Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oszukujmy się, ale do uruchomienia DVB-T w Polsce jeszcze długa droga, a planować mimo wszystko trzeba, bowiem przez kilkanaście miesięcy przy odrobinie chęci można zebrać potrzebny kapitał. A uruchamianie kanałów tematycznych w cyfrowej telewizji naziemnej to wielka szansa dla każdego nadawcy, bowiem ten rodzaj telewizji ma objąć zasięgiem praktycznie cały obszar Polski, a do tej pory żaden z nadawców komercyjnych nie miał na to szans. Dlatego też znacząco wzmocni się konkurencja i każdy bylejaki nadawca, który znajdzie się w multipleksie ma szansę na większa ilość widzów. A jeśli pominąć wszelkie kwestie finansowe, to uruchomienie kanałów tematycznych Pulsu w DVB-T jest równie prawdopodobne jak zapowiadane stworzenie programu ogólnotematycznego przez Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że Canal+ ma z czego stworzyć taki kanał (wystarczy wybrać coś z każdego kanału tematycznego tworzonego przez Canal+: Ale kino!, Planete, Kuchnia.tv, Domo, Minimini, Hyper, Zigzap i już mamy kanał ogólny). A co może zaproponować TV Puls? Wcześniej była mowa o kanale informacyjnym, ale jak można teraz w krótkim odstępie czasu stworzyć kanał informacyjny skoro niedawno rozwaliło się własną ekipę i większość dziennikarzy została przegnana na cztery wiatry i teraz pracuje u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puls na pewno może zaproponować wspominany wcześniej kanał rozrywkowy (chociaż wątpie że w HD, jak była mowa wcześniej). Dobre amerykańskie seriala + teleturnieje i programy rozrywkowe i filmy i mogłoby być całkiem ciekawie. Ale bez porządnego zastrzyku finansowego jest to wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TV PULS ubiega się o miejsce w I multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Planuje również uruchomić dwa kanały tematyczne w II multipleksie.

Żródło: :arrow: satkurier.pl

Myślę, że KRRiT powinna pozytywnie rozpatrzyć wniosek TV Puls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zarząd Platformy Mediowej Point Group poinformował o podpisaniu listu Intencyjnego z harmonogramem badania due diligence między PMPG i udziałowcami TV Puls. Celem dokumentu jest możliwie sprawnie zakończenie procesu due dilligence TV Puls oraz przygotowanie warunkowego harmonogramu przeprowadzenia ewentualnej transakcji nabycia przez PMPG udziałów w kapitale zakładowym TV Puls. Strony przewidują, że zamknięcie transakcji nastąpi do 20 sierpnia 2009 roku.

Media2.pl

 

Bardzo dobra informacja dla tej telewizji i dla nas , widzów , bo w końcu coś się ruszy i może w końcu polepszą ramówkę :brawo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się raczej nie cieszył... jak długo Point Group będzie udziałowcem TV Puls? Rok, może dwa? Przecież wiadomo, że obecni właściciele zbyt łatwymi partnerami nie są, co już jakiś czas temu udowodnili, a przecież szukanie inwestora co rok jest raczej bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz , że tak krótko? Gdy odchodził News Corp. była inna sytuacja - mała oglądalność , kryzys , a teraz - miejsce w 1 mux-ie , kryzys się powoli kończy (moim zdaniem) , Puls coraz bardziej liczy się na rynku . Myślę też , że po tylu problemach , w końcu się czegoś nauczyli i raczej szybko inwestora nie oddadzą :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy odchodził News Corp. była inna sytuacja - mała oglądalność

Jak dobrze pamiętam, nie ma zbyt dużych różnic pomiędzy oglądalnością Pulsu z października 2008, a ostatnimi tygodniami.

 

Myślę też , że po tylu problemach , w końcu się czegoś nauczyli i raczej szybko inwestora nie oddadzą

Właśnie - czy się nauczyli. Jeżeli tak, to może uda im się zatrzymać inwestora na dłuższy okres czasu. Jeżeli nie - będzie tak samo jak z News Corporation.

 

Puls od zawsze był stacją źle zarządzaną - tworzono w nim nierentowne produkcje ("Wydarzenia", "Puls Raport"), pieniądze "ginęły" w tajemniczych okolicznościach, niektóre programy nie były najwyższych lotów. Dlatego na razie nie wierzę, że za nowego udziałowca sytuacja ulegnie diamentralnej zmianie - jeżeli znowu będą zapowiadać "dołączenie do <>" robiąc programy byle jakie, może czeka nas powtórka z końca ubiegłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się raczej nie cieszył... jak długo Point Group będzie udziałowcem TV Puls? Rok, może dwa? Przecież wiadomo, że obecni właściciele zbyt łatwymi partnerami nie są, co już jakiś czas temu udowodnili, a przecież szukanie inwestora co rok jest raczej bez sensu.

