Skocz do zawartości

Telewizor 4K


Rekomendowane odpowiedzi

Na temat tego Philipsa jest cały wątek na hdtv.com.pl - możesz sobie poczytać opinie. Z tego co widzę jak się ludzie skarżą to albo na jakieś drobnostki albo, że czegoś zrobić nie potrafią. Także na moje telewizor warty jest swojej ceny. Ja mam jego odpowiednika sprzed kilku lat i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od dziś jestem posiadaczem Philipsa 55PUS7502/12...

 

 

A nie myślałeś o tym modelu  Philips PUS8602  podobno jest nie zły ??? Wiem że już kupiłeś ale mnie chodzi czy brałeś go pod uwagę ?

 

 

https://hdtvpolska.com/ifa-2017-8602-pierwszy-tv-philipsa-wykorzystujacy-technologie-quantum-dot/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-kd-43xe7005-test.html

 

Kontrast tego TV  to jakiś kabaret.

Ten TV będzie gorszy od każdego 1080p.Pomijam panel IPS.  Tam nie ma nawet czerni

 

A jaki masz kontrast w matrycach VA już pod niewielkim kątem? To jest dopiero kabaret. Co mi ekstra kontraście, który momentalnie znika, gdy np postanowię wygodnie rozłożyć się na łóżku, mając głowę na wprost bocznej ramki TV? Nie każdy kupuje TV, by nieruchomo siedzieć z głową idealnie po środku ekranu. Czerń? W wielu przypadkach, czerń na VA, szczególnie samsunga, ratuje micro diaming, czyli wygaszanie ekranu, pozbawiające wyświetlany obraz praktycznie wszystkich szczegółów. Przykładowo, czarna marynarka w ciemnym pomieszczeniu wygląda jak czarna płachta. Bez micro diamingu wycieki światła, potocznie zwane "cloudingiem".

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój telewizor mam już 11 lat ale jak bym miał teraz kupować to taki żebym chociaż miał spokój na jakiś czas a ten Sony to ma tak kiepskie opinie że nawet za darmo bym go nie chciał. Nie wiem czym się ludzie kierują kupując ceną jak najniższą,bo chyba tak,bo na pewno nie wyposażeniem telewizora. Jest tyle teraz fajnych modeli w dobrych cenach a ludzie wybierają te co firmy nie mogą się pozbyć z magazynów.TV nie kupuje się na rok tylko na dłuższy czas także czasami warto dołożyć żeby być zadowolonym 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o tym modelu  Philips PUS8602  podobno jest nie zły ??? Wiem że już kupiłeś ale mnie chodzi czy brałeś go pod uwagę ?

 

 

https://hdtvpolska.com/ifa-2017-8602-pierwszy-tv-philipsa-wykorzystujacy-technologie-quantum-dot/

Również dokładnie obejrzałem ten model, ale jednak zdecydowałem się na zakup tego co mam...zaznaczę jeszcze, że telewizory wybieram spośród tylko i wyłącznie Philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego takiego Ci pokazałem :) Ten model jest bardziej zaawansowany jakieś kropki kwantowe ale opinie ma bardzo dobre :) Ja odkładam na OLED 55-65 cali jakiej firmy to sam nie wiem, wszystko zależy ile ma się gotówki. Philips też ma OLED seria 9 także jest w czym wybierać tylko kasa a sam TV nie jest problemem :)

 

PS:

 

Ten twój też ładny jest i fajnie wygląda ten głośnik podczepiany od dołu :) Jedynie co to HDR jest słaby tzn w przedziale 500 nitów jakoś tak  ale podobno widać różnice

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie   HDMI w 2018.   Będzie OLED i Dolby Vision. Testy dopiero pod koniec 2018.   Widać że  trzeba się kierować w strone Dolby Vision.   Tylko znowu     SONY  i ten ich clouding a LG  OLED  i to wypalanie  się na matrycy śmieci z kanałów które nie mają trasparentnego loga  . Będzie coraz więcej filmów w Dolby Vision.  A to HDR10+   nad którym pracuje Panasonic  Samsung i FOX  nawet nie znajduje sie w specyfikacji Blu Ray Ultra.

