Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze mieszkałem w domu jednorodzinnym, toteż nie miałem nigdy styczności z kablówką. Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy odnośnie pakietów z TV cyfrową. Z tego co widziałem na stronie UPC, to żeby odbierać te kanały, to trzeba mieć jakiś dekoder. Chciałbym się spytać, jak to wszystko wygląda? Włączam normalnie telewizor i muszę jeszcze włączyć ten dekoder, tak jak to ma miejsce w TV satelitarnej? Czy można samemu edytować listę kanałów, bo z tego co tam widziałem to pierwsze kilka kanałów ma normalnie numery, a następne do 600 dochodzą? Jaka jest jakość tych kanałów - porównywalna z TV sat, lepsza, gorsza? Rozumiem, że są to inne dekodery niż np. do Cyfry. Dzięki za odp. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć dekoder od tej kablówki.

Tak, musisz włączyć dekoder, aby "ruszyć" cyfrówkę.

Nie wiem czy można, ale coś ludzie o tym za bardzo nie wspominają.

Jak się da to jakość jest lepsza, chociaż czasami operator ją obniża, to zależy od tego jak kto podchodzi do abonenta. Zależy też jaki tego jaki jest wykorzystywany standard kompresji i ile kanałów ładuje się na jeden transponder, wiadomo, że jak MPEG-4 to jakość lepsza, ale cyfrowa oferta UPC dopiero weszła, jest stosunkowo droga (ale dobra) i niewiele osób może coś na ten temat powiedzieć. :Myślę, że UPC zadba o jakość i kanały będą porządnie nadawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne :P Swoją drogą to czy ja wiem czy tak droga? Tutaj w UPC za 180 zł mam niemal wszystko to, co we wszystkich polskich platformach razem wziętych, a nawet i więcej (np. paczka MTV). To nawet za samą Cyfrę z prestiżowym, kanałami HD i wynajmem dekodera PVR HD zapłacić trzeba 178 zł, a będę miał jakieś 3/4 tego co w UPC. Kurcze fajna sprawa z taką kablówką, tylko jakoś dziwnie z tą listą kanałów. Dajmy na to na 6 kanale jest TV4, a następny dopiero na 111 (BBC Entertainment). Nie rozumiem tego. Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 19 maja abonenci sieci kablowej UPC na Śląsku mogą korzystać z oferty cyfrowej operatora. Do tej pory nowa usługa UPC dostępna była jedynie dla abonentów w Warszawie. Dzięki nowej ofercie klienci UPC będą mieć dostęp do większej ilości kanałów oraz do usług dodatkowych takich, jak kanały HD, PVR, EPG, przypomnienia o wybranych programach czy też gry.

 

 

W przypadku przejścia z telewizji analogowej na cyfrową z dekoderem standardowym bez Internetu i telefonu, koszt instalacji dekodera to 100 zł - co może zniechęcać potencjalnych chętnych.

 

W przypadku dekoderów UPC MediaBox z nagrywarką i HD koszt ten wynosi 200 zł. Najtańsza instalacja występuje w przypadku dekoderów UPC MediaBox z nagrywarką.

 

Tańszy abonament będą płacić klienci korzystający z dwóch usług (tzw. mixpakietów) - za jedną z nich zapłacą o 50 proc. mniej przez 6 miesięcy (zamawiając przez telefon) lub 12 miesięcy (zamawiając przez Internet). Mimo to promocja jest ograniczona jedynie do telewizji cyfrowej z dekoderami UPC MediaBox z nagrywarką i HD oraz Internetem przynajmniej Turbo 10 Mb/s.

 

Poza opłatami instalacyjnymi abonenci płacą ukrytą opłatę za dekoder - abonament z dekoderem UPC MediaBox z nagrywarką jest o 15 zł droższy niż z dekoderem Standardowym, a z UPC MediaBox z HD i nagrywarką o 25 zł.

