Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eh, ja nawet Astry nie oglądam, bo tyle kanałów w Cyfrze a niektorym marzy się 100 satelit... I podają to jako "wadę" dekodera. Ręce opadają.

Inne "wady": nie można podłączyć zewn. dysku (PO CO?), nie można przegrać sobie na płytę (A LICENCJE?). Jeszcze dopiszcie inne "wady": brak blokera w sofcie i możliwości sharingu poprzez LAN :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk 500 GB wystarczy na nagranie około 70 filmów w jakości HD. Jeden film, program zajmuje około 8 GB. Np. taki tani niemiecki Comag SL90HD ma możliwość podłączenia dysku na usb. Bez problemu mam podłączony dysk 320 GB aktualnie a drugi w zapasie 1TB. Nagrania nie są kodowane w żaden sposób.

Do tego wejście na moduł uniwersalny np. alphacrypt ( http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/183 ... pt-classic ) i karta między innymi Cyfry działa bez problemu.

Nagrywanie na płyty w celu archiwizacji nie jest i nie będzie nigdy zabronione.

 

Na innych satelitach jest wiele ciekawszych kanałów niż tylko na Hotbird. Ostatnia walka Kliczki i Adamka transmitowana FTA z Astry na RTL - całe te zamieszanie wokół niej oraz nie wspominając już o wyścigach F1.

 

SHARINGU NIE UZNAJĘ.

 

Lan i np. internet w TV bez podłączania komputera przez tuner satelitarny to idealna sprawa.

 

Jeden dekoder podłączony pod telewizor wystarczy.

 

No i najważniejsza rzecz z tego wszystkiego po co komu dekoder który trzeba oddać po zakończonej umowie i tak z nagrań nic nie zostanie.

Jedyny plus że na czas trwania umowy gwarancja bez problemu wymieniają na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra stary, Ty to możesz sobie kupić, ale nie wymagaj takich cudów od platformy. Ty sobie możesz "archiwizować" ale platforma nie musi Ci tego zapewniać bo nie zapłacili posiadaczom praw autorskich za takie rozpowszechnianie. Po co mi internet w dekoderze jak już mam w telewizorze i konsoli a i tak korzystam z kompa? Kliczko był też na HB, a Astrę Pace PVR posiada. Po co mi archiwizować nagrania do końca życia, po obejrzeniu kasuję itd. itp. Będziemy się tak przekomarzać? Jak widzisz nie każdemu potrzeba superwypasiony odbiornik, Ty sobie miej, mnie nie potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mi zbędny jest dekoder dedykowany platformie lecz mogę opłacać abonament i posiadać kartę którą użyję w innym dekoderze.

Tylko że wszystko zmierza do tego by platformy wciskały na siłę tylko dedykowane dekodery.

To tak samo jakbyś był zmuszony dzierżawić - używać tylko wskazany aparat telefoniczny od operatora komórkowego - byłbyś z tego zadowolony?

 

W cenie każdego dysku, dvd, cd jest wliczona opłata za tzw. możliwość nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ja nawet Astry nie oglądam, bo tyle kanałów w Cyfrze a niektorym marzy się 100 satelit... I podają to jako "wadę" dekodera. Ręce opadają.

Inne "wady": nie można podłączyć zewn. dysku (PO CO?), nie można przegrać sobie na płytę (A LICENCJE?). Jeszcze dopiszcie inne "wady": brak blokera w sofcie i możliwości sharingu poprzez LAN :lol2:

No wiesz w naszym rejonie jest sporo osób goszczących Niemców. Są też tacy co pozakładali rodziny pracując w Niemczech. I oczywiście widzowie TV Trwam. Sprzedaję i montuję to co kto chce. Nie wnikam co kto i kiedy chce oglądać. Ważne, że wiedzą gdzie takie usługi zamawiać. Ale Astra to nie tylko darmowe niemieckie kanały także w wersji HD ale również polskie jak TVP Historia, którego w Cyfrze nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jawor1111 ja rozumiem, że jesteś na forum od niedawna, ale użyj funkcji szukaj. inaczej zacznę gryźć.... ja sama już chyba z 5 razy pisałam w tym wątku, że to jest wina softu. mi też się to zdarza, że czasem wstaję rano i jest dioda niebieska, a czasami czerwona, więc coś jest z softem. trzeba czekać.

Gryźć już możesz ! ponieważ Na forum jestem już od kilku lat, ale niestety na poprzedni nick nie mogłem się dostać i administrator mi polecił założenie nowego

druga sprawa to "jestem tu nowy" nie odzwierciedla ile razy przeglądasz forum tylko Ilość wysłanych postów zmienia twój status.

