Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@up

Proponuje zacząć od przeczytania instrukcji - wszystko tam jest, ją tak samo swój pilot programowalem.

oczywiście, że od tego zacząłem jednak podczas konfiguracji ręcznej jak sugeruje instrukcja wprowadzony kod tv powinien zostać potwierdzony dwukrotnym mignięciem diody, ale u mnie dioda non stop miga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że po fuzji N-C+ informatycy z N wezmą dekodery w swoje ręce. Pozdrawiam.

 

To masz złe i płonne nadzieje.

Z tego co wiem softy piszą raczej kiepscy co widać po działaniu Pacea mistrzowie programiści z Francji , a ponieważ po fuzji to jednak cyfra + [ a raczej władza we Francji ] będzie rozdawać karty w nowej platformie to zapomnij , że programowanie Pace'a oddadzą w ręce kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeście się kurna uczepili kiepskich informatyków....

Bądźcie pewni, że soft do pace jest pisany wedle wymagań Cyfry i zapewne wymagania te jasno określają jakie maja być parametry tego dekodera. Skoro został dopuszczony do używania, mniemam że spełnia te wymagania w stopniu wystarczającym i przeszedł testy zadowalająco. W innym przypadku zapewne taki soft nie wyszedłby do abonenta. Więc zacznijcie nadawać na Cyfrę a nie na kiepskich informatyków, bo jakby Cyfra chciała tobyśmy mieli dobry soft od "mniej kiepskich informatyków"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie problemy z nagrywaniem z satelity Astra? Bo u mnie niby się nagrywa ale po wejściu w bibliotekę nie ma nic. Z Hot Birdem nie ma żadnych problemów.
Jeżeli nie masz na drugim wejściu dojścia podwójnego Astra i HB to nie nagrasz Astry tylko HB.Aby nagrać Astrę trzeba zmienić ustawienie konwertera na pojedynczy/chociaż masz podwójny /ustawić jaki chcesz nagrać program z Astry i zgodnie z regułą oglądasz to co nagrywasz.Po zakończeniu trzeba przestawić konwerter na podwójny.Trochę to u[beep]liwe ale innej metody chyba nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerzykowski: jest metoda - u mnie nagrywa normalnie nie tylko z timeshiftingu lub to co się ogląda - jak masz podłączone satelity na wejściu SAT 2 ? masz przełącznik DiseqC ? wychodzi na to, że powinieneś mieć 2x przełączniki diseqc po jednym na każdym wejściu. jeśli masz to może problem z samym przełącznikiem (zamień ten z 1. wejścia) lub z przewodem (końcówkami) od konwertera z Astry (też zamień z tym od wejścia SAT 1 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawia się czasem tabelka pop-up z informacją o słabym sygnale, skanuję chwilę potem daną częstotliwość i wychodzi poziom sygnału od 4.1 do 4.9... czemu tak ? sygnał 4 na 5 to słaby sygnał ? paski sygnału na opticum 4060CX to zawsze minimum 80% jakości z HB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problemy z nagrywaniem. Mam świeżo wymieniony dekoder z nowym softem i nie nagrał mi gali UFC, którą ręcznie zaplanowałem. Jak dotychczas nagrania zaplanowane z EPG działają bez problemu. Przy ręcznym ustawianiu czasem nie działa. A niestety EPG na Orange Sport ni ma i nie będzie .

 

Ot, machina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerzykowski: jest metoda - u mnie nagrywa normalnie nie tylko z timeshiftingu lub to co się ogląda - jak masz podłączone satelity na wejściu SAT 2 ? masz przełącznik DiseqC ? wychodzi na to, że powinieneś mieć 2x przełączniki diseqc po jednym na każdym wejściu. jeśli masz to może problem z samym przełącznikiem (zamień ten z 1. wejścia) lub z przewodem (końcówkami) od konwertera z Astry (też zamień z tym od wejścia SAT 1 ).

Pod wejście Nr1 jest podłączony diseqc i jest tam sygnał Hot Bird i Astra, pod NR2 Hot bird. W wolnej chwili muszę się z tym pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest coś na rzeczy! Dlatego właśnie mówimy że programiści są do bani ;-) jedno naprawą, inne zepsują!!

Wczoraj ustawione trzy nagrywania - około 18, 21 i 23. Patrzę o 20, a nagrania nie ma, za to widnieje w zaprogramowanych nagraniach, dwie godziny po czasie... Próbowałem edytowac, ale wyskakuje ustaw poprawny czas czy coś takiego czyli jakby dobrze było ustawione. Dekoder był włączony i sygnał był dobry bo w tym czasie oglądali coś innego. Dwa pozostałe nagrania już normalnie nagrały się. Skuteczność 66% nieźle :-)

I niech ktoś powie że to nie wina programistów tylko cyfra taki soft zamówiła... Ciekawe jak to jest z tym pop-up'em o za słabym sygnale, też bug programisty...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz nie nagrało mi programu w nocy, a to dlatego, że w ustawieniach miałem TWIN zamiast pojedynczy (korzystam z 1 kabla)

Tak to działa bez zarzutu. Z sygnałem też nie mam problemu, ale jadę na 1,5m antenie...

 

Najbardziej martwi mnie Canal+ Na Żądanie, HBO Seriale, i VOD. Nic tam nie ma... przy każdym filmie "dostępny wkrótce"... Dlaczego nie może pobierać z filmów z internetu tylko z satelity? Z jaką prędkością one się pobierają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam i nigdy nie miałem problemów z nagrywaniem programów z Hot Birda. Nagrywały się zawsze, a używałem tego praktycznie codziennie. Ale ostatnio problem pojawił się z Astrą i nie wiem czy tak było przed nowym softem.
Jerzykowski@ Problem z nagrywaniem Astry nie tkwi w sofcie co budowie deka.Przy podwójnym konwerterze odbierasz z gniazda 1 a nagrywa z gniazda 2.I jeżeli będziesz miał doprowadzony sygnał z Astry to powinien Ci nagrać Astrę.Jak masz doprowadzony sygnał z Astry i HB do gniazda 1 to trzeba aby nagrywało gniazdo 1 a nagrywa tylko przy ustawieniu w menu na pojedynczy konwerter i nagrywa to co oglądasz jak Astra to nag Astrę jak HB to nag HB.Chyba prościej jest zamiast bawić się przekładaniem kabli do gniazda 2 zmienić ustawienie w menu konwertera z podwójnego na pojedynczy i nagrać sobie co się chce z Astry a później powrócić na poprzednie ustawienie/tj podwójny/Prościej się chyba nie da tego wytłumaczyć.Jak by Ci się chciało przekopać to sprawa ta była poruszana jakiś czas temu na tej stronie.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mozna w tym nowym [beep]onym sofcie ustawic aby sie nie wylaczal po 4 godz? Dotod mialem go zawsze wlaczonego poniewaz wtedy wyswitla mi godzine i nigdy go nie wylaczalem na noc. Teraz wstaje rano i [beep]a jest wylaczony a godziny brak! Wkur... mnie to niemilosiernie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...