Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serio? On chyba nawet na tym EURO w bramkę nie trafił. Ale ważne, że odciąga. :-P

A ile to było hejtu na Milika jak zepsuł ostatnio. Hajto to jego i Kapustke, to krytykuje non stop, no a Lewemu to murawa przeszkodziła.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Słabo fair wypada że drugi z grupy A ma aż 45 godzin więcej odpoczynku niż drugi z grupy C.

 

Ja też się nie mogę z tym pogodzić, ale jest jeszcze druga strona medalu, taka że tak długa przerwa może wybić Szwajcarów z rytmu, a nasi pojadą na fali nie wybici lub nawet lepiej grający :) Obym się nie mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat ma pecha. Najwiekszy hit 1/8 finalow Euro Hiszpania - Wlochy beda musieli pokazac w otwartym Polsacie. Chyba nie moga zmienic meczu...

 

25 czerwca (sobota)

15:00 Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport 2, TVP 1 Szwajcaria - Polska
18:00 Polsat Sport 2, 1B - 3A/C/D
21:00 Polsat Sport 2, 1D - 3B/E/F

26 czerwca (niedziela)

15:00 Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport 2, 1A - 3C/D/E
18:00 Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport 2, 1C - 3A/B/F
21:00 Polsat Sport 2, 1F - 2 E

27 czerwca (poniedziałek)

18:00 Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport 2, Wlochy - Hiszpania
21:00 Polsat Sport 2, 2B - 2F

https://satkurier.pl/news/128583/gdzie-obejrzec-mecze-euro-2016-plan-transmisji.html

 

Notowania bukmacherow:

Szwajcaria -Polska 2.85 -3.0-2.65

Wlochy - Hiszpania 4.0- 3.1 - 2.05

Kuszacy kurs na Italie

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Chorwacja wygrała z Hiszpanią 2-1. I to aż do samego finału ustawia nam autostradę w drabince.

Ja tej autostrady nie widzę a wręcz przeciwnie. Chorwacja to zdecydowanie będzie bardziej niewygodny i trudniejszy rywal nad niż Hiszpania, Niemcy czy Anglia. My zdecydowanie najlepiej czujemy się w głębi w skomasowanej defensywie z szybkimi kontrami a grając z takimi Chorwatami czy Walijczykami jeśli uda nam się z nimi zgrać to będą fragmenty meczu w których to my będziemy musieli kreować grę, grać atak pozycyjny co nie za dobrze nam wychodzi.

 

A z 2 strony to co mówił Kowal (dziś mówił z sensem i normalnym językiem), że nikt nie docenia u nas czy Chorwatów czy Walijczyków i po porażce z kimś takimi "znawcy" ocenią to jako wstyd, kompromitacje czy żenadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z NIR i Niemcami to dużo pracował na boisku i był ważnym punktem w tamtych meczach. Dziś było bezbarwnie ani walki, ani strzałów poza 1 okazją ani rozgrywania czy przytrzymywania piłki.

Ale ja nie twierdzę, że nie ale zawodnik, ba napastnik, który podobno ma kosztować 100 baniek jurków i nie oddaje na dużej imprezie strzału na bramkę w 3 meczach, to jest chyba trochę przegięcie, aby nie mówić, że jest coś nie tak. W sumie to chodzi mi o to, że Arek jak nie wykorzystał setki, to został zjechany w mediach jak bura s.... A Robert jeżeli nie trafił, wg mnie prostrzej patelni, to niby ok, bo jeszcze coś strzeli. Druga sprawa, to Hajto, który non stop jedzie za nawet mały błąd po Miliku, Kapustce czy Pazdanie, o Cionku nie wspominajac, zaraz Lewego tłumaczy, że ta trawa jest źle przystrzyżona. Mówmy jak jest, a nie traktujmy go inaczej, tylko dlatego, że to nasz gwiazdor. Strzelił nad bramką, tyle w temacie zdarza się... Tak samo jak innym popełnić błąd, ale odnosmy się obiektywnie, a nie bo nie wypada, bo to Lewandowski. Podobała mi się postawa Lewego w wywiadzie. Powiedział, że takie coś to musi wykorzystać i nic go nie usprawiedliwia.

 

Druga strona drabinki wygląda jak starcie tytanów, ciekawe co tam się jeszcze urodzi po 4 ostatnich meczach w grupach. :-P

Myślę, że z Helwetami sobie poradzimy, ale Chorwaci chyba mają pake na finał... Ktoś się orientuje jak tam sprawa Modrića, co to za kontuzja, bo nie mam wiedzy i kiedy wraca?

