Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzisz w ustawianie anteny, potem B - parametry odbioru, satelitę zmieniasz na INNY i wpisujesz PID 128. No i wyszukiwanie kanałów. Jednak odradzam, bo:

- nie wiem jak działa wtedy aktualizacja EPG/oprogramowania;

- kanały w gorszej jakości, niektórych brak;

- lepsze ustawienie anteny to stabilniejszy odbiór przy gorszych warunkach pogodowych.

 

Spróbuj po prostu pokręcić trochę konwerterem. Często pomaga, a jak nie to instrukcja powyżej.

 

EDIT: widzę, że sobie poradziłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się... jestem wkur@#$iony na maksa.... wszystkie nagrania sprzed 3 lat poszły się je@#%bać... jestem w trakcie remontu drugiego mieszkania... nie mogłem dzisiaj obejrzeć LIVE el clasico.... nagrałem sobie. oglądam 1. połowę i nagle FREEZE... nic nie idzie. jednocześnie nagrywał się TVN. udało się wyjść do listy kanałów z biblioteki po wielu próbach. ponownie nie chce wejść do biblioteki i wywala....wyłączenie nic nie daje... nie da się wejść do biblioteki. reset z prądu. działa, wchodzę w audycje i zero.... nie ma nic - zajętość dysku 0%.... frustracja - odkręcam przewody, audio, zasilacz... napier!@$@#%alam o ziemię 5 razy bardzo mocno, aż bebechy skrzeczą... wyjście HDMI się odkształciło - styki w środku. nie korzystam z niego więc luz. włączam i odpala za którymś razem. w dooooopie mam ten syf. mam ochotę wyrzucić przez okno. ledwo się opanowałem. idę to oddać, będę się domagał odzyskania danych z dysku albo zwrotu $ z minionych 3 lat za dzierżawę. w innym razie kieruję sprawę do rzecznika praw konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając twoją wypowiedź to może zamiast do rzecznika praw konsumenta udaj się do psychiatry? Jak ci się zepsuje po kilku latach użytkowania twardy dysk w komputerze to będziesz wzywał jego producenta o odzyskanie danych? Nie bądź śmieszny, do archiwizacji ważnych danych robi się kopie zapasowe na różnych nośnikach np. płytach DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jasne, tylko w jaki sposób miałem sobie zarchiwizować nagrania na własnych nośnikach ???? dysk Seagate'a mam w kompie od 8 lat i działa. dysk w PACE wyczyścił się samoczynnie już drugi raz w ciągu 3 lat użytkowania. po co komu taki syfiasty sprzęt - po co nagrywam sobie audycje? żeby zniknęły same ? sprzęt niezgodny z umową.

 

@shirer: ty mówisz poważnie czy coś ci się odkleiło? "jak nie umie się używać sprzętu to tak jest, i zdziwienie że nie działa" ?????????????? nie rozśmieszaj mnie ?!?!?!?! w jaki sposób nie umiem używać sprzętu ? puknij się w łeb.... zastanów się nad sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jasne, tylko w jaki sposób miałem sobie zarchiwizować nagrania na własnych nośnikach ???? .

Chociażby nagrywając na nagrywarkę DVD. Kiedyś ci ten dysk seagate też padnie, i co będziesz go rzucał o podłogę? A po drugie jak to taki syf to po co go używasz? Kup sobie własny dwugłowicowy tuner z nagrywarką. Wtedy jak się coś w nim zepsuję to na pewno nie będziesz nim rzucał, a nawet jak się ten tuner okaże totalnym [beep]em to będziesz go wychwalał w niebogłosy, a po okresie gwarancyjnym będziesz patrzył na niego z trwogą żeby sie nie zepsuł bo w końcu kosztował grubszą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerzykowski: po to mam dekoder z twardym dyskiem, za który płacę co miesiąc od 3 lat, żeby nie mieć jakiejś nakrywarki DVD, która nie jest HD i której w ogóle nie potrzebuję - nie rozumiesz tego ? płaciłem za PACE HD a nie za nagrywarkę DVD.

 

po to mam PACE dwugłowicowy, BO NIE MAM ZAMIARU wydawać 2.000 PLN za inny dwugłowicowy dekoder.

 

@sławek2121: to jest moja sprawa kiedy zrezygnuję z dzierżawy PACE i kiedy znajdę sobie czas na obejrzenie wszystkich zaległych i ważnych (tudzież bardzo ważnych) materiałów w dekoderze.

 

zresztą to nie moja wina, że C+ kompletnie poległa zarówno sprzętowo jak i "softowo" ze swoimi "dekoderami" gdzie nawet podstawowa funkcja jak EPG nie działa prawidłowo a pojęcie szybkości i sprawności działania to jak sen PKP o szybkich kolejach. ja wiem, że zawsze dysk może paść ale czytając wszystkie posty tego wątku to chyba jednak ZDECYDOWANIE za często... no ale jak dyski są "made in tchetchenia" to cóż poradzić... C+ chciała jak najwięcej zaoszczędzić na klientach a oni nie mają żadnych praw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest moja sprawa kiedy zrezygnuję z dzierżawy PACE i kiedy znajdę sobie czas na obejrzenie wszystkich zaległych i ważnych (tudzież bardzo ważnych) materiałów w dekoderze.

 

Do bardzo ważnych materiałów kupuje się własny tuner z nagrywarką i archiwizuje się te dane. Sytuacja przypomina częste lamenty na forach o odzysk bardzo ważnych danych firmowych, tylko nikt nie zadał sobie wcześniej trudu żeby nie było możliwości utracenia tych danych poprzez zbudowanie systemu zapisu tych samych danych na kilku dyskach jednocześnie. Dekoder PACE to tuner służący do oglądania i nagrywania mało znaczących materiałów. I Cyfra+ na pewno nie będzie odpowiadać za to że utraciłeś ważne dla ciebie materiały. Takiej odpowiedzialności nie podejmie się żaden producent nagrywarek czy twardych dysków. Nawet jak twardy dysk w komputerze się popsuje to w ramach gwarancji dostaniesz dysk nowy ale nikt się nie będzie przejmował tym że utraciłeś ważne dla ciebie dane. No chyba że podpiszesz jakąś umowę o ochronę twoich danych żeby ich nie utracić, ale wtedy kosztowałoby to grube tysiące zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania na dekoderze nie są własnością abonenta i nie ma prawa ich archiwizować, komuś się coś pomyliło co jest jego i co mu wolno, do czego ma prawo nawet gdy dysk będzie jego własnością. Dysk w dekoderze nie jest biblioteką filmów, nagrań, to sobie trzeba kupić właściwą płytkę, ale to inne pieniądze i ją można trzymać na półce. Chory problem ktoś ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę się domagał odzyskania danych z dysku albo zwrotu $ z minionych 3 lat za dzierżawę. w innym razie kieruję sprawę do rzecznika praw konsumenta.

Ktokolwiek miałby to być, to już nie może się doczekać odzyskiwania tych danych :lol2: Po co do rzecznika? Od razu do sądu, tylko weź sobie jeszcze tuzin adwokatów, bo dwóch a tym bardziej jeden to będzie za mało.

ja wiem, że zawsze dysk może paść ale czytając wszystkie posty tego wątku to chyba jednak ZDECYDOWANIE za często... no ale jak dyski są "made in tchetchenia" to cóż poradzić...

Pewnie byłbyś spokojniejszy jakby padł procek w dekoderze. Napij sie melisy, a jak nie pomaga to łyknij relanium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...