Skocz do zawartości

Operatorzy Komórkowi


grzybek03
 Udostępnij

Z jakiego operatora komórkowego korzystasz  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jakiego operatora komórkowego korzystasz

    • Plus GSM
      63
    • SamiSwoi
      2
    • Simplus
      21
    • POP
      8
    • Orange
      60
    • Era
      52
    • Heyah
      17
    • Play - nowy operator
      38
    • Nie korzystam
      4


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Tylko Play wychodzi dla mnie najkorzystniej dają mi długą ważność na wychodzące jak w moim Vodafone 12 miesięcy i mam święty spokój. W Lublinie korzystam z zasięgu EGSM Playa po za miastem z zasięgu Plusa, nie mam na co narzekać wszystko w jak najlepszym porządku dużo bonusów, praktycznie kasy z konta nie ruszam przez 2 min za odebrane 1 min gratis i bonusy minut za doładowania w październiku w Play będę ponad rok, wcześniej jak ja to mówię w Orżnąć byłem (Orange) :lol2: , ale za dużo znajomych odeszło z Orange do innych sieci wybrałem najlepszy kompromis czyli tanio do wszystkich i w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze Plus. Mają dobre telefony przy przedłużaniu umowy oraz fajny zasięg i konkurencyjne ceny. W dodatku przez 10 lat u nich ani razu nie przyszedł mi dziwny rachunek a wiem od znajomych ze u konkurencji nieraz przychodziły zawyżone opłaty i oszukane rachunki i dopiero po interwencjach w BOK przychodziły skorygowane faktury do zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po powrocie z zagranicy, miałem chwilowo USPANE karty Ery z abonamentem Era80 (170minut do wszystkich w Polsce i Unii Europejskiej oraz 2000minut w weekendy na stacjonarne,era,heyah). Kupiłem szybko w kiosku byle co by dzwonic (mam firmę). Padło na 3 x Orange. Po 3 tygodniach, okazało się, że zamiast wydawac na telefon (rozmowy) 200-220zł na doładowania poszło prawie 500zł! Karta w porównaniu z abonamentem gdy dzwoni się bardzo, bardzo dużo (dziennie około 20-25min , rozmowy po 30-40sek do różnych sieci) wysiada!!!!! Po przywróceniu (reanimacji) abonamentu ponownie czuję wolnośc, i nie uwierzę nikomu, kto twierdzi że POPy, SimPlusy i TakTaki to opłacalna rzecz! No chyba że jedynie dla kogoś kto wcale nie dzwoni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przywróceniu (reanimacji) abonamentu ponownie czuję wolnośc, i nie uwierzę nikomu, kto twierdzi że POPy, SimPlusy i TakTaki to opłacalna rzecz! No chyba że jedynie dla kogoś kto wcale nie dzwoni :D

Ja zawsze powtarzałem, że pre-paid'y są dobrym i opłacalnym rozwiązaniem jeżeli ktoś dzwoni raz na jakiś czas. Jeżeli masz zamiar używać telefonu przynajmniej przez 1 minutę dziennie, to "karta" nie ma sensu - po prostu się nie opłaca! Jeżeli będziesz dzwonił minutę dziennie lub więcej, to tylko abonament!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLAY.

 

Mi także obiło się coś takiego o uszy. Niestety ale Play nie pogrywa uczciwie.

Konkurencja nie pozostaje dłużna więc pewnie wykończą Play tą wojną cenową.

 

Posiadam Play ale rzeczywiście. Po co mieć telefon skoro nikt do Ciebie nie dzwoni ?

 

Plusem Play Fresha było to, że dzięki nim obniżono u wszystkich stawki z 65 do 29 groszy.

Minusem jest to, że inni nie przedłużyli ważności karty.

Szkoda - w Niemczech rok ważności karty to standard.

 

ORANGE.

 

Testowałem już chyba każdą sieć pre-paid. Jednak mimo wszystko zostaje przy Orange Pop.

Bardzo dobra jakość usług. Darmowe opcje wł/wył i śledzenia usług m.in poprzez *500.

 

Minus - pakiety tylko do Orange i tylko na miesiąc. Ceny pakietów mało lub średnio zachęcające.

 

 

SIMPLUS.

 

Miejsce 2 dla mnie to Simplus. Jedyne co mnie zraziło to podobne kody z inną końcówką.

Naciąłem się nie na to co chciałem wykupić. Stąd poszło mi całe doładowanie.

 

HEYAH.

 

Miejsce 3 dla mnie to Heyah. Jedyne co mnie zraziło to 1zł za minutę połączenia na automat.

W Orange *500 mam darmowe i mniej rozbudowane. W Heyah tak zagmatwane, że nie

wiadomo za co się złapać. Mimo iż gada automat płacimy 1zł za minutę! Masakra dla

kogoś kto dopiero poznaje ten system. Wydałem całą startówkę by wył pocztę gł.

