Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To by było super jak wreszcie wejdzie do Polski, ale CP na pewno nie doda go od razu do oferty.... :]
Skąd ta pewność, przecież CP dołączył kanały BBC do oferty, zanim wystartowały, więc czemu z BBC HD ma być inaczej :?:
BBC HD-kanal moze i dobry ale zastanawiam sie czy to bedzie ta sama ramowka jak w UK
To ma być wersja przygotowana specjalnie na polski rynek (źródło).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok. 2 tygodnie w Polsce pojawi się kanał BBC HD z satelity Hotbird 13E :brawo::brawo::brawo:

 

info: pracownik CP

 

Fajnie by było, pożyjemy, zobaczymy, może w końcu "nasycą" swoim kolejnym kanałem polski rynek. Tym bardziej iż ma być to wersja przygotowana specjalnie dla nas, może jakaś konkurencja dla TVN HD :lol: . Ale reasumując fakty CP uruchamia nowy transponder to i może wtedy zamieszczą tam BBC HD, w końcu 1 maja już za ok. 2 tyg.

 

 

P.S

W połowie marca miał wystartować Polsat HD, ale jakoś go nie widać :lol2:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC HD raczej by umieścili na transponderze, który obecnie jest wykorzystywany do nadawania oferty HD, wystarczy go przełączyć do DVB-S2... Raczej nie ma sensu umieszczanie na nowym transponderze kanału HD, bo zajmowałby on wiele miejsce, a ofertę SD także trzeba poszerzać.

 

Co do oferty BBC HD... Jedno jest pewne, taki nadawca jak BBC na pewno nie pokazywałby na kanale w wysokiej rozdzielczości produkcji w formacie obrazu 4:3.

 

Polsat HD koncesję ma cały czas, także w każdej chwili może wystartować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, na pewno wszystkie pozycje będą emitowane w 16:9, i tym przebiją TVN HD. Ale najpierw ten BBC HD "musi być". Bo to raczej takie nieoficjalne info. @Radzioksp już nie raz pisał, że TVP Sport będzie dopiero po MŚ w piłce nożnej 2010r. że na wielkanoc dołączy TVN Lingua, religia.tv, w połowie marca miał być Polsat HD test. Póki co jest TVP Sport, który nie był pewniakiem, a nie ma TVN Lingua i religia.tv, których wszyscy prędzej się spodziewaliśmy niż porozumienia TVP z Polsatem :) .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy podsumuję to tak:

 

1.Co do TVP SPORT i TVP INFO miałem rację w 75 % bo powiedziałem że dołączą na 10-lecie a wyszło szybciej. Ale chyba nikt nie pamięta z was jak pisaliście :

" ... jasne, jak coś to dodadzą i TVP Historia i TVP HD", "co on bredzi ...". Wszystko polega na negocjacjach.

 

2. TVN Lingua i Religia.tv - Dlatego ich nie dołączyli bo : 1) TVN musiał powiedzieć dla CP że TVN Lingua będzie zlikwidowany i ten kanał nie będzie przedmiotem negocjacji, co do Religii to wydaje mi się że to kwestia czasu ( TVN-owi zależało przy podpisywaniu umowy z CP na kasie a tej może im znowu zabraknąć :lol: )

 

3. Co do TVP Sport jeszcze wszystko zmieniło się po ustawie medialnej, jak dowiedzieli się na Woronicza że mają likwidować TVP Sport to od razu dołączyli do Cyfrowego Polsatu ...(wkrótce C+ i TP)

 

4. Polsat HD - nie wiem co oni robią ale chyba mają problemy natury technicznej lub czekają na 10 lecie CP.

 

5. BBC HD - na pewno wkrótce pojawi się do połowy maja w CP.

 

Filmboxy - przedmiot negocjacji

Viasaty - wątpliwe ; email od Viasat : " ... w tej sprawie najprawdopodobniej nic się nie zmieni"

History Channel i Hsitory HD - nic nie wiem na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat HD - nie wiem co oni robią ale chyba mają problemy natury technicznej

Zbyt mała liczba abonentów z dekoderami HD :> ?