 

Czyli zostajemy ograniczeni do LG/SONy  i  TCL.    Mnie nie interesuje streaming   ten obraz będzie kompresowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś fakty poparte dowodem że OLEDY się wypalają jak kiedyś Plazmy ??? Żeby się wypaliło to musiał byś oglądać z 10 godzin albo i więcej to może ale i w to wątpię. Na forum HDTV POLSKA był poruszany ten temat OLED i póki co nikt nie zgłaszał tego problemu a mało tego ktoś pokazywał  że OLED Panasonic na targach było widać wypalony ekran a co się okazało że to były odbicia od matrycy także póki nie ma dowodów takich,także nie pisz że matryce OLED się wypalają :)

 

Za HDR+10 i DOLBY VISION firmy muszą zapłacić kasę żeby to miały w swoich telewizorach i  a mało tego to nie Panasonic nad tym pracuje tylko Samsung i to on sprzedaje to dalej dla innych, dlatego nie mają tego u siebie co po nie które firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tylko w Polsce  korzystają z OLEDów?  Ja czytam też forum AVS.  Po raptem 6 miesiącach już raportują  wypalenia. Nie 10 godzin a wystarczy po 6-7 na dobe i masz już na plazmie wypalonego logo.

HDTVPolska wszystkiego nie opisuje. Poza tym to forum jest sponsorowane   i większy marketing tam idzie  na Samsunga. 9 art mają o Samsungach aż.

 

HDR10+  miałbyć otwarty  tj  nie wymagający dodatkowych opłat?  .  Dolby wymaga licencji.    HLG będzie na sat . Pytanie jedno  skoro HDMI 2.1 ogarnia już  8k i więcej    a obecnie mamy Dolby Vision w gniazdach HDMi 2.0b  to czy za transmisje  metadanych odowiada w tym wypadku hardware?  Czy Dolby Vision jest sprzętowe czy programowe?  Bo jak na razie czytam iż  " mają dostać uaktualnienie"  .Dolby Vision   zdaje się w pełni pokazuje swoje  możliwości z panele 12bit   . Mamy taki TV?  Czy w większości są to 10  lub 8+ FRC  http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-3320965/true-10bit-8bit-frc.html

Najważniejsze to pytanie  czy ludzki oko zobaczy różnice między panelami 10 i więcej bit.

 

 

 

Nie taki stary klip.

 

Co do samych filmów.   Jest kilka w Dolby Vision w Ultra HD ale na razie same upscale. To chyba nie po to się kupuje TV z Dolby by Fake4 oglądać.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten filmik jest trochę bo jak by przyłączył na inną planszę niż żółta tą np na białą to było by lepiej widać te wypalenia. Ja mam Plazme i raz w życiu mi się wypalił obraz ale wziąłem na ekran gdzie nie ma sygnału na 30 minut i po kłopocie i od tamtej pory nie mam z tym klopotu. Tak w ogóle kto ogląda 6 godzin jedno i to samo bez zmiany obrazu??? Ja tam zdania nie zmienię i drugim po plazma będzie OLED bo to jest najbliższy przypominający obraz Plazmy a czerń to podstawa w TV:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskich forach też zwracano uwagę na ten problem, to, że powołano się na filmik od jakiegoś zagranicznego gościa nie znaczy że problem nas nie dotyczy.