 

Plus w Heyah to wiadomości sieciowe. Fajny bajer rozrywkowy. Tym bardziej,

że same SMS w sieci Heyah są już całkowicie darmowe.

 

Minus jest taki, że trzeba się co chwila doładowywać za 50zł.

Bo doładowanie niżej nie przedłuża konta.

 

ZASIĘG.

 

Niestety w każdej sieci natrafiłem na tzw czarne dziury gdzie ginie zasięg.

Nie ma reguły. Aha minus dla Play! Za korzystanie z nadajników PLUS GSM.

Oraz samego PLUS GSM za gubienie zasięgu najbliższych nadajników.

 

Można mieszkać parę km od najbliższego nadajnika a zgłosi się nadajnik

zupełnie w innym mieście! Oddalony nie wiadomo o ile.

 

 

To było moje podsumowanie. Dzięki za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zasięg sieci GSM, to nie chwaląc się, pracowałem dla Ery w latach 1999-2001 przy budowie BTS. Ze względu na wykształcenie Techniczno-Informatyczne, jakoś udało mi się tam zatrudnic. Z kolegami jeździliśmy po swoim rejonie, i zajmowaliśmy się opracowaniem (a raczej szukaniem) miejsc w których stacja BTS (bo tak fachowo nazywa się anteny) mogła by byc wybudowana! Niestety, ale...

Powstanie stacji to , w naszym kraju czasami graniczy z cudem!!! W miastach nie ma aż takich problemów jak za miastem!

Najgorsi jesteśmy My, ludzie...

Najpierw narzekamy że zasięgu nie ma, a Jak już operator pokwapi się z ekipą by nadajnik gdzieś dostawic, to w tedy są problemy typu:

Ja się boje promieniowania, bo słyszałam że......

Ja się nie zgadzam na taki maszt bo pioruny będzie ściągał....

itp. itd.

Przykładów jest setki!

Jeśli chodzi o zasięg GSM w Polsce, to WINOWAJCĄ jest RZĄD a nie sieci GSM!!!!!!!

Promieniowanie elektromagnetyczne, dopuszczone w Polsce na metr kwadratowy wynosi 0,01W

gdy we Włoszech czy Niemczech współczynnik ten to 4,50W/m2

 

Teraz, wyobraźcie sobie, o ile jest słabsza moc nadawcza stacji GSM w Polsce w porównaniu z niemiecką???

 

Do czego biję?

 

Im mniejsze promieniowanie elektromagnetyczne na metr kw, tym mniejsza moc nadajnika!!! Im mniejsza moc nadajnika, tym nadajników więcej by pokryc dany sektor (obszar) zasięgiem stacji!!! Im więcej nadajników, tym więcej wydanych pozwoleń i koncesji sektorowych!!!

Im więcej pozwoleń, tym więcej urzędasów ma co robic!!!

Tak wzrasta nasz budżet Państwowy!!!

Wybudowanie stacji GSM za miastem waha się w przedziale cenowym 150.000-450.000zł!!!!!!! z czego 55.000-75.000zł to sprzęt, 20.000-25.000zł działka z masztem!! resztę biorą Urzędasy!!!

 

Kolejna sprawa to sami operatorzy!!! Często sami robią sobie pod górkę!!!

Przykład??

Miejscowośc Pogrodzie w gminie Elbląg, woj. Warminsko-Mazurskie

na trasie Elbląg - Braniewo

 

W miejscowości tej, są trzy sieci GSM (trzy nadajniki) . Każda z sieci ma swój własny nadajnik!!

Każdy z nich kosztował minimum 200.000zł!!!

Nie dało by rady, postawic jeden maszt i trzy sieci na nim??? Jakoś się dogadac??

Widocznie nie... Dlatego dzisiaj mamy najdroższe komórki w Europie!!! Trzeba spłacic te wszystkie stacje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co obserwuje, a zajmuje się tematyką telefonii komórkowej z 10 lat, sporo stacji bazowy jest umiejscowionych na wspólnych masztach, a nawet ostatnio powstała umowa między PTC, a Polkomtelem w sprawie dzielenia się BTSami.

 

Z reguły z tej umowy najbardziej korzysta Era, która mimo doskonałego Cell Info ma dość spore braki w zasięgu, Plus ma rozbudowaną infrrastrukturę GSM do granic możliwości, nie miałem przypadku, żeby z telefon w tej sieci stracił zasięg, z resztą w celltrack obseruje, że Polkomtel ma wiązki dobrze ustawione, dobry szkielet praktycznie zero problemów.

 

O Play mimo, że są już 3 lata na rynku, niestety nie można tego powiedzieć, ostatnio nawet zaobserwowałem, że wiązkę skierowali do samej ziemi, i po co to? Krety będą korzystać z telefonów? :lol2:

 

Co do samych protestów to prawda, ludzie są za ciemni, żeby coś takiego pojąć z czasem bicie się uspokoi i ludzie przeniosą swoje fobie na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz Kolego jak Play w ciągu 4 lat ma postawić tyle nadajników by pokryć przynajmniej 90 % obszaru kraju ??

