Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie odnośnie jakości technicznej kanałów dostępnych w dawnej UPC przez DVB-C. Dekoder Horizon i telewizor TCL model C645. Obraz nie jest tak ostry jak to było przez dekoder platformy satelitarnej. W screenie który prezentuje poniżej widac przy logo kanału rozmycie i jakby pływanie pikselozy wokół napisów. Podobnie jak nie identycznie jest na innych kanałach. Oczywiście zdjęcie nie prezentuje to tak jak jest to w rzeczywistości. Sam obraz tak jak pisałem nie jest ostry a nawet na stałych obrazach jak np. gadające głowy w jakimś kanale informacyjnym nie są ostre i bardziej to podchodzi pod sygnał SD niż HD. Rozdzielczość w dekoderze ustawiona na 1080i ale na 1080p jak i 720p jest praktycznie tak samo. Dodam jako dla mnie ciekawostkę że przy rozdzielczości w dekoderze ustawionej na 720p widok menu dekodera jak i całe inne informacje jak EPG czy belka informacyjna po zmianie kanału jest wyraźnie to ostrzejsze niż przy ustawieniu wyższej rozdzielczości np. 1080i. Wówczas wszystko to jest mniej ostre. Kabel HDMI oczywiście zmieniałem na inne 2-3 sztuki i przy każdym jest tak samo. W samym telewizorze nie mam możliwości zmiany rozdzielczości bo w menu nic takiego tam nie ma. Nie wiem czy ten dekoder Horizon jest już tak stary technologicznie czy po prostu sygnał (bitrade) kanałów w UPC jest słabsza niż przez satelitę. Czy ktoś może się wypowiedzieć jak jest u niego będąc posiadaczem dekodera Horizon? https://files.fm/u/kt5w3svj3u

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo liczę na wasza pomoc.

 

Nie jestem w temacie , nigdy nie miałem do czynienia z UPC czy Play.

Teściu , 83 lata , ma jakaś starą  umowę z UPC , za którą płaci 132 zł miesięcznie.

Chciałbym mu to zmienić na niższe koszty, nie okrajając oferty.

Podpowiedzcie co i  jak  zmienić i na co można liczyć ? Czy musze przechodzić do Play i zmieniać urządzenia ?

Czy mogę wynegocjować lepsze warunki pozostając z tym sprzętem i ofertą ?

 

Obecna umowa :

Pakiet Horizon Max z nagrywarką

Pakiet Multiroom HD

Internet światłowodowy do 300 Mb/s

Minuty do wszystkich MAX ( telefon stacjonarny , ktorego tesciu nie ma )

Usługa TV Go

Pakiet Premium MEGA SPORT

UPC Connect

 

Urządzenia

PACE DCR 7111/03

COMPAL CH7465CE

HORIZON DMC7002KLG with DVR (HighSpeed)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, cały czas mam umowe, która przeszła na czas nieokreslony i płace 134 zł za:

 

Pakiet horizon Max z nagrywaką

Multiroom HD

Internet 1gb/s

Usługa tv go

Pakiet Eleven

Pakiet Hbo 

Pakiet premium mega sport

 

 

Nie przechodziłem do play, wszystko jeszcze za czasów UPC. Czy warto złożyć wypowiedzenie czy ceny są ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Migot napisał(a):

Nie przechodziłem do play, wszystko jeszcze za czasów UPC. Czy warto złożyć wypowiedzenie czy ceny są ok?

Sprawdź - https://www.pepper.pl/promocje/swiatlowod-play-5gbstv-ng-netflixhbo-maxviaplay-canal-eleven-polsat-sport-premium-12x0-12x170-150-dla-klientow-play-846808

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy dla kogo. Viaplay zwija się z naszego rynku do końca roku. Canal+ online, Eleven jeśli ktoś ogląda tylko sport to słaba jakościowo oferta, bo tylko streaming w marnej jakości i dla transmisji sportowych się nie nadaje. Łącze gigabitowe - pytanie do czego - dla mnie wystarcza 300Mbps. Nie mam usług w Play więc koszt wychodzi 97,50 tylko nadal nie wiem za co. ;)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...