 

Zresztą LG obiecuje, że tegoroczne TV OLED już nie będą cierpieć z powodu wypaleń - tak napisał Gajewski ze spidersweb. Taka deklaracja to przyznanie się do tego, że problem był - nie ma co kruszyć kopii o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie słyszałem żeby LG wydawało jakiś komunikat w tej sprawie no chyba że trafiły się jakieś szt i konkretne modele a  są 3 serię  B,C,G i nie wiadomo a jaką chodzi ??? Panasonic OLED,SONY OLED korzystają z matryc LG także problem powinien też ich dotyczyć a z tego co wiem to cisza nikt nie narzeka. Dla mnie nie ma tematu, jak ludzie nie umieją korzystać odpowiednio a na siłę wszystko da się zrobić :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowy jest też system utrzymania higieny matrycy - nie wiem jak oni to tam nazywają, niemniej stosuje się podobne rozwiązanie już od jakiegoś czasu i ma to na celu uniknięcie wypaleń właśnie. Ale i tak naprawdę jak to działa będziemy mogli dopiero stwierdzić po kilku latach - ja w każdym razie nie ryzykuję, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej higienę mówisz???? To nie LCD tylko OLED tu się nic dostaje do środka. Ktoś podaje że jakiś model LG OLED się wypalił a nie wiadomo jaki model. Ja mam Plazme i raz w życiu mi się wypalił obraz ale wziąłem na ekran gdzie nie ma sygnału i zostawiłem na 30 minut. Od tamtego czasu nic w życiu mi się wypalił obraz ponownie. Wina była taka że poszedłem spać a obraz ciągle taki samy przez całą noc. Obecne OLEDY mają system zapobiegania tego typu sytuacją. LCD nigdy nie dorówna OLED nawet te najdroższe modele także nie wiem skąd taka nagonka na OLEDY nagle. Oczywiście są drogie na ten moment ale i tak są tańsze niż na początku jak wchodziły na rynek. Każdy nowy model obniża cenę poprzedniego także czasami warto kupić model poprzedni:)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskich forach też zwracano uwagę na ten problem, to, że powołano się na filmik od jakiegoś zagranicznego gościa nie znaczy że problem nas nie dotyczy.

 

Zresztą LG obiecuje, że tegoroczne TV OLED już nie będą cierpieć z powodu wypaleń - tak napisał Gajewski ze spidersweb. Taka deklaracja to przyznanie się do tego, że problem był - nie ma co kruszyć kopii o to.

Ty tak na poważnie? Spidersweb jest najbardziej stronniczym i najbardziej sponsorowanym portalem dla Januszy.  

Masakra - czy takie wypalenie jest podstawą do reklamacji?

Po przeglądaniu for z tego roku LG kategorycznie odrzuca  jakiekolwiek formy wymiany takiego panelu.   A ten klip  to był  test  . Ktoś wziął chyba na własne ryzyko  i odpalił na 1 kanał codziennie i masz efekty.

Dziwny ten filmik jest trochę bo jak by przyłączył na inną planszę niż żółta tą np na białą to było by lepiej widać te wypalenia. Ja mam Plazme i raz w życiu mi się wypalił obraz ale wziąłem na ekran gdzie nie ma sygnału na 30 minut i po kłopocie i od tamtej pory nie mam z tym klopotu. Tak w ogóle kto ogląda 6 godzin jedno i to samo bez zmiany obrazu??? Ja tam zdania nie zmienię i drugim po plazma będzie OLED bo to jest najbliższy przypominający obraz Plazmy a czerń to podstawa w TV:)

To kupisz OLEDa  a potem nie jęcz  że coś się wypali.  

Ja na pewno nie będe szedł w OLEDA   LG.

 

O to szczegóły

Wypalanie  poszczególnych paneli

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

 

Był jeszcze art  jak ktoś miał taką sytuacje że po 5000h  miał już pierwsze oznaki wypalenia.   Dodam że  ma niby być żywotność 100 000h  czyli 11 lat oglądania.

 

Teraz taki  art.  Wole słuchać  Macieja Kopera niż  Gmeru .

 

Zgodnie z informacjami  HDR10+ ma się pojawić jako aktualizacja do każdego OLEDa zakupionego w 2017. Tyle że te OLEDY Panasia są z wiosny 2017.

