Skocz do zawartości

Netflix


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w sumie dodano ponad 20 nowych pozycji z których polskie tłumaczenie dostały tylko 3 - dokument Netflixa "Print the Legend" oraz filmy "Blue Mountain State: The Rise of Thadland" i "Hot Bot" z 2016 roku.

 

Dodano też polskie napisy do serialu "Black Sails" ("Piraci"). Wcześniej dostępny był jedynie polski lektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie  będzie HoC tylko w krajach, gdzie obecnie są poprzednie sezony. Na podstronie Netflixa odnośnie premier jest napisane: "Regional availability details outlined on title page". Po wejściu w tą "title page" serialu ukazuje się informacja/; "Various or all seasons are currently available to view in the United States, Canada, Latin America, United Kingdom, Ireland, Denmark, Finland, Norway, Sweden, Netherlands, Belgium, Luxembourg, Germany, Austria, Switzerland, Australia, and Spain.". Można po tym wywnioskować, że tylko w tych regionach będzie nowy sezon. Co paradoksalnie... nie wyklucza dostępności wersji polskiej serialu (napisy i lektor). Zanim Netflix oficjalnie wystartował w Polsce były już dostępne produkcje z lektorem i/lub napisami w różnych regionach (UK, US, JP, IT itd). Przez pewien czas były nawet dostępne napisy (bez lektora) do House of Cards. Teraz ich nie ma w żadnym regionie. Przez pewien czas nie było dostępnej w polskiej wersji Netflixa polskich ścieżek do iserialu Narcos. A serial był już udostępniony na jesień w japońskim Netflixie z lektorem i napisami. Po wystartowaniu usługi w Polsce Netflix "zapomniał" dodać polską wersję do tego serialu. Dopiero jak dostawali sygnały od ludzi to dodali. Kolejnym przykładem jest serial F is For Family. Serial zadebiutował w grudniu we wszystkich regionach (które były na tamtą chwilę). Był to okres kiedy Netflix już powyłączał dostępy do polskich wersji seriali (i między innymi koreańskich napisów). Serial listował się jako dostępny z napisami pl jednak nie dało się ich odtworzyć na żadnym urządzeniu. Po udostępnieniu Netflixa w Polsce pojawiło się audio (lektor) i napisy do tego serialu animowanego. Jednak... nic z jego dostępnością się nie zmieniło. Nadal jest dostępny tylko w "oryginalnych" regionach Netflixa. I tylko tam. No a jest lektor + napisy... :) Więc możliwe, że nawet jak nie będzie HoC w polskiej wersji serwisu to i tak będzie dodana polska wersja językowa. Sprytni sobie poradzą, podmiana DNS to 1 minuta roboty, inni będą cierpieć i wylewać swoje żale na Netflixa i NC+. No ale zobaczymy... Do 2 ostatnich swoich pozycji serialowych nie dali nawet napisów :/ Dodatkowo w polskim Netflixie nie "wyszukuje" się w ogóle ten serial, a wszystkie inne nowości już dużo wcześniej mają swoją stronę w serwisie (po zalogowaniu), wymienionych twórców, można zobaczyć trailer oraz dodać go do listy. HoC nie ma, więc...

 

No ale oczywiście mogę się mylić. Zobaczymy już w najbliższy piątek o 9:00.

Edytowane przez chojrakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conan: u mnie pokazało się więcej pozycji w new arrivals, ale widzę, że niektóre miały premeirę już wcześniej, nie wiem dlaczego tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś uzupełnią. Pytanie tylko kiedy...

 

W wielu serialach angielskie napisy są dla mnie wystarczające (choćby udostępniony w lutym serial "Love" mogę oglądać swobodnie w oryginale), ale w przypadku "House of cards" do pełnego komfortu oglądania potrzebuje polskich napisów. Dlatego mimo, iż cieszy mnie dodanie serialu to jednocześnie denerwuje traktowanie polskiego widza w taki sposób. Wkrótce polskie napisy do 4 sezonu pojawią się w internecie, a osoby chcące obejrzeć serial legalnie na Netflixie będą musiały czekać nie wiadomo jak długo.

 

Co ciekawe wczoraj Netflix rozesłał do niektórych abonentów w Polsce ankietę z pytaniem jaką polską wersję językową preferują. Jako przykład posłużyły fragmenty "House of cards" - jeden z lektorem, a drugi z dubbingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ankiety - każdy może ją wypełnić. http://survey.netflix.com/survey/selfserve/a34/nfx16008?ac=6 w miejsce 6tki popróbujcie liczby od 0 do 9, któraś zadziała i będziecie mogli ją wypełnić. https://www.youtube.com/user/NaviPoland/videos tutaj jest parę przykładów tego dubbingu. Brzmi to katastrofalnie, szczególnie w Orange is the New Black i Beast of No Nation.

Napisy do HoC były już późną jesienią na niektórych regionach, więc to pewnie chwila z dodaniem (chociaż z Narcos się ociągali, a F is For Family nie ma nadal...), a 4ty sezon to trudno powiedzieć co będzie, pewnie też mają potłumaczone.

