać i pisać moim zdaniem tak nie postępują profesjonaliści a tym bardzie mistrz świata. Powinien od razu porozmawiać z CKM a nie robić jak już zostało napisane trochę szumu wobec własnej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześnie Nicki dogadał się z Włókniarzem i w piątek wieczorem przysłał podpisaną umowę faksem piszą o tym Sportowefakty.pl

Jak informowaliśmy wcześniej Nicki Pedersen dogadał się z działaczami Włókniarza i tym samym będzie reprezentował częstochowski klub w sezonie 2009. Podpisaną umowę Indywidualny Mistrz Świata przesłał faksem w piątek wieczorem.

Nicki Pedersen mimo korzystniejszej finansowo oferty ze strony Stali Rzeszów zdecydował się na starty w ekstralidze. - Pedersen uznał, że Mistrzowi Świata nie wypada jeździć w pierwszej lidze i zaakceptował nasze warunki. Duńczyk zapowiedział również, że chce zdobyć w końcu medal Drużynowych Mistrzostw Polski i to najlepiej ten najcenniejszy - powiedział rzecznik prasowy klubu Michał Świącik.

 

Nowa umowa z Włókniarzem oznacza, że Pedersen wystąpi w niedzielnym meczu "Lwów" we Wrocławiu.

Mh_misiek nie wydaje mi się aby TVS popwtarzała transmisje żużlowe w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontuzja Andresa Jonnsona nie okazała się tak grożna jak przypuszczano, i Szwed wystąpi dziś w meczu treningowym w Malilli piszą o tym Sportowefakty.pl

Andreas Jonsson w niedzielę zanotował bardzo groźny upadek w Bydgoszczy, w którym najbardziej ucierpiało jego kolano. We wtorkowy wieczór Szwed znów wsiądzie na motocykl i wystąpi w meczu sparingowym w Malilli.

Na torze Dackarny dojdzie do meczu sparingowego, z udziałem zawodników tej drużyny. W spotkaniu udział wezmą też m.in. Hans Andersen, Fredrik Lindgren, Kenneth Bjerre, Rory Schlein i Peter Karlsson.

 

Składy:

 

Dackarna Malilla

1. Rory Schlein

2. Nicolai Klindt

3. Andreas Jonsson

4. Linus Ekloef

5. Fredrik Lindgren

6. Tim Gudmundsson

7. Olof Nilsson

8. Jonas Einarsson

9. Eric Ashede

 

Hultsfreds Gymnasium

1. Kenneth Bjerre

2. Ludvig Lindgren

3. Peter Karlsson

4. Niklas Larsson

5. Hans Andersen

6. Christian Isometta

7. Pontus Sundstroem

8. Joel Larsson

9. Lasse Bjerre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekawy kto wygra Grand Prix Czech które w sobotę odbędzie się w Pradze. Oczywiście największe szanse ma Nicki Pedersen, ale na pewno i inni też chcieliby wygrać. Tomasz Gollob ma szasę na zajęcie miejsca na podium, ale musi pojechać bardzo dobrze. Myślę, że największymi rywalami Nickiego będą J. Crump, G. Hancock i L.Adams, może wreście przebudzi się Chris "Bomber" Harris który też pokazywał niezłą formę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikie karty na Grand Prix Czech otrzymali Lubos Tomicek, Matej Kus i Adrian Rymel oczywiście z Czech, wczoraj odbył się także trening, bardzo dobrze prezentował się Emil Sajfudinov, a wraca do zdrowia Scott Nicholls.

Wylosowano także numery startowe : źródlo : Sportowefakty.pl

Zgodnie z nowym regulaminem, w piątek rozlosowano numery startowe na sobotnią inaugurację cyklu Grand Prix w Pradze. Numer pierwszy wylosował Tomasz Gollob, który już w pierwszym biegu spotka się z Leigh Adamsem, Sebastianem Ułamkiem i Nickim Pedersenem.

Lista startowa GP Czech:

1. Tomasz Gollob (Polska)

2. Leigh Adams (Australia)

3. Sebastian Ułamek (Polska)

4. Nicki Pedersen (Dania)

5. Chris Harris (Wielka Brytania)

6. Andreas Jonsson (Szwecja)

7. Greg Hancock (USA)

8. Fredrik Lindgren (Szwecja)

9. Kenneth Bjerre (Dania)

10. Emil Sajfutdinov (Rosja)

11. Matej Kus (Czechy)

12. Jason Crump (Australia)

13. Scott Nicholls (Wielka Brytania)

14. Hans Andersen (Dania)

15. Rune Holta (Polska)

16. Grzegorz Walasek (Polska)

 

17. Lubos Tomicek (Czechy)

18. Adrian Rymel (Czechy)

 

Bieg po biegu (od krawężnika):

1. Gollob, Adams, Ułamek, Pedersen,

2. Harris, Hancock, Jonsson, Lindgren

3. Sajfutdinov, Kus, Bjerre, Crump

4. Holta, Andersen, Walasek, Nicholls

5. Nicholls, Gollob, Harris, Bjerre

6. Andersen, Sajfutdinov, Adams, Jonsson

7. Kus, Holta, Hancock, Ułamek

8. Pedersen, Lindgren, Crump, Walasek

9. Jonsson, Walasek, Gollob, Kus

10. Crump, Harris, Holta, Adams

11. Lindgren, Bjerre, Ułamek, Andersen

12. Nicholls, Pedersen, Sajfutdinov, Hancock

13. Hancock, Crump, Andersen, Gollob

14. Adams, Nicholls, Lindgren, Kus

15. Walasek Ułamek, Sajfutdinov, Harris

16. Bjerre, Jonsson, Pedersen, Holta

17. Gollob, Lindgren, Holta, Sajfutdinov

18. Bjerre, Adams, Hancock, Walasek

19. Ułamek, Crump, Nicholls, Jonsson

20. Harris, Andersen, Kus, Pedersen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...