Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel rzeczywiście sobie dynda, niby jest napręzony, ale jest przytwierdzony przy antenie, przy krańcu dachu i dopiero przy moim 3 piętrze.

To co byście radzili?

Najpierw wymiana konwertera potem kabla?

Obawiam się tylko, że jak samodzielnie zmienię konwerter, to już nie ustawię go tak jak trzeba.

Gdzie najlepiej kupić taki kabel? Monter chce 2 zł za metr, więc chyba trochę drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to możliwe, wszystko może się popsuć, w skrajnym przypadku zaraz po włączeniu. Ale czy tu jest taki taki przypadek, tego nie wiemy. Konwerter wydaje się być nowym jeśli to jest ten założony w grudniu i jego bym sprawdzał na samym końcu. Ale poziom sygnału, jak piszesz, 3,9 - 4,1 - tutaj bym się dopatrywał problemu. A jego źródłem może być wszystko: od konwertera poprzez ustawienie anteny aż po ostatnią efkę. Mam wrażenie, że taka antena w połączeniu z tym konwerterem powinna dać sygnał oscylujący ~4,5. Ale być może się mylę. Cudów nie ma, to musi dać się doprowadzić do porządku, kwestia znalezienia źródła problemu i wyeliminowania go. Pytanie poza konkursem: dlaczego do dekodera TWIN PVR wziąłeś konwerter single??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań głupoty ludziom pisać, że ten dekoder nagrywa poprawnie. Odkąd to dzielenie jednego nagranego filmu na dwa osobne pliki to poprawna sytuacja.

To samo z epg - brakuje na nim wielu kanałów, samo epg ląduje się jak żółw.

Ty naprawdę chyba nie widziałeś jak działa poprawnie dekoder pvr.

Nigdy nie miałem problemu z nagrywaniem na tym dekoderze a co do EPG to nie wszystkie kanały go nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to możliwe, wszystko może się popsuć, w skrajnym przypadku zaraz po włączeniu. Ale czy tu jest taki taki przypadek, tego nie wiemy. Konwerter wydaje się być nowym jeśli to jest ten założony w grudniu i jego bym sprawdzał na samym końcu. Ale poziom sygnału, jak piszesz, 3,9 - 4,1 - tutaj bym się dopatrywał problemu. A jego źródłem może być wszystko: od konwertera poprzez ustawienie anteny aż po ostatnią efkę. Mam wrażenie, że taka antena w połączeniu z tym konwerterem powinna dać sygnał oscylujący ~4,5. Ale być może się mylę. Cudów nie ma, to musi dać się doprowadzić do porządku, kwestia znalezienia źródła problemu i wyeliminowania go. Pytanie poza konkursem: dlaczego do dekodera TWIN PVR wziąłeś konwerter single??

 

Wziąłem singla (chwilowo), chcę kupić kabel i pociągnąć wkrótce dwa kabelki. Konwerter TWIN też już czeka.

 

Update:Dziś jest praktycznie bezchmurny dzień i jak włączam TVN HD to oczywiście info, że brak sygnału, ale już parokrotnie na kilka-kilkanaście sekund się pojawia obraz. Oczywiście mega artefakty i piksele, choć chwilowo obraz jest bardzo dobry.

BBC HD i STARS.TV bez zmian nie działają.

Miejsce montażu to centrum Warszawy obok PKiN (o ile to ma jakiekolwiek znaczenie).

 

W momencie, kiedy piszę tego posta, TVN HD dziala prawie bez problemu (czasem artefakty się pojawiają), ale już chyba ze 2-3 minuty oglądam. i jest ok :brawo:

 

Edit: Już TVN HD wrócił do "normy", czyli nie działa.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań głupoty ludziom pisać, że ten dekoder nagrywa poprawnie. Odkąd to dzielenie jednego nagranego filmu na dwa osobne pliki to poprawna sytuacja.

To samo z epg - brakuje na nim wielu kanałów, samo epg ląduje się jak żółw.

Ty naprawdę chyba nie widziałeś jak działa poprawnie dekoder pvr.

 

 

Nigdy nie miałem problemu z nagrywaniem na tym dekoderze a co do EPG to nie wszystkie kanały go nadają.

