Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość lakiman

Tylko ilość kanałów w pakietach jest gwarantowana.. dużo kanałów mogą w każdej chwili wyłączyć.

@Woocash "tylko", że już jest inny właściciel sieci.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Woocash napisał(a):

Spokojnie Ci co posiadają usługi UPC mają możliwość przedłużania umów na starych zasadach i na posiadanym sprzęcie jak i wymiany na inny sprzęt używany przez UPC.

Ta oferta jest dla nowych abonentów.

 

No i to jest jakieś takie niejasne, gdyż:

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/upc-polska-brak-tvp-info-tvp-sport-eurosport-2-jak-zrezygnowac-nowe-pakiety-cena

 

Cytat

- Obecni Klienci UPC nadal mogą korzystać ze swoich usług w ramach obowiązujących umów. Nowi klienci lub ci, którym skończy się zobowiązanie mogą skorzystać z nowych rozwiązań Play, które zapewniają wolność wyboru z atrakcyjnymi ofertami na szybki internet światłowodowy, telewizję nowej generacji i usługi mobilne - tłumaczy przedstawicielka UPC Polska.

 

Jeśli pani przedstawicielka tu się nie zakręciła, to sytuacja robi się niepewna. Jest tu pole do różnych interpretacji (>mogą< skorzystać, ale nie muszą?). Trudno mi też uwierzyć, aby ryzykowali wymianę sprzętu tak szybko u praktycznie całej bazy abo, bo umowy terminowe będą się zamykać dynamicznie. Ale jeśli przyjdą po mój CAM - witaj Vectro ;) Już sprawdziłem, że mam ich w bloku, także wykonalne, a CAM-a nawet z automatu mi zaproponowało przy formularzu zamówienia. Po prostu się przyzwyczaiłem i nie za bardzo chcę zmieniać te przyzwyczajenia. Nie chodzi o kasę - ta usługa, nawet nie wnikając w ofertę, po prostu nie jest dla mnie, choćby mi dopłacili - brak CAM-a zabija mi temat.

 

Ale oczywiście mają prawo do skonstruowania ofert i zasad jak chcą. Może to wizjonerski krok - czasy DTH powoli się kończą i to taki skok przed szereg? Tyle, że ja jestem mało skoczny, także będą skakać beze mnie ;) Za parę lat mocny net może być podstawą, a skansen DVB-C, niemigrowalny do DVB-C2 - kulą u nogi.

 

Z Mojego UPC widzę, że zniknęła mi opcja dokupienia niektórych premium (nie wiem kiedy, teraz zajrzałem) - w sumie mogę dobrać teraz już tylko eXtra i VOD Filmklub.

 

Zobaczymy, ale to nagły zwrot - zaskakujący. Ruszają dość pewny/stabilny biznes. Szczerze myślałem, że prędzej zaorają tą swoją TV Play'a, która wydawała mi się wybrakowana właśnie przez niekompletną ofertę w dość istotnym zakresie i ciągle zmieniające się dekodery - nie wyglądało to, aby do tej swojej oferty podchodzili szczególnie poważnie. Cokolwiek się nie wydarzy - widzę, że będzie ciekawie :) Umowę mam do grudnia, jeśli nie będzie można przedłużyć na posiadanym sprzęcie, będę zmuszony się przenieść (choć do Vectry nie mam przekonania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play wprowadza pakiety m.in. bez TVP Info i TVP Sport. Jak twierdzi operator zdecydował się na taki krok, gdyż te kanały nie cieszą się wg niego dużym zainteresowaniem.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/upc-polska-brak-tvp-info-tvp-sport-eurosport-2-jak-zrezygnowac-nowe-pakiety-cena

Cytat

Osoby, które zdecydują się na nową ofertę UPC Polska mogą oglądać 157 kanałów zamiast dotychczasowych 189. Zniknęły m.in. TVP Info, TVP Sport i Eurosport 2. Katarzyna Bonk, corporate communication firmy zapewnia wirtualnemedia_pl, że rozmowy z nadawcami wciąż trwają. Usunięte miały zostać stacje, które nie cieszyły dużym zainteresowaniem abonentów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr. Orbita napisał(a):

Umowę mam do grudnia, jeśli nie będzie można przedłużyć na posiadanym sprzęcie, będę zmuszony się przenieść (choć do Vectry nie mam przekonania).

