Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd masz takie ciekawe wiadomości? :shock:

Sygnał Hotbird+Astra jest obsługiwany u mnie na obu wejściach i działa wszystko łącznie z nagrywaniem. Mam monoblocka Quad (pozostałe 2 wyjścia konwertera idą do innych tunerów w domu).

Zwłaszcza, że zgodnie z opisem Cyfry, jeżeli ustawiony jest konwerter TWIN, to wejście nr 2 używane jest przez dekoder do oglądania bieżącego programu a wejście nr 1 do nagrywania i VOD. Czyli wejście 2 musi obsługiwać Diseqc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanie...zamierzam wziąć pakiet z Cyfry... czy dekoder PACE jest na tyle lepszy od Philipsa PVR aby dopłacić do niego 5 zł./mies.? Chodzi mi głównie o dwa aspekty:

 

1. awaryjność

2. jakość obrazu zwłaszcza na kanałach HD, czy jest jakaś różnica miedzy tymi dwoma dekoderami?

 

Pomijam już kwestie pojemności dysku.

onifer

Czasami wpadam

 

 

Posty: 159

Dołączył(a): 1 kwi 2011, o 00:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś pace wyrzuca komunikat o nakładaniu się nagrań, jeśli mam jedno nagranie z powtarzaniem "co tydzień", a kolejne w tych samych godzinach, ale następnego dnia, również "co tydzień"? Jęśli ustawię drugie nagranie bez powtarzania to problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy dekoder PACE jest na tyle lepszy od Philipsa PVR aby dopłacić do niego 5 zł./mies.?...

Lepszy na pewno jest, ale... moim zdaniem żaden dekoder HD od Cyfry nie jest na tyle dobry żeby płacić jakiekolwiek miesięczne opłaty za jego wynajem. Za dużo w nich jest niedoróbek i tylko wynegocjowanie najmu za 0zł jest w stanie uspokoić nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz takie ciekawe wiadomości? :shock:

Sygnał Hotbird+Astra jest obsługiwany u mnie na obu wejściach i działa wszystko łącznie z nagrywaniem. Mam monoblocka Quad (pozostałe 2 wyjścia konwertera idą do innych tunerów w domu).

Z

To widocznie moje pudełko jest wadliwe. Jak podłącze astra+ hotbird pod drugie wejście to astra nie odbiera. Na pierwszym wejściu działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykazać tą "lepszość"?

Właściwie to sprawa dość indywidualna. :roll: Mnie np. do wykazania przewagi wystarczy 5 rzeczy:

- nazwa kanału na wyświetlaczu;

- większy dysk;

- mniejsze wymiary;

- karta nie siedzi z przodu (mam splitter);

- model wyraźnie ma pierwszeństwo przy nowych aktualizacjach softu.

A więc kwestia indywidualnych priorytetów, bo jakość obrazu, funkcje i niedomagania stawiam na porównywalnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,właśnie teraz podłączyłem ten dekoder ,powie mi ktoś dlaczego na liście kanałów pierwsze miejsce mają kanały SD a wszystkie HD są wyrzucone i dostepne tylko od kanału 251????

trzeba wymusić mu aktualizację listy kanałów, jeżeli sam tego nie zrobił

a jak to zrobić???? oprogramowania zmienić tez nie mogę bo pisze że jest niedostępne,ale z tego co widze to można je zmienic tylko od piątku do poniedziałku,wyszukiwałem kanały chyba z 5 razy ale to też nic nie dało

widocznie w ustawieniach parametrów odbiornika masz ustawiony inny kanał podstawowy - musisz go zmienić ( tam chyba jest opcja automat ale teraz dokładnie nie pamiętam ) i wtedy pobierze ci listę kanałów "HD". Widocznie kanał podstawowy masz ustawiony taki z którego dekoder pobiera listę "SD" - w tej liście wszystkie kanały HD są od 250, a w tej pierwszej odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kluczowe jest uaktualnienie wersji oprogramowania. Paradoksalnie kolejność kanałów HD jest jakoś uzależniona od wersji softu a nie tylko od samej listy kanałów.

A więc w piątek aktualizacja oprogramowania do v154 a potem wyszukiwanie programów (o ile dekoder sam nie bedzie chciał wyszukiwać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daub-

No ale tutaj potrzeba dwa konwertery TWIN zamontowane w zezie plus dwa moduły Diseqc

O ile wiem to sygnał diseqc jest dostępny tylko na pierwszym wejściu. Tak że nic nie daczą dwa konwertery twin.

 

widze, że sie zamieszanie tu pojawiło

ja miałem w ustawieniach wpisane konwerter TWIN

choć jak zaznaczam miałem tylko 1 kabelek wpięty do Pace'a

wtedy nowe oprogramowanie wpisywało mi komunikat

cytuje z pamięci: jeżeli chcesz nagrywac podłącz kabel do drugiego wejścia bądź zmien ustawienia na pojedyńczy..

