Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

— Jeżeli dostaniemy szansę w postaci szybkiej cyfryzacji, to chcemy ją wykorzystać. Nikt nie może się spodziewać, że zadowolimy się pozycją niszowej telewizji. Jesteśmy gotowi zaproponować pakiet kanałów tematycznych właściwie z dnia na dzień — mówi Dariusz Dąbski.
Wow, takich bzdur to już dawno nie czytałem. Robią ludziom wodę z mózgu. Takie cuda niewidy na kiju :crazy:

 

Ba! Nawet dla parabola.cz chciało się tłumaczyć te głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym posunięciem byłoby wprowadzenie do ramówki kilku pozycji znanych z takich kanałów, jak Foxlife, National Geographic, czy innych kanałów należących do Murdocha, ale to może nie wystarczyć, jeżeli TV Puls nadal będzie sie kojarzył z kanałem niszowym. Dlatego dobrym posunięciem byłoby lepsze zareklamowanie kanału, ewentualnie zmienić nazwę, aby zachęcić widzów do oglądania, czasem dla czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chodziło mi o lokalne/amatorskie produkcje. Coś jak w TMT.

I dlatego nikt nie potrafi teraz określić oglądalności TMT i kanał wyrzucany jest z sieci kablowych. Niestety, ale to co oferuje TMT to mimo, że ambitne i w dużej mierze amatorskie, choć kiedyś gdy miałem dostęp do tej stacji, bardzo mi się podobało, \jednak nie jest w stanie zdobyć rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puls nie może się zbytnio zmienić. Współwłaścicielem nadal są "księża". I to pewnie oni ograniczają Murdocha. "Wpakował się" do Pulsu po to by mieć przyczółek do ataku :D

Solorze i Waltery już sie boją. Nawet zaprzyjaźnili sie z Urbańskim i są za utrzymaniem abonamentu. A jak wszyscy pamiętają przez ostatnie 10 lat Walter senior cały czas powtarzał by zlikwidować abonament albo reklamy w TVP. Nawet chciał by część abonamentu przekazać na TVN24 po ten wypełnia misje TVP :lol:

Dlaczego TVN i Polsat popierają utrzymanie abonamentu? Po pierwsze zniesieni go zmusiłoby TVP do zwiększenia ilości reklam by sie utrzymać. To spowodowałoby uszczuplenie wpływów TVN-u i Polsatu. Jeśli nie byłoby możliwości zwiększenia ilości reklam w TVP, mogłoby to oznaczać kłopoty finansowe. A od takich kłopotów już jeden krok do prywatyzacji, co byłoby bardzo na rękę np. PO :D Może nawet nie całkowitej prywatyzacji ale np. sprzedaży 45% udziałów. Kto mógłby to kupić? Ano chyba tylko Murdoch. Dzięki temu od razu dostaje jeden multipleks DVB-T, dostęp do ogromnych archiwów i możliwość stworzenia wielu kanałów tematycznych, które mogłyby znaleźć sie na platformie cyfrowej.

Ot takie moje fantazjowanie ale chyba całkiem realne :D Puls jest tylko po to by trzymać rękę na pulsie polskich mediów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej fikcja literacka. Murdoch póki co pokazał jak nie robić w polskich warunkach telewizji. To dziwi jeśli brać pod uwagę jego doświadczenie. A jednak nawet programy już emitowane zupełnie odstają od tego, co proponuje konkurencja. Nie tylko treściowo, ale co zaskakujące, technicznie. Byłem pozytywnie zaskoczony tym, że grafika, chociaż raczej średnia, to jednak jest przygotowana do emisji 16/9 (Swoją drogą już TVS czy WTK mają lepsze identy), a tu klops - reszta programów w 4/3 co moim zdaniem jest zupełnie nie do przyjęcia w nowopowstającej TV (raczej start nowej stacji wskazywałby tak jak przy TVS na zakup sprzętu do 16/9 i HD). Rozumiem, że Murdoch przedstawia teraz ramówkę przejściową między starym, "zdechłym" Pulsem a tv cyfrową, ale to, co zaproponował to moim zdaniem również za mało. Nie wiem kto zdecydował się na ramówkę, która jest na pewno droższa od poprzedniej, a nie ma prawie żadnego programu, który widzom powiedziałby "Uwaga, jesteśmy na rynku, zaczynamy się zmieniać, teraz lub wkrótce będziesz mógł coś ciekawego u nas zobaczyć". Nie zachwyca Puls Dnia, chociaż pomysł ciekawy. I tu znowu rzecz dziwna - grafika i studio u innych bogata, serwisy informacyjne są u nas czymś co się dopieszcza,a w Pulsie ściana i stół, który na dodatek wydaje się zbyt mały na 2 prowadzących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko treściowo, ale co zaskakujące, technicznie. Byłem pozytywnie zaskoczony tym, że grafika, chociaż raczej średnia, to jednak jest przygotowana do emisji 16/9 (Swoją drogą już TVS czy WTK mają lepsze identy), a tu klops - reszta programów w 4/3 co moim zdaniem jest zupełnie nie do przyjęcia w nowopowstającej TV (raczej start nowej stacji wskazywałby tak jak przy TVS na zakup sprzętu do 16/9 i HD).

