Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kilka, istotnych dla mnie, pytań dotyczących dekodera PVR HD 7000.

Jeśli można, to prosiłbym posiadaczy o odpowiedzi na nie.

Proszę o wyrozumiałość, bo jakoś nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi na poniższe pytania.

 

1. Czy jeśli podłączę tylko jeden kabel od anteny satelitarnej, to będzie można w ogóle nagrywać (ustawiając timer np. na noc)?

2. Czy ten dekoder dobrze obsługuje diseqc 4/1? Mam antenę 90cm i 4 konwertery i chciałbym oglądać także kanały z innych satelitów.

3. Ile kanałów pomieści ten dekoder (w Opticum x403p mam 5000 i wszystkie są zajęte - z 5 satelitów + radiowe)?

4. Czy den dekoder faktycznie nie wyświetla napisów np. w czasie filmów, jeśli są wyświetlane?

5. Czy łatwo (jak) można zmienić ścieżkę dźwiękową np. ze stereo na DD5.1 (czy dobrze współpracuje z kinem domowym np. Onkyo)?

6. Czy nazwa programu wyświetla się tylko po przełączeniu, a potem wyświetla się tylko numer kanału?

7. Czy można utworzyć swoją listę kanałów np. 1. TVP1 HD, 2. TVP2 HD, 3. TVN HD, 4. POLSAT HD, itd.?

8. Czy czas przełączania kanałów jest akceptowalny (da się przyzwyczaić)?

9. Czy IPLA działa bez problemów?

10. Czy warto przejść z modułu CI z własnym Opticum x403p na PVR HD 7000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aquarius

 

Ad.1.

Tak, oczywiście. :)

 

Ad.4.

Żadne dekodery produkcji CPT nie obsługują napisów, a także teletekstu. :crazy:

 

Ad.7.

Tak, jest taka możliwość.

 

Ad.10.

Moim zdaniem jakikolwiek własny tuner niezależny i w nim moduł CAM Cyfrowego Polsatu będzie zawsze o niebo lepszym rozwiązaniem, niż te badziewne dekoderki dedykowane Cyfrowego Polsatu. Dekodery dedykowane danego operatora są dobrym rozwiązaniem jedynie dla osób, które o technice telewizji satelitarnej nie mają bladego pojęcia i dla nich wystarczy sprzęt działający tylko na zasadzie "włącz i oglądaj, zmień kanał, zmień głośność, wyłącz". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.5 Można - przycisk "język" na pilocie, ale po zmianie kanału wraca do ustawienia domyślnego z menu. W ESI-88 można np. ustawić na kanale HBO ścieżkę dźwiękową oryginalną, która przeważnie jest 5.1 na innym kanale stereo i dekoder będzie pamiętał takie ustawienia. Generalnie PVR 7000 + amplituner to nie jest najlepsze rozwiązanie, jeszcze ten brak napisów!!!! (Ad. 4)

Ad.7 Listę można tworzyć, ale nie ma później możliwości dokonywania zamian w kolejności programów na tej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się sprawdzić i potwierdzić funkcję AUTO-ECO można wydłużyć do 48h w modelu PVR7000 z najnowszym softem. Podczas oglądania kanału wystarczy kilka (około 5) sekund przytrzymać zielony przycisk na pilocie. Po czym sprawdzić w Ustawieniach czy wskoczyło 48h 00min. Aby wrócić do wyboru 3 lub 6 godzin trzeba odłączyć na chwilę zasilanie dekodera.

Póki co w pozostałych modelach produkcji CPT mi się nie udało zmienić AUTO-ECO na 48h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 3 dni jestem posiadaczem dekodera Pvr 7000, niestety dekoder posiada pewną wadę.

Problem zaczyna się zawsze rano podczas pierwszego uruchomienia , dekoder nie reaguje na przycisk power , aby go uruchomić należy odłączyć na chwile przewód zasilający.

 

Chciałbym was zapytać jak sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 3 dni jestem posiadaczem dekodera Pvr 7000, niestety dekoder posiada pewną wadę.

Problem zaczyna się zawsze rano podczas pierwszego uruchomienia , dekoder nie reaguje na przycisk power , aby go uruchomić należy odłączyć na chwile przewód zasilający.

 

Chciałbym was zapytać jak sobie z tym poradzić.

 

W moim HD 5000 też występował ten problem. Mi pomagało włączenie najpierw dekodera a później telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 3 dni jestem posiadaczem dekodera Pvr 7000, niestety dekoder posiada pewną wadę.

Problem zaczyna się zawsze rano podczas pierwszego uruchomienia , dekoder nie reaguje na przycisk power , aby go uruchomić należy odłączyć na chwile przewód zasilający.

 

Chciałbym was zapytać jak sobie z tym poradzić.

Potwierdzę w HD5000 najpierw dekoder później telewizor i PVR7000 jest tak samo i problem nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla osób mających problemy z "czarnym ekranem" przy odtwarzaniu i nagrywaniu.

 

Aktualna wersja oprogramowania to: 1.38.1.4.

 

Jeśli wersja oprogramowania jest prawidłowa lub po przeprowadzeniu aktualizacji problem nadal występuje, należy sformatować dysk poprzez Menu dekodera:

 

Menu-> Ustawienia-> Dysk-> Formatowanie dysku-> Zatwierdzenie (ewentualnie kod PIN).

 

UWAGA! Po sformatowaniu dysku wszystkie nagrania zostaną usunięte z dysku, nie będzie można ich odtwarzać!

 

Dopiero wtedy, kiedy obie te czynności nie usuną problemów z nagrywaniem lub odtwarzaniem materiałów, należy wymienić dekoder w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie proszę, ale jestem kompletnym laikiem w tych kwestiach.

Mam dekoder PVR 7000 CP. Czy można ustawić na nim odbiór Informacyjny kanał chorwackiej telewizji publicznej HRT 4. Dane techn:

Eutelsat 16A (16,0°E)

tp. A1 (10,721 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

 

ID: HRT-TV4

PID V: 141 (MPEG-2/SD)

PID A: 142 (hrv)

PID PCR: 141

SID: 904

PID PMT: 140

Provider: OiV Zagreb

Kodowanie: brak

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MENU -> INSTALACJA -> RĘCZNE WYSZUKIWANIE KANAŁÓW wpisz parametru transpondera (częstotliwość, polaryzację, FEC) z linku, który podałeś a nie z postu z pytaniem. Zatwierdź przyciskiem OK na pilocie i będziesz miał dodane na końcu listy wyszukane kanały.

 

Co do zasady wyszukiwania aktualne, ale kanału brak na Hot Birdzie rzeczywiście;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!Czy wie ktoś może jaki jest kod do pilota PVR 7000?Mam pilot uniwersalny ,,one for all 8".Chciałbym go zaprogramować,do tego typu dekodera,lecz nie znam kodu.Zaprogramowałem już inne urządzenia,które właśnie posiadam,lecz tego PVR 7000 nie mogę niestety ustawić.Przytoczę iż w blankiecie kodów mam wytypowane tylko z dekoderów CP:ECHOSTAR i nic po zatym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...