Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Nie musisz czytac.Trafiles dokladnie w sedno. Pace wymieniony w ostatnim tygodniu kwietnia z logiem NC+. Kurzu to pod ta szybka nie powinno byc poniewaz wedlug relacji pan obslugujacych punkt NC+ te dekodery przechodza cos w rodzaju remontu kapitalnego zanim trafia do nastepnego klienta a nawet nie wiem czy moj egzemlarz jest po kapitalce czy nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem niestety nic nie poradzisz :( Na pocieszenie tylko dodam, że po odpakowaniu tego drugiego Pace'a z logiem nc+ w pierwszym momencie naiwnie pomyślałem, że może jest naklejona folia zabezpieczająca. Niestety prawda okazała się bardziej brutalna :/

A czy jest nowy, to podobno można sprawdzić w menu serwisowym. Nie wiem niestety jak. Gdzieś tu chyba było na ten temat. Jeśli znajdziesz chwilę, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie oraz Panie.

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem od dziś tego "Ultraboxa" i jestem ciemny w obsłudze pomóżcie mi bardzo proszę.

 

1) Czy da radę ustawić listę kanałów ulubionych czyli: 1) TVP1, 2) TVP2, 3 )Polsat, 4) TVN, 5) TVP Info itd.... Miałem DS187 Sagemcom (z czarnego rynku) i tam była, a tu chyba jest opcja "wybierz ulubione kanały" prawda?

2) Jak to jest z tym nagrywaniem filmów?

a) Ile ten dekoder może nagrywać godzin sd/hd?

B) Czy jak oglądam na przykład TVP1 "Ranczo", a na leci TVN "Taniec z morelami", to czy mogę na przykład zaprogramować,go tak, aby nagrał "Morele", jednocześnie oglądając "Ranczo", a gdy Ranczo się skończy przerzucić się na bezpiecznie National Geographic, gdzie on dalej będzie zapisywał "morele" na dysku? Czy muszę w tym celu coś w ustawieniach zmieniać? Dodam, że mam podwójny konwerter dwa kable są podpięte.

c) Czy jest tak zwany "inteligentny zapis", to znaczy czy na trybie Stand-By może nagrać film? Gdy jest wyłączony w uśpieniu (wiadomo, że nie działa, gdy wyciągniemy z gniazda zasilania) :D

d) Czy nie dzwoniąc na infolinie, tym samym czekając 10-15 minut na połączenie, mogę sobie wypożyczyć film z VOD? Interesuje mnie "Jesteś Bogiem" (wiecie czy jest w HD?). Rozumiem, że usługa jest płatna w następnym okresie rozliczeniowym. Ile trwa przesłanie uprawnień/ filmu na dysk?

3) Czy ta krowa jest prądożerna?

 

Bardzo dziękuje za udzieloną odpowiedz:)

 

Pierwsze moje wrażenie/odczucia, to:

- zbyt długo przeskakuje na dany kanał.

- jest głośny, co to będzie jak już się do niego dostanie.

- obraz na dekoderze jest zamazany nie wyraźny, tam gdzie piszę nazwa kanału, lub to ja już mam wzrok nie taki co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mam podwójny konwerter dwa kable są podpięte.

Czyli możesz spokojnie zmieniać kanały ;)

czy na trybie Stand-By może nagrać film?

