Jump to content
grzybek03

Pilot TV

Recommended Posts

Taki sobie był to kanał, w zasadzie nic ciekawego na nim nie obejrzałem. Mieli dość nietypowe zakończenie nadawania gdyż przed śmiercią Papieża nie było żadnych informacji jakoby kanał miałby przestać nadawać.

Mieli i kłopoty finansowe i problem z oglądalnością. To były przyczyny zakończenia działalności. Pamiętam jak nadawali z transpondera Cyfrowego Polsatu, później kanał znikł i znowu się pojawił, tym razem z Cyfry+ na 10.719V.

 

ps: Przenoszę ten temat do działu Wspomnień czar :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam gdy zawsze przychodziłem że szkoły oglądałem na tym kanale jak to nasz Adaś się witał ze swoimi kibolami w Wiśle pod zdobyciu MŚ w Val di Fiemme.Też się zgadzam z tym że nie trzeba było kupować żadnej gazety ani wściekać się na to jak długo trzeba było czekać na telegazete[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kanal byl pomocny i nie trzeba bylo przeszukiwac gazet z programem. Szkoda w sumie, ze juz go nie ma.

O tak, szkoda że już go nie ma

Share this post


Link to post
Share on other sites

To był kanał z programem TV wielu stacji, pokazywał też co leci na danej stacji i co ciekawego będzie

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie zajmował na liście kanałów w telewizorze zaszczytną pozycję nr. 0 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tv Pilot posiadał też wersje papierową swojego programu. Program ten kosztował chyba 2 zl ale jakoś nie zyskał uznania w oczach telewidzów i szybko zniknął z kiosków. dodam, ze z TV Pilot było jakieś zamieszanie po zakupie udziałów przez właściciela ITV policja i te sprawy.

 

189.gif

 

Brak Pilot TV

Powrót TV Pilot

TV Pilot

Share this post


Link to post
Share on other sites

hoho niezle zamieszanie bylo w TV PILOT sadzac po tych tekstach raczej juz nie ma szans na powrot kanalu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tv Pilot posiadał też wersje papierową swojego programu. Program ten kosztował chyba 2 zl ale jakoś nie zyskał uznania w oczach telewidzów i szybko zniknął z kiosków.

Pojawiło się zaledwie kilka numerów tego pisma. Gazeta ta dokładniej nazywała się "Pilot Telewizyjny" i miała format książeczki. Widzom nie przypadła do gustu bo nie prezentowała program tradycyjnie czyli kolumnowo a godzinowo tak że najpierw były nazwy programów emitowanych np: o 12:00 a pod spodem były już nazwy programów emitowanych o 12:05.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Pilota TV to sprawa wyglądała następująco. Przede wszystkim sa pomysł "rozkładu jazdy telewizji" (tak się promowali) był moim zdaniem poroniony, co twórcy sami udowodnili już po kilku miesiącach emisji. Na dodatek z uwagi na to, że kanał był bezpłatny (zarówno nie kodowano sygnału jak i dystrybuowano go za free w sieciach kablowych) nie miał szans na konkretny zysk. Najbardziej chyba zastrzelił ich interes na tygodniku, którego osobiście nawet nie kupiłem, bo gdy zobaczyłem pierwszy numer, to od razu chciałem się przerzucić na słuchanie radia. Był kompletnie nie czytelny, a dlaczego - to już objaśniliście Wy.

 

Wracając do kanału, był chyba jedynym kanałem w Polsce, którego oglądalność ostatecznie była tak niska, że nawet KRRiT nie była w stanie go monitorować a nawet nie chciała tego robić. Kanał zaprzestał nadawania w 2005 roku w momencie śmierci papieża Jana Pawła II. Była to świetna okazja do zakończenia nadawania. Ekran statyczny z napisem emitowany był przez kilka miesięcy aż Cyfra+ zdecydowała się go wyrzucić z transpondera, bo mimo wszystko zajmował miejsce. Wracając do KRRiT to ta nawet nie zauważyła, że kanał nie nadaje, bo wcześniej z ofert wyrzuciły go obie platformy cyfrowe oraz praktycznie wszystkie sieci kablowe w Polsce.

 

Polecam dwa poniższe artykuły:

http://media2.pl/media/7857-pilot-tv-na ... cesja.html

http://media2.pl/media/8041-pilot-tv-ju ... cesji.html

 

oraz taką krótką rozmowę, a w zasadzie dłuższą wypowiedź Roberta Patolety z Pilot TV/Wirtualnych Mediów:

http://media2.pl/media/12062-patoleta:- ... ypala.html

 

Z tego co udało mi się wtedy dowiedzieć iTV przejęło spółkę Antena 2 Sp. z o.o., która była oficjalnym nadawcą Pilot TV (tego można dowiedzieć się nawet z KRS) po czym pozostałą garstkę pracowników zwolniła i część przeniosła do MNI. Sprzęt prawdopodobnie też został sprzedany. Po Pilot TV nie ma już praktycznie śladu - pozostały jeszcze tylko dwie spółki, które były z nim ściśle związane i które nie zostały wykreślone z KRS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam dobrą informację kto założy konto na justin.tv lub na spam.org i stworzy internetową wersję kanału Pilot TV???????? to pytanie jest skierowane do wszystkich użytowników Forum SatKurier dla ciekawości internetowa wersja ma się nazywać Program TV!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądzę aby ta strona miała cokolwiek wspólnego ze stacją Pilot TV. Stacja zakończyła nadawanie w 2005 roku, zaś na dole strony masz napisane "Copyright pilotTV.pl 2007-2010". Logo tez jest inne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasopismo takie jak Pilot TV istnieje do dziś. Tyle że nie jest to raczej ten sam projekt. Jest to bowiem dodatek telewizyjny do regionalnej gazety codziennej Express Ilustrowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...