Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Układ kanałów podany jest na stronie CYFRY: http://www.cyfraplus.pl/program/uklad_kanalow.html

Z niego wynika, że programy Astry są od kanału 650 a nie 500.

Dodatkowo lista z Astry nie jest kompletna- kanałów jest więcej niż tam podają- nie zamieścili na liście z Astry programów polskich (kilka TVP, TRWAM itd.), które można oglądać (chyba, że wywalili ostatnio TRWAM z listy?).

Nie zmienia to jednak faktu, że numery kanałów są sztywno przypisane do konkretnych kanałów- nie można dodać innych (spoza listy przygotowanej przez Cyfrę), nie można im zamienić numerów ani zmienić ich kolejności na dekoderze PACE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopestar: no to gratuluję :-D platformy nie zmieniłeś bo się właśnie oficjalnie połączyli - cyfra przejęła nke, a Ty z lepszego dekodera zrezygnowałeś na rzecz cuda o którym jest kilkaset stron narzekań tutaj. Co do miernika sygnału - zapomnij o czymkolwiek innym niż ten pasek który tak naprawdę guzik pokazuje. I nka i cyfra używają tego samego satelity hotbirda. Jeśli na nce miałeś ok, to tu powinno być to samo. Uprzedze od razu Twoje kolejne pytania - tak, to normalne, że nie ma wszystkich kanałów na epg, że funkcja pilot (odpowiednik info w n) nie pokazuje nic na niektórych kanałach, że są tylko dwa programy - aktualny i następny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedze od razu Twoje kolejne pytania - tak, to normalne, że nie ma wszystkich kanałów na epg, że funkcja pilot (odpowiednik info w n) nie pokazuje nic na niektórych kanałach, że są tylko dwa programy - aktualny i następny.

Ha ha! A ja myslalem o wymianie Opticum 9600HD na Pace PVR wlasnie z tych powodow powyzej!

 

Dzieki za powyzsze posty - latwo bylo podjac decyzje, zostawiam 9600HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek- jeśli masz u siebie tak ciekawie podłączone, że tylko na jedno wejście dajesz Astrę, to oczywiście problem z nagrywaniem będzie. Ale jak się podłączy tak jak należy, czyli do obu wejść niezależne od siebie sygnały z HB+Astry (oczywiście z Diseqc na obu wejściach) to wszystko śmiga bez problemów przy ustawieniu na TWIN.

I wtedy w ogóle zapominamy że korzystamy z dwóch satelit.

Dzięki Wasylek ale dzięki temu ciekawemu połączeniu odbieram szereg niedostępnnych kanałów na liście Pace'a jak np.b.dobry kanał D.JAZZ.T V HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GolfBravo- przy takich wymaganiach, to żaden dekoder z oferty platformy nie jest odpowiedni. Aby mieć taką swobodę to tylko zakup niezależnego tunera uniwersalnego wchodzi w grę.

Ale za taki, który będzie miał dwa wejścia jak w tych PVR-ach od Cyfry trzeba ładnie zapłacić. 8)

 

Marek- niedostępne kanały odbierasz jak rozumiem bezpośrednio na TV? Wszystko OK, ale w tej sytuacji nie pisz kolegom, że PACE ma problemy z nagrywaniem, bo te problemy są "na własne życzenie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedze od razu Twoje kolejne pytania - tak, to normalne, że nie ma wszystkich kanałów na epg, że funkcja pilot (odpowiednik info w n) nie pokazuje nic na niektórych kanałach, że są tylko dwa programy - aktualny i następny.

Ha ha! A ja myslalem o wymianie Opticum 9600HD na Pace PVR wlasnie z tych powodow powyzej!

 

Dzieki za powyzsze posty - latwo bylo podjac decyzje, zostawiam 9600HD.

 

Tych wkurzających baboli jest więcej :) Pisałem o tym około półtora miesiąca temu. Wcześniej miałem cyfre w której przez ostatnie półtora roku mieliśmy pace'a, przeszliśmy do nki - w dużej mierze na cene i na dekoder. Z kolejnych cudów pace'a można zaliczyć nagrywanie filmów w kilku plikach/cześciach :) Nie raz mi się zdarzyło, że nagrany film nie był w jednym "pliku" czy też pozycji (jak kto woli to nazwać) na liście nagrań, tylko w dwóch częściach i po obejrzeniu jednej przerywał i trzeba było wybrać drugą do kontynuacji oglądania. Toć to jakiś absurd :) Jedyne co mi przychodzi na myśl, to to, że filesystem tego dysku to jakiś FAT16 lub FAT32, gdzie po przekroczeniu 2 (lub 4) G nagrywarka tworzyła nowy plik z nagraniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dokupilem do pace'a adapter netgear wnce2001. Początkowo dekoder przyczal ze jest jakis blad polaczenia z Internetem po stronie nadawcy, ale po paru minutach najywrazniej urzadzonko sie rozgrzalo i wyskoczyla informacja ze muszą zostać pobrane jakieś dodatkowe dane czy coś takiego - dałem "ok". Dekoder się wylączył i tak od około 10 minut brak sygnału z dekodera, natomiast ciagle miga dioda na niebiesko. Mam się bać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje złącze USB w tym dekoderze oto stanowisko cyfry

