Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad powrotem do Cyfry i w związku z tym mam pytanie odnośnie dekodera (czy nic się w tej kwestii nie zmieniło):

1. Czy włączenie dekodera z trybu stand by w dalszym ciągu trwa tak długo?

2. Czy pvr nadal ma problem z zaplanowaniem nagrania dwóch następujących po sobie pozycji (i trzeba "ręcznie" korygować ustawienia czasu rozpoczęcia i zakończenia)?

1. Trwa ponad 0,30 sek

2. Ja kilkakrotnie tak nagrywałem i nagrało się dobrze.Na sofcie 150 były zacięcia przy odtwarzaniu nagranych pozycji na obecnym 151 tego nie mam.Nagrało się dobrze i odtwarza dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem na PVR250. Czasem chodzi przez pare dni dobrze, a czasem to mozna szalu dostac. U mnie wyglada to tak, ze czasem nie moge wejsc do biblioteki, czasem wyrzuca mnie podczas ogladania nagranej pozycji. Czasami jak zaplanuje nagranie jakiejs pozycji pojawia sie komunikat, zebym przelaczyl na ten kanal, aby nagrywanie moglo sie rozpoczac. Recepta na to wszystko jest niestety tylko wyjecie wtyczki z gniazdka.

Jak nie mozesz wejsc do biblioteki, to zajrzyj do MENU. U mnie wtedy typ konwertera jest ustawiony wprawdzie na TWIN, ale jest na szaro, nie mozna nic tam zmienic.

Wymienialem swojego zloma niedawno, przez tydzien mialem spokoj, a teraz znowu to samo. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy ktoś z was tez ma taki problem? a dokładnie po wciśnięciu przycisku B nie moge wejść do nagrań w dekoderze pojawia sie na ułamek sekundy plansza biblioteki nagrań i wraca do ogladanego programu wcześniej nie było tego problemu. Zna może ktoś rozwiązanie?

 

Taki efekt występuje gdy dekoder jest włączony i pozostawiony bez jakiejkolwiek ingerencji przez kilka godzin. Wówczas jego dysk jest usypiany mimo że włączony jest którykolwiek z kanałów. Wtedy nie tylko nie chce wejść w bibliotekę ale też nie można zatrzymać kanału ani też cofnąć.

Wystarczy zmienić kanał na którykolwiek inny i chwilę odczekać. Dysk znów zacznie pracować oraz zaczną działać też związane z nim funkcje (biblioteka czy funkcje PVR podczas oglądania telewizji).

Już kilkakrotnie zauważyłem taki efekt u siebie. Pozdrawiam.

 

Grzebień spoko, ja kiedyś długi czas niewiedziałem ile czasu potrzeba by sie coś zapisało ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inspektor Barnaby m.in. o to

 

Co do tego minimum minutowego nagrania to myślę, że jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed zaśmiecaniem dysku, na pewno każdy z Nas kiedyś przypadkiem wcisnął REC po ułamku sekundy się zorientował i wyłączył nagrywanie, teraz wyobraźcie sobie sytuacje gdzie jakiemuś abonentowi zdarza się to co chwilę a potem po wejściu do biblioteki nagrań ma masę zupełnie niepotrzebnych, kilkusekundowych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Samsunga UE40D5000. Pece podpięty HDMI i kablówka normalnym kablem. W sprawie EPG napisałem do z Centrum Obsługi Klienta Samsung.

w skrócie :"Jak oglądam Cyfrę to wyskakuje , że "Opcja niedostępna" , jak oglądam kablówkę, to wyskakuje okno EPG ale z informacją "że nie znaleziono kanałów cyfrowych".

odpowiedź:

Szanowny Kliencie

W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.

W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

 

W przypadku podłączenia dekodera, to EPG jest zakodowane w dekoderze. Sugeruje uruchamiać je pilotem od dekodera. W sprawie programów z kablówki, wszystko zależy jak kablówka koduje sygnał EPG, może być tak, że jest dostępny tylko na programach cyfrowych kodowanych przez kablówkę."

 

Ale na PEcu nie ma chyba takiej możliwości?

 

obecnie działają "program" gdzie można podejrzeć tylko następny program i "pilot" gdzie jest oczywiści program na następne dni, ale nie można w tym czasie oglądać żadnego kanału.

Szwagier ma HD polastu i ma EPG wyświetlane na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku z EPG będziesz mógł korzystać tylko podczas oglądanie Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Na Pace masz EPG ale jest bardzo kiepskie i nie na wszystkich kanałach. Co do kablówki to musisz mieć cyfrową i wtedy EPG masz w ich dekoderze.

 

pisząc EPG na Pace masz namyśli przycisk na pilocie "prog"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik PACE mam kilka pytań do ekspertów:

 

1. Programy Discovery nie wyświetlają mi się na całym ekranie. Czarne pasy są z każdej strony (boki, góra, dół). Na TV zmieniam na 16:9, oryginalny i nic nie pomaga. Też tak macie czy coś muszę jeszcze zmienić ?