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej ale pamiętaj o 1 on żyje z pracy kolegów, to nie jest Ronaldo czy Messi czy Bale, że przebiegnie całe boisko i strzeli gol. To jest klasyczna 9 która bez wsparcia wiele nie zdziała. A takich piłek jakie gra Bayern w okolicach 16 to my zbyt wiele nie gramy, więc naturalne jest, że oddaje bardzo mało strzałów w kadrze. Jeśli dodaje piłkę w okolicach pola karnego to jest w stanie sobie wykreować akcje, co widać w klubie bo niestety takich akcji w kadrze to można liczyć na palcach jednej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktyka odgrywa decydującą rolę i jak się wychodzi na boisko i wie ze się chce zająć drugie miejsce w grupie żeby być w danej połowie drabinki to ja nie wiem co taki zawodnik jak Lewandowski sobie myśli , może nawet pomyśli lepiej przestrzlić a w drugiej połowie się zobaczy co tam Niemcy zadziałali i się zobaczy czy można wygrać i zająć 2 miejsce. Nawałka zrobił to samo co w dwóch ostatnich meczach towarzyskich których nie chciał wygrać czyli pozmieniał prawie polowe składu celowo. Wszystko dokładnie przekalkulowane z wyrachowaniem wiec coś do czego nie jesteśmy przyzwyczajeni a inni robią tak od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też śmieszą te opinie jakich to mamy łatwych rywali do finału. Na szczęście odnoszę wrażenie, że zarówno Nawałka jak i piłkarze są skupieni na każdym meczu i nie wybiegają za daleko w przyszłość. Teraz mamy myśleć o Szwajcarii, bo to wcale nie będzie dla nas spacerek. A Chorwacja to już w ogóle są Himalaje. Trochę się cieszę, że miałem rację do Mandzukica. Zastąpił go Kalinic i strzelił pięknego gola. A już w ogóle zadziwia mnie Perisic, w Wolfsburgu to był taki trochę jeździec bez głowy, widać że przenosiny do Serie A mu pomogły. Z taką grą i przy powrocie Modricia to jest zdecydowany faworyt do medali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sfinks mnie już wkurza, zero emocji podczas gdy padła bramka dla Hiszpanów.

Kibicowałbym dla Hiszpanów, ale są 2 aspekty gdzie zrobię wyjątek i z całego serca będę trzymał za Włochów, tak samo jak z całego serca wczoraj modliłem się by Hiszpania przegrała i by Ramos nie strzelił karnego - a jestem kibicem wiernym Realu od lat. (podczas karnego modliłem się by Ramos nie strzelił, przestrzelił, trafił w słupek, itd.)

 

1. Sfinks - nie lubię tego gościa, jest za słaby, przereklamowany, powinni go dawno wywalić.

2. Nagonka Hiszpanów, kibiców pseudo Realu, Barcy i innych klubów na temat piłki wloskiej, gdzie dla nich to brzydka piłka, bardzo mizerna itd. z czym nie mogę się zgodzić.

 

Chciałbym by Włosi wygrali i pokazali jak się gra w piłkę, że tiki-taka Hiszpańsko - Barcelońska to syf, przeżytek i nuda.

Chciałbym z całego serca by Ramos zagrał pseudo mecz życia, by popełnił wiele błędów, równie z obroną z Barcelony, oraz by Hiszpanie odpali z Włochami. Oby Włosi rozwalili och z 2:0. Wówczas może w Hiszpani się zmieni wiele, zmieni się pseudo tiki-taka, zmieni się trener, zmieni się styl gry.

Edytowane przez patrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktyka odgrywa decydującą rolę i jak się wychodzi na boisko i wie ze się chce zająć drugie miejsce w grupie żeby być w danej połowie drabinki to ja nie wiem co taki zawodnik jak Lewandowski sobie myśli , może nawet pomyśli lepiej przestrzlić a w drugiej połowie się zobaczy co tam Niemcy zadziałali i się zobaczy czy można wygrać i zająć 2 miejsce. Nawałka zrobił to samo co w dwóch ostatnich meczach towarzyskich których nie chciał wygrać czyli pozmieniał prawie polowe składu celowo. Wszystko dokładnie przekalkulowane z wyrachowaniem wiec coś do czego nie jesteśmy przyzwyczajeni a inni robią tak od lat.