Co do odpowiedzi z centrali Netflixa to bym się nie sugerował. Wczoraj późnym wieczorem 1 osoba pytała o HoC w polskiej wersji Netflixa i uzyskała odpowiedź o braku licencji na S01 2 i 3 i że 4ty pojawi się razem z poprzednimi jak uzyskają licencję. Minęło 10h i wszystkie 4 są dostępne. Osoba z supportu bazowała na starych informacjach / nie wiedziała / wymyślała głupoty. Tak jak to robią konsultanci każdej firmy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej można podszlifować angielski. Na canal+ czy HBO zawsze oglądam w orginale, ale tam tak często powtarzają się filmy, ze ogladajac często trafiasz na te same pozycje, a Netflix ma kupe premierowych rzeczy i nie sposób to ogarnąć nawet angielski nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Tobie nie przeszkadza, ale innym już tak. Jesteśmy w Polsce i ich psim obowiązkiem jest oferowanie wszystkiego na polski rynek w naszym języku, zwłaszcza, że krzyczą sobie za to ponad 40 PLN miesięcznia.

Argument o nauce Angielskiego jest co najmniej śmieszny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski dubbing na Netflixie ma już serial "The Returned" i będzie miał go także nowy serial "Flaked", który startuje 11 marca, więc już działają w tej sprawie. "House of Cards" i "Orange is the New Black" być może też się pojawią w takiej wersji, bo raczej mało prawdopodobne, aby zatrudniono polskich aktorów tylko do 2-minutowych fragmentów.

 

Ja nie jestem w stanie oglądać produkcji aktorskich z dubbingiem, ale jego obecność mi nie przeszkadza, bo i tak preferuję napisy. Wątpię jednak, żeby coś z tego wyszło na dłuższą metę. Polacy są przyzwyczajeni do lektora, a koszty dubbingu są nieporównywalnie większe. Jeszcze gdybyśmy byli jakimś ważnym rynkiem dla Netflixa, ale w obecnej sytuacji nie spodziewam się dubbingowej rewolucji.

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamslon

No nie jest tak źle...w chwili obecnej jest 140 pozycji z napisami lub lektorem po polsku w tym 43 seriale, tym bardziej że nikt nie zmusza do zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z odbiorem Netflixa w 4k a mianowicie TV Thomson 85" 4k ale bez dekodera chevec (H265), dokupiłem H8 octa core Android 5.1OS Box firmy Himedia ale po podłączeniu odbiera netflix tylko w SD, choć na TV pokazuje rożdzielczość 1920 x 2160p czyli 2k. Netflix nie wyświetla zawartości 4k choć jest opłacony najwyższy abonament i przepustowość Ethernetu 90 MB. Czy ktoś ma na to radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamslon

Pojawiły się polskie napisy do "Shadowhunters".

@up

wina internetu,lub apka Netflixa nie rozpoznaje urządzenia jako 4K,sprawdz na swoim koncie

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś się dowiedziałem ,że na mój tv apki netflixa nie będzie :D mimo ,że wcześniejsze wiarygodne zródła mówiły o jej dostępności pod koniec stycznia.

Kpina.

Innym absurdem jest sytuacja w której HoC jest bez polskich napisów. To też kpina bo nikomu nie będzie się chciało czekać aż łaskawie netflix doda polski język. Większość oleje ich i ściągnie sobie serię z torrentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski dubbing na Netflixie ma już serial "The Returned" i będzie miał go także nowy serial "Flaked", który startuje 11 marca, więc już działają w tej sprawie. "House of Cards" i "Orange is the New Black" być może też się pojawią w takiej wersji, bo raczej mało prawdopodobne, aby zatrudniono polskich aktorów tylko do 2-minutowych fragmentów.

 

Niestety raczej pewne jest, że nagrano wyłącznie te fragmenty. Dwa klipy z "OitNB" mają te same głosy dla różnych postaci, a klip testowy serialu "Turbo FAST" ma zupełnie inną obsadę niż ta znana z emisji w tT+ i Polsacie.

 

Oczywiście liczę na znaczące zwiększenie liczby dubbingowanych pozycji. Pierwsze kroki już poczyniono, poza wymienionymi "The Returned" i "Flaked" był jeszcze redub części Gęsiej skórki ;) plus animacje. Bez tego Netflix raczej pozostanie ciekawostką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami dziś na Netflixie pojawił się nowy serial komediowy "Flaked" z polskim dubbingiem i napisami do wyboru. Oceny amerykańskich krytyków i dziennikarzy są przeciętne, ale tradycyjnie sam wyrobię sobie opinię po obejrzeniu pierwszych odcinków.

 

Dziwna polityka. Nowy serial na którego specjalnie nikt nie czeka dostaje na starcie polskie tłumaczenie, a sztandarowa pozycja platformy czyli "House of cards" nadal bez polskiej wersji językowej. Wczoraj z kolei dodano polskie napisy do... japońskiego serialu dla nastolatków "Good Morning Call" (nowe odcinki pojawiają się co tydzień jak w przypadku "Better Call Saul" czy "Shadowhunters"). Nie wątpię, że kogoś to zainteresuje, ale to jednak niszowa produkcja. Kolejny przykład polityki Netflixa, którego nie rozumiem to dodawanie napisów do animacji dla dzieci bez dubbingu.

 

Dodano też dziś coś dla fanów klasycznych sitcomów - całe 8 sezonów "Pełnej chaty" (bez tłumaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamslon

Szkoda tylko ze zablokowali dnsy i nie skończyłem oglądać drugiego sezonu Peaky blinders który był w Czechach dostępny z polskimi napisami.

P.S.

Może ktoś jest zainteresowany to mam voucher na 6 miesięcy konto podstawowe,dostałem przy przedłużeniu umowy na tel. ,korzystać z niego nie bede ,bo mam wykupione na 4 urządzenia ,nie aktywowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...