Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może dlaczego jak włączę nagrywanie na swoim PACE to po parunastu minutach oglądania się ono wyłącza :) ? Jak ustawie nagrywanie na konkretną godzinę, to wszystko pięknie się nagrywa, ale jak wciskam po prostu w trakcie oglądania guzik nagrywania to mi się zaraz wyłącza :) On ma jakieś ograniczenie automatyczne, które się wyłącza ? Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może dlaczego jak włączę nagrywanie na swoim PACE to po parunastu minutach oglądania się ono wyłącza

 

Jak masz dwa kable doprowadzone do tunera jak jeden nie łączy mogą zdarzać takie zdarzenia.. Z autopsji znam takie przypadki i po sprawdzeniu okablowania przyłącza i poprawieni dokręceniu etc problem znikł. Albo dekoder siada mało prawdopodobne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może dlaczego jak włączę nagrywanie na swoim PACE to po parunastu minutach oglądania się ono wyłącza

 

Jak masz dwa kable doprowadzone do tunera jak jeden nie łączy mogą zdarzać takie zdarzenia.. Z autopsji znam takie przypadki i po sprawdzeniu okablowania przyłącza i poprawieni dokręceniu etc problem znikł. Albo dekoder siada mało prawdopodobne..

 

 

Właśnie mam Antenę z pojedynczym konwerterem więc tylko jeden kabel. :( Dodam że wszystko dobrze jest ustawione w menu, na pojedynczy konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wcześniej nic nie pisał jaki ma konwerter przynajmniej ja nie doczytałem.Kol. Korek ma rację dodam do prawidłowej a raczej bezproblemowej pracy pejsaty potrzebuje podwójny konwerter . Wtedy swobodnie możesz podczas nagrywania programu smerfować po innych kanałach bez obawy na zerwanie nagrywania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy te chwilowe przycinki tvp historia to może być coś innego niż źle ustawiona antenta? Bo ja antenę niedawno miałem właśnie ustawianą, chyba, że teraz jakieś parametry się zmieniły i muszę jeszcze raz przestawić ?

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź

I co mam ściągać technika od anteny czy nie ?

Czy ktoś jest mi w tej sprawie coś doradzić przynajmniej tak "na oko" ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milk120@U mnie wszystkie kanały chodzą dobrze poza jednym a mianowicie KSB HD a tnie jak wchodzę bezpośrednio/wklepując nr kanału/albo przeskakując kanały jeden po drugim ale jak go przeskoczę i cofnę to gra dobrze.Spróbuj coś takiego wklep wpierw k.19 i cofnij na 18 może taki tryk pomoże jak w moim przypadku ale dlaczego tak to jest trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Ja już wcześniej znalazłem na to sposób, cofam poprostu trochę do tyłu ( przewijam) a jak wracam to już nie tnie, tylko nie wiem co to jest i trochę to jest denerwujące i chciałbym dowiedzieć się poprostu, bo nie wydaję mi się żeby to było coś z dek. skoro ta dolegliwość dotyka tylko jednego kanału.

Ps. Jeśli komuś coś przychodzi do głowy proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja jeszcze raz przypomnę do w miarę bezproblemowego odbioru , pracy dekodera PACE 500 giga.. potrzebna jest na większości obszarze Polski antena około 90 cm i podwójny konwerter !

W zasadzie jeżeli tuner nc+ dawnej cyfry jest sprawny bez problemu możemy oglądać jeden program i nagrywać inny.. I też w zasadzie nie występują problemy opisane nieco wyżej przez kolegów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś miałem okazję zobaczyć nowy soft sagemcoma, w porównaniu z naszym PACE, to niebo a ziemia.

Płynność działania menu,wielkość czcionki, zachowana możliwość ułożenia własnej listy kanałów ulubionych, odtwarzacz multimedialny, to tylko niektóre różnice które zwróciły moją uwagę.

Gdyby SAGEMCOM miał dwie głowice i dysk twardy na pokładzie, to PACE wylądowałby już u dystrybutora NC+ :).

Jakość obrazu i dżwięku na kanałach HD i SD porównywalna z PACE, odniosłem nawet wrażenie że lepsza { w obu przypadkach ten sam model TV ).

Szkoda że nie udało się ujednolicić softu dla wszystkich dekoderów dawnej C+ :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z funkcją Pilot
Czasami i u mnie się pojawia coś takiego jak opisujesz.. Podejrzewam ,że to są niedoróbki programowe.. Program nie od razu czyta wszytko co jest w epg.. i z pilota (funkcji) nie zawsze jest to do odczytania

Re Ryjek

Widziałem i ja soft segamosa ten nowy.. To rzecz gustu . Ja zawsze powtarzam im mniej bajerów w dekoderach tym dekoder lepszy..Rzecz jasna dekoder musi mieć swe minimum... A dekodery od nc+ cyfry zasadniczą mają tę wadę że nie da się ułożyć listy kanałów po swojemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanie, jak to jest z tym dekoderem pace

mam możliwość zamiany mojego sagemcoma -DSI 83CPL na pace 500GB, w tej chwili są tylko wersje z 250GB. Wziąłbym nawet tą 250, ale tak: mam antenę z 1 głowicą,

więc nagrywać mogę tylko to co oglądam, sagemcom działa mi dobrze i teraz nie wiem czy warto się porywać na tego pace, a jeśli tak to czy brać 250 czekac na 500?

Generalnie w sagemcomie przeszkadza mi długi czas czekania na zmianę kanałów, nieco powolne działanie i brak możliwości ustawienia kanałów po swojemu - można wprawdzie dodawać do ulubionych ale nie o to chyba chodzi aby tworzyć od nowa całą listę. Podoba mi się także zegar wyświetlany w trybie czuwania. Aha model tego sagema ma także możliwość nagrywania w HD, z której do tej pory nie korzystałem, no raz dla zabawy to włączyłem i zauważyłem że niestety tak nagranych materiałów nie mogę skopiować np. na komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...