Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem właśnie czy to jest powiązane z Waszym problemem, aczkolwiek na kanałach AXN, Discovery, Fox Life etc. zaobserwowałem zaniki uprawnień na kilka sekund po czym pojawienie się komunikatu Brak uprawnień do odbioru tego kanału. Pragnę nadmienić, że taki problem mam na PHILIPSIE HD PVR, natomiast Strong, Ferdek - tutaj wszystko w porządku... Nie wiem co się dzieje, ale to się dzieje dopiero od dzisiejszego popołudnia... Obraz raz pojawia się na dłużej, raz na krócej, nagle zanika na kilka sekund i pojawia się w/w komunikat... Przy przełączaniu owych kanałów również towarzyszy mi ten komunikat. Natomiast na kanałach CANAL+, HBO, KINO POLSKA i inne, wszystko jest w porządku...

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Rada na owy problem:

 

1. Ustawić tuner na kanale TVP 1 (w odbiornikach dedykowanych przez Cyfrę+ jest to kanał nr 1)

2. Zalogować się do ICA Cyfry+ https://www.ica.cyfraplus.pl/ (używając swojego nr abonenta np: 1234567-1 wpisujemy jako 123456701 i hasła, które wcześniej zostało przez nas wybrane przy pierwszym logowaniu!)

3. Po zalogowaniu się do ICA należy wybrać opcję SPRZĘT, następnie reaktywacja karty i na nowej stronie wcisnąć napis REAKTYWACJA .

4. Na ekranie monitora pojawi się informacja o przyjęciu zlecenia reaktywacji karty.

5. Teraz należy odczekać do 30 min. (obraz zazwyczaj pojawia się od kilku sekund do 5 min.) - zalecane jest pozostawienie odbiornika TV Sat na około 60 min. na kanale TVP1 w celu pobrania pełnych uprawnień.

6. Następnie w zakładce Uprawnienia odbioru (w menu tunera od Cyfry+) można sprawdzić czy poprawnie zostały pobrane uprawnienia (informuje o tym podana data, np.: 31/12/2008).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać, czy wróciły kanały tym którym zaniknęły uprawnienia, a nie mogli się dodzwonić na infolinię?

 

 

ja juz przeprowadzilem trzy reaktywacje (piatek sobota niedziela )przez ICA bo mozna tylko jedna na dzien i wyslalem kilka maili i odpisali mi tylko na jeden (w piatek) zebym ustawil na tvpinfo a oni przesla sami reaktywacje tylko ze mialem na popoludniu do pracy i nie wlaczylem wiec przepadlo a na sobotnie i niedzielne maile mi nie odpisali - pewnie wszyscy maja wolne - wiec moze jutro sie uda bo dodzwonic sie nie da probowalem juz dwa razy od 5 do 10 minut i tylko posluchalem muzyki i goscia ze wszyscy konsultanci sa zajeci

masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta wpadka z nowymi kartami zdecydowanie przerosła Cyfrę.Infolinia jest od piątku zapchana,a reaktywacja karty z ICA często nie daje żadnych efektów.Jest to wielki blamaż Cyfry jak i dostawcy kart firmy Nagravision.Takie rzeczy nigdy nie powinny mieć miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podepnę się pod temat. Mam rozdzieloną kartę na 3 tunery: 1 oryginalny Pioneer od C+ i 2 Fergusony HD. Nad Ferdkami mam pełną kontrolę, więc wiem co oglądam. Po dołączeniu nowych kanałów do mojego pakietu (podstawowy) nie mam z nimi żadnych problemów - lecą tematyczne Discovery, National Geographic i AXNy. Sprawdziłem dziś Pionka (zwykle go nie oglądam) i tam ciemność na tych "promocyjnych". Dziwna sprawa, bo na Ferdkach wszystko chodzi. Czyżby w Pioneerze była jeszcze stara lista kanałów i stare częstotliwości, bo jak wiemy Discovery i National Geographic niedawno się przenosiły? Sprawa o tyle ciekawa, ze przecież korzystam z tej samej karty. Wyłączenie z prądu i ściągnięcie na nowo listy nic nie daje. Żeby było jeszcze ciekawiej, ciągle działa mi MTV HD, chociaż promocja podobno miała skończyć się z końcem października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaobserwowałem problem z dzwiękiem na Filbox - czasami po prostu nie ma dzwięku. Tuner (Technisat DigiCoder S2) jednak pokazuje, że ścieżka dzwiękowa jest emitowana. Czy ktoś też zaobserwował takie zjawisko? Co ciekawe na nadawanym z tego samego tp. Filmbox Extra problemów z dzwiękiem nie ma wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W niedzielę zaobserwowałem problemy z dźwiękiem na TVN (być może pojawiły się wcześniej - bo rzadko oglądam TVN).

