Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiele narzekania na TV Puls co do oferty programowej.

 

Faktycznie jest na niskim poziomie, ale to sytuacja sprawiła ze tak jest a nie inaczej.

 

Po pierwsze primo: ma słaby zasięg naziemny

 

Po drugie primo: nadaje niekodowany sygnał z satelity co oznacza iż prawa do poszczególnych atrakcyjnych pozycji staja się zbyt drogie ze względu na licencje która by musiała obejmować cała Europe.

 

Więc najprawdopodobniej oferta godna walki z takimi stacjami jak TVP/TVN/POLSAT zacznie się dopiero gdy TV PULS stanie sie dostępna w całej Polsce z nadajników DVB-T, wtedy możliwe jest zakodowanie sygnału z satelity a to sprawi że licencje na programy i filmy będą tańsze gdyż skierowane tylko na teren naszego państwa. Taka sytuacja była by z punktu widzenia bardzo dobra gdyż TVP 1, TVP 2, TVN, czy POLSAT i nawet TV 4 nadają swój sygnał w formie zakodowanej co jest spowodowane właśnie oszczędnościami jeśli chodzi o prawa autorskie a zaoszczędzone pieniądze można spożytkować na wzbogacenie oferty programowej jak i inwestowania w nowe technologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Należąca do międzynarodowego koncernu medialnego News Corporation telewizja Puls zamierza pod swoim brandem uruchomić kanał informacyjny oraz emitowany w jakości High Definition kanał rozrywkowy.

 

- Jesteśmy w trakcie składania do KRRiT wniosku koncesyjnego w tej sprawie - powiedział portalowi wirtualnemedia_pl Robert Kroplewski, prawnik TV Puls, reprezentujący stację w negocjacjach z innymi podmiotami polskiego rynku mediowego.

 

Jak podaje oferta telewizji informacyjnej będzie znacząco różnić się od tej dostępnej na naszym rynku. - Zapewniam, że dostarczymy informację inną niż inni gracze, z dużym nastawieniem na sprawy międzynarodowe - dodał Kroplewski. We wstępnych założeniach informacje z zagranicy miałaby wypełnić nawet połowę ramówki stacji.

 

To nie koniec ekspansji na polskim rynku należącego do Ruperta Murdocha News Corporation. TV Puls chce skorzystać z zasobów giganta mediowego i zaoferować kanał rozrywkowy w wysokiej rozdzielczości. - Już w tym momencie nasze studio jest gotowe do nadawania programu w jakości HD - powiedział nam Robert Kroplewski.

 

Przedstawiciel Pulsu ocenia, że rozpatrzenie wniosków koncesyjnych powinno zająć kilka miesięcy, a sam proces nadawania mógłby rozpocząć się już pod koniec tego roku lub na początku 2009. Wstępne wnioski mają dotyczyć nadawania satelitarnego. Dopiero później koncesja zostanie zmieniona na naziemną.

 

Aktywność Pulsu wiąże się z procesem cyfryzacji. W przygotowaniu jest projekt zagospodarowaniu dwóch multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), gdzie według wstępnych założeń znajdzie się miejsce na 14 stacji.

 

Większościowym akcjonariuszem Telewizji Puls Sp. jest firma TV Inwestycje posiadająca 70 proc. udziałów (jej właścicielami są News Corporation i OO. Franciszkanie, posiadający równo po 50 proc. udziałów). Pozostałe 25 proc. należy do Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie) oraz Dariusza Dąbskiego, w rękach którego znajduje się mniejszościowy pakiet 5 proc. udziałów.

 

W tej chwili TV Puls naziemnie dociera do 27,83 proc. (10,61 mln ludzi).

Źródło

Kanał informacyjny jest jakby naturalna koleją rzeczy. Na Pulsie oglądać można w zasadzie tylko Puls raport. Reszta oferty jest na poziomie Tele5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie porownal. Ramowka jest tragiczna i tylko Puls Raport mozna ogladac, bo reszta to starocie, a ilosc programow wlasnych Pulsu jest zblizona do Tele 5. Nawet bym powiedzial ze jakosc przekazu jest podobna, czyli tragiczna.