 

Tylko, że z News Corp. to zupełnie inna sytuacja. Teraz praktycznie oo. Franciszkanie nie wiodą dużego prymu w tej stacji, raczej inne osoby w tym Dariusz Dąbski. Dlaczego szukanie inwestora jest bez sensu? To jest normalny zabieg dla takiego kanału - sami nie mogą rozbudować swojej oferty, potrzebny jest ktoś kto wyłoży kasę na stół i będzie działał z osobami ściśle związanymi ze stacją.

 

News Corp. odszedł z Polski z kilku istotnych powodów. Murdoch dostał mocno po tyłku i powoli zaczął wycofywać się z Europy, odczuwał straty. Początkowo usunął ''Puls Raport'', który był serwisem o dużych nakładach finansowych (produkcja takiego programu jak na jeszcze niezbyt rozwiniętą TV Puls to duży wydatek). Jednak i to nie pomogło więc Murdoch powiedział bye bye. Stąd poszukiwania nowego inwestora. Platforma Mediowa Point Group tworzyć będzie również osobny kanał - Machina TV.

 

Gdy odchodził News Corp. była inna sytuacja - mała oglądalność

Nie do końca jest tak jak piszesz jeśli chodzi o usunięcie się z rynku przez Murdocha biorąc pod uwagę oglądalność. Jak widać to dzięki niemu coś drgnęło (nie wiele, ale jednak). Bardziej bym to nazwał jednak nie zapoznaniem się z rynkiem medialnym w Polsce...

 

kryzys się powoli kończy (moim zdaniem)

W zasadzie jest to coraz mocniej nagłaśniana sprawa w mediach - ja to nazywam bardziej ''akcją kryzysową'' - kryzys. Nie mniej jednak sam nie możesz osobiście i oficjalnie (co najważniejsze) stwierdzić, czy kryzys naprawdę się kończy. Wiele firm odczuło jednak sporo strat, mocno dostały po kieszeniach (vide TVN, który nadal musi sobie jakoś sobie z tym radzić).

 

Puls coraz bardziej liczy się na rynku

No cóż, niestety mocno naciągasz pewne kwestie... po usunięciu się Murdocha ''liczenie się na rynku'' nieco spadło. Myślę nawet, że bardzo. Będzie o tym można mówić dopiero, kiedy coś więcej drgnie w całym tym przedsięwzięciu - na fajerwerki na początku bym nie liczył. Choć zapowiadają poprawę oferty programowej.

 

Myślę też , że po tylu problemach , w końcu się czegoś nauczyli i raczej szybko inwestora nie oddadzą :wink: .

Ciężko jednak w to uwierzyć (nie tylko mnie, ale i innym osobom). Czas pokaże.

 

Puls od zawsze był stacją źle zarządzaną - tworzono w nim nierentowne produkcje ("Wydarzenia", "Puls Raport"), pieniądze "ginęły" w tajemniczych okolicznościach, niektóre programy nie były najwyższych lotów. Dlatego na razie nie wierzę, że za nowego udziałowca sytuacja ulegnie diamentralnej zmianie - jeżeli znowu będą zapowiadać "dołączenie do <>" robiąc programy byle jakie, może czeka nas powtórka z końca ubiegłego roku.

 

Jeżeli chodzi o ostatnie zmiany (od października 2007) - to pogadaj z Murdochem. To on wykładał kasę i to przez niego programy wyglądały tak jak wyglądały. Koszty robią jednak swoje. Bez odpowiedniej ilości gotówki nie zrobisz świetnie zrealizowanego programu i dobrej jakości programowej razem wziętej Nie zapoznał się w porę z rynkiem. Po prostu. Może myślał, że jesteśmy raczkującym rynkiem telewizyjnym - niczym druga Bułgaria. Mylił się. Przypomina. mi to nieco sytuację z RTL7.

 

Może wrócą simpsony.