Tylko jest drobna różnica pomiędzy TVS i Pulsem. Puls nadaje naziemne. Wszystkie stacje nadające naziemne mają "opory" przed 16/9.

 

Narzekacie na poziom TV Puls a zapominacie że Murdoch ma tylko 35% udziałów. Reszta należy do księży, to jakiej oferty można sie spodziewać? Niedawno przecież cenzurowali "normalne" filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o naziemną tv, tylko o analog. Jakoś w kablu są pokazywane stacje 16:9 bez problemu. Chyba stacje tv myślą, że w Polsce są prawie wyłącznie telewizory 4:3... tylko że w zeszłym roku sprzedano prawie milion telewizorów, a jakieś 75% to tv panoramiczne. Czekamy na oficjalne wyniki sondaży nt. rodzajów telewizorów w Polsce. Może wtedy stacje telewizyjne się opamiętają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to do niektórych na tym forum chyba nie dociera, że Murdoch nie jest właścicielem TV Puls, lecz jej udziałowcem. News Corp. nie sprawuje także kontroli nad stacją, może co najwyżej wyrazić swoje zdanie podczas zebrań rady nadzorczej czy zarządu TV Puls. Więc raczej to nie jego wina, że wyniki stacji są takie a nie inne - franciszkanie mimo wszystko nie pozwolą sobie na utratę w miarę rozwijającej się stacji telewizyjnej, dlatego efektem ich działań jest 0,6 proc. udziałów w rynku a nie 1,5 proc. Uważam jednak, że poziom stacji jest jeszcze przyzwoity. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw niech puls trochę niech poreklamuje sie w Szczecinie i zwiększy moc nadajnika nawet nie wiem skąd oni nadają ale bo ja mam antene ustawioną w kierunku kołowa a sygnał jest prawie taki sam jak TV4.

 

TV Puls jest nadawany z Warszewa a nie Kołowa

Niestety moc nadajnika to tylko 1kW, więc bardzo słabiutko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe na stronie ostatnio zmienili tekst odnośnie nowych nadajników

 

Nadajniki naziemne, które zostaną uruchomione wkrótce. O terminie rozpoczęcia nadawania poinformujemy Państwa bezzwłocznie.

Województwo Lokalizacja nadajnika Kanał Częstotliwość wizji (MHz)

Dolnośląskie Wrocław/Żórawina 28 527,25

Zachodnio-pomorskie Szczecin/Warszewo 40 623,25

Śląskie Katowice/Bytków 34 575,25

Małopolskie Nowy Sącz/Chruślice 22 479,25

bo jeszcze ostatnio był podany termin na przełomie marca/kwietnia. Teraz mają niby "bezwłocznie" zawiadomi a jakoś 2 nadajniki z tej listy działają od paru dni, a na stronie brak wzmianki na ten temat...

 

Jeśli chodzi o jakość odbioru to muszę stwierdzić ze u mnie (~22km od Wrocławia) obraz jest trochę lepszy od przekazu TV4/TVODRA, można go porównać raczej z jakością TVN (który zresztą jest transmitowany z tego samego nadajnika). Jednak do czystego obrazu który oferują kanały TVP oraz Polsat trochę mu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawdą jest lokalizacja nadajnika na Warszewie (Szczecin) to chyba nikt z TvPuls nie użył rozumu.

~99% anten ustawionych jest tutaj dokładnie w przeciwnym kierunku więc odbierać TvPuls będzie jedynie kilkadziesiąt domów ustawionych na pn-zach od nadajnika (dalej są lasy)

 

Dostroiłem ten kanał i ~1km na pd. od nadajnika mało co widać (duży szum, antena ze wzmacniaczem, bokiem do tego nadajnika) ...ale tak jak wszyscy anteny mam ustawione na Pazim i nadajniki TVP

 

Reasumując - mierna moc, zła lokalizacja, ale repertuar jest do bani więc poza klasycznym Star Trekiem nie ma czego żałować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...