HDR10+ to  konkurencja Dolby Vision     . Formatu którego nie ma nigdzie w specyfikacji.   Dolby Vision jak narazie ma 2 pozycje w Ultra Blu Ray w masteringu 4k  . Pozostałe to FAKE4k.  No i za to płacić?

 

 

Wszystkie  TV  będą mieć panel OLED  od LG ale to nie znaczy że te panele będą pracować tak jak LG. Panasonic  SONY i Philips chyba  mają swoje procesory  i to jest różnica.

Kluczowy jest też system utrzymania higieny matrycy - nie wiem jak oni to tam nazywają, niemniej stosuje się podobne rozwiązanie już od jakiegoś czasu i ma to na celu uniknięcie wypaleń właśnie. Ale i tak naprawdę jak to działa będziemy mogli dopiero stwierdzić po kilku latach - ja w każdym razie nie ryzykuję, :)

Historia Samsunga. Komus  kurz dostał się do środka   i Samsung odmówił  gwarancji.

O jakiej higienę mówisz???? To nie LCD tylko OLED tu się nic dostaje do środka. Ktoś podaje że jakiś model LG OLED się wypalił a nie wiadomo jaki model. Ja mam Plazme i raz w życiu mi się wypalił obraz ale wziąłem na ekran gdzie nie ma sygnału i zostawiłem na 30 minut. Od tamtego czasu nic w życiu mi się wypalił obraz ponownie. Wina była taka że poszedłem spać a obraz ciągle taki samy przez całą noc. Obecne OLEDY mają system zapobiegania tego typu sytuacją. LCD nigdy nie dorówna OLED nawet te najdroższe modele także nie wiem skąd taka nagonka na OLEDY nagle. Oczywiście są drogie na ten moment ale i tak są tańsze niż na początku jak wchodziły na rynek. Każdy nowy model obniża cenę poprzedniego także czasami warto kupić model poprzedni:)

Nie każdy TV  tak ma. Znam tą opcje że jak masz wypalone logo na plasmie  to odpalasz sobie np  sygnał z kanału analogowego którego nie ma i tak na kilka h.   Mówisz o 30 minutach.

Na Plasmach wypalają się loga nie trasnaretne. TVN24     AXN   zobacz  Bloomberg.

 

LCD może dorównać  OLEDOWI.  Patrz kropki kwantowe Samsunga. To jest  konkurencja wręcz dla OLEDA.

 

Przypominam że  pierwsze lipne OLEDY  w 55  LG to była cena 35000. W ogóle nie schodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem że będę brał LG tylko  ze biorę go pod uwagę dwa TV LG 55B7 i Panasonic 55ez950 bo na Z1000 mnie nie stać zwyczajnie :)

 

Czas Plazmy się skończył także nie ma co porównywać do OLED inna technologia inne czasy.Ja mam jeszcze do tej pory sygnał analogowy z kablówki socjalny i stad mogłem taki tryk zrobić.Wiem ze na tych stacjach się wypalają Plazmy ale to się nie zmieni póki same stacje tego zmienią

 

Patrzyłem na ten link to WYPALENIE dotyczy tylko i wyłącznie modelu B6 OLED od LG dziwna sytuacja :) Które modele Samsunga mają kropki kwantowe bo póki co słyszałem o serii 8 Philips 55PUS86:

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40512-ifa-2017-pus8602-%E2%80%93-pierwszy-tv-philipsa-wykorzystuj%C4%85cy-technologi%C4%99-quantum-dot/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W dalszym ciagu poszukuje TV do pokoju corki , mniejsza przekatna sadze ze max to 43" .

Czy warto Ambilight i ew. jakie TV warte rozwazenia w kwestii odswiezania 100Hz lub wiekszego ?

 

Jaki budżet chcesz na to przeznaczyć bo od tego będzie zależeć jakoś telewizora  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...