A przeglądając codziennie lub co dwa dni i patrząc jak niektórzy nabijają specjalnie posty śmieję się w głos z tej dziecinady

np czy telewizor lub konsola doszła i tak kilka stron,

ja utargowałem 1,5 a czy da się jeszcze coś utargować itd itd

istny cyrk i tylko się dziwię że moderator nie interweniuje

A wracając do pytania - czytałem twoje posty, jak piszesz (już 5- tak się podwyższa status użytkownika) z których wynika tylko i wyłącznie że takie coś istnieje i nic poza tym

a mnie interesuje czy ktoś to zgłosił do Cyfry i czy dostał odpowiedź,

lub czy wymieniał z tego powodu dekoder.

Chyba proste i jasne pytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mi zbędny jest dekoder dedykowany platformie lecz mogę opłacać abonament i posiadać kartę którą użyję w innym dekoderze.

Tylko że wszystko zmierza do tego by platformy wciskały na siłę tylko dedykowane dekodery.

To tak samo jakbyś był zmuszony dzierżawić - używać tylko wskazany aparat telefoniczny od operatora komórkowego - byłbyś z tego zadowolony?

 

W cenie każdego dysku, dvd, cd jest wliczona opłata za tzw. możliwość nagrywania.

a mnie sie wydaje ze to kwestia pieniedzy

kogo stac na wydanie 2 tys zl ten kupuje wlasny dekoder

kogo nie stac (jak mnie) wypozycza od Cyfry

a to ze ktos powie ze po jakims czasie zaplace i tak te 2 tys za uzyczenie to mu powiem by mi ta kwote rozlozyl na 100 rat to ja mu oddam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem dziwną rzecz, w ciągu dnia tuner będąc w stanie standby włącza się aby ściągać vod, ale czasami nie ściąga tylko: zapali się niebieska dioda (dysk zaczyna się kręcić) trwa to chwile, mignie wyświetlacz po czym dysk się wyłącza i powraca do standby (dioda cały czas świeci na czerwono ) Dlaczego tak się robi? Wcześniej tak nie robił tylko się włączył i zaczynał pobierać normalnie czerwona dioda migała co 5 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rednex jest dokładnie tak, jak napisał kolega wyżej :) może być też tak, że akurat nadawana jest audycja, którą już masz pobraną - w ten sposób też może być :)

 

@jawor1111 skoro piszesz, że czytałeś moje posty to powinieneś wiedzieć, że jest to zgłoszone, ale trzeba czekać na nowy soft. tyle w tym temacie. a moje 5 postów na ten temat nie wynika z chęci posiadania jak największej ilości postów, tylko po prostu tym, że tego typu tematem zajmuje się w pracy, i jeśli ktoś z użytkowników forum ma jakiś kłopot, to staram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kate Czy w następnym oprogramowaniu jest możliwość zmiany koloru napisów na wyświetlaczu dekodera z niebieskiej na inny kolor np. pomarańczową ? Niebieski kolor mnie wkurza nic nie widać z daleka. Tak samo nakładanie się 2 kolorów: niebieski i czerwony na fioletowy, z bliska jest fioletowy, ale z daleka tego nie widać. Jest możliwość aby w następnym oprogramowaniu zostało to poprawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kate ale nie sądzisz skoro niebieska dioda to wina softu to cyfra dzierżawiąc wadliwie działające tunery nie powinna pobierać za to opłat?A gdyby tak abonenci sie skrzyknęli i zaczęli masowo reklamować żle działające tunery to co wtedy?Specjaliści szybko by ten błąd naprawili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do czego nawiązujesz, twierdząc, że jest to dekoder wadliwy? :) dekoder działa właściwie - odbierasz na nim programy, możesz nagrywać, vod się pobiera. tylko dioda ma inny kolor, niż mieć powinna, więc nie jest to wadliwe działanie dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem :( ale też już chcę, żeby się pokazał, bo i mnie szlag trafia z ta diodą, i jakoś EPG jakby gorzej działa :/ ale mamy na razie wersję testową, te usługi internetowe, jak kolega keers pisał, fajnie wyglądają, ale jeszcze są jakieś błędy, więc "żuczki" z IT pracują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawiązuje do tego że dekoder sam się włącza i zawiesza.Trzeba go co ranek wyłączać i z prądu.Gdybyś miała samochód,który by sam odpalał co rano to też byś mówiła że przecież idzie jechać do przodu i cofać?Wiem że to głupi przykład ale jeśli soft jest z błędem to powinien być dawno zmieniony.Chyba że w instrukcji obsługi napiszą że rano sam się włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leonk1974 chyba masz jakiś uraz, w temacie o sagemcomach taki sam post jest ;P ale tak już poważnie, to absolutnie się nie zawiesza. jak masz rano niebieską diodę, to wystarczy włączyć go pilotem!

 

@PC0363 cóż, na pewno byłaby to fajna sprawa, ale jakiż ja mam na to wpływ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...