Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam mam taki problem zauważyłem że od 2 dni nie mam kanału TVP POLONIA mam tylko czarny ekran czego mogę się spodziewać po UPC nowego kanału ? odbiornik jeśli dobrze piszę jest z sosnowca tam mają zamiast POLONII TVP KULTURĘ jednak z tego co wiem tam jest inna infrastruktura jak to mi powiedział gosciu z UPC podczas montowania i jest wiele innych kanałów.Czy ktoś ma podobną sytuację ? albo wie coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do posiadaczy pakietu max, czy obecnie na kanale history (the history channel) jest jakaś polska ścieżka dźwiękowa lub napisy po polsku lub angielsku ? Czy w programie bbc knowledge są może jakieś napisy angielskie lub polskie czy tylko polska ścieżka dźwiękowa ? Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do posiadaczy pakietu max, czy obecnie na kanale history (the history channel) jest jakaś polska ścieżka dźwiękowa lub napisy po polsku lub angielsku ? Czy w programie bbc knowledge są może jakieś napisy angielskie lub polskie czy tylko polska ścieżka dźwiękowa ? Dzięki za odpowiedź.

na kanale history w dzień jest przeważnie polska ścieżka dzwiękowa... w nocy jest po angielsku ale nie wiem czy zawsze... co się zas tyczy bbc knowledge to jest tylko polska ścieżka dzwiękowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kanale history w dzień jest przeważnie polska ścieżka dzwiękowa... w nocy jest po angielsku ale nie wiem czy zawsze...

 

 

Śmiem twierdzić że History SD jak i w HD w nocy (oglądam przeważnie nocą) nadaje w polskiej wersji jezykowej 95% programów.

Po danej audycji przewaznie leca krótkie filmiki i one są w angielskiej wersji językowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

mam 2 pytania odnośnie UPC

1. czy wiecie coś o D.Investigation ?? bardzo mi zależy na tym kanale :(

2. czy ktoś się orientuje ile by kosztowało przeniesienie UPC? wyprowadzam się do bloku bez okablowania UPC i powiedziano mi, że EWENTUALNIE :crazy: mogła bym zapłacić za montaż, ale ile nie powiedzieli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam 2 pytania odnośnie UPC

1. czy wiecie coś o D.Investigation ?? bardzo mi zależy na tym kanale :(

2. czy ktoś się orientuje ile by kosztowało przeniesienie UPC? wyprowadzam się do bloku bez okablowania UPC i powiedziano mi, że EWENTUALNIE :crazy: mogła bym zapłacić za montaż, ale ile nie powiedzieli :P

 

odpowiem Ci na drugie pytanie, bo sam próbowałem załatwić to w ten sposób.

Jeśli wyprowadzasz się do bloku w którym nie ma UPC, musisz się udać do Spółdzielni do której przypisany jest blok i zapytać się czy biorą pod uwagę udostępnienie innym operatorom dostępu do lokali, wtedy to spółdzielnia powinna wyrazić chęć podłączenia kablówki, a nie UPC. Mi powiedziano, że to zależy od paru względów, czytaj raczej zapomnij. Jeśli jest to domek gdzieś w centrum to może dużo wynieść.

Moja sytuacja jest taka, że mam monopol Aster i nie widać aby cokolwiek od (fiu fiu) paru lat miało się zmienić. Mówiąc krótko, albo UPC i Aster mają cichą umowę aby sobie na terytorium nie wchodzić, albo ktoś ich po prostu nie chce wpuścić, bo coś bierze pod biurkiem.

Podsumowując, zapomnij o tym że z własnej woli ktoś przyciągnie Ci kabelek od UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, powoli zastanawiam się na założeniem cyfrowej UPC. Kończy mi się umowa z Cyfrowym Polsatem i chciałbym się dowiedzieć od uzytkowników UPC czy wypada ona na korzyść w porównaniu z CP? Jak wygląda kwestia sprzętu, problemów technicznych, BOK-u?

 

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba_stian, trudne pytanie. Bo odpowiedź na to czy oferta UPC "wypada na korzyść w porównaniu z CP" zalezy od naszych prywatnych preferencji. :P

Ja jestem zadowolony z usług UPC. Jesli chodzi o Internet oraz TV.

Czy ty będziesz? Nie wiem. Trudności technicznych nie dostrzegam, z BOK także mam w miarę dobry kontakt.

 

W przypadku telewizji cyfrowej UPC w jednym kablu masz kanały z różnych platform - np. wszystkie Cyfry+: Canal+, MiniMini, ZigZap/Hyper, Planete, Kuchnia.TV, Domo, oraz większość kanałów Polsatu: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Cafe, Polsat News, Polsat Play, na razie brak Polsat Futbol czy Polsat Film, ale na razie nie ma ich w kablu w ogóle. Masz także wszystkie kanały TVN-u (TVN24, TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo z TVN CNBC Biznes, którego w CP brak), a także Religia.TV ;-). Do tego dochodza kanały, które emitowane sa wyłączenia na jakieś platformie (m.in. National Geogrpahic [tylko w Cyfrze+]czy kanały BBC, LifeStyle, E! albo Wedding TV [tylko w CP].

