Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurza mnie natomiast nowa lista kanałów. Np. żeby oglądać national geographic chanell, którego nie mam w hd. To muszę przełanczać aż na 270! Masakra normalnie. Nie da się czegoś z tym zrobić?

 

Da. Przestaw satelitę podstawowego z HOTBIRD na INNY przepisując praktycznie wszystkie parametry oprócz PID, któremu daj wartość 127. Wczytaj na nowo listę kanałów. Jest jedna wada: wszystkie programy HD wywędrują na pozycję począwszy od 250.

PRZEŁĄCZAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, może później się tym zajmę. Teraz inna dziwna sprawa. Ustawiłem nagrywanie mega-hitu na polsacie, z listy pilot na dekoderze. Przełączyłem na eurosport, i wyłączyłem dekoder. Po 30 minutach włączam dekoder, i włącza się eurosport. Mam tylko jeden kabel sat, więc chyba przerwało nagrywanie. Pod B jest tam moje nagranie. Teraz najlepsze włączyłem nagranie i 1-szy raz ucina po 30 minutach, po chwili 2-gi raz i ucina po 33 minutach. Za chwilę znowu i już 40 minut. A mam tylko jeden kabel satelitarny (wprawdzie konwerter podwójny, ale niestety mam teraz sąsiadów podłączonych. Tak więc co jest grane? Przełączam kanał strzałką do góry, i się przełącza. Natomiast kliknąłem listę, i spróbowałem gdzieś przełączyć to pojawiło się że jak to zrobię to przerwę nagrywanie. Tak więc sam już nie wiem co o tym myśleć. Jak to możliwe? Ten dekoder jest jakiś magiczny? Zaraz zobaczę, ile mam w tej chwili nagrane. A kanał teraz nie jest ustawiony na polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co troszkę popstrykałem po kanałach, to nagrywając polsat nie można przełączyć na tvp1, tvp2, tvp3. Wszystkie kanały od cyfry plus, czyli ale kino, kuchnia tv, planete itd. Polsat2 chodzi, polsat news chodzi, tv4 chodzi, tvn, tvn7 chodzi. Co śmieszne nie można przełączyć na polsat film (a wydawało by się, że wszystkie z grupy polsat będą działać). A z tvp działa np. tvp seriale. Najbardziej mi szkoda, że nie można jednocześnie oglądać tvp1 lub tvp2 i jednocześnie nagrywać polsatu lub tvn-u. No ale cóż i tak jestem BARDZO ale to BARDZO zaskoczony, że nagrywając coś nie jestem skazany tylko i wyłącznie na ten jeden kanał. A jeszcze jedno, przed chwilą wyłączyłem dekoder przyciskiem standby na pilocie. Czy moje nagranie cały czas jest kontynuowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze zeby podczas nagrywania na JEDNYM KABLU NIE MOZNA BYLO przelaczac kanalow bo nagrania sie tna HAHA

ja skacze po liscie kanalow podczas nagrywania i jakos programy cale sie nagrywaja

 

jedyny problem jak wiadomo to CZKAWKA odtwarzanych nagran tzn film 2 godzinny mozemy obejrzec z przeskokami nawet w godzine , BLAD SOFTU ktory upowaznia do reklamacji i żądania anulowania oplaty za wynajem dekodera do czasu ustapienia problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tvp1 i tvp2 to polaryzacja H i pasmo dolne 10.892. polsat to polaryzacja V i pasmo dolne 11.158. generalnie możesz zamiennie oglądać i nagrywać tvp1, tvp2 z canal+, sport, w SD. może to Ci troszkę ułatwi:

 

http://pl.kingofsat.net/pack-cyfra.php

 

@456play: czkawkę i przeskoki odtwarzanego materiału można spróbować zlikwidować czyszcząc zamuloną pamięć FLASH i EEPROM.

 

wyciągamy wtyczkę, wciskamy na deku jednocześnie VOL- i VOL+. trzymając nieprzerwanie podłączamy wtyczkę zasilania i czekamy aż wyskoczy ekran serwisowy, wchodzimy do FLASH i EEPROM - wciskamy ERASE ALL. kod to 555. wychodzimy.

