Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś może mi przypomnieć w jaki sposób zresetować ten znakomity dekoder? Od kilku dni mam problem z nagrywaniem-otóż raz działa, a raz nie, a właściwie działa tylko wtedy gdy wyłączę PACE z prądu i ponownie włączę. Po tym zabiegu przez parę godzin wszystko działa, a potem znowu to samo... jakieś porady?

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramzes wystarczy przez około 10 sekund przytrzymać przycisk zasilania na tunerze. A co do porad to nie wiem co powiedzieć , mam Pace i Philipsa od dłuższego czasu i nigdy nie miałem z żadnym problemu. Więc może problemy ludzi to nie wina sprzętu, ale instalacji albo złego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Pace i Philipsa od dłuższego czasu i nigdy nie miałem z żadnym problemu. Więc może problemy ludzi to nie wina sprzętu, ale instalacji albo złego użytkowania.

taaaa, i wszyscy ci, którzy mają Philipsa i im się dekoder regularnie resetuje co ~90min popełniają ten sam błąd w obsłudze i mają ten sam feler w instalacji. Oczywiście problem w instalacji lub w obsłudze powstaje samoczynnie choćby dekoder był nie dotykany cały dzień, bo w takich okolicznościach resety się zaczynają. Jeżeli Twój Philips się nie resetuje, to tylko się cieszyć i zaklinać żeby go ta przypadłość nie dopadła, bo wtedy wartościowe nagrania na dysku zostaną odprawione do krainy wiecznych łowów wraz z wymianą dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś może mi przypomnieć w jaki sposób zresetować ten znakomity dekoder? Od kilku dni mam problem z nagrywaniem-otóż raz działa, a raz nie, a właściwie działa tylko wtedy gdy wyłączę PACE z prądu i ponownie włączę. Po tym zabiegu przez parę godzin wszystko działa, a potem znowu to samo... jakieś porady?

Z góry dziękuję :)

u mnie również od 10 dni występuje problem z nagrywaniem zaprogramowanych audycji - dekoder załącza się by po 30 sek przerwać nagrywanie; do tej pory wszystko nagrywało się bez problemów, zrobię czyszczenie i zobaczę czy to coś pomoże - a tak na marginesie to ten dekoder żyje swoim własnym życiem :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nastepny minus tego dekodera, to to, ze nie nagrywa audycji od poczatku jesli wcisne przycisk nagrywania np. w polowie filmu.

Nka taki bajer posiada i jest bardzo wygodny. Spodobal mi sie film, wciskam przycisk nagrywania i mam go od poczatku, jesli ogladam od poczatku wedlug EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrick, możesz spróbować nagrać z TimeShift'u... Skoro oglądasz film od początku, to dekoder cały czas go nagrywa, bo rejestruje przecież 2 godziny oglądanego programu, oczywiście pod warunkiem, że nie przełączałeś na inny kanał np. w trakcie reklam. Możesz więc cofnąć do początku filmu i wcisnąć przycisk nagrywania, dekoder przeskoczy do oglądania na żywo i będzie nagrywał dalej program, który oglądasz, a jego początek przerzuci do nagrywania z TimeShift'u. Tak więc nic nie stracisz, a audycje w całości możesz sobie zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Pace jako trzeci dodatkowy tuner pod splitter i jestem podłamany. Hulał dopóki nie spróbowałem nagrywania. Mam podpięty pod dwie anteny, niby wszystko ustawione, nawet zarządzanie dyskiem dałem na ręczne i nie nagrywa. Dysk chodzi po jak cofam na kanale to idzie, jak włączam nagrywanie pojawia się komunikat nagrywanie rozpoczęte i kupa. Zaplanowanych też nie nagrywa. Był niby ganz nówka z banderolami, ale jak to z alledrogo bez gwarancji. Jest szansa coś podratować ? Soft mam najnowszy 152, natomiast nr sprzętu i systemu pokazuje 0 (nie wiem czy prawidłowo ?

 

I dobrze (...) na kamieniu nie sieją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...