Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filmboxy są od niedawna nadawane z 10796 V tp 114 DVB-S SR 27500 FEC 3/4 a Filmbox HD z 11278 V tp 4 DVB-S2 SR 27500 FEC 3/4, sprawdź parametry.

Być może została wyłączona stara emisja stąd problem.

Co to znaczy? Jakie parametry i gdzie? Też mam problem z Filmboxami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TV Polonia to od kilku dni jest problem z przekazem bo obraz się tnie, raz silniej, raz mniej ale się tnie. Problem leży po stronie nadawcy a raczej po stronie Cyfry+ bo na Astrze jest w porządku. Od wielu miesięcy dźwięk i obraz są rozsynchronizowane i nikt nic z tym nie zrobił. Teraz na dodatek są przycinki. Jeśli Cyfrze to zwisa to chociaż TVP powinna zainterweniować. Jakość jeszcze 2 lata temu była o wiele lepsza, prawie nie do odróżnienia od przekazu z Astry. Teraz różnica jest widoczna gołym okiem. Cyfra niech ruszy tyłki i coś z tym zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafisz czytać?
inteligentna uwaga wow...

Parametry widzę (nie jestem ślepy) - GDZIE mam je sprawdzić ew. zmienić? Pytanie proste tak sądzę.

Dotychczas nie było problemów - wszystkie inne kanały "chodzą" bez żadnych zmian.

Może inny Użytkownik pomoże? Bo koleś z "fakiem" nie tegez chyba :curious:

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś taki tegez i potrafisz czytać to razem z dekoderem jest taka książeczka z napisem "Instrukcja obsługi". Trzeba ją wziąć do ręki i wykorzystać umiejętność czytania, którą podobno posiadasz. Jeśli jednak przeczytanie instrukcji obsługi przerasta Twoje możliwości to podaj model tunera, który posiadasz jeśli chcesz by Ci ktoś pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafisz czytać?
inteligentna uwaga wow...

Parametry widzę (nie jestem ślepy) - GDZIE mam je sprawdzić ew. zmienić? Pytanie proste tak sądzę.

Dotychczas nie było problemów - wszystkie inne kanały "chodzą" bez żadnych zmian.

Może inny Użytkownik pomoże? Bo koleś z "fakiem" nie tegez chyba :curious:

 

dzięki

Proponuję jeżeli Posiadasz terminal należący do C+ (dzierżawiony bądź kupiony) proponuję włączyć szukanie kanałów z transpondera bazowego operatora. Jeżeli Masz swój odbiornik z możliwością dekodowania C+ to oczywiście instrukcja użytkownika w rękę i do lektury lub też jak przedmówca - Podaj jaki Masz model odbiornika satelitarnego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzierżawię Thomsona od Cyfry i ostatnio zauważyłem rozsynchronizowanie oryginalnej ścieżki dźwiękowej z nadawanymi napisami na kanałach premium: HBO, HBO2, HBO Comedy, Canal+ i Canal+ Film. Od wielu dni napisy pojawiają się z kilkunastosekundowym wyprzedzeniem ścieżki dźwiękowej. Zaczyna być to już denerwujące podczas oglądania. Czy inni też zauważyli podobne sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umnie nie działa na Cyfrze w pakiecie komfortowym kanał : UNIVERSAL.

Wczoraj dzwonili z cyfry i włączyli mi na 3 miesiące w promocji HBO. Podobno w lutym ma być jeszcze gratis, a płacił będę od marca.

 

Ale cóż z tego skoro na HBP, HBO 2 i HBO Comedy mam ciemność.

 

Mam odbiornik Technomate 6900 Combo i wcześniej te kanały chodziły. Kanał Sci FI odbieram a kanału UNIVERSLA nie. Co jest powodem że tych w/w kanałów nie mogę odebrać ?

 

 

Kanały HBO uruchomiłem po ponownym wysłaniu przez internet uprawnień.

 

Ciągle nie mogę odbierać kanału UNIVERSAL - mam "komunikat kanał kodowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz wersję oprogramowania nowszą niż 6.88 czyli 7.04 albo 7.07 lub 7.13, w tych wersjach na niektórych odbiornikach są problemy z odbiorem tego kanału tak jak i kiedyś z niektórymi kanałami TNK w wersjach 6.88 i 6.86, a na 6.80 działały. Pozostaje ci czekać na najnowszy soft albo jeśli masz moduł CAM cyfry+ lub inny pod SECA z obsługą MPEG-4 to go załóż i do niego wsuń kartę bo w czytniku uniwersalnym jest kłopot a na modułach CAM działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku dni mam problem bo po ostatniej aktualizacji programów na ARD pojawił mi się czerwony kwadracik i nie mam tego kanału. Wcześniej coś takiego zrobiło mi sie na RTL 2 , SLO-TV1, SLO-TV2, SLO-TV3 i jeszcze kilku zagranicznych kanałach. Nie wiem czym to jest spowodowane, a ARD by się przydało bo idzie olimpiada a na TVP nie zawsze można liczyć, że pokaże najciekawsze wydarzenia. Mój dekoder to Philips dsr 3201. Jeśli ktoś potrafi mi pomóc to z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie latam po kanałach i na kanale Eurosport 2 na środku pisze Nieobługiwany System Kodowania - co to znaczy? Dodam że kanał Eurosport 2 HD działa dobrze i tego napisu nie ma, a tutaj jest na samym środku. Dzowniłem do kumpla u niego to ten sam objaw jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARD chyba zablokowała Cyfra+, bo na zwykłym tunerze "chodzi" z dotychczasowych parametrów, natomiast kanały RTL2, SLO 1,2,3 i np. Canal 24 Horas, TVE, BFM, Canale 5 zmieniły parametry a Cyfra nie zmieniła ustawień na swojej dedykowanej liście. Pisałem do techników Cyfry ale odpisali, że wezmą to pod uwagę. Mają nas abonentów gdzieś. Od tamtej pory lista była aktualizowana ze 4 razy ale jakoś kanały nie pojawiły się. A znika ich coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś sie stało w C+,na PVR 250 mialem Eurosporty 1 i 2 HD/płace im 9,90 Pln/i mam teraz tylko Eurosport 2 HD, Eurosport HD ma status "Brak uprawnień do odb.kanału"- ciemno,mając + Podstawowy nagle mam Eurosport 2 SD"Nieobsługiwany system kod.."-pas na środku ,dodatkowo "brak uprawnień..." na AXN i Comedy / mam je w + Podstaw./Niewiem o co chodzi,takie jaja na Eurosport HD,dodatkowo płacę,specjalnie pod takie imprezy jak IO w Kanadzie. Odpiszcie co na Waszych PVR -ach,czy to samo? Robiłem Nowe wgrywanie programów,Reaktywacje Karty,wyłaczałem PVR na 45 min. --- nic i nic ! Co u Was Panstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...