 

Reasumując, jeśli chodzi o oferte programową - moim zdaniem - kablówka zawsze wypada lepiej od platform cyfrowych. Nie jestem zainteresowany kanałami HD, ale inni mają racje twierdząc, że jest ich mało w UPC. Jesli kochasz sport, być może zawiedziony będziesz brakiem TVP Sport. Itd. Każda oferta ma wady i zalety. Dlatego czy oferta będzie ok zależy od naszych programowych preferancji. Ja jestem zadowolony, chociaż brakuje mi kilku kwestii (m.in. TVP Historia czy wspomniany TVP Sport). UPC zapowiada, że do końca roku ma wprowadzić "kilkanaście" nowych kanałów. Jak będzie? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmiesz od UPC dekoder z nagrywarką to będziesz mógł nagrywać na dysk twardy. Jednak jego pojemność jest ograniczona i w końcu kiedyś się skończy. Jeśli posiadasz magnetowid lub nagrywarkę DVD to będziesz mógł je podłączyć do cyfrowego dekodera UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz magnetowid lub nagrywarkę DVD to będziesz mógł je podłączyć do cyfrowego dekodera UPC.

Ale nagrywanie będzie szło po analogu, więc z utratą jakości. Niby dlaczego mam mieć gorsza jakość?

Pomijam już fakt, że nagrywanie będzie sie odbywać w czasie rzeczywistym, czyli 2 h film, będziemy nagrywać 2h, tak jak nie mozna by go skopiować z twardego dysku tunera do komputera.

To celowe działanie UPC, by utrudnić użytkownikom życie. Dlatego ja ostatnimi czasy pokazałem im wała i zrezygnowałem z ich usług :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu małej kompresji (np. 60 min. na jednej płycie DVD) strata prawie nie do zauważenia. Nawet jakbyś chciał nagrywać bezstratnie to pliki miałyby wielkie rozmiary i byłoby to nie praktyczne. To moja opinia z którą można się zgadzać lub nie. Jestem wyczulony na jakość ale w trybie 60 min/DVD i 120 min/DVD strat prawie nie zauważam. 240/DVD i więcej to już wali pikselami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu małej kompresji (np. 60 min. na jednej płycie DVD) strata prawie nie do zauważenia.

Jeśli po drodze następuje zamiana sygnału cyfrowego na analogowy i potem z analogu na cyfrę to strata zawsze będzie i to jest kwestia bezdyskusyjna. Dla mnie strata jest wyraźna, bo jestem osobą bezkompromisową.

Poza tym, jak wiemy nadawcy nadają swoje programy z dużą kompresją, tak na granicy krytyki. Tak więc 60 min nagranie to mniej więcej plik o pojemności 1.3 - 1.5 GB, a jak to zgrasz na DVD to wyjdzie ci z tego 4.3 GB. Nie dość, że plik większy to jeszcze gorszej jakości...

Kiepski to interes. Wiekszy plik i w gorszej jakości.

Uważam, że skoro oryginalny plik siedzi już na dysku w tunerze, to wynikiem złej woli operatora jest to, że nie mogę go do komputera skopiować.

Osobnym tematem jest materiał HD, do którego trzeba 'mocniejszych' urządzeń... a przecież ten plik w tunerze siedzi.

Nawet jakbyś chciał nagrywać bezstratnie to pliki miałyby wielkie rozmiary i byłoby to nie praktyczne.

A i tak była by strata jakości. Na zamianie C/A - A/C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywam na nagrywarce DVD od wielu miesięcy i trudno te straty dostrzec. Coś mi się wydaje, że Twoja wypowiedź opiera się tylko na teorii a nie na praktyce. Straty na pewno są ale ja ich nie zauważam. Dla mnie obraz jest taki sam. Oczywiście duże znaczenie ma jakość samej nagrywarki, kable i dekoder z którego się nagrywa. Jeśli jesteś aż takim wideofilem to kup sobie tuner satelitarny PVR i będziesz mógł nagrywać na dysk twardy a później przenosić te nagrania do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja teoria opera się na praktyce. Specjalnie kartę SAT do komputera kupiłem by mieć programy w takiej jakości, w jakiej faktycznie są nadawane. Największe różnice widoczne są, gdy oba materiały porównujemy na komputerze.

Ale nie chodzi o to, żeby się spierać, czy są różnice, czy też nie, ale o fakt, że jest to wynikiem celowej blokady operatora.

 

Mam jeszcze prośbę.

Czy nie mógłbyś zgrać jakąś kilku, kilkunastosekudową próbkę materiału na nagrywarce?

np. z Poranka TVN24.

Ja to nagrywam codzienne, więc do Twojego materiału mógłbym dopasować swoją, nagraną bezpośrednio.

Takie coś miało by dużą wartość edukacyjną, to temat który tutaj omawiamy, jest dosyć gorącym tematem, także dla posiadaczy eNki, bo tam jest ten sam problem. Jedni twierdzą, że zgrany materiał jest OK., inni że to nie do przyjęcia.

PO ściagnięciu próbek sami 'se' ocenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...