Jump to content
patryk92

Polskie filmy, seriale i dokumenty w zagranicznych kanałach TV

Recommended Posts

W tym nowym wątku proponuję, aby pisać na jakie polskie filmy, seriale, dokumenty i inne programy natkniecie się w zagranicznych kanałach telewizyjnych. Tak na dobry początek, akurat przed dziesięcioma minutami na antenie tureckiego TRT HD rozpoczęła się emisja filmu Katyń. Na Eutelsacie 7A dostępne są dwie wersje językowe: turecka oraz oryginalna, czyli polska.  :wink:

RAI - Wałęsa. Człowiek z nadziei

W rosyjskiej tv - Deja vu

Jest tez sporo "poloników"

W rosyjskiej tv - Rodowicz film dokumentalny wywiad po rosyjsku i np. program Точь-в-точь, Brylska - film i Точь-в-точь, German (wiele programów o niej i jej piosenki śpiewane przez obecnych wykonawców), P. Deląg - na Rusbestseller - serial kryminalny, Ewa Szykulska - film. Znane z dawnych czasów polski piosenki - np. "Rudy rydz".

We włoskiej tv - Edyta Kamińska - na Canale Italia.

W niemieckiej tv - Piotr Beczała - koncerty.

Edited by leafeu

Wiele zagranicznych stacji telewizyjnych emitowało polskie filmy i seriale. Na CT 1 emitowali ''Kilera'', ''Kiler-ów 2-óch'' i ''Pogodę na jutro'' z czeskim dubbingiem, na ukraińskim kanale Inter emitowano ''Ogniem i mieczem'', na 3sat ''Pianistę'', w Arte ''Karol: Człowiek, który został papieżem'' i ''Karol: Papież, który został człowiekiem'', w chorwackiej HRT 1 ''Edi'', w słoweńskiej RTV SLO 1 ''Pogodę na jutro'' a na węgierskiej M1 nadano serial ''Przepis na życie'' z węgierskim dubbingiem.

Kilka lat temu na niemieckiej telewizji (nie pamiętam jaka to była stacja) emitowano też film ''Chopin - Pragnienie Miłości'' z niemieckim dubbingiem.

Edited by Frontowiec

Filmy z serii "Karol" o naszym papieżu widziałem kilka miesięcy temu na Rete 4. Nic dziwnego bo Mediaset był koproducentem tych filmów.

Kurdsat HD (3E 11540 H 6666) pokazuje w tym momencie "Czas honoru". :) U nich nasz serial ma nazwę Sardami Shkomandi.

11weelu.png

W pełni dubbing. Dla pewności sprawdzałem jeszcze drugą ścieżkę dźwiękową kanału, ale tam były tylko piosenki z jakiegoś ich radia, nie pokrywające się z tym co na ekranie. ;)

Kiedyś na niemieckim Phoenix był dokument o katyniu, raz trafiłem na stacji wdr na "Pierścień i różę"

Edited by TELEWIDZ123

Swego czasu na węgierskim Duna TV co tydzień leciał jakiś polski film (m. in. Edi i Pogoda na jutro). Ponadto swego czasu na ZDF widziałem film Sara, a na RTV Slovenia 2 W Pustyni i w Puszczy. Węgierska Duna i niemiecki ZDF miały dubbing, a słoweński kanał miał napisy i polską wersję językową. 

Ją widziałem W krainie władcy smoków Dwa światy w kanale Rai w Duna Pieniądze to wszystko i RTV slo Wesele z 2004 Smarzowskiego z napisami slo bo wiadomo reszta dubbingiem o tyle że to była chyba premiera w tej telewizji pierwsza od TVP.

Przepis na Życie był też emitowany na Słowacji w ich Jedynce, na Bliskim Wschodzie w Fox, prawa kupila też CCTV ale nie wiem czy wyemitowali. Natomiast Litewska  LNK kupila sama licencje i tarsznie biednie ten serial wyglada w porownaniu z wersją TVN ktora spokojnie mogli pusczac gdziekolwiek na swiecie. W linku jeden odcinek wersji litewskiej.
https://www.youtube.com/watch?v=bc8FwaGzP4o

A w ogole to polecam ten bardzo dobry artykul w Gazecie Wyborczej :
http://wyborcza.pl/piatekekstra/1,137925,15889971,Recept_na_zivot_polskiego_serialu.html

Edited by dilf

Niedawno w słoweńskiej stacji POP TV emitowano film "Listy do M."  w święta Bożego Narodzenia. Ale widziałem "Baśnie i bajki polskie" w Rai 3.

Prawo Agaty  

W Rosji serial emitowany jest pod lokalnym tytułem Правосудие Агаты na kanale Много ТВ. W Czarnogórze serial emitowano od 9 czerwca 2014 na kanale TV Vijesti pod lokalnym tytułem Agatino pravo.

W Wielki Piątek o godz. 20:00 w CT 2 zostanie wyemitowany film polski pt. ''Quo Vadis''.

W Wielką Sobotę o godz. 9:00 w Duna TV i o godz. 21:30 w Duna World zostanie wyemitowany polski film dokumentalny pt. ''Jan Paweł II - Szukałem Was''.

Edited by Frontowiec

ARTE HD 20.05.2016 - film Uwikłanie Jacka Bromskiego

Na Hotbird zaczął się o 20:56 - jest w wersji po polsku, niemiecku i francusku.

Na Astrze zaczął się o 20:15 tylko po niemiecku i francusku.

Edited by tweed77

Na niemieckim kanale eoTV leci właśnie film Andrzeja Wajdy pt. ''Katyń'' z niemieckim dubbingiem.

Dzisiaj ARTE pokaże o godz. 20:15 film Agnieszki Holland pt. ''Europa Europa'' z 1990 roku.

Czeska CT Art pokaże dzisiaj o godz. 20:20 film polski pt. ''Ida''. Natomiast CT2 pokaże o godz. 1:10 w nocy film dokumentalny pt. ''Powstanie Warszawskie'' z 2014 roku.

Dzisiaj niemiecki Phoenix pokaże o 20:15 trzyczęściowy film dokumentalny ''Polacy i Niemcy - Historia sąsiedztwa'' z 2016 roku, którego koproducentem jest TVN.

Mam pytanie: Jakie stacje, w których krajach, najczęściej pokazują nasze filmy i seriale?

Na YT kiedyś znalazłem "Czterech Pancernych" z czeskim dubbingiem oraz "Damę Kameliową" Jerzego Antczaka po rosyjsku.

Edited by Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.