Ja miałem do września z dwoma kartami CI+ , wczoraj przedłużyłem z wymianą Compala na czarnego Giga boxa 6 net 1Gb.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie będą mogli wyłączyć pojedyńcze kanały lub nawet całe paczki a abonent z tego tytułu nie będzie mógł nawet rozwiązać umowy.  :D   Bo lista gwarantowanych  kończy się na cyfrze 59.  Kto tu z kogo robi głupka ? Operator abonenta czy abonent operatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia kiedyś miała ten sam myk. Gwarantowali ilość kanałów w danym pakiecie, a nie konkretne kanały. Przeważnie te liczby były mocno zaniżone, żeby w razie wyłączenia jakiegoś kanału nie było problemu i nie musieli dodawać innego. Sam zresztą byłeś kiedyś w MM, więc wiesz jak było. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i walczyłem z tamtym operatorem na wszystkich frontach. Efekt jest taki, że z radością przeszedłem do konkurencji a MM omijam szerokim łukiem. Teraz byłem bliski przejścia do UPC . Ale po tym, jak widzę co tu się odwala. To wolę jednak zostać przy lokalnej kablówce. 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

25 minutes ago, danielpes5 said:

Czyli teoretycznie będą mogli wyłączyć pojedyńcze kanały lub nawet całe paczki a abonent z tego tytułu nie będzie mógł nawet rozwiązać umowy.  :D   Bo lista gwarantowanych  kończy się na cyfrze 59.  Kto tu z kogo robi głupka ? Operator abonenta czy abonent operatora ?

Wydaje mi sie, ze abonent widzial co podpisuje i rozumie co to sa kanaly gwarantowane. Tak od jakiegos czasu zaczelo sie zabezpieczac wiekszosc operatorow a jak wypadaly kanaly gwarantowane to kazdy z tego co pamietam dostawal emaila z info, ze mozna rozwiazac umowe bez konsekwencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiler napisał(a):

Pani trochę odpłynęła. Jak TVP Sport może nie cieszyć się dużym zainteresowaniem? Obstawiam, że TVP może żąda jakiejś dużej kasy i stąd takie tłumaczenie. 

A tymczasem Vectra wczoraj dodała do oferty kanał AlfaTVP i podmieniła SD na HD dla Rozrywki, Historii i Seriali od TVP

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani trochę odpłynęła. Jak TVP Sport może nie cieszyć się dużym zainteresowaniem? Obstawiam, że TVP może żąda jakiejś dużej kasy i stąd takie tłumaczenie. 
Niekoniecznie popłynęła, kanały idą jako stream, więc zapewne są w stanie sprawdzić po statystykach jaki kanał i kiedy robi im większe obciążenie serwerów. I te dane są napewno bardziej wiarygodne od badań Nielsena, przynajmniej w przypadku pomiaru ich własnej sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kiler said:

Pani trochę odpłynęła. Jak TVP Sport może nie cieszyć się dużym zainteresowaniem? Obstawiam, że TVP może żąda jakiejś dużej kasy i stąd takie tłumaczenie. 

No nie cieszy się zainteresowaniem, TVP Sport za cały 2022 rok ma oglądalność mniejszą w DVB-T od Super Polsatu czy TVP Historia (a są miesiące, że nawet Antena TV jest lepsza).

Zapewne też dlatego, że najważniejsze transmisje dublują z TVP1/2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanały co wymieniłeś nie dublują się z bezpłatnym DVB-T choć wiadomo, że wielkiej wartości nie przedstawiają. Ruch Playa dla mnie jest ogólnie pozytywny, bo TVP w obecnej formie bawiąca się w potentata kanałów tematycznych jest nieporozumieniem.

Już przy TVP 4K w zeszłym roku dostali po nosie bo chcieli od operatorów opłaty za coś co emitowali bezpłatnie i większość operatorów ich olała, a teraz zostaną odcięci od kilku milionów gniazdek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Woocash napisał(a):

Oni doskonale wiedzą że ta nowa oferta jest lipa i obecni abonenci posiadający usługi w bardzo atrakcyjnych cenach będą uciekać do innych operatorów dla tego dają możliwość przedłużania na starych zasadach.

Wszyscy doskonale pamiętamy ofertę nc+ i wyparowanie 300 tyś abonentów w dwa miesiące :) oni tego błędu nie zrobią.

 

Tylko to jest taktyka na krótką metę.  Bo z czasem ci obecni abonenci na starych zasadach też zaczną się wykruszać jeśli oferta nie będzie się rozwijać, tylko robić coraz uboższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...