Jump to content

42°East - Türksat 2A/3A

Recommended Posts

Rozumiem. Niestety nawet NTV Spor nie udało mi się złapać. Być może to wina dość leciwego już konwertera Skymax. Już od dłuższego czasu myślę o wymianie konwertera i zakupie większej czaszy więc może teraz nadszedł czas. Kanał Idman Azerbaycan nie koduje sygnału podczas transmisji ligi angielskiej, tak?

Wczoraj złapałem transponder 11054 na antenie 80 cm na dekoderze od TNK SD i konwerterze od cyfrowego polsatu :jupi:

jakość 40% na granicy odbioru , troszkę szatkuje. Mieszkam 20 km na wschód od Grudziądza

• 3 weeks later...

A jak u was z transponderem 11862 H 27500(Star Turke) bo w praktyce tylko tego kanału nie odbieram bo nawet Idman czy Fox odbieram bez większego kłopotu poza dużym zachmurzeniem i opadami deszczu bo kanały typu beyaz to mają bardzo mocny sygnał.

Star TV, Kanal D, Cartoon Network — na tym transponderze mam około 50% sygnału, a do płynnego odbioru potrzeba co najmniej 40% (antena 1,2 m). Przy normalnej pogodzie wszystko działa. Jednak wystarczą gęściejsze chmury, jakiś drobny deszcz i zaraz są problemy.

Cz.Po malej korekcie obrotnicy Idman TV(teraz jest mecz Baki - Turan na zywo) i reszta kanalow chodzi normalnie ztego transpondera chociarz pogoda jest fatalna(S=88 Q=ok. 80 na czaszy 105) na tunerze Globo S1 HD. na tr 12015 zero , to samo na tr.11862 H moze przy lepszejpogodzieda sie cos zalapac.Pozd.

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Na satelicie Türksat 3A, 42E, w ramach tureckiej platformy D-Smart, włączono cztery niekodowane kanały testowe. Są nimi: Planet Turk, Planet Sinema, Planet Cocuk oraz Planet Pembe.

Pierwszy wymieniony kanał prezentować będzie filmy tureckie, drugi filmy z całego świata, trzeci będzie kanałem dla dzieci, a ostatni będzie emitował prawdopodobnie pikantne programy bądź programy dla kobiet.

Planet Turk oraz Planet Sinema nadają z częstotliwości 10970 V, SR= 30000 5/6, natomiast Planet Cocuk i Planet Pembe z 11012 V, SR= 30000 5/6.

Pierwsze dwa kanały nadają już filmy w ramach testów, a na kanałach Planet Cocuk i Planet Pembe są obecnie plansze z logotypem.

Wkrótce kanały zostaną zaszyfrowane w NDS Videoguard w ramach pakietu D-Smart.

64dcb4846d862741med.png

c68c08b065b09989med.png

bddcbbf6c8e3e655med.png

1ee3bdf38dc2881amed.png

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

Działa jeszcze kanał Rah-e-Farda na 11987 H 2222 5/6? Sygnał zawsze był słaby, ale ostatnio jest zero absolutne. Wcześniej z anteną 1,2 m można było coś niecoś obejrzeć, np. ligę angielską czy hiszpańską.

RaheFarda1.jpg

RaheFarda2.jpg

• 5 months later...