Chodzi o to, że dźwięk jest opóźniony w stosunku do obrazu i co jakiś czas występują zaniki dźwięku. Posiadam dekoder Humax 2000.

Po lekturze satkuriera widzę, że nie tylko ja mam problemy. Pod artykułem https://satkurier.pl/news/44253/cyfrowy- ... i-tvn.html jest taki komentarz :

"Moim rodzicom na dekoderze Cyfry+ Philips srebrnym TVN dziala z przesunieciem czasowym dzwieku w stosunku do obrazu, a na nBOXie dziala bez zarzutow :) Cyfra+ ma problem i niechz tym walczy i niech przestanie sie tlumaczyc na infolini, ze to wina TVNu bo to dla mnie bzdura skoro u dystrybitora C+ TVN sprawdzilem i dziala na akzdym innym dekoderze tylko nie na tym".

 

Czy ktoś z Was również doświadcza takich problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA od wczoraj mam problem z wszystkimi kanałami tematycznymi TVN-u. Kanał TVN oraz TVN7 działają bez zarzutu, natomiast w ogóle nie mam kanałów takich jak TVN 24, TVN Style, TVN Turbo, mam cały czarny ekran. Zrobiłam wyszukiwanie programów, ale to nie pomogło. Co mam zrobić? Bo dodzwonić się do nich infolinię to jest po prostu koszmar. Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie posiadam stary dekoder cyfry philips (po wizji tv) chodzi o to ze wystepuja zaniki obrazu na okolo 10 sekund ostanio zdarza sie to coraz czesciej i bez wzgledu na to jaki kanal ogladam.

Co jest tego powodem?

dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie posiadam stary dekoder cyfry philips (po wizji tv) chodzi o to ze wystepuja zaniki obrazu na okolo 10 sekund ostanio zdarza sie to coraz czesciej i bez wzgledu na to jaki kanal ogladam.

Co jest tego powodem?

dzieki za odpowiedzi

Pomijam fakt, że żadne siły (pogoda, ptaki) nie zmieniły położenia anteny... Zobacz konwerter, dobrze by było dokładnie go obejrzeć, czy nie został uszkodzony (jakieś pęknięcia). Jak konwerter dobry, to zarób od nowa wtyczkę "F" przy LNB. W ostateczności winny pozostaje tuner.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Ustawiłem kierunek anteny i pokazał się zielony pasek między 4 a 5 na Astrze. Przystępuję do następnego kroku czyli wyszukiwanie programów i nic. Pojawia się komunikat ze antena źle ustawiona (dokładnie nie pamiętam jaki bo pomagam bratu ciotecznemu). Dodam ze wykorzystywany jest konwerter z cyfry plus ale tej z przed 4 lat. Tuner to PHILIPS PVR. Z górki dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę, że problem leży po stronie anteny. Nie zrobiłeś do końca tego, o co Ciebie prosiłem w zamkniętym wątku...

Dobrze by było napisać na jakich transponderach uzyskujesz ten "zielony pasek między 4 a 5" (...)
Napisz też, na jakich nie ma żadnego sygnału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...