Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie comedia tylko Comedy! (i nie pisz nic na ten temat, nei tłumacz, bo to będzie nie potrzebbe) to jest różnica, ja nie wiem u mnie jest ok. Dziwne

 

 

edit james_b: dobra sorry... przepraszam, ale... wytrzymać nie kiedy nie mogę i mam jeszcze kilka dużych problemów, sorry jeszcze raz... to jest odp na posta pod moim napisanego przez @Rafix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, nie działa u mnie NGCH HD oraz Canal+HD Film mam opcje Canal+HD jak i NGCH HD wykupioną i jeszcze wczoraj wszystko działało. Czy ktoś ma podobny problem. Nie działają mi te dwa kanały ani na module Aston 2.18, Cyfra+ ani w czytniku Fergusona 8800HD. Jeszcze jedno Canal+ Sport HD działa.

 

Chivay 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzimy na niedostatek miejsca na satelicie. Jedyne sensowne rozwiązanie dla platformy która chce nadawać kanały HD to przejście na nadawanie w MPEG-4 wszystkich kanałów z platformy. Ale niestety na taki krok może sobie pozwolić platforma która wchodzi na rynek tak jak n a w przypadku CP i C+ raczej trudno byłoby wymienić wszystkim dekodery. Jestem zdania podobnie jak niektórzy, że konieczne jest porozumienie operatorów w sprawie nadawania wielu kanałów w simulcrypcie i zaoszczędzenie w ten sposób cennego miejsca na nowe kanały także w jakości HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam problem tego typu. Bardzo często nie działa mi HBO Comedy, tzn przycina się i nie da się w góle oglądać. Mam talerz oryginalny od cyfry. Próbowałem zaciągnąć informacji na innym forum ale nie są w stanie mi pomóc. Jeszcze podkreślę, że zakłucenia są zawsze jak pada lekki deszczyk. Mieszakm w szczecinie. Myśle, że trzebaby było zmienić talerz i może konwenter. Jaki proponujecie? Może talerz 85cm i konwenter monoblock tak żeby można oglądać dwie satelity. Podobno monoblocki mają wbudowane disq i nie trzena nic przestawiać.To prawda? Będzie działalo na dekoderze philips HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że trzeba wyregulować antenę, sygnał może być "na styku" i przy deszczu i chmurach szatkuje. Można też sprawdzić dla pewności inny konwerter. Taka wielkość czaszy jak obecnie spokojnie starcza na oglądanie kanałów z HB, większa lepsza, ale ta powinna spokojnie wystarczyć (niektórzy śmiałkowie robią do niej zeza na Astrę). Monoblock może być do 85 cm, ale zawsze trochę dokładniej ustawisz dwa Single. Dekoder Philips HD nie ma nic do odbioru, będzie działał jak każdy inny. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów problem, właśnie leci meczyk na ARD i nie mogę go obejrzeć bo mam czarny ekran. Ten program nadaje z HB poziom sygnału mam na 4. A i tak nie działa. Dodam jeszcz, że hbo comedy też nie działa. nie pada deszcz, tylko niebo jest zachmurzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnięty konwerter, źle ustawiona antena, obiekty zasłaniające sygnał (drzewa, budynek, góra) to pierwsze co należy wyeliminować. Ponieważ problemy nie pojawiają się na wszystkich kanałach najpierw należałoby sprawdzić konwerter. Jak nie chcesz kupować nowego, to najlepiej pożycz od znajomego na parę godzin. Ewentualnie zaktualizuj jeszcze listę kanałów, nie myślę, żeby to była przyczyna problemu, ale różne dziwne rzeczy się zdarzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tym razem nie ruszyło mi anteny, bo tym razem jestem w Rymanowie (tam mam drugą antenę z monoblockiem Maximum V-22). Jeśli po powrocie sygnał na wszystkich transponderach z HB i Astry 1 nadających w DVB-S (z wyjątkiem 12441 V na Astrze) będzie wynosił 99%, to znaczy, że jest dobrze (w Rymanowie nie da się tak perfekcyjnie ustawić anteny i sygnał wynosi od 60 do 90%).

 

Po raz pierwszy antenę "ruszyło", jak szalał huragan Kyrill :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...