 

Zresztą, coś długo klecą ten kanał... zdecydowanie za długo. Może zbierają materiał w HD :lol: ? Albo zaopatrują się w super nowoczesny sprzęt :lol: ? Śmiałbym się, gdyby za jakiś czas pojawiła się wiadomość: Zygmunt Solorz-Żak wycofuje się z projektu kanału Polsat HD.

 

lub czekają na 10 lecie CP.

Mieli znakomitą okazję pod koniec 2007 roku - 15 lat istnienia Polsatu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to w najbliższym czasie w Cyfrowym Polsacie pojawi się ID Investigation Discovery. Jest propozycja Discovery dla Cyfrowego Polsatu i pewnie platforma z niej skorzysta. A z innymi kanałami to nie wiadomo, bo z jednej strony tempo rozmów CP z jakąkolwiek telewizją jest bardzo powolne. Zaś z drugiej strony, kto wie, może na ten 1 maj to jakieś ważne wydarzenie się szykuje (nowy transponder zostanie oddany do użytku i może jakieś nowe kanały) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak miało być, to np. Comedy Central czy Viasaty, których domagają się abonenci już dawno znalazłyby się w ofertę CP

Aby CP mógł dołaczyć Viasaty to rozmowami muszą być zainteresowane dwie strony:CP i Viasat.Napisz e-maila do Viasata i się dowiesz,że Viasat nie jest zainteresowany wejściem do platform satelitarnych.

Nikt nie wieży,że Viasaty nie chcą wejść do platform dopóki nie dostaną odpopwiedzi od Viasata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że coś się szykuje na tegoroczny maj - nowy transponder - nowe kanały, a mają co wrzucać np.: BBC HD, Polsat HD, TVP HD, nowe kanały tematyczne Polsatu. Chyba, że transponder, na którym teraz nadają kanały HD przełączą do DVB-S2, to tam także dorzucili by np. BBC HD i Polsat HD. Skoro będą płacić dzierżawę za ten transponder, to na pewno nie po to, aby przynosił straty, ale zyski, lecz żeby one były należy z niego coś nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to platforma musi sie starac o ciekawy kanał aby go wprowadzic do oferty a nie na odwrót, w przypadku kanałow Viasat Explorer i Viasat History są to wersje miedzynarodowe stąd sa bez reklam i ich zasięg jest na tyle opłacalny że na siłe nie trzeba pchac sie w platformy cyfrowe.

 

 

ps: a tak nawiasem pakiet DOKUMENT: Viasat Explorer, Viasat History, History i Nat Geo Wild tworzyłyby niezły pakiet, a chętnych było by wielu, przy założeniu że byłaby też oryginalna scieżka dżwiękowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym nowym transponderze pewnie już od 1 maja będą nowe kanały, bo po co CP wynajmowałby nowy tp, gdyby nie miał w planach włączenia nowych kanałów. Zresztą niech się trochę pośpieszy, bo oferta tej platformy nie wypada najlepiej na tle konkurencji, a już niedługo 10 urodziny! :jupi: (bo co to za świętowanie jak ma się najsłabszą ofertę programową) :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie konieczne, musi być tak jak mówi, a raczej pisze @peterus2009. Równie dobrze transponder może służyć do nadawania obecnych kanałów w celu rozładowania innych transponderów, a co za tym idzie, była by lepsza jakość kanałów. Ale pewnie tak będzie (i jestem za tym), że nowy transponder będzie służył Cyfrowemu Polsatowi do poszerzania swojej oferty programowej.

 

@Spektrum

Do tego dodać jeszcze Fishing&Hunting Channel i oferta dokumentalna CP była by świetna. Gdyby taki pakiet powstał, to pewnie byłby dostępny w pakiecie Relax Mix, ale możliwa by była minimalna podwyżka pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kanały: Viasat Explorer, Viasat History, History Channel i Nat Geo Wild miałyby być dostępne w Cyfrowym Polsacie (w co wątpię) to lepiej by było gdyby zostały dołączone do pakietu familijnego tak jak pozostałe kanały popularnonaukowe. Po co robić nowy pakiet i narażać się na nowe wydatki jak można mieć to samo po stałej cenie :| Jak się operator postara to i możliwe jest to co napisałem. Trzeba tylko chcieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...