Chca robic kanal w HD? dobrze niech robia, na 99,9% bedzie to Fox Life HD, wiec niech wprowadza na stale napisy, bo niektorych lektorow sluchac sie nie da. Skad oni ich wzieli to chyba sami tylko wiedza

kanal informacyjny? cos na bazie Fox News? czyli najbardziej stronniczy i nieobiektywny kanal informacyjny na swiecie. Super, doczekac sie nie moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość przekazu ostatnio nieco się polepszyła, ale nadal nie dorównuje wyrazistością obrazu takim stacjom jak TVN, Polsat.

Programów własnych mają może więcej niż Tele5, ale większość jest tworzona bez jakiegokolwiek polotu. Chociażby taki program "Najgorszy polski kierowca", którego koncepcja jest bardzo ciekawa, jednakże realizacja skutecznie zniechęca do oglądania. Pamiętam jak z przyjemnością oglądało się "Naukę jazdy" na TVNie. "Najgorszy..." mógł być tego dobrą kontynuacją, ale ze względu na nieatrakcyjną oprawę, te stare polonezy, mało zabawnego prowadzącego, nią niestety nie jest.

 

Ramówka od samego początku skazana była na niepowodzenie, co zostało już udowodnione akcją "Puls przyspiesza o godzinę". Zresztą, trzeba przyznać, że bardzo sprytnie nazwali operację, która właściwie była przyznaniem się do błędu. Nazwa kojarzy się bardzo pozytywnie, a w rzeczywistości była to po prostu kapitulacja najważniejszych elementów ramówki z prime-time.

 

Oprawa...

Ta graficzna ujdzie, jakby przystosowana do formatu 16:9, trójwymiarowa. Jeżeli chodzi o dźwięki towarzyszące tej grafice to już jest zdecydowanie gorzej. Melodia ta, nie wiem czemu, przypomina mi wstępy przed filmami na kasetach VHS z lat 90'-tych zawierające logo dystrybutora filmu i ostrzeżenie o zakazie kopiowania filmu ;)

Odwrotnie jest w przypadku "Puls Raportu" - tam z kolei grafika jest niebywale brzydka i niepasująca do serwisu informacyjnego.

 

Generalnie, jest biednie, choć w porównaniu z Tele5 jest mimo wszystko lepiej. Wbrew temu co mówili poprzednicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murdoch chyba znowu sypnął kasą bo od 15 sierpnia maja mieć nowe studio Puls raportu i Poranka. I chyba wydłużą Poranek. Tak coś przebąkiwali wczoraj rano.

Czy to prawda, może ktoś wie, że ludzie w Pulsie zarabiają najlepiej z polskich telewizji? Przynajmniej Ci którzy są na wizji. Rzuciłem okiem na Naszą-Klasę :D I ludziska wożą się po świecie :D Maja fajne samochody czy motocykle. Gdzieś czytałem że dwie lub trzy babki się hajtnęły, to musi się im nieźle powodzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do kilku postów wcześniej to nie zgadzam się , Puls ma całkiem dobrą ramówkę i jak spoglądam na inne tv to nie jestem zachwycony . Następnym plusem Pulsu jest to , że nie stoi za jakąś opcją polityczną jak większość TV w Polsce .

Między innymi z tego powodu ja dosyć często wybieram Puls , tak jak coraz więcej Polaków . Szczerze mówiąc dziwie się reszcie (tym , którzy Pulsu nie oglądają) , że nadal siedzą przed starymi , upolitycznionymi telewizjami . W jednym się zgadzam Puls Raport jest jednym z najlepszych programów w Pulsie , bo jest obiektywny itd. , więcej zalet zobaczcie sami ,

o 18:30 lub 22:00 . A co do starych filmów , to jak na kanał niekodowany (chodzi głównie o licencje ) to są one nowe , dobre i nie ma co narzekać . I jeszcze jedno w Pulsie nie oczerniają tak ludzi jak w "Uwadze" TVN (w Pulsie w ogóle nie oczerniają) .