 

dekoder się uruchamia, powinien chodzić szybciej, nagrania się nie tną. minusem jest to, że trzeba od nowa wyszukać listę kanałów, zrobić swoje ustawienia, listę ulubionych kanałów i znikną zaplanowanie nagrania. materiały na dysku zostają. wtedy też powinna działać bez problemu lista kanałów pod przyciskiem E. niestety nie odbiera astra wtedy - więc jeśli chcemy odbierać astrę trzeba ponownie wyszukać programy. astra się pojawi ale niestety lista pod E przestaje działać.... u mnie tak było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze zeby podczas nagrywania na JEDNYM KABLU NIE MOZNA BYLO przelaczac kanalow bo nagrania sie tna HAHA

ja skacze po liscie kanalow podczas nagrywania i jakos programy cale sie nagrywaja

Popatrz jacy durni konstruktorzy tego dekodera, wstawili dwie głowice, chyba dlatego że nie wiedzieli że tak się da. Ale nic straconego, pewnie przeczytają ten wpis, i kolejne egzemplarze będą wykastrowane z jednej głowicy DVB-S2, tak jak to miało miejsce z DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze zeby podczas nagrywania na JEDNYM KABLU NIE MOZNA BYLO przelaczac kanalow bo nagrania sie tna HAHA

ja skacze po liscie kanalow podczas nagrywania i jakos programy cale sie nagrywaja

 

Skaczesz po liście kanałów - to można

Spróbuj jednak zmieniać kanały w trakcie nagrywania - nie uda ci się ze wszystkimi jeżeli masz tylko jeden kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://satmania.com.pl/aktualny_wykaz_czestotliwosci_platform_cyfrowych,0,79.htm

 

Tutaj jest lista kanałów m.in. dla cyfry wg częstotliwości i polaryzacji, wystarczy wiedzieć jaki zakres to pasmo dolne a jaki pasmo górne i ma się mniej więcej pogląd na to jakie kanały można nagrywać i oglądać jednocześnie przy użyciu jednego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mendy, napisałem do nich wczoraj, a nowy soft kiedy wyszedł? dziś?

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że dostępna jest nowa wersja oprogramowania dla Pana dekodera.

 

Proszę sprawdzić wersję oprogramowania, według instrukcji:

 

- wybieramy przycisk MENU,

- wybieramy 7 PARAMETRY TECHNICZNE,

- wybieramy 2 WERSJA OPROGRAMOWANIA.

 

Aktualna wersja przypisana do dekoderów Pace PVR HD to 151. W przypadku innej wersji oprogramowania, proszę przeprowadzić aktualizację, według instrukcji:

 

- włączamy dekoder na kanał TVP 1,

- włączamy MENU dekodera,

- wybieramy 8 AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA i zatwierdzamy naciskając dwukrotnie OK.

 

Aktualizacja może potrwać kilka minut. Oprogramowanie na Pana dekoder jest dostępne od piątku 9:00 do poniedziałku 9:00.

 

Jeśli przedstawione operacje nie przyniosą efektów, proszę o kontakt z Działem Technicznym pod numerem telefonu 801 066 066 lub 22 310 45 45 wew. 4. Ważne jest, aby podczas rozmowy z konsultantem była Pan obecna przy dekoderze. Proszę również o przygotowanie numeru karty abonenckiej z dekodera w celu identyfikacji.

 

 

W razie pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

 

Z poważaniem,

Dział Relacji z Abonentami

Ale nie jest źle, ww mail dostałem o 13, ale o 9tej przyszedł lepszy :)

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, iż przychyliłam się do Pana wniosku i z opłaty abonamentowej za marzec 2012 roku, zaplanowałam wyksięgowanie opłaty za najem dekodera.

 

Po dokonaniu korekty naliczeń, na Pana kontrakcie będzie widniała nadpłata w kwocie 10 zł.

 

Jednocześnie wyjaśniam, iż opisane utrudnienia zostaną wyeliminowane wraz z nową aktualizacją.

 

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę wyjaśnień.

 

Łączę wyrazy szacunku,

Dział Relacji z Abonentami

 

Chociaż tyle... Napisałem tylko raz, ale jak widać dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza jedno. Przy przełączaniu z jednego kanału na drugi, obraz na chwilę się rozjaśnia i zaraz znów robi się ciemniejszy. Miałem to na sofcie 129 i teraz na 151. Dekoder podłączony do plazmy Panasonic G30 przez kabel HDMI. Na polsatowskim dekoderze 7200 tego nie było, również kolory były jakieś żywsze, mniej przytłumione :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty masz do tego EPG? Jak dla mnie jest bardzo dobrze. Wcześniej miałem stronga 6880, i to dopiero była masakra. Połowy tekstu nie można było rozczytać z powodu "chińskich znaczków". A jeśli już dało radę rozczytać jakiś opis, to jak był tylko trochę dłuższy to ucinało. Dodatkowo na niektórych kanałach, np. tvn, tvn7 opis pojawiał się gdzieś po ok. 5 minutach oglądania. W innym wypadku trzeba było przełączyć na inny kanał, a następnie sprawdzić co leci na tvn lub tvn7. Dodając do tego trzeszczący dźwięk czasem, który żeby wyeliminować należało przełączyć na inny kanał i z powrotem. I jeszcze co pewien systematyczny czas "brak reakcji" i zawieszanie się dekodera, wtedy trzeba było wyłączyć z sieci. To naprawdę widzę, że co nie którzy tutaj nie mięli do czynienia z naprawdę "siermiężnym" sprzętem. A ten pace nie jest taki zły 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...