Nie tylko. Możesz również nagrać jakiś mecz, dokument, koncert itd ;) A poważnie - nagrywa wszystko normalnie również w tym trybie. Gdyby zresztą jakikolwiek tuner miał inaczej to byłoby to kompletnie bez sensu, bo trudno żebym chciał nagrać jakąś pozycję w środku nocy, albo jak przez kilka godzin nie ma mnie w domu i musiałbym zostawiać włączony dekoder :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozbylem sie pace zerwalem umowe ,po miesiacu wziolem nc+ z mediaboxem i powiem jedno TRAGEDIA owszem szybki sprawny sprzet wszystko dziala jak nalezy ,ale po podlaczeniu do tv rece mi opadly obraz jak dla mnie nie do przyjecia na programach HD mozna sie dopatrzyc lekkich pixeli na czarnym tle, znaczki napisy zasmuzone niewyrazne ,programow sd wogole nie da sie ogladac jakies zamglone ,wszystkie ustawienia sprawdzone na wyjsciu hdmi 720p,1080i i 1080p nic nie pomoglo, polecialem wymienilem na drugi to samo!!! Teraz nie wiem co robic chce mulowatego wolnego PACE ale z pieknym obrazem przy mediaboxie :evil: ,media jest parowany z karta nie mozna wymienic na nic innego oprocz tego samego modelu ,doradzcie czy moge zerwac umowe z nc+ bez podania przyczyny np w ciagu 7 dni od podpisania? nic mi nie przychodzi do glowy a nie mysle cala umową meczyc sie z tym mediaboxem i psuc wzrok :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzwonilem teraz do punktu i jak zamawiam przez tel.to mam 10 dni jak podpisuje w punkcie to nie moge nic zrobic! będą nam wciskac ten mediaszajs i bedziemy lykac i ogladac jak te....,nic nie zostane z tym badziewiem zaplace najwyzej kare ale wypowiadam to g....no

teraz dopiero czlowiek docenia jaki to pace byl super tunerkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu serwisowe

Wyłacz dek z sieci.

Wciśnij na obudowie przyciski V+ i V- i włącz zasilanie.

Po chwili pojawi się na wyświetlaczu napis i menu na ekranie tv.

Poruszamy się pilotem.

Aby nie stracić nagrań kożystamy tylko z ostatniej zakładki "Factory Setting" i czyścimy obydwa rodzaje pamięci - eeprom i flash.

Hasło- 555

 

p+ i p- to wymuszenie pobrania nowego softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mervel

Ide dziś wymienić mojego philipsa na pace bo w końcu go znalazłem i w sumie się zdziwiłem (ale czego ja oczekiwałem...;-)) bo dostępne pacy to zwroty od innych...

Teraz pytanie: są one czyszczone i szykowane dla nowego odbiorcy, odświeżane?

Nie chce by był zasyfiony filmami itp. i żeby lepiej się sprawował niż ten szmelc philips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozbylem sie pace zerwalem umowe ,po miesiacu wziolem nc+ z mediaboxem i powiem jedno TRAGEDIA owszem szybki sprawny sprzet wszystko dziala jak nalezy ,ale po podlaczeniu do tv rece mi opadly obraz jak dla mnie nie do przyjecia na programach HD mozna sie dopatrzyc lekkich pixeli na czarnym tle, znaczki napisy zasmuzone niewyrazne ,programow sd wogole nie da sie ogladac jakies zamglone ,wszystkie ustawienia sprawdzone na wyjsciu hdmi 720p,1080i i 1080p nic nie pomoglo, polecialem wymienilem na drugi to samo!!! Teraz nie wiem co robic chce mulowatego wolnego PACE ale z pieknym obrazem przy mediaboxie :evil: ,media jest parowany z karta nie mozna wymienic na nic innego oprocz tego samego modelu ,doradzcie czy moge zerwac umowe z nc+ bez podania przyczyny np w ciagu 7 dni od podpisania? nic mi nie przychodzi do glowy a nie mysle cala umową meczyc sie z tym mediaboxem i psuc wzrok :roll:

 

Jak obraz w tak nowoczesnym sprzęcie jak mediabox może być gorszy od poczciwego Pace? Może coś nie gra we współpracy twojego TV z tym dekoderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Teraz pytanie: są one czyszczone i szykowane dla nowego odbiorcy, odświeżane?

Nie chce by był zasyfiony filmami itp. i żeby lepiej się sprawował niż ten szmelc philips.