 

Źródło: Sat Kurier.pl

 

Czyli w następnym mieście startuje cyfrówka UPC. Teraz tylko czekać jak i w innych miastach pojawi się cyfrówka

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dotyczących podłączenia kablówki UPC:

 

1. Czy ktoś tu orientuje sie jakie kable będą prowadzone? (w przypadku korzystania oferty mix trzech pakietów )czyli telefon internet i tv kablowa

2. Czy w ofercie cyfrowej UPC jest TVP sport i Comedy Central Ale Kino! ?

(prośba do opisania dość szczegółowo jak wygląda taka instalacja ...

Jestem w trakcie generalnego remontu i wolałbym ukryć cale okablowanie w ścianach, wiec jeśli ktokolwiek pomoże będzie mi milo

3 Ponadto chciałbym zapytać czy wie ktoś z was o możliwości skorzystania z tylko dwóch opcji i czy korzystanie z tv kablowej jest obowiązkowe, bo mnie interesowałoby tylko i wyłącznie internet i telefon ...

czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pytania numer 2 i 3. Otóż w cyfrowej ofercie nie ma TVP Sport, jest za to Comedy Central i Ale Kino!. Można również zamówić korzystanie z 2 opcji UPC bez wykupywania trzeciej.

 

Ja mam za to inne pytanie. Czy wie ktoś może czy w przypadku wybrania w ofercie cyfrowej pakietów premium Canal + i HBO jest jakas obnizka za korzystanie z obydwóch? Przypomnę ze C+ kosztuje 40 zl a HBO 30zl, razem więc wychodzi 70 - wiem ze w ofercie analogowej jest znizka. I mam jeszcze drugie pytanie. Ile kosztuje instalacja dekodera cyfrowego z nagrywarka 160 gb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno od zeszłego miesiąca można zamawiać cyfrową UPC w całej aglomeracji śląskiej. bzdura! :? wczoraj dzwoniąc do biura sprzedaży z chęcią dokonania zamówienia, dowiaduję się, że w moim regionie (Bytom) nie ma jeszcze dostępnej tej usługi. pani rozmawiająca ze mną, nie umiała mi nawet przybliżyć kiedy ta opcja będzie możliwa. :/ a myślałem, że sobie Euro 2008 pooglądam "na cyfrowo"... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Polsat SA potrafi bardzo dobrze negocjować i zapewnić nowej stacji jak najszerszy zasięg.

 

Faktycznie są kanały które zanim zastana zaoferowane mija wiele czasu, a tu tak szynka niespodzianka (myślę że dużym plusem było to ze kanał zaczął nadawać w niekodowanym sygnale co w bardzo łatwy sposób pozwoliło w tunerze zamiast TV biznes przełączyć na POLSAT NEWS.

 

Jednak jakby nie było to trochę trwało zanim włączono POLSAT SPORT HD no ale i dodatkowo przybędzie abonentów tam gdzie jest cyfrówka ;)

 

podobno od zeszłego miesiąca można zamawiać cyfrową UPC w całej aglomeracji śląskiej. bzdura! :? wczoraj dzwoniąc do biura sprzedaży z chęcią dokonania zamówienia, dowiaduję się, że w moim regionie (Bytom) nie ma jeszcze dostępnej tej usługi. pani rozmawiająca ze mną, nie umiała mi nawet przybliżyć kiedy ta opcja będzie możliwa. :/ a myślałem, że sobie Euro 2008 pooglądam "na cyfrowo"... :(

 

Ja mam dobry pomysł na to jak przekonać do modernizacji w danym boku, ale do tego potrzeba większości mieszkańców.

 

Trzy lata czekałem na modernizacje a tu nagle pomysł sam przyszedł, na początku we własnym zakresie robiłem oferty telewizji kablowej ( nie obijałem w bawełnę i tez podawałem na ulotkach stacje radiowe choć marnie ono wygląda).

 

Z 10 abonentów w bloku na 65 mieszkań przybyło 32 nowe połączenia, dodatkowo zacząłem rozdawać ulotki z ofertami i zaletami internetu oraz telefonii stacjonarnej.

