Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy u was też występuje problem z nagrywaniem od momentu pobrania najnowszego oprogramowania?? Fakt teraz dekoder szybko się uruchamia ale albo nie nagrywa programów albo nagrywa parę minut i sam przerywa.Odkąd zaktualizował się soft to nagrało mi 2 pełne filmy z 10 zadanych...Jest jakaś szansa by to naprawić bez wymiany na inny egzemplarz i czy wymiana w ogóle coś da jeśli to wina softu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam ogromny problem z moim dekoderem Pace HD PVR 500GB. Po ostatniej "mega-super-ekstra" aktualizacji oprogramowania samoczynnie skasowane zostały moje 2 lata zbierane nagrania. Po prostu kładąc się spać wszystko było Ok. Dysk zapełniony w 43 % oraz ustawienia zarządzania dyskiem na "ręczne". Rano dekoder miał spore problemy aby się włączyć po czym jak to zrobił to wymusił aktualizację... jak się zaktualizował ku mojemu i mojej rodziny zdziwieniu w opcji B w Moich Nagraniach ujrzeliśmy magiczne 0 słownie zero nagrań.

 

Cyfra+ najpierw stwierdziła, że musiałem sam skasować... ale ja do nich po co miałbym kasować i potem do Was dzwonić że nie ma nagrań... więc stwierdzili, że jest możliwe "błędne zaktualizowanie oprogramowania skutkujące utratą nagrań". Tyle...

 

Czy jest jakakolwiek szansa na odzysk tych nagrań? Nie chce tego kopiować, zgrywać zmieniać format tylko odzyskać na dysk mojego dekodera...

 

Gdzieś czytałem, że info o nagraniach leży w pamięci FLASH... czyli nagrania są na dysku fizycznie, ale info o nich we FLASH-u jest wykasowane...

 

Błagam o pomoc i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nagrania są na dysku fizycznie,

 

Błagam o pomoc i Pozdrawiam.

Fizycznie to one na dysku są. Ale sam ich nie odzyskasz, swoją drogą to cyfra+ powinna umożliwiać odzyskiwanie przypadkowo skasowanych danych. Z drugiej strony jeżeli miałeś tam ponagrywane jakieś ważne programy to najlepszym rozwiązaniem było by ich nagranie na płytach DVD. Jednak twardy dysk jaki by nie był to jest zawodnym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alpacino212, za wadliwą pracę dzierżawionego dekodera należy Ci się od spółki CANAL+ Cyfrowy zadośćuczynienie, więc pisz reklamację w tej sprawie.

 

reklamacje@cyfraplus.com.pl

 

ps.

Nie rezygnujcie z dochodzenia swoich praw i reklamujcie WSZYSTKIE nieprawidłowości !!!

CYFRA+ nie ma prawa lekceważyć takich spraw jak opisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba powiedzieć, że dekoder jest nawet dobry ;)

 

Z tym, że po ostatniej aktualizacji czasami w pewnym momencie dekoder nie reaguje na nic. Nie odpowiada na pilota, na przyciski na dekoderze też nie, wtedy pozostaje tylko reset poprzez odłączenie go z prądu. Co z tym faktem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie to one na dysku są. Ale sam ich nie odzyskasz, swoją drogą to cyfra+ powinna umożliwiać odzyskiwanie przypadkowo skasowanych danych. Z drugiej strony jeżeli miałeś tam ponagrywane jakieś ważne programy to najlepszym rozwiązaniem było by ich nagranie na płytach DVD. Jednak twardy dysk jaki by nie był to jest zawodnym urządzeniem.

 

No właśnie myślałem, że jak dane są na dysku co jest najważniejsze to jednak jakaś szansa jest... zrobić coś z tym flashem albo innym ustrojstwem... naprawdę nic?

 

@alpacino212, za wadliwą pracę dzierżawionego dekodera należy Ci się od spółki CANAL+ Cyfrowy zadośćuczynienie, więc pisz reklamację w tej sprawie.

 

Ja im nie daje z tym spokoju i na pewno nie odpuszczam, ale jakbym Wam tu wkleił co mi odpisują to by Wam włosy wypadły z głowy... najpierw, że sam skasowałem nagrania... na to ja im - po co miałbym skasować i teraz pisać im, że są skasowane... no to mi piszą... nie mam prawa do reklamacji... ja im jak to nie mam prawa do reklamacji... no to oni... dekoder nie służy do nagrywania... no to ja im to po co ma nagrywarkę... itp/itd.

 

Ręce mi opadają... kurcze... 2 lata nagrań...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alpacino212, wydrukuj te maile, a szczególnie ten, gdzie piszą, że nie masz prawa do reklamacji i drałuj z tym do swojego Rzecznika Konsumentów.

 

Ciekawe co jemu odpiszą, gdy wyśle do nich pismo w tej sprawie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwnie czasami zachowuje się ten dekoder

 

1. Czasami nie działa żaden przycisk, nie reaguje na pilota, ani na przyciski na dekoderze

2. Gdy jest wyłączony i po pewnym czasie dioda na dekoderze zaczyna migać, to nie ma szans żeby go włączyć, jedynie jak dioda świeci się nieprzerwanie to można go załączyć. Jak miga to muszę go odłączyć z prądu by włączyć.

