Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tuner działa mi pewnie i stabilnie, ale zauważyłem pewien mały problem a mianowicie podczas przełączania źródła sygnału czyli z HDMI na inne HDMI,EURO,TV po ponownym zmianie na HDMI brak obrazu i dźwięku z PACE lub wskakuje po jakimś czasie gdy nie wraca pomaga wyłączenie tunera i ponowne włączenie. Czy u was taki objaw też występuje tuner współpracuje z telewizorem LCD SHARP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem: posiadam TV Sony KLD-40U2000 podłączony kablem HDMI z tym dekoderem. Wczoraj nagrywając jeden film zgodnie z programem EPG zaobserwowałem brak możliwości włączenia dekodera w tym czasie kiedy nagrywany był film. Na ekranie telewizora wyświetliła mi się tylko rozdzielczość w jakim powinien wyświetlać się obraz nadawany z dekodera w chwili gdy chciałem włączyć dekoder. Dioda na dekoderze miała kolor niebieski. Jednak nie pojawił mi się obraz ani dźwięk. Czy ktoś miał podobny objaw? Czym może być to spowodowane? Podejrzewam że to wina softu. Chociaż mam aktualny soft. Aha po zakończeniu nagrywania dekoder działa normalnie. Obraz i dźwięk pojawił się i praca dekodera nie stwarza mi żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam pace od 29 marca i do tej pory niesciagnal mi sie zaden film z vod pisze dostepny wkrotce na kazdym z filmow ile to bedzie sie sciagac dobre pol dnia kazdego dnia tuner jest w trybie czuwania wiec moze trzeba na jakims konkretnym kanale wylaczac ten tuner sam juz niewiem dziekuje za podpowiedzi :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder jest stamowczo niedopracowany i nie powinien w ogóle wychodzić na rynek w takim stanie.

Zaplanowałem nagrywanie z Canal+filmHD. Włączyłem HBO2, zobaczyłem ze leci od kilku minut Pacyfik (część 6) no to stwierdziłem ze jak nie widziałem części 5 a mam ją już na dysku to teraz oglądać 6 części nie będe tylko nagram ją a obejrze sobie część 5 teraz z dysku.

Nagrywają sie w związku z tym 2 kanały ale wejść do biblioteki nie moge, z resztą nic nie moge zrobić! Bez sensu....

Jakoś Philips takiego problemu nie miał jak nagrywał dwa kanały (jeden z timeshiftingu) aby oglądać sobie to co na dysku jest.

Nieważne było czy to se chciałem włączyć VOD, HBO DIGITAL czy swoje nagrania. Wszystko chodziło.

A to jak już nagrywa 2 kanały to jedynie możesz sie gapić ale najlepiej nie dotykać!

Mało tego, co jest z tym... EPG?

Dlaczego Philips nie miał problemu z załadowaniem danych na 7 dni? Tu za każdym razem po uruchomieniu trzeba czekać z minute aż łaskawie sie to dziadostwo załaduje i to ma być nowoczesny sprzęt?

Philips zawsze ale to zawsze natychmiast pokazywał mi co oglądam poprzez funkcje PILOT.

A to? Czasem mi pokaże co leci a podczas przeglądania informacji na temat audycji z różnych kanałów podczas oglądania jednego, to już w ogóle.

To jakieś kpiny są!

Dysk 500 GB i estetyka graficzna to nie wszystko!

Żałuje tak naprawde ze wziąłem ten złom.

Mój Philips chodził naprawde bardzo dobrze, trafiłem na dobry egzemplarz.

Jedynie co to ostatnio mi sie restartował podczas zmiany kanałów i dlatego go wymieniłem...

Mogłem tego nie robić jednak. Dysk o połowe mniejszy ale starczyłby mi.

Poza tym ładny był ten dekoder. A to jak wygląda? Masakra i żeby jeszcze faktycznie chociaż był funkcjonalny.... a nie jest.

Tamten starszy ale lepszy był o niebo od tego badziewia.

Szkoda ze już jest za późno. To padło normalnie utrudnia mi korzystanie z platformy w taki sposób jak mogłem ją wykorzystać przy pomocy Philipsa/Pace 250 GB.

Aż mi sie odechciewa już jak to widze na oczy... Pozostaje mieć nadzieje że nastąpi jakikolwiek przełom i ci ludzie zaczną myśleć w koncu, wprowadzą porządne zmiany puki jeszcze jestem abonentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie nagrywania z Pace, uważam że problemu nie ma. Dziś nagrałem 395min z TVP Info.

1006062k.th.jpg

Już pisałem, potestuj TVN7 przy aktywnych blokach reklamowych. Jeśli nagrasz cały film to będę mile zaskoczony...

Z tego co się orientuję, to nikt w ostatnim czasie nie zgłaszał problemów przy zgrywaniu kanałów TVP wiec ten przykład niczego nie dowodzi . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś poradził sobie z problemem działania tunerka z niektórymi telewizorami?.

Chodzi o problem braku dźwięku..czy to po zmianie..źródła w tv..czy nawet po wyłączeniu i włączeniu tv..przy cały czas uruchomionym tunerze?.

Raczej nie jest to kwestia kabla HDMI?.

Wczoraj sobie ten tunerek testowo "wydzierżawiłem od cyfry"..no i niestety mam ten problem.(soft najnowszy wgrany)

Odkryłem że w momencie gdy już nie mamy dźwięku w tv..to aby uniknąć wyłączania tunera..wystarczy zmienić w ustawieniach tunera rozdzielczość..np z 1080i na 720p i dźwięk wraca do tv.

Niby jest to jakieś rozwiązanie..bo z tego co zauważyłem,gdy to zrobimy przy nagrywaniu..to i tak to nie spowoduje przerwania nagrywania.

Ale może ktoś ma inne rozwiązanie?.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym dodać że podczas nagrywania tym dekoderem u mnie wystąpił dodatkowo taki oto objaw: reklamy pomiędzy połowami meczu nagrały mi się bez głosu natomiast sam mecz, który nagrywałem nagrał się normalnie z fonią cuda czy jakieś inne dziwy??? :shock: (no chyba że treść tych reklam była ocenzurowana i dlatego nie nagrał mi fonii) :mrgreen: mam aktualny soft chcę zaznaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Semi" ja mialem ten sam problem z tv lcd od samsunga , po zmianie zrodla znikal glos (pomagalo jedynie wylaczenie tv lub wlaczanie w odpowiedniej kolejnosci najpierw tv potem tuner) Teraz zmienilem telewizor na led-a sharpa i problem zniknal(dalej mam ten sam kabel hdmi) wiec nie wiem co bylo powodem tych problemow. Moze sprzety sie ze soba "gryzly"...? Jednakze wczesniej mialem pod samsunga podpieta 250GB i zadnych problemow nie mialem. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci w eksploatacji sprzetu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Mam taki mały problem z tym sprzętem. Dotyczy on zmiany wielkości wyświetlanego ekranu. przełączę na inny kanał i trzeba wcisnąć na pilocie HD (dolny prawy róg), tak aby obraz była na całym ekranie TV. Co trzeba zrobić, aby co kanał nie wciskać na pilocie HD do zmiany wielkości wyświetlanego obrazu??? Wcześniej miałem 250 GB i chodziło git.

Dzięki i czekam na pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...