Jest tak, jak napisałeś. Są czyszczone, odświeżane, dysk jest pusty, pilot czysty (nowy), wersja softu może być jeszcze nie ostatnia (ale to nie problem - od piątku do poniedziałku można aktualizować). Żaden APS nie wyda Ci dekodera, który właśnie został zwrócony przez innego użytkownika. Wszystkie trafiają do operatora i dopiero po renowacji są dalej puszczane w obieg. Licz się jednak z tym, że dostaniesz Pace'a już logiem nc+ i nieszczęsną matową szybką z przodu, która znacząco pogarsza i tak już kiepską czytelność wyświetlacza.

 

...lub kup Pejsa na aledrogo . :roll:

Tak. I zostań paserem :crazy:

 

...maja te swoje 3 modele kupiastych ADB i koniec kropka!

Ostrożnie ze słowami, bo zaraz się odezwą ci, dla których mediabox jest złotym cielcem a MR na kablu największym osiągnięciem techniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obraz w tak nowoczesnym sprzęcie jak mediabox może być gorszy od poczciwego Pace? Może coś nie gra we współpracy twojego TV z tym dekoderem?

I co z tego,że to nowoczesny sprzęt?i jaki to nowoczesny?nad tym bym sie trochw zastanowił. coraz to więcej osób to potwierdza,że jakość obrazu do d......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozbylem sie pace zerwalem umowe ,po miesiacu wziolem nc+ z mediaboxem i powiem jedno TRAGEDIA owszem szybki sprawny sprzet wszystko dziala jak nalezy ,ale po podlaczeniu do tv rece mi opadly obraz jak dla mnie nie do przyjecia na programach HD mozna sie dopatrzyc lekkich pixeli na czarnym tle, znaczki napisy zasmuzone niewyrazne ,programow sd wogole nie da sie ogladac jakies zamglone ,wszystkie ustawienia sprawdzone na wyjsciu hdmi 720p,1080i i 1080p nic nie pomoglo, polecialem wymienilem na drugi to samo!!! Teraz nie wiem co robic chce mulowatego wolnego PACE ale z pieknym obrazem przy mediaboxie :evil: ,media jest parowany z karta nie mozna wymienic na nic innego oprocz tego samego modelu ,doradzcie czy moge zerwac umowe z nc+ bez podania przyczyny np w ciagu 7 dni od podpisania? nic mi nie przychodzi do glowy a nie mysle cala umową meczyc sie z tym mediaboxem i psuc wzrok :roll:

 

Jak obraz w tak nowoczesnym sprzęcie jak mediabox może być gorszy od poczciwego Pace? Może coś nie gra we współpracy twojego TV z tym dekoderem?

Najlepiej nie miec nie widziec na oczy i pitolic jaki to nowoczesny sprzęt ,zrozum to jest "wykostrowane" lekkie i polowe mniej gratow w srodku jak pace ale NOWOCZESNY po prostu polozyli nacisk na szybkie i sprawne dzialanie a olali colkowicie obraz cos kosztem czegos ,odebralem druga sztuke i to samo! MEDIASZAJS

ustawienia zmiany z 720p na 1080i i na 1080p nic nie pomagaja kabel hdmi 1.4 zamieniany na 1.3 bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas twierdze Pace PVR nie jest takim złym dekoderem . Jedynie ma kiepski soft.. Tunery Sd dużo słabsze od PACE ( np. ferdki) mają o niebo lepszy soft.. ładniejszy graficznie etc. Ale czy programistów z Cyfry czy NC stać napisanie dobrego softu dla tego tunera..?? Osobiście mam wątpliwości.. Ale też nie tęsknie za tunerami nk-i córka ma turbo to wiem jak on działa.. Żadna rewelacja ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mervel

odebrałem w końcu pace'a.

zaraz będę go testował. rewelacji się nie spodziewam, ale na tle dotychczasowego philipsa liczę na znaczną poprawę ;)

ma być aktualizacja softu, a póki co jaki jest aktualny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...