Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy. Mama tego Pace od 2 dni i generalnie jest spoko w porównaniu do poprzedniego Philipsa, ale mam mały problem. Mianowicie raz na jakiś czas, średnio raz na godzinę obraz znika na kilka sekund i po chwili wszystko wraca do normy. Czy ktoś z was miał podobny przypadek?

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej wszystko inne, zaprogramowane nagrywa prawidłowo. Mam dwa kable, ustawiony konwerter na twin i wszystko inne z C+ nagrywa prawidłowo. Mam problem tylko z misją Afganistan. Nie wiem, może dekoder ma jakąś funkcje rozpoznawania reklam, bo zauważyłem taką prawidłowość: zaczyna się serial, czyli co było w poprzednim odcinku, krótkie cut scenki z poprzedniego odcinka... i tu jest nagrywanie ok... później zaczynają się napisy wejściowe i widzę, że dekoder skończył nagrywanie, tak jakby te napisy początkowe traktował jako koniec filmu... suma tego jest tak, że nawet nie mam tego na liście moich nagrań... nie mam pojęcia co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi np. zaczął teraz skracać nagranie-nagrywam program od ładnych paru tygodni, codziennie i raczej było wszystko w porządku a teraz zaczął nagrywać mi krócej - ma nagrywać ok. 74 min a nagrał 42 nie wiedzieć czemu - w opcjach ustawione 10 min wcześniej i 10 min. później ma kończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś w nocy wyłączyłem dekoder na kanale HBO2HD przedtem ustawiając nagrywanie aktualnie lecącego programu, dziś po włączeniu dekodera, nie reaguje na pilota, przyciski na obudowie, brak napisów na wyświetlaczu oraz ramek menu godz itp.

 

Dekoder po odcięciu zasilania uruchamia się sam zawsze na kanale HBO2HD i na tym koniec, nic się nie da zrobić, nic więcej się nie wyświetla, wyjęcie karty nie pomaga

 

Można go jakoś inaczej zresetować, sformatować dysk ?

 

P.s Miałem wiele dekoderów PVR HD, UPC, Vectra, N, Polsat, takiego syfu jak soft Cyfry jeszcze nie widziałem, i nie chodzi mi o tą awarie, dobrze że umowa się kończy niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem kable antenowe, udało mi się wejść do menu, przywrócić ustawienia fabryczne i wyszukać kanały, teraz dekoder odpala się na TVP1 na ekranie widać ramkę pilota i godz, dalej nic nie można zrobić, moim zdaniem coś jest z dyskiem, miałem ustawione automatyczne zarządzanie.

 

W menu pokazuje ze wersja jest aktualna bodajże 154, podłączyłem dekoder z P+P-, czekam..

 

EDIT:

 

Po wymuszonej aktualizacji dalej to samo, ale udało mi się wejść w nagrania po odłączeniu kabli antenowych, dysk 100% zajętości.. skasowałem kilka nagrań i wszystko zaczęło działać, wyłączam zatem automatyczne zarządzanie dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Pace PVR i Philips PVR odnośnie ich głośności pracy. Czy pomiędzy nimi jest jakaś spora różnica w głośności pracy dysku twardego? Bardzo to słychać w nocy? Na wątku Philipsa często wspomina się o jego głośnej pracy, gdy jest wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co trzymacie stare nagrania?

Ja po obejrzeniu prawie zaraz usuwam .

A gdy obejrzysz DVD/Bluray to też wyrzucasz? Za zakup filmu na DVD płacisz. Za C+/PVR też płacisz. Czym to się różni?

heh takie gadanie dziecka, zapłaciłem to będę do ostatniego Kb używał.

Ja osobiście kasuję nagrania inie mam więcej jak 50% zajętego. Chce uniknąć tych problemów i co nagram to staram się oglądać aby nie gromadzić materiałów.

Co do BlueRay to nie wyrzucam a odkładam na półkę, nie widze sensu twojego porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem do domu wieczorem i zadowolony usiadłem z zamiarem obejrzenia nagranego wyścigu a tu zonk. Złom znowu się zaciął. Najlepsze jest to, że jeszcze po 21-ej miał w zaplanowanych nagraniach pozycje, które miał nagrać.

Napisałem podziękowania do Cyfry, ale oni tylko potrafią pisać, że jak chce nagrywać to muszę podłączyć dekoder dwoma kablami. Oni jak zwykle niewinni.

 

ao977_Cyfra_plus_-IMG_3617-(Custom).jpg

 

Tak się chciałem wyżalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co trzymacie stare nagrania?

Ja po obejrzeniu prawie zaraz usuwam .

A gdy obejrzysz DVD/Bluray to też wyrzucasz? Za zakup filmu na DVD płacisz. Za C+/PVR też płacisz. Czym to się różni?

heh takie gadanie dziecka, zapłaciłem to będę do ostatniego Kb używał.

Ja osobiście kasuję nagrania inie mam więcej jak 50% zajętego. Chce uniknąć tych problemów i co nagram to staram się oglądać aby nie gromadzić materiałów.

Co do BlueRay to nie wyrzucam a odkładam na półkę, nie widze sensu twojego porównania

 

MisiekPB: co za bzdury !! jeden kasuje, drugi nie. każdy ma wybór co robi z nagraniami a sprzęt za który się płaci haracz miesięcznie jest po to aby działał. nieważne czy ma 58% zajętości dysku czy 59% ...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...