 

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie dotknął problem z zaplanowanymi nagraniami.

Zaplanowałem dwa nagrania nastpujące po sobie na tym samym kanale. Jedno zaczynało się przed północą drugie po.

Oczywiście nic nie nagrało. Wisi w zaplanowanych nagraniach na 20 i 21 sierpnia co ma się nijak do tego co chciałem nagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po ostatniej aktualizacji i ja mam problemy, otóż dekoder czasem się włącza za pierwszym naciśnięciem guzika czasem i piętnaście razy nie wystarczy, nie nagrywa mi żadnych nagrań, pojawia się informacja że nagrywanie rozpoczęte zapala się fioletowa dioda, a gdy już skończę nagrywać nagrania nigdzie nie ma. Trzeci problem to taki że nie działa time shifting, cokolwiek bym nie robił nie mogę ani cofnąć ani zapauzować, kompletnie nic. Jest jakaś rada na to czy mam iść z dekoderem do cyfry i żądać wymiany na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten soft nigdy nie zostanie napisany poprawnie jak potrzeba

nagrania WSZYSTKIE jakie mam , odtwarzane sa w przyspieszeniu , co chwila nastepuje czkawka i nagrany program przesuwa sie o ok 4-5 sekund

ZACZYNA to byc WKxxx bo nie zamierzam 3 godzinnego filmu obejrzec w 2 godziny !!!!

SKLADAM reklamacje i bede znow walczyc o zniesienie czynszu za dekoder !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W nawiązaniu do mojego problemu, kilkanaście postów wcześniej (konwerter monoblock twin Maximum XO-62 i nie włączający się dekoder, bez wyjęcia kabli), ktoś zasugerował, że przy włączeniu konwerter wysyła zbyt dużo napięcia. Możecie podać, z jakich Wy korzystacie konwerterów monoblock twin, które dobrze współpracują z Pace-em? Nie wierzę, aby nikt na forum nie miał tego samego, co ja - macie ten sam problem ? Na wiedzy konsultantów cyfry nie będę się opierał, bo w większości w dziale technicznym nie ma zbyt mądrych techników - jeden przekonywał mnie przy ustawianiu anteny, że dopóki nie ustawię dokładnie na satelitę i nie znajdę sygnału, to sam obraz z dekodera nie będzie widoczny na ekranie telewizora...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=6&t=12279&hilit=czyszczenie+pami%C4%99ci+Pace&start=8595

wcisnij zasilanie i rownoczesnie V- i V+- czyszczenie pamieci

to samo ale P+ P- wymuszenie wgrania nowego oprogramowania,

musiałem to zrobic mam dwa Pace i mnie zawodza, awarie jak inni opisali , odł. od zasilania coraz mniej pomaga, rano na jednym zupełna klapa.

ale ogólnie jestem z nich zadowolony.

 

niestety ale Pace padł chyba totalnie nie mam nic na dysku cennego moze go skasuję chociaż co to da :brawo:

jednak ocknął sie to jest zabawka :lol::lol2:

działa też biblioteka nagrań-sukces zobaczymy jak długo :read::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mój pierwszy post na forum i niestety problemy. Próbowałem nagrywać przez EPG i bibliotekę, dioda zapala się na chwilę na fioletowo po chwili gaśnie przy włączonym dekoderze. Do dekodera mam podpięte dwa konwertery HotBird na wejście 1 i Astry na wejście 2 antena jest duza 80-90cm, wersja oprogramowania 152.

Macie jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to nie zadziała, do obu wejść musisz mieć podłączonego Hotbirda, ponieważ sygnał do nagrywania pobierany jest z wejscia nr 2 więc nagrywać możesz w takim przypadku jedynie programy z Astry a ogladać z Hotbirda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mój pierwszy post na forum i niestety problemy. Próbowałem nagrywać przez EPG i bibliotekę, dioda zapala się na chwilę na fioletowo po chwili gaśnie przy włączonym dekoderze. Do dekodera mam podpięte dwa konwertery HotBird na wejście 1 i Astry na wejście 2 antena jest duza 80-90cm, wersja oprogramowania 152.

Macie jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem?

Już to było wałkowane.W Twoim przypadku podłącz HB i Astrę za pomocą diseq do g 1 i drugi kabel z HB do g 2.Jak chcesz nagrywać z Astry to w menu ustaw konwerter na pojedynczy ustaw program jaki chcesz nagrywać /wtedy nagrywa z g 1/po nagraniu przestaw znowu ustawienie konwertera na podwójny.Jest to trochę u[beep]liwe ale chyba prościej się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pewien problem i może ktoś pomoże.

Wczoraj padła mi karta cyfry, wymieniłem na nową i pojawił się problem otóż jak podłącze przez spliter to nie wykrywa mi karty (komunikat: karta uszkodzona lub włożona niewłaściwie) a na innym dekoderze SD jest wszystko dobrze, ale jak kartę cyfry włożę do Paca to wszystko działa. Może miał ktoś podobny problem to proszę o radę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...