Zapomnij. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna oferta TV Puls nie przemawia do mnie. Filmy, jak filmy dobra jakość ale wybór mały. Nie ciekawe programy, brak informacji itp. To już franciszkanie lepiej zarządzali. :] Jedyny program, który jestem w stanie oglądać to Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty i Ale numer!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recepta na wyjście z dołka Pulsu jest jedna - franciszkanie powinni się z tej telewizji wycofać. Już kilka razy udowodnili, że tworząc "telewizję bez przemocy" pełną "wartości chrześcijańskich" i "skupiającej się na sprawach społeczeństwa" nie podbiją rynku. Idę o zakład, że także ich "wkład" w rozwój stacji odpycha potencjalnych inwestorów od Pulsu - m.in. brak chęci sprzedania pakietu kontrolnego w stacji, ciągłe ingerencje w program, w tym cenzura dobrego polskiego kina. Śmieszni są, bo nie raz widziałem w tej stacji piersi w amerykańskich filmach emitowanych po godz. 20:00. Jakoś nie boją się sądować z dystrybutorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się nie podobają wartości chrześcijańskie to po prostu tej tv nie oglądaj . Mi się koncepcja franciszkanów podoba . Aczkolwiek chyba teraz są bardziej skłonni do kompromisu , bo niedawno w wywiadzie z prezesem Dąbskim przeczytałem , że są gotowi sprzedać nawet pakiet kontrolny stacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się nie podobają wartości chrześcijańskie to po prostu tej tv nie oglądaj .

Przecież tu nie oto chodzi czy się podoba czy nie, tylko o hamowanie rozwoju stacji przez franciszkanów. ich koncepcja jest zła - cenzura, budowanie stacji rodzinnej. Jednak to nie zdaje egzaminu. Tak jak napisał Karol. A o wkładzie (a raczej braku tego bardziej rozwojowego planu zarządzania na realia TV Puls) wypowiadałem się na innym forum. Także widać nie tylko ja mam taką opinię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy udowodnili, że tworząc "telewizję bez przemocy" pełną "wartości chrześcijańskich" i "skupiającej się na sprawach społeczeństwa" nie podbiją rynku (...) ciągłe ingerencje w program, w tym cenzura dobrego polskiego kina. Śmieszni są, bo nie raz widziałem w tej stacji piersi w amerykańskich filmach emitowanych po godz. 20:00.

 

Ty mówisz, że widziałeś piersi po 20:00 a ja widziałem w pewną niedzielę po 14:00 film "Glengary Glen Ross", gdzie tak bluzgali, że aż uszy więdły. Film "Od zmierzchu do świtu" też jest pełen różnych wartości, ale na pewno nie chrześcijańskich. Emitowany był przed 23:00. Wartości chrześcijańskie to są tylko w kilku magazynach religijnych. Poza nimi nie istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się nie podobają wartości chrześcijańskie to po prostu tej tv nie oglądaj . Mi się koncepcja franciszkanów podoba . Aczkolwiek chyba teraz są bardziej skłonni do kompromisu , bo niedawno w wywiadzie z prezesem Dąbskim przeczytałem , że są gotowi sprzedać nawet pakiet kontrolny stacji .

Dąbski to dużo mówi a mało robi. A w wypowiedziach dla prasy zawsze przedstawia się stek bzdur aby uspokoić potencjalnych inwestorów. Chyba oczywiste jest, że jeśli szanowny pan prezes Pulsu stwierdził, że stacja jest w dramatycznej sytuacji, to nikt by na nią nie "poleciał" (że tak to ujmę).

 

Generalnie nie mówiłem nic o tym, że nie podobają mi się wartości chrześcijańskie. Problem w tym, że Puls jako stacja ogólnotematyczna musi się określić do kogo tak naprawdę chce się kierować - tylko do katolików wyznających swoją wiarę i kierujących się wyłącznie jej aspektami czy może chce konkurować z innymi nadawcami naziemnymi. Bo jeśli nie, to z nadajników naziemnych zawsze mogą zrezygnować (zaoszczędzić tym samym kilka milionów złotych), pozostać w platformach cyfrowych (oraz przekazie FTA) i w sieciach kablowych i tak dopełniać swojej chrześcijańskiej misji z oglądalnością na poziomie 0,2 proc.

 

Przykro mi, takie czasy. Gdyby każdy tak jak Ty szanował wartości chrześcijańskie i chciał je oglądać w telewizji, to ranking najchętniej oglądanych stacji telewizyjnych (w tym najbardziej rentownych, które mają zapewnione funkcjonowanie na wiele lat) byłby odwrotny z Pulsem i TV Trwam na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...