To by było na razie na tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol, może i dobrze, że ta stacja nie szokuje nas wybitnymi nowościami, ale za to ma coś w sobie, co wyróżnia na tle pozostałych kanałów ogólnopolskich. Mnie przykładowo coraz bardziej męczy oglądanie jedynych i słusznych racji (Polsat, TVN, TVP), więc chętnie stawiam na coś, czego nie znam tak dobrze i tutaj nie chodzi już o powtórki filmowe.

 

Pewnie jesienna ramówka też nie będzie powalała na kolana, ale zobaczcie, że TV Puls się stara i inwestuje, i nie jest to finansowanie dziury bez dna, gdyż stacja zaczyna notować coraz lepsze wyniki oglądalności, a co za tym idzie, będą lepsze wpływy z reklam co pozwoli stacji na dalsze rozwijanie się. Także nie należy zapominać, że cały czas budują swój zasięg naziemny. Powoli, ale skutecznie, i oby było tak dalej. Już od września rusza nowy reality show Pulsu o odchudzaniu.

 

PULS Raport? Obecnie stawiam ten dziennik na pierwszym miejscu. Gdzie indziej przekazują informacje z taką "lekkością" i większą dawką humoru, ciekawostek z życia zwykłych ludzi? W Superstacji już próżno tego szukać... Coraz więcej miejsca w programach informacyjnych zajmuje polityka, a coraz mniej porusza się sprawy społeczne zwykłych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja poprawię :D . Filmy są i nowe i stare , tyle , że nowe lecą od 20:00 , a stare około południa (ja tych starych nie oglądam , ale może reszta z 1% , która ogląda TV Puls lubi klasykę ) . Co do ramówki "nie powalającej na kolana" to wg. mnie chodzi tylko o potrzebę wykupowania licencji na całą Europę . Kiedy na dobre wejdzie tv naziemna cyfrowa to pewnie z satelity Puls zakodują , a naziemnie będą hity ekranu (News Corp. przecież takie ma ) . Zgadzam się też z przedmówcami , bo sam się o tym przekonałem , że Puls Raport jest świetny i nie ma do niego dorastającej konkurencji (no może przedmówcy tak tego nie ujeli :D ) , a przynajmniej ja go za takiego uważam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telewizji satelitarnej FTA nie ma możliwości puszczania hitów ekranu .

A w Niemczech jest taka możliwość :) Niemieckim włada w Europie kilkadziesiąt milionów ludzi a polskim 40. Zawsze mnie to zastanawiało, czy nas obowiązują inne zasady licencyjne niż zachód Europy? Jeszcze gdyby na takim kanale FTA był puszczany film z możliwością wyboru ścieżki dźwiękowej oryginalnej to rozumiem że ktoś z zachodu mógłby to oglądać. Ale kto z Niemców, Francuzów czy nawet ktoś z Europy wschodniej będzie oglądał nie wiem, Bonda po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Puls zamyka dział informacyjny - dowiedziała się "Rz". Wiadomość tę potwierdzają dziennikarze telewizji, której inwestorem jest News Corporation magnata medialnego Ruperta Murdocha.

Dziś pracownicy programów newsowych stacji dowiedzieli się, że pracują nad ich ostatnimi wydaniami. Zlikwidowany zostaje m.in. "Puls Raport", emitowany codziennie o 18:30 i 22:00.

 

Z informacji "Rz" wynika, że wewnętrzny komunikat o zamknięciu działu newsowego wydała dziś rada nadzorcza TV Puls.

http://rp.pl/artykul/163565.html

Czyżby koniec TV Puls z Murdochem a początek tworzenia FOX News PL? Niedawno pojawiły się informacje o tworzeniu kanału informacyjnego a zespół Puls raportu był niezły i od początku miałem wrażenie że jest przygotowywany do kanału informacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie traktuję tą pogłoskę o rzekomym likwidowaniu dz. inform. jako niepotwierdzoną sensację , bo oprócz tego jednego artykułu żaden z (innych?) poważnych serwisów (np. wirtualnemedia_pl) nic takiego nie napisał (ogólnie cisza) , jak zniknie , to się potwierdzi , ale szczerze mówiąc wątpie , by tak z dnia na dzień w pośpiechu Murdoch rezygnował z takiego świetnego programu jakim jest Puls Raport .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...