 

nie wypowiadam sie jak smiga, gdy ma 2 kabelki podłączone - pewnie jak piszecie ,że z jednego nagrywa a na drugim można oglądac TV

 

w każdym razie ja mam zrobioną instalacje tak:

KONWERTER MONOBLOCK+QUAD - do tego podłączone 3 tunery i jeden slot pusty

w sumie mógłbym podłączyć z pustego slotu kabelek do pace jako drugi - ale nie mam takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie - musiałbym albo wywiercić drugą dziurke na kabel w ścianie, albo skorzystac z tej złączki okiennej

ale powiem tak - ile to człowiek moze na tv patrzeć? ja i tak mam jakies tam swoje ulubione kanały....

więc na razie nie potrzebuje nagrywać... zresztą korzystam czasem z tej fajnej formy przewijania do tyłu:) i nagrywania

ale to tez zależy co akurat leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dek musi pracować na pełnych obrotach ;) często nagrywa się jedno, nagrywa się drugie w timeshift'cie a na trzecie patrzę ;) he he, ma to tą zaletę że nie muszę czekac na program w tv, tylko patrzę wtedy kiedy chcę i na co chcę w danej chwili patrzeć, czasem włącze tv o 18:30 a czasem i o 22 i chcę mieć od razu co obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ,że tak można... ale jakoś nie chce mi sie a tym bardziej teraz tego robić... lepiej w lato:)

ja swego czasu szukałem możliwości jak zgrywac z twardego dysku Pace'a nagrania na płytek dvd na przykład

sposób jest - tyle ,że w tzw. czasie rzeczywistym

chodziło mi głownie o koncerty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to sprawa dość indywidualna.

...

funkcje i niedomagania stawiam na porównywalnym poziomie.

No widzisz, i "na pewno" już takim pewnym nie jest. Cechy istotne, jak sam zauważyłeś, oba dekodery mają porównywalne, oprócz HDD, który bezsprzecznie w Pace jest większy. Większy, choć niekoniecznie musi to oznaczać, że lepszy, choć chciałbym wierzyć, że tak właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykazać tą "lepszość"?

 

Ja mogę wykazać. Byłem posiadaczem Philipsa a teraz jestem Pacea

 

Pace szybciej się włącza (tryb wyłączonego EKO jak w Nce)

Philips włączał sie ok. 30sek jak teraz Sagemcom

Pace nie ma problemów z funkcjami PVR, przewijanie działa płynnie nie tnie się

Philips miał z tym problem działał z wyraźnym opóźnieniem na polecenia pilota przez co często po przewijaniu reklam przewijałem tez film

Pace szybciej przełącza kanały

Philipsowi zajmowało to wieczność

Pace ma 500GB

Philips tylko 250GB chodź dla użytkownika jest tylko 80GB reszta VOD

Pace ma zgrabny nowoczesny Design pasujący idealnie pod telewizor

Philips był wielki, brzydki i miał zwykły wyświetlacz

 

No to tyle teraz wiesz czemu jest lepszy i wart dopłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pierwsza wykazana zaleta sugeruje, że nie jesteś już na bieżąco z Philipsem i jego możliwościami, w związku z czym polemika staje się bezprzedmiotowa. Chciałbym jeszcze tylko zwrócić uwagę na Twoją stronniczość. Na przykład wskazujesz HDD 500GB w Pace jako jego wyższość i jednocześnie mniejszy dysk w Philipsie jako jego jego wadę. No przecież to jest żałosne. BTW, mnie Philips bardziej pasuje pod telewizor jakikolwiek on jest niż Pace, którego też mam, i nie udowodnisz ani mnie, ani nikomu że jest inaczej. Natomiast kompletnie do niczego nie pasuje mi plączący się zasilacz od Pace. Ty pewnie znalazłeś sprzęt z którym może istnieć w pełnej harmonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem phila więc się nie wypowiadam, natomiast packa mam i muszę powiedzieć że wcale tak różowo to nie wygląda. Dysk niby duży a już mam 70 % zajęte, przewijanie działa płynnie ale z prędkości x64 ciężko go zatrzymać - wcisnę play a ten przewija i przewija, jak zaskoczy to trzeba przewijać kilka minut do tyłu. Przełączanie kanałów u mnie trwa wyjątkowo długo 4-6 sek (HD, SD trochę szybciej ok 2 sek.), Pace ma oczywiście zgrabny nowoczesny Design, ale wyświetlacz to porażka - na więcej niż 2 metry widać tylko niebieską poświatę, ja mam 6,5 m od telewizora więc po diodzie i po niebieskim ciągu znaczków widzę że jest włączony, ale ogólnie ok ( w porównaniu do sagema to nieba a ziemia :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, mnie Philips bardziej pasuje pod telewizor jakikolwiek on jest niż Pace, którego też mam, i nie udowodnisz ani mnie, ani nikomu że jest inaczej.

Z pewnością to kwestia gustu (a o gustach się nie dyskutuje), ale Pace zdecydowanie wzorniczo bardziej pasuje do monolitycznego designu LCD-eków i plasm niż Philips. Poza tym wielkość dysku ma (jak dla mnie) duże znaczenie (zainteresowani wiedzą dlaczego). Philipsa po krótkiej przerwie mam już drugiego przeznaczonego do MR (pierwszy dwa razy był wymieniany aż w końcu wziąłem Pace). Pace odpukać od 2 lat działa bezawaryjnie. Jest cichutki i nie zawiesza się (odpukać w niemalowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...