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że obecnie złącze USB w terminalu HD PVR jest nieaktywne.

 

Aktualnie brak jest informacji na temat uruchomienia tej funkcjonalności.

Pozostawiam to bez komentarza. A pilot jak nie działa faktycznie można wymienić posiadając samego jego oraz swój PESEL(właściciela umowy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po coś producent je tam umieścił, a to że cyfrze jest ono do niczego nie potrzebne to już inna rzecz :)

 

a co do wiadomości to trzeba nie tylko wejść do nich ale przeczytać ten konkretny "nowy" rachunek - wtedy nie pojawia się już komunikat,

też mnie to wnerwia bo nie lubię natrętów, powinna się pojawiać tylko mała kopertka obok godziny aż do momentu odczytania a nie takie wielkie okno, potem rodzina mnie woła żebym to zlikwidował bo oni sobie nie radzą z tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam router TP Link TL-WR740N oraz dokupiłem do Pace'a adapter NETGEAR WNCE2001. Jeżeli w obu urządzeniach wciśnie się przycisk WPS to po okolo 2 minutach Internet w dekoderze zaczyna działać. Gdy się Pace'a ustawi w stan czuwania a nastepnie się go wybudzi to Internet już nie działa choć palą się 3 zielone lampki na adapterze i trzeba ponownie wciskać WPS tu i tu co jest denerwujące. Czy wie ktoś czemu tak się dzieje?

 

Kompletnie nie znam się na sieciach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na kanał 190. Przeczytaj wiadomość i na miesiąc masz spokój :)

 

 

wiadomosci sa odczytane wiec nie wiem skad ten POP UP wciaz wyskakuje GRRRRRRRRRRRRRRRRR szlag mnie trafia

Trzeba przeczytać dwie strony (dwa ekrany). Wchodzisz na wiadomość (1 strona) i przewijasz klawiszem > (druga strona). Wtedy wiadomość jest odczytana i znika "koperta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

od kilku dni jestem użytkownikiem cyfry + . Sprzęt jaki posiadam to : dekoder pace HD PVR 500GB , dekoder sagemcom DSI83 , konwerter DIGI TWIN LNB DIGITAL BOX. Czyli na antenie założony konwerter TWIN , Od anteny idą dwa kable : jeden do jednego dekodera drugi do drugiego. Przy dekoderze pace HD PVR dekoder połączony jest z telewizorem kablem HDMI. Niem mam żadnych innych kabli podłączonych ( czytałem na forum że jakieś dwa kable muszą iść od dekodera ale nie wiem o co chodzi ) . Wszystkie kanały odbierają bardzo dobrze na obu telewizorach . Problem mam z nagrywarką :

BEZPOŚREDNIE NAGRYWANIE AUDYCJI : czyli po prostu oglądając jakiś program nagrać go na żywo - z tym nie ma problemu.

RĘCZNE PROGRAMOWANIE NAGRAŃ: i tu jest problem - gdy zaplanuję sobie jakieś nagranie to zawsze dziwnym trafem chwilę przed wybranym programem który chcę nagrać to co zaplanowałem po prostu znika i oczywiście nic się nie nagrywa. również gdy zaplanuję za pomocą programu jakieś nagranie to również ono znika.

Nie wiem w czym jest problem . wydaje się że nagrywarka działa , bo przecież na żywą nagrywa bez problemu. natomiast gdy coś zaplanuję to dziwnym trafem znika to co zaplanowałem . czy problem jest w ustawieniach ? Bo zależy mi na tym aby pod nieobecność móc zaplanować nagranie i obejrzeć w innym czasie...

ps oczywiście gdy coś zaplanuję to nie ma problemu aby telewizor wyłączyć bo to i tak się nagra ( np. gdy jestem w pracy cały dzień a program jest powiedzmy w południe .)

 

jeśli ktoś już poruszał taki temat to przepraszam ale stron na tym forum jest mnóstwo do przeglądania . Dziękuję za każdą pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...