2. Nagrywanie. Mam na razie jeden kabel od anteny więc mogę nagrywać tylko to co oglądam. A co będzie jak zaplanuje nagrywanie jakiegoś programu np. coś od 20 do 21. Program się nagrywa, a ja wtedy włączę dekoder ? Czy przerwie nagrywanie czy włączy się na nagrywanym kanale (zakładam, że wyłączyłem na innym).

3. EPG. Czy można jakoś wymusić pobranie EPG na dłuższy okres ? Czy za każdym razem po wciśnięciu PROG musi się ono pobierać ?

4. HBO Seriale i Cyfra na życzenie. Większość pozycji mam w stanie: "Dostępne w wkrótce". Jak długo trwa pobieranie filmów ? Dekoder mam od soboty, a może ze 2 pozycje mogę oglądnąć. Transmisja odbywa się przez neta czy przez satelitę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Jeżeli dobrze mi się wydaje to Discovery jest to 16:9 upakowane w 4:3, które Ty wyświetlasz w 16:9, stąd wszystkie te pasy :-)

Ad.2. Spróbuj. A tak na poważnie, powinien poinformować o trwającym nagrywaniu i pozwolić wyłącznie na oglądanie programów z tego transpondera. Skąd inąd też bym chciał usłyszeć potwierdzenie jak jest w rzeczywistości.

Ad.3. Taki jego urok. Lecz mi nie pobiera za każdym razem. Pobiera raz dziennie.

Ad.4. Ja czekam prawie miesiąc na jednym kablu i nie mam nawet połowy pobranej. Dekoder bardzo mało używany (1-2 h dziennie). Transmisja oczywiście satelitarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

@dymek:

1. Zależy od połączenia. Przy scart nic nie poradzisz, przy HDMI wciskaj klawisz HD na pilocie.

2. Przy zaprogramowanym nagraniu są dwie opcje - zacznie nagrywać, a Ty dalej będziesz mógł oglądać (kanał ma tę samą polaryzację co kanał nagrywany) lub wyskoczy komunikat z opcją przerwania lub wybrania nagrywanego kanału.

3. Po pobraniu EPG wyświetla się ono bez ponownego pobierania przez mniej-więcej pół dnia.

4. Przez satelitę, a że masz jeden kabel, to pobiera tylko przy wyłączonym dekoderze (mrugająca czerwona dioda). Nawet 2 tygodnie może zająć pobranie wszystkich pozycji, łącznie z CYFRA+ VOD (pobierają się nawet, jeśli nie chcesz ich zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Programy Discovery nadawane są w 4/3 czasem jeżeli nadają program który de facto jest w 16/9 to wtedy wychodzi że oglądasz kanał przy ustawionym deku na 16/9, który nadaję w 4/3 program w 16/9;) wtedy na środku ekranu masz mały prostokącik z audycją, zwróć uwagę że reklamy, nadawane w 4/3 powodują że masz tylko z prawej i lewej strony pasy. Discovery to nie jedyny program nadający jeszcze w 4/3. Są jeszcze Comedy Central, CC Family ( choć te PONOĆ niedługo przechodzą na 16/9) AXNy (opróc AXN HD i AXN Spin HD), kanały Universal i jeszcze pare innych. Zmian wyświetlania na kanałach nie nadających w 16/9 dokonujesz wciskając przycisk HD (na kanałach discovery działają na pewno, dla spokojności sprawdziłem u siebie;) )

2. Jeżeli masz w ustawieniach konwerter pojedynczy to po wyłączeniu deka nawet na kanale z innego pasma i polaryzacji pace rozpocznie zaplanowane nagrywanie na właściwym kanale. I teraz nie jestem pewny, są dwie opcje;) albo po włączeniu, w czasie trwania nagrywania, pokażę uprzednio oglądany kanał z informacją iż trwa nagrywanie (będziesz mógł oglądać kanały z tego samego pasma i polaryzacji co nagrywany kanał, a NIE TEGO SAMEGO TRANSPONDERA!! Panie Mruczek;) ) albo twoim oczom ukaże się nagrywany właśnie kanał.

3. Pobiera się raz dziennie, max na 7 dni

4. Ileś to trwa, ja mam dwa kable i też nie mam wszystkich pozycji, właściwie jeszcze nigdy nie zdarzyło się że wszystkie były pobrane, natomiast w VOD wszystkie są dostępne niemalże od razu. Nie sądzę też aby ilość podłączonych kabli wpływała na prędkość pobierania, w końcu dek pobiera te audycje w trybie standby (no chyba że coś nagrywasz i wtedy jedyny kabel jest zajęty). Pobieranie odbywa się oczywiście przez satkę i myśle że skoro masz dek od soboty i 2 pozycje gotowe do obejrzenia to wcale nie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...