Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek

Oficjalnie najtańsza opcja z Viaplay kosztuje 100 zł (Internet 750 Mbps, TV 176 kanałów i Viaplay). Natomiast nieoficjalne promocje są w DUK i może da się utargować 10 zł mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/11/2022 at 11:52 AM, promilus said:

Czy jest możliwość sprawdzenia na żywo jakości nadawanego kanału (ten mały dekoder 4k). Chodzi o rozdzielczość i bit rate. Wczoraj wydawało mi się, że mecz na Polsacie lepiej wyglądał niż na Polsacie Sport Premium, który teoretycznie miał mieć wyższy bit rate (to ich określenie super HD).

W tym dekoderze profil video dla wszystkich kanałów HD jest raczej stały.

Natomiast na problemy z jakością PSP także w DVB-C już jakiś czas temu zwróciłem uwagę, coś dziwnego tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2022 o 11:52, promilus napisał:

Czy jest możliwość sprawdzenia na żywo jakości nadawanego kanału (ten mały dekoder 4k). Chodzi o rozdzielczość i bit rate. Wczoraj wydawało mi się, że mecz na Polsacie lepiej wyglądał niż na Polsacie Sport Premium, który teoretycznie miał mieć wyższy bit rate (to ich określenie super HD).

Powiadają, że najwyższy profil to 8 Mb/s. Nie podejrzysz, ale możesz sobie wyliczyć bitrate na podstawie transferu, tyle, że część kanałów HD jest ponoć nadawana w HEVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DVB-C chyba niewiele więcej- moduł.

Jedyny minus przejścia z oferty sat na kablową, jeśli chodzi o tzw. kanały premium, ale przynajmniej cena jest świetna 1 zł. 😀 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest od kilku lat- na byłym forum UPC niestety temat był "nie do przeskoczenia."

Duża jest różnica w jakości od Canal+.

Może nowy właściciel UPC ruszy ten temat..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2022 o 12:00, Wodnik Szuwarek napisał:

Oficjalnie najtańsza opcja z Viaplay kosztuje 100 zł (Internet 750 Mbps, TV 176 kanałów i Viaplay). Natomiast nieoficjalne promocje są w DUK i może da się utargować 10 zł mniej.

Ta promocja jest tylko z takim pakietem? Czy przy internecie 300/500 i niższym pakiecie TV też na takie coś można liczyć?

Przedłużał  ktoś ostatnio pakiet 137 kanałów, 300 Mbps + Polsat Sport + Eleven + Viaplay? Ile za takie coś trzeba teraz zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2022 o 17:09, rotalplus napisał:

Na POPC nie dają modułów bo nawet technicznie chyba nie ma możliwości odbioru

 

 

teoretycznie dało by radę, RFoG na 1550nm i wejście RF w ONT, ale na tak współdzielonych łączach przez różnych ISP jakimi są łącza POPC nie ma za bardzo jak to zrobić by wszyscy ISP byli zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie porównuję jakość obrazu podczas transmisji meczu Lecha na TVP Sport poprzez moduł do transmisji przez aplikacje UPC Tv Go i strumieniowanie AirPlay na ten sam telewizor. Mam nieodparte wrażenie, że obraz poprzez moduł ma dużo więcej szumów i jest mniej ostry. Czy UPC po prostu tak nadaje, czy to kwestia ustawień TV? Posiadam LG Oled B8. Dziwne ze ten sam kanał od tego samego nadawcy wygląda tak różnie (na korzyść strumieniowania). Tak jakby sygnał antenowy był nadawany w słabszej jakości.

Edytowane przez tnovak92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Moi dziadkowie obecnie mają pakiet Max z dekoderem Horizon i Multiroomem (dodatkowo płatnym 10 zł), Internetem 300 MB, telefonem stacjonarnym (za 10 zł) i telefonem komórkowym (za 20 zł). W jakiej cenie mogliby uzyskać najtaniej to, co mają obecnie. Ewentualnie mogliby dostać gratis bądź za niewielką opłatą jakąś opcję dodatkową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam:

- Pakiet Horizon Max Premium z nagrywarką 53,99 zł

- Viaplay 10 zł

- Internet światłowodowy do 750 Mb/s 41,00 zł

 

Umowa kończy się jakoś w połowie września. Dziś telefon z DUK i propozycja:

- Pakiet Horizon Max Premium z nagrywarką 63,99 zł

- Viaplay przechodzi na czas nieokreślony za 10 zł (bo obecnie nie ma go w ofercie za tyle)

- Internet światłowodowy do 750 Mb/s 31,00 zł

 

I teraz zagadka: sumarycznie wychodzi to samo za to samo, sumarycznie kwota miesięczna jest identyczna (104,99 zł), ale z jakiegoś powodu obniżyli cenę za internet i o tą różnicę podnieśli kwotę za telewizję.

Pytanie czy się tym przejmować, czy akceptować takie warunki?

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze takiej ceny za 750 Mb/s za 31 zł w UPC..zwykle to jest 41 zł..

Jak cena i oferta pasują to zaakeptuj, chyba że jeszcze będziesz próbował zejść z ceny za telewizję o 10 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam umowę do 26.10.2022 a więc we Wrześniu muszę złożyć wypowiedzenie , 2 lata przedłużyłem umowę prze DUK (oczywiście najlepsze warunki zaproponowali po złożeniu rezygnacji) jak to aktualnie wygląda z rezygnacja , wiem że poprzednim razem konsultant w jakiś sposób udostępnił mi po rozmowie formularz na koncie UPC do złożenia rezygnacji, dalej to działa w ten sam sposób i trzeba poprosić na infolinii o udostępnienie formularza rezygnacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...