Ty chyba pracujesz (pracowałeś) do niedawna w cyfrze. Bo takie same bzdury jak i ich support opowiadasz.

Miałem cyfrę - miałem jak wszyscy abonenci cyfry z pace braki w epg na kanałach. Obsługa twierdziła, że to wina nadawców.

Po rozwiązaniu umowy i przejściu do nki cud niebywały - na tych kanałach które ponoć nie nadają EPG - EPG jest. Pewnie wykryli, że zmieniam operatora i nagle włączyli specjalnie dla mnie ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to na którymś kanale HD z długim filmem - który będzie miał conajmniej 2-2.5h długości.

Na 99% to wina zastosowanego w dekoderach Pace filesystemu FAT32 w którym max wielkość pliku to 4GB. Dłuższe nagrania w jakości HD mają znaczniej więcej niż 4GB więc Pace dzieli je na części po osiągnięciu limitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raczyłeś nawet całego tego wątku przeczytać ale twierdzisz, że ktoś kłamie. Gratuluję lenistwa. Oczywiście dalej wierzcie, że brak epg to wina nadawców. Gdy podpiszecie aneksy z nc+, wymiencie dekodery na nowe ze stajni adb, to zobaczymy ilu z was przyjdzie napisać, że nie miało racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raczyłeś nawet całego tego wątku przeczytać ale twierdzisz, że ktoś kłamie. Gratuluję lenistwa. Oczywiście dalej wierzcie, że brak epg to wina nadawców. Gdy podpiszecie aneksy z nc+, wymiencie dekodery na nowe ze stajni adb, to zobaczymy ilu z was przyjdzie napisać, że nie miało racji.

Rozumiem ze wiesz lepiej ode mnie ile przeczytalem? Wątek śledzę od dawna wiec znów piszesz idiotyzmy... gratuluję glupoty.

EPG to wina cyfry i z tym nikt nie polemizuje, aczkolwiek po pewnym czasie czlowiek przestaje zwracać na to uwagę.

Z nagrywaniem nie ma większych problemów - szczególnie w aktualnej wersji oprogramowania, chociaż tego możesz nie wiedzieć bo dekodera juz nie masz, ale oczywiście nie przeszkadza Ci to wygłaszać swoje sondy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nagrywaniem nie ma większych problemów - szczególnie w aktualnej wersji oprogramowania, chociaż tego możesz nie wiedzieć bo dekodera juz nie masz, ale oczywiście nie przeszkadza Ci to wygłaszać swoje sondy!

 

Tak się składa, że zielonego pojęcia nie masz do kiedy go miałem, z jakim ostatnim oprogramowaniem - może gdybyś faktycznie czytał ten wątek, a nie tylko się tym chwalił, to byś to wiedział, bo porównywałem oba dekodery - TU, w TYM wątku o tym dekoderze. Ostatnią wersją oprogramowania na te cudo jest nadal 154 (+ net 154i). A codzienne posty w tym wątku świądczą tylko o tym jak to wspaniały sprzęt jest. Na żadnym innym polskim forum o sprzęcie RTV/AV nie napisano tyle, ile o tym cudzie brytyjskiej techniki - szkoda, że nie w superlatywach.

EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ten dekoder już około 9 miesięcy i praktycznie codziennie coś nagrywam, i co do nagrywania nie mam żadnych zastrzeżeń. Zawsze nagrywa to co chcę, raz tylko miałem kłopoty ale winą był uszkodzony kabel antenowy. Co do EPG to nigdy tego nie używałem a miałem wiele dekoderów począwszy od wizjitv, kilku dekoderów polsatu i kilku cyfry+. Jak dla mnie to może tego wcale tego nie być, jedynie aby był tytuł aktualnego i następnego programu. A co do narzekań to nie było by ich jakby cyfra+ dopłacała każdemu abonentowi za użytkowanie tego dekodera. A tak to ktoś płaci 5 czy też 20 zł miesięcznie a oczekuje sprzętu na miarę kosmicznych technologii który oprócz wszystkich potrzebnych funkcji będzie jeszcze prał gotował i sprzątał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...