 

Nasilenie nastąpiło kiedy skonstruowałem kilka wersji maila w którym chodziłem od kafejki internetowej aż po znajomych i wysyłałem maile z zapytaniami o modernizacje sieci i zaoferowanie potrójnej usługi.( chodziło mi o to aby w razie czego był inny adres IP komputera)

 

Minęło 6 miesięcy zmodernizowali, i najlepsze ze tylko 6 na 42 podpiętych mieszań skorzystało z oferty ( ale osiągnąłem swój cel).

 

Teraz abonentów potrójnej usługi w bloku jest 35 a kablówkę ma 55 rodzin.

 

No jednak czasem warto wpaść na pomył jak wymusić na kablówce modernizacje sieci, a przyznać trzeba że to są niemałe koszty, stąd zawsze liczy się ilu jest chętnych na dodatkowe usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja mam takie pytanie, czy jest możliwość oglądania TV kablowej w domu jednorodzinnym, np. że instalują na ulicy ten cały sprzęt i jest tam możliwość oglądania na danym obszarze (ulicy). Dzięki za odp. :smile:

 

 

 

Tak jest taka mozliwosc jesli w poblizu przebiega światłowód telewizji kablowej UPC.

 

Jednak koszt taki jest znacznie wyższy, i to przychodzi przedstawiciel lub serwisant który musi wiedzieć gdzie ma być koniec ( gniazdo abonencie) oraz jak ma przebiegać w domku jednorodzinnym instalacja (gdzie ma być położony przebieg kabla koncentrycznego).

 

Dopiero znając te dane i (wizualnie) wiedząc jak to wygląda można oszacować koszty całego osprzętu potrzebnego do założenia usługi UPC być może nawet już tej najnowszej oferującej wszystkie oferowane produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosiny kanałów w Szczecinie to chyba 2 miesiące przed startem Cyfrowej UPC w Warszawie zrobili a po co to nie wiem po tym zabiegu zwolniły się 3 pasma.

 

 

 

A może i jest oferta cyfrowa, lecz nie uruchomili jej gdyż wciąż zbyt mało mają zmodernizowanej sieci i jednak czekają aby zaoferować ją jak najszerszej liczbie swoich odbiorców.

 

 

Jak na razie ja jestem zadowolony, żadnych awarii nie ma, internet chodzi miedzy 9,2 a 9,9 Mbit/s.

Wszystkie oferowane kanały jak i stacje radiowe działają bez zarzutu.

Wprawdzie tanio nie jest, ale jednak ostatnio spółdzielnia nakazała zdjąć anteny stąd musiałem wybrać jedyna ofertę jaką mam czyli UPC, bo Tepsy nie cierpię.

 

 

Może doczekamy się w w polskich sieciach kablowych kanały Wojna i Pokój lub TV 1000 Rosyjskie Kino... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV 1000 ten kanał z CP może kiedyś będzie w UPC, ale na kanał Wojna i Pokój raczej bym nie liczył, bo jest to kanał tematyczny tworzony przez n i będzie tylko i jedynie na n-ce. Chociaż przykład kanału Religia TV temu akurat zaprzecza, ale na Wojna i Pokój, nTalk, nSport, Discovery TVN Historia lub TVN Lingua bym nie liczył w kablówkach

 

A tak BTW: Spektrum

Nie cytuj posta, pod którym odpowiadasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Laki 13 kanal TV 1000 jest w cyfrowej ofercie UPC. Osobiscie jestem zadowolony z tego w jaki sposob prezentuje sie oferta programowa. Prawda jednak jest ze nie jest wcale tanio wiec musialem zrezygnowac z pakietu HBO na rzecz C+. Szkoda ze nie ma tak jak w przypadku telewizji analogowej znizki dla posiadaczy zarowno HBO jak i C+ :/ Teraz aby ogladac te kanaly trzeba placic za C+ 40 zl a za HBO 30zl co w sumie daje juz 70 zl. Jednak idzie to jakos przebolec gdyz w posiadanym przeze mnie pakiecie max kanaly takie jak Universal Channel czy wczesniej wspomniany TV 1000 rowniez prezentuja calkiem ciekawe filmy.Jednak najwazniejszy jest fakt mozliwosci korzystania z cyfrowej nagrywarki. Dla samej tej opcji warto się zaopatrzyć w cyfrową telewizję UPC :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...