Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Powoli nadchodzi kres koncentryka w Play. U mnie w Lublinie zaczynają modernizację. Stare osiedle LSM z lat 70. Mam dostępny jeszcze FTTH Orange i Netii. Tylko Vectra zostanie z koncentrykiem. Nie wierzę aby Play pozostawił miedź po wybudowaniu FTTH z wiadomych względów. Po co utrzymywać dwie sieci. To generuje tylko problemy i koszty.e0b4fcd2ea4445d33518167b783919c9.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładacie, że obecni klienci nie będą już mieli wyboru i będą musieli korzystać ze zmodernizowanej infrastruktury ?..
Zakładam, że obecni klienci będą zmuszeni do migracji. Inaczej rozwiążą z nimi umowę. Jak będzie jedna czy dwie osoby w bloku, co się uprą, że chcą koncentryk. Nikt nie będzie dla nich utrzymywał sieci.
Ten dzień kiedyś nadejdzie bo ostatecznie nie będą utrzymywali dwóch oddzielnych struktur ale to jeszcze kwestia kilku lat. 
Tam gdzie zbudują FTTH będą chcieli szybko zrobić migrację. Docis pobiera dużo więcej prądu niż GPON. Wymaga więcej obsługi technicznej. Nie po to budują GPON , aby były dwie sieci
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muza_tv napisał(a):

Brak ich w dekoderach UPC. To kolejny przykład, po olimpijskich kanałach Eurosportu, że telewizyjna oferta UPC  raczej nie będzie rozwijana 🤷‍♂️

A co łudziłeś się,  że będzie inaczej??? Play próbuje na siłę wszystkich teleportować na swoje oferty, abonenci UPC są unich solą w oku. Nie wieżę że by im się opłacało to utrzymywać. Narazie "dobrowolnie" próbują zmigrować tych niezdecydowanych a za jakiś czas reszcie rzucą propozycje niedoodrzucenia i tyle będzie z UPC

U mnie też Play już ciągnie światłowody. Tak więc to już kwestia czasu.

@sebagit po co wrzucasz zdjęcia na których nic niewidać?

Edytowane przez Jan77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co łudziłeś się,  że będzie inaczej??? Play próbuje na siłę wszystkich teleportować na swoje oferty, abonenci UPC są unich solą w oku. Nie wieżę że by im się opłacało to utrzymywać. Narazie "dobrowolnie" próbują zmigrować tych niezdecydowanych a za jakiś czas reszcie rzucą propozycje niedoodrzucenia i tyle będzie z UPC
U mnie też Play już ciągnie światłowody. Tak więc to już kwestia czasu.
@sebagit po co wrzucasz zdjęcia na których nic niewidać?
Używam tapatalka, i bez premium zmniejszył jakość do takiej jak widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

na tym forum panuje jakieś zbiorowe przekonanie, że to już, za chwilę, za moment Play wszystkich przeniesie

Coś może być na rzeczy bo dlaczego byłych klientów UPC traktują gorzej? Ten cały Play to dziadostwo. Ja już się o tym przekonałem kilka lat temu jak miałem telefony w ich sieci. Tam poziom obsługi klienta to było coś okropnego. Od razu wiedziałem, że dla nas klientów UPC na pewno będzie gorzej niż dotychczas. U mnie światłowód od UPC jest od lat ale do mieszkań jest koncentryk. Jakość internetu i telewizji zawsze była na wysokim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szunaj napisał(a):

No nie wiem? Wczoraj bez problemu przedłużyłem umowę na kolejne 2 lata.

Tylko tyle i aż tyle. Przymusowe przejście na usługi Play napewno potrwa jakiś dłuższy czas. To że przedłużyli Tobie umowę to o niczym nieswiadczy. Sam miałem przypadek że do mnie i znajomych upc wydzwaniało że w związku z problemami dostępu do internetu proponują rozwiązanie umowy, tak więc Play tym bardziej nie będzie się szczypał jak przyjdzie czas. Tym bardziej że umowa jest jednostronna i kary Tobie oni niezapłacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w imieniu znajomej osoby. Czy jeśli pierwsza umowa z UPC podpisana we wrześniu zeszłego roku na okres 12 miesięcy dobiega właśnie do końca to czy wysłanie wypowiedzenia ma jakiś sens czy po prostu wystarczy do nich zadzwonić i przystać na warunki przedstawione przez konsultanta? Ja osobiście jestem abonentem platformy Canal+ i wiem że tam sens wypowiedzenia umowy jak najbardziej jest bo znacznie zmieniają się propozycje gdy Dział Utrzymania Klienta dzwoni z ofertami przedłużenia umowy. Pytam więc czy w UPC czy teraz w Play też coś takiego jest i czy te warunki nowej umowy mogą się znacznie różnić od tych ze zwykłej infolinii. Na pewno wielu z Was ma takie operacje za sobą.  Dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, aby ktoś na wypowiedzeniu obecnie otrzymał lepsze warunki. Przed fuzją z Playem proponowali specjalne oferty na przedłużenie i utrzymanie klienta. Teraz proponują to co na stronie. Jeśli akceptujesz nowy cennik, możesz brać.

Pamiętaj - masz opcję nie robić nic. Wtedy jedziesz dalej na tym samym zobowiązaniu. Jedynie cena wzrasta o 10 zł co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...