Wiem że jest to możliwe mając $$ ale czasami tego brakuje bo jak by nie patrząc rynek jest już ciasny i o nowego Abonenta bardzo trudno.

Druga sprawa na co my narzekamy ?? Przecież sami jesteśmy sobie winni tego stanu a Play ma teraz najgorzej bo wystarczy tylko popatrzeć na TV. Cały czas gdzie by nie postawili masztu to są narzekania, strajki itp. W ten sposób to operator nie postawi BTS-a no bo nie ma jak bo zawsze komuś coś nie spasuje, promieniowanie, brzydki wygląd, dlaczego koło mojego domu a nie koło sąsiada itp.

I dzięki właśnie NAM nasza telefonia komórkowa rozwija się jak się rozwija a najbardziej ma przechlapane Play bo startuje praktycznie od zera a dziś jest moda na wielkie niezadowolenia.

A najbardziej mnie bawi jak stoi hołota bo już tak brzydko się wyrażę kolo placu budowy i blokuje budowę bo twierdzą że przez promieniowanie zwiększy się ilość chorych na choroby nowotworowe a w kieszeniach każdy ma po 2 komórki....

Nie pozwalają na postawienie nadajnika ??!! pozabierać im telefony komórkowe dożywotnie i odłączyć energie elektryczną bo to też może powodować choroby

 

Tutaj mamy fajny przykład niedogadania się 3 operatorów co do wspólnego BTS-a zaraz przy drodze krajowej siódemce zaraz za Miechowem

 

KLICK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Plusa, nie chciał bym przeczyc komukolwiek, lecz... moim zdaniem jeśli chodzi o zasięg jest to najgorsza siec w Polsce!

Umowa dzięki której BTSy stawia się na wspólnym maszcie działa od niedawna.

Jeśli chodzi o dziury w zasięgu, to prawda, Era ma ich sporo lecz... POLKOMTEL ma ich znacznie więcej! Mam tu na myśli miejsca w których zasięg sieci jest, lecz przeprowadzenie jakiejkolwiek rozmowy graniczy z cudem! Marketing plusa na reklamowanie się z opinią NAJWIĘKSZEGO zasięgu już niejedna osoba poznała!

Co z tego, że w systemie mają informacje, że na danym terenie zasięg jest? Co z tego, że sygnał tam dociera? jak dzwonic się nie da!!!!! Najczęściej jest to jedna, ginąca kreseczka zasięgu!!! Ale, w informacji Plusa, zasięg jest! Wejdziesz do domu... i zapomnij o telefonowaniu! Nie liczy się ilośc lecz jakośc!!!

W przeludnionych miejscach, tam gdzie np. odbywają się zloty, zjazdy, imprezy... Plus pada zawsze pierwszy! wtedy mamy komunikat: siec zajęta!

Przykładowo sylwester którego mamy za sobą! Warszawa, pl.Narutowicz, godz. 23:30 wszędzie się dodzwoniłem, ale do ludzi którzy mieli Plusa, już nie!

Fajna pojemnośc sieci jak na największy NETWORK w PL

 

PLUS opracował to w perfekcyjny sposób!! Przykłady?

 

Elbląg Dąbrowa - ul.Królewiecka 196 - Warmińsko Mazurskie

Zajączkowo - gmina Elbląg, woj. Warmińsko-Mazurskie

Elbląg Marymoncka - Las Bażantarnia (w/g Plusa pokrycie jest 100%, według Mnie mniej jak 40% - Testowane!!!! kilkoma telefonami)

Elbląg - całe miasto - 70% sygnału nie dociera do klatek schodowych pon.1pietra , a o telefonowaniu z garażu czy piwnicy zapomnij!!!

Elbląg - ul. Płk.Dąbka na wysokości Armii Ludowej... Zapomnij że zadzwonisz z terenu zabudowanego wewnątrz budynku!

Elbląg - Huta Żuławska (trasa Elbląg Braniewo) brak zasięgu

Elbląg - Ogrodniki - Jelenia Dolina (Jezioro... co weekend setki turystów) od 1998r kompletny brak zasięgu Plusa!

Elbląg - okolice Starego Pola - Plus ginie wewnątrz budynków , inni działają OK!

 

Pisac dalej?

We wspomnianych miejscach Era i Orange działają bez problemu!

 

Jeśli chodzi o PLAYa, PLUS dał mu najtańsze stawki za wykupienie minut w hurcie (przetarg)

 

Dodatkowo, w Warszawie są widoczne testy kolejnego gracza... Podczas wyszukiwania sieci, pojawia się PL-77 ale tylko w UMTS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...