Co za brednie? Przecież przed meczem z Ukrainą nikt nie mógł wiedzieć, że Hiszpania przegra. A to właśnie Hiszpania, z którą przegraliśmy kilka lat temu w meczu towarzyskim 0:6 byłaby potencjalnym rywalem naszej drużyny w ćwierćfinale. Najważniejsze było to, żeby kartki nie złapali Piszczek i Grosicki, a Kuba dostał trochę oddechu i był dobrze fizycznie przygotowany do meczu sobotniego. Jedynie Kapustka nie zagra ze Szwajcarią, ale Nawałka pokazał sadzając go na ławie z Niemcami, że pierwszym wyborem nie jest. Zresztą Niemcy tylko przez swoją nieskuteczność nie rozbili Irlandii 4-6 golami, wtedy o pierwszym miejscu nie byłoby mowy.

 

W sobotę gramy ze Szwajcarią, szanse obu drużyn oceniam na 50%, jeśli wygramy będzie to wielki sukces polskiej piłki po samych porażkach na wielkich turniejach w XXI wieku. Widzę po pierwszych kursach buków, że nawet jesteśmy minimalnym faworytem. 

 

A Chorwacja, to najlepsza chyba na ten moment drużyna turnieju (nie licząc feralnej końcówki z meczu z Czechami, który dużo wcześniej powinni rozstrzygnąć).

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ezequiel93

Zanim zaczniesz pisać że ktoś napisał brednie to najpierw popatrz na drabinke i zobacz podział połówek jakie drużyny są w połówce gdzie gra teraz Polska a jakie w tej gdzie Niemcy na których czekaja Włochy Anglia Francja a teraz po połówkę gdzie Polska bo mogła być tam Hiszpania wiec może ty nie jesteś w stanie analizować w której połówce drabinki lepiej się znaleźć ale na szczęście Nawałka potrafi i nie jesteśmy teraz tam gdzie Niemcy. Zalecam bardziej otwarty umysł i nie wierzyć w to co mówią w tv i nie obrażać ludzi ze ktoś brednie pisze.

 

W meczu Polski z Francja Anglia lub Włochami sędziowie mogli by faworyzowac przeciwników bo sędzia by karnego raczej dla nas nie zagwizdal a dla nich bez zmruzenia okiem wiec lepiej grać z Chorwacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalmichal, moje stwierdzenie nie jest żadną obrazą, to żadna inwektywa. Polska nie jest piłkarską potęgą. Gdyby Nawałka i Boniek analizowali z kim by tu lepiej zagrać po drodze do finału, byśmy nawet do tej całej Francji nie pojechali. :) Zarzucasz trenerowi i piłkarzom odpuszczenie meczu - otóż nie odpuścili, chcieli wygrać, jak najwyżej, ale nie kosztem przemęczenia i strat personalnym w meczu o wiele istotniejszym - kilka dni później. To wina Hiszpanów i Anglików, że mamy taką drabinką, a nie inną - nie nasza. :) Rozumiem, że w już w meczu z Niemcami Milik analizował z kim tu lepiej zagrać - miał pecha, że go piłka szukała w polu karnym Neuera :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się martwić do przodu, jeszcze sypnie niespodziankami w 1/8 i może się okazać że Chorwacji tam nie będzie. Fakt że nie zanosi się na to, ale czy w futbolu na niespodzianki się  kiedyś zanosiło? Wygrana cieszy, szkoda że Lewandowski nie wykorzystał swojej okazji. Ale może najlepsze dopiero przed nim.

 

No właśnie ciekawe czy Polsat sie wywiąże, czy zmieni wybór meczów. Co nie zmienia faktu, że 4 z 8 meczów 1/8 to i tak bardzo dużo, spodziewałem się dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawe czy Polsat sie wywiąże, czy zmieni wybór meczów.

 

Zdaje się, że przed turniejem było zapowiadane czy prowizoryczny grafik transmisji meczów 1/8 finału UEFA Euro 2016 ma otwartym Polsacie może ulec zmianie.

Na pewno pokażą mecz SUI - POL w SB o 18:00. Pozostają jeszcze trzy spotkania. Wydaje się, że minimum jeden mecz na każdy dzień pokażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Trochę się cieszę, że miałem rację do Mandzukica. 

Ale w czym miałeś rację? - że Mandzukic gra równie słabo na tym EURO co Lewandowski i Muller? Wszyscy przecież o tym wiedzieli. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alf

Nie wyrywaj zdań z kontekstu, bo tracą sens. Napisałem wyraźnie zmienił go Kalinic i od razu strzelił gola. Jakoś ani Polacy, ani Niemcy nie zmieniają Lewego czy Muellera. Zresztą samo porównywanie Super Mario do tych zawodników jest nieuzasadnione. Za nich są oferty po 100 mln Euro, a Mandzukic trafił do Juve za 19. Jest różnica? To jest o kilka klas gorszy zawodnik nawet w pełni formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...