Skocz do zawartości

Telewizor 4K


Rekomendowane odpowiedzi

Testy  i kalibracje. Na takie coś to raczej nie pozwolą w zwykłym salonie.

 

Tutaj także ciekawy art

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-kupic-telewizor-4k-z-dolby-vision.html

 

Ja tylko od siebie dodam że OLED bywa że wypada gorzej od LEDa w kwestii  janości. Czasami w OLEdzie obraz jest za jasny i nienaturalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jasność została w tegorocznych matrycach zmniejszona - aby uzyskać dłuższe świecenie - co było przez długi czas problemem OLED.

A mimo tego nadal dla OLED podaje się kontrast nieograniczony - chociaż w praktyce może się okazać, że LED ma większy zakres jasności (od najciemniejszego do najjaśniejszego).

I chyba będzie trzeba wymyślić nową matematykę dla liczenia kontrastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z  efektem wypalania się loga  kanałów które nie są transparentne?

 

Samsung poszedł w kierunku  kropek kwantowych jest tutaj jakaś konkurencja co do OLED.   Natomiast SONY i inne  te co będą OLED to i tak panele od LG będą mieć.

 

 

Tutaj pozbierane troche jakich technologii będą używać poszczególni nadawcy więc warto wiedzieć co sobie kupić.

 

Kiedyś to było tylko to że TV musiał posiadać 100hz i panel matowy i obsługa 1080p/23.976           a teraz

 

 

CsKmh5mW8AA46Z9.jpg

android70hdr.jpg

 

97d261e6_UHD-Phases.jpeg

DGtEyvpXYAERG1c.jpg

DEMrYtiXkAEQj6L.jpg

 

kommt.jpg

 

DJovXDOW0AE7ttx.jpg

 

DKABeQ8W0AAZVoa.jpg

 

DL79n4TWsAASrkB.jpg

 

 

Jest tutaj wszystko opisane co nas czeka  co już  jest . Także co będzie w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Jeśli ktoś chce mieć HDR z metadanymi zmiennymi to musi poczekać sobie na pierwsze modele TV z HDMi 2.1  bo tylko one przepuszczą wszystkie standardy. Oczywiście w gre wchodzi wymiana amplitunera

Z dobrych wieści także zaczynają się już pojawiać pozycje REAL 4k jeśli chodzi o filmy Ultra Blu Ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na HDTV POLSKA to nadal musi mieć minimum 100hz do oglądania sportu a najlepiej 120hz..Jak patrzyłem na specyfikacje tv 4k to tylko w wyższych modelach jest 100hz-120hz a reszta ma 60hz. Pewnie mało kto zwraca uwagę na te Hz w tv a później jest zdziwienie czemu źle działa w  w sporcie gdzie są szybsza dynamika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są efekty  łykania reklam tanich  TV. Przecież jak ja widze reklame  z mediaexpretu  że  TV  Ultra HD poniżej 2000zł  to wiem że "oj będzie narzekanie" .

Na chwile obecną tylko 1 Samsung 43' chyba  jako Ultra HD  ma 120hz  w cenie ~3000zł. Oczywiście HDR jest ale statyczne. Jednak jak ktoś chce tylko do sat  to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że UHD na 43-calach, to pic na wodę. No chyba, że ktoś siedzi pół metra od ekranu, wypatrując z lupą szczegółów.

Chodzi mi o to że na takich 43'  odbierzesz sygnał  natywny  bez downscalowania. A tak mając pudło ultra hd a TV  który przyjmuje tylko 1080p  no będzie właśnie downscale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A was zaskoczę! Euro RTV AGD podaje ostatnio w swoim sklepie odświeżanie (prawdziwe). Ale czekamy jeszcze na uczciwe podawanie kontrastu no i jasności. A i tak będzie to mało - równomierności podświetlenia matrycy nie ma w żadnym parametrze. :)

Philips ma jeszcze w sprzedaży ten najtańszy 100 Hz na rynku 6501. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie spodziewaj się cudów, bo raczej to nie będzie prawdziwe 4K, a ten artykuł, który Ci podam, jest tego przykładem jakie stosują praktyki firmy. Do poprawnego oglądania sportu powinno by 100 Hz, a najlepiej 120 Hz, a z tego co wiem i widziałem, większość ma 60 Hz.. Pewnie w tej cenie są TV 4K, ale coś za coś.

