Jump to content

42°East - Türksat 2A/3A


Recommended Posts

Na pewno na forum znajdą się Użytkownicy którzy oglądają kanały na tym właśnie satelicie. Satelita bardzo odległa, nadająca dużo ciekawych przekazów i nieznana na razie dla mnie (z powodu barier architektonicznych).

Jakie ciekawe kanały można odbierać na tej pozycji sat? Na jakie problemy natykacie się odbierając kanały z 42.0°E. Piszcie wszystko co wiecie na temat tejże pozycji satelitarnej. :roll:

Link to post
Share on other sites

Ciekawa jest oferta sportowa z tej pozycji satelitarnej. Przykładowo na kanale TeleSport (niekodowany) dziś poleci jedno spotkanie Serie A na żywo (Torino vs. Reggina) o 15:00, a o 18:00 retransmisja Torino vs. Reggina.

Dodatkowo pozycja ta cieszy się także dużym zainteresowaniem kibiców, ponieważ Turcy upodobali sobie stosowanie systemu kodowania BISS, który jest totalnie nieskuteczny.

Problemem jest tu tylko słaby sygnał (zwłaszcza przekazów ze starego Türksata 1C)

Link to post
Share on other sites

z tr.11966 H sr:12500 fec:3/4 można odbierać niekodowany Animal Planet,Discovery Channel Turkey,MTV Turkiye oraz Discovery HD i Kanal D HD

 

z innych ciekawych programów z Turksata można takze wymienić kanał Fenerbhce TV(11804 V,sr:24444 fec:5/6)

Link to post
Share on other sites

Discovery w BISS zostało już całkiem wyłączone - została ta wersja niekodowana - ona wejdzie w skład paczki Dogan TV i zakodowana w Videoguard.

 

Ale już MTV faktycznie ma być niekodowany - konkurencja w Turcji na rynku kanałów TV jest dość duża, więc Viacom póki co nie może sobie pozwolić na szyfrowanie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Na 11970 H 17900-5/6 (wiązka wschodnia) nadaje niekodowany Cartoon Network Central Europe. Jest tam tylko 1 ścieżka dźwięku (eng) – bajki lecą po angielsku, ale reklamy po polsku. To chyba jakiś dosył do C+ albo do czegoś innego?

Link to post
Share on other sites

Na to wygląda, że idzie :P Ale dziwi mnie, że na wersji Europe CN są nadawane polskie reklamy. Najszybciej pobierają przekaz z HotBirda.

 

Być może na razie kanał jest nadawany po angielsku z polskimi reklamami. Ale za kilka miesięcy może zostanie stworzony Cartoon Network Türk.

 

Kiedyś pamiętam jak odkodowano CN dla UPC Direkt z transpondera Astry 19.2E. Przekazowi towarzyszyły dwie ścieżki językowe: angielska i węgierska. A reklamy były polskie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 7 months later...

Türksat 3A rozpoczął pracę na 42E - zapraszam do testowania, bo sygnał jest niezwykle silny. Przełączono dotychczas słabą wiązkę wschodnią (polaryzacja H) Türksata 1C (zakres 10,95 - 11,7 GHz) i do tej pory przy złej pogodzie jak dziś o odbiorze mogłem zapomnieć, a teraz sygnał jest tak silny, jak polaryzacja V z Türksata 2A (Eurasiasata 1) - pełna moc - rewelacja! Dotyczy to zarówno paczki MCPC D-Smart, jak i kanałów SCPC :jupi:

Link to post
Share on other sites

Nie miałem jeszcze czasu dokładniej się temu przyjrzeć, ale rzuciłem okiem na kilka transponderów i pokazało się 80-90% sygnału (antena 1,2m). No to "trochę" się poprawiło, bo wcześniej było zero absolutne. Ciekawe tylko czy zostanie tak na dłużej, czy jedynie takie sobie testy robią i niedługo wszystko wróci do stanu poprzedniego?

Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

Po przeniesieniu kanałów na Türksata 3A odbiór znacznie się poprawił :jupi: W końcu północnocypryjska BRT odbiera bez problemu. Od dawna próbowałem ją złapać, ale do tej pory na antenie 80 cm nie było w ogóle szansy (w najlepszym razie sygnał był na poziomie 1-2%...).

Poza tym ładnie odbierają też kanały z wiązki wschodniej (East), sygnał nie jest bardzo mocny, ale odbiór raczej bezproblemowy, bez względu na pogodę.

 

Wg. mnie to świetny sposób na zbyt małą antenę - zmienić satelitę :lol2:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ostatnie zmiany z 27. 10. generalnie okazały sie korzystne. Ogólnie poprawił się sygnał na wielu kanałach ze słabej wiązki wschodniej. Na przykład paczka NTV (NTV Türkiye, NTV Spor, e2, CNBC) ma teraz u mnie regularnie 90% sygnału — wcześniej było maksymalnie 50-60% (na antenie 1,2 m). Dotyczy to też takich stacji jak Kanal 1, Kanal 7, atv, Fox i jeszcze paru innych. Pogorszyło się na Star TV — było ~90%, a jest ~50%. No i niestety całkowicie zanikło MTV.

Ciekawie się robi, jeśli chodzi o kodowanie meczów. Ostatnio kanal 24 tak jakby zaprzestał kodwania ligi niemieckiej. Nie wiem czy to tylko przy okazji w/w zmian, czy też zostanie tak już na dłużej (jak w poprzednim sezonie była liga włoska). No i może jednak wrócą do niedawnych tradycji puszczania Ligi Mistrzów FTA na Star TV i CNN Turk.

Link to post
Share on other sites

Witam, właśnie się przestawiłem na tą pozycje, i muszę powiedzieć że przy antenie 60 cm Polsatowskiej mam nawet po 80 % jakości ale tylko na wybranych transporterach. Muszę na dniach podmienić na 90cm, ale mam pytanie czy może mi ktoś coś więcej powiedzieć o kanałach TNT, Max TV ? bo leci tam fajna muza i seriale z angielską ścieżką dzwiękową z napisami. Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Mieszkam na północ od Warszawy. Na 110 centymetrowej antenie bez problemu odbieram niektóre kanały w wiązce niedostępnej teoretycznie w moim miejscu zamieszkania na antenie tego rozmiaru, np. Cartoon Network. Nie obierało natomiast MTV ale przez ostatnich kilka tygodni sygnał zrobił się nagle silny i stabilny i MTV śmigało bez problemów. Od kilku dni jest znów 0%. Czy ktoś mi to potrafi wyjaśnić? Może bawili się mocą transponderów?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...