 

Tu masz mały przykład teksty z tego artykułu:

 

Producent reklamuje te telewizory jako 4K Ultra HD i rzeczywiście potrafią one wyświetlić 3840 pionowych lub 2160 poziomych linii, co jest niezbędne do spełnienia wymogów Międzynarodowego Komitetu ds. Metrologii Wyświetlaczy (ICDM). Problem w tym, że najnowsze wyświetlacze RGBW UHD nie zapewniają takiej samej jakości obrazu jak konwencjonalne wyświetlacze RGB UHD

Konwencjonalne panele Ultra HD mają w poziomie 3840 pikseli, a każdy z nich składa się z 3 subpikseli RGB, co daje 11520 subpikseli (w poziomie). Z kolei wyświetlacz RGBW UHD ma w poziomie tylko 1920 pikseli składających się z 3 subpikseli RGB (co daje 5760 „kolorowych” subpikseli) oraz, dodatkowo, 1920 białych subpikseli. Jeżeli zsumujemy liczbę kolorowych i białych subpikseli takiego wyświetlacza, okaże się, że ma on w poziomie tylko 7680 subpikseli (5760+1920). Oznacza, to, że wyświetlacz RGBW UHD ma w poziomie tylko 67% subpikseli typowego wyświetlacza RGB UHD

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-kupic-tani-telewizor-4k.html#komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art  jest z 2015 mega nowy :D  

No ale wtedy to było tak że TV  jedynie  upscalowały sygnał  sprzętowo. 

 

Warto dodać iż  to jest nasze Ultra HD

 

 

4K2K 3840 × 2160 16:9 8 294 400

 

oraz

Standard DCI

 

  • rozmiar obrazu powinien być 4K (4096×3112 lub 4096×2160) lub 2K (2048×1556 lub 2048×1080);
  • liczba klatek na sekundę powinna wynosić 24 dla 4K, natomiast dla 2K 24 lub 48;
  • kolor każdego z pikseli zapisany jest za pomocą 36 bitów;
  • kompresja obrazu to JPEG 2000 (maksymalnie 250 Mb/s).

Dla mnie najważniejsze jest jednak HDR i metadata   razem z HDMI 2.1   w rozdzielczości 2160p.  Pomijam już te wszystkie  HDR10+  Dolby Vision   itd.Źródło też jest ważne. Na razie  czekam aż ktoś potwirdzi jakiś  HDR drogą satelitarną.

Może meczyk  ligi Angielskiej jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kpotocki, przeczytaj mój post nad swoim. :) Dodam jeszcze, że w tej kwocie cenowej prawdopodobnie uda Ci się również znaleźć 6561, niewiele droższy, ale na pewno bardziej dostępny na rynku oraz warty kupna ze względu na trzystronny ambilight. Jeśli nie leży Ci ten system poświat no to zostań przy 6501. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/technologia/hdmi_21_oficjalna_specyfikacja_techniczna_nowego_standardu

 

W związku tym że mamy oficjalna premiere HDMI 2.1  jestem rozczarowany że dopiero w drugiej połowie 2018 TV z HDMI 2.1 będą dostępne w sprzedaży.

Jednak licze na to że w styczniu na CES 2018 poznamy pierwsze marki które zapowiedzą wprowadzenie HDMi 2.1

 

Jak TV się pojawią to już widze gigantyczne wyprzedaże i obniżki obecnych TV Ultra HD bez HDMI 2.1   . Pomijam tylko osoby które sobie kupiły taki TV nieco więcej niż rok temu. Mogą mieć problem z kompatybilnością .Wystarczy że Mr orbita wymienił 1 model Samsunga UHD który już  nie bangla z UltraBoxem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wiadomo co wsteczną kompatybilnością może będą działać wstecz jak konsola ale wydaje mi się że jeszcze to wszystko potrwa bo telewizorów z 2.0b jest bardzo dużo a sprzedać je trzeba. Jak wyjdą  nowe tv z hdmi 2.1 to pewnie jakieś większe rozmiary np: 65 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie - Czy częstotliwość odświeżania powinna  być najważniejszym kryterium przy wyborze modelu telewizora ?

 

Czy np telewizor Full HD z 200Hz będzie miał lepszy obraz niż 4K UHD z 60 Hz ??

 

Na stronie Media Expert ładnie oszukują -w filtrach wyszukiwania-> Częstotliwość odświeżania wybieramy np 900 zamiast 100 czy 200 i wyskakują modele

z opisem Picture Performance 900 a to jest przecież 60Hz..

 

Jaki model polecacie w takich parametrach :

40-43 cale , 4K , wifi , DVB-T2,S2, CI+ , Smart tv z Iplą,TVN i TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art  jest z 2015 mega nowy :D  

No ale wtedy to było tak że TV  jedynie  upscalowały sygnał  sprzętowo. 

 

Warto dodać iż  to jest nasze Ultra HD

 

 

oraz

Standard DCI

Dla mnie najważniejsze jest jednak HDR i metadata   razem z HDMI 2.1   w rozdzielczości 2160p.  Pomijam już te wszystkie  HDR10+  Dolby Vision   itd.Źródło też jest ważne. Na razie  czekam aż ktoś potwirdzi jakiś  HDR drogą satelitarną.

Może meczyk  ligi Angielskiej jakiś.

 

Myślisz że niema już tych wyświetlaczy RGBW UHD  na rynku ??? Są i  to w dużej ilości tylko mało kto zwraca na to uwagę co kupuję w danej cenie a kartka z napisem 4K działa jak magnez na ludzi liczy się szt a nie jakość :)

Artykuł może i jest z 2015 ale cały czas aktualny a to co firmy stosują z oszczędności to tylko świadczy że polak i nie tylko kupi wszystko co ma napis 4k aby tylko było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...