Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, mam małe techniczne pytanie.

 

Rozważam wymianę dekodera SagemCom na tego Pace'a za 10 zł/mc. Nie wiem czy warto... nie chcę wpaść z deszczu pod rynnę.

 

Możecie mi napisać:

 

1. Ile się włącza ten dekoder?

2. Ile trwa przeskok z 1 kanału na 2?

3. Czy szybko działa EPG? (ktoś w Was narzekał, czy to występuje u wszystkich?)

4. Czy jest jakakolwiek różnica w oprogramowaniu pomiędzy SagemCom a Pace PVR HD?

 

Pozdrawiam i dzięki za każdą odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - ze 30 sekund

Ad.2 - 2-3 sekundy

Ad.3 - za pierwszym razem po włączeniu ze 30 sekund, a może dłużej

Ad.4 nie korzystałem nigdy z SagemCom-a

 

Dodatkowo musisz się przyzwyczaić, iż tuner słabo reaguje na pilota powyżej 3 metrów jak dokładnie nie wycelujesz w tuner.

Czasem wskakuje przesterowany dźwięk, tuner potrafi wykonywać inne polecenia niż mu się wydaje np:

- wciskam kanał naprzód - tuner rozpoczyna nagrywanie

- wciskam kanał naprzód tuner włącz timeshift

- wciskam numer 4 tuner włącza mi kanał 242

Podsumowując, bardzo zaawansowana maszyna z wbudowaną sztuczną inteligencją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo musisz się przyzwyczaić, iż tuner słabo reaguje na pilota powyżej 3 metrów jak dokładnie nie wycelujesz w tuner.

Czasem wskakuje przesterowany dźwięk, tuner potrafi wykonywać inne polecenia niż mu się wydaje np:

- wciskam kanał naprzód - tuner rozpoczyna nagrywanie

- wciskam kanał naprzód tuner włącz timeshift

- wciskam numer 4 tuner włącza mi kanał 242

Podsumowując, bardzo zaawansowana maszyna z wbudowaną sztuczną inteligencją :)

No to masz coś nie tak albo z tunerem albo z pilotem (zmień baterie). U mnie sygnał z pilota odbija się także od ścian ale jeśli kieruję go w strone tunera to prawda, że celować należy dokładnie.

Pace reaguje bezbłędnie na polecenia z pilota.

:brawo:

To prawda, że uruchamia się długo, ale tylko nieznacznie dłużej niż np. ariv-y. EPG uruchamia się długo ale tylko za pierwszym razem gdy pobiera dane.

Dla mnie największą wadą jest brak mozliwości stworzenia własnej listy kanałów (zmiana kolejności a nie pomijanie). :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lizbona9: jak się włączy dekoder pierwszy raz danego dnia to przełączanie między kanałami HD trwa nawet 5 sekund zanim pojawi się obraz, na astrze paczka ponad 10 kanałów HD zajmie nawet ponad minutę, żeby wszystkie przelecieć. później za drugim razem ten sam kanał włącza się już po ok. 2-3. sekundach.

 

działanie EPG na 2 najbliższe audycje to niestety katastrofa, na części głównych kanałów np. TVP1 HD, TVP2 HD, TVP HD, wszystkich TVN-ach, częściej nie wyświetla się nic, a jeśli się coś przypadkiem pojawi to zwykle ma idiotyczne i komiczne opisy audycji typu: LEKKOATLETYKA, DLA PRZEDSZKOLAKÓW, MISTRZOSTWA/OLIMPIADA - jednym słowem kpina.

 

mój pilot raczej nie ma problemów z odległością powyżej 3m i odbijaniem fal od ścian ale również dość często zdarza się mu mylić komendy (np. chcę ściszyć a on włącza TVN; chcę kanał 111 a on wybiera 100 bo często myli "1" z "0".)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Coście się wszyscy uczepili długiego startu Pace, to nie wiecie, że to absolutnie normalny czas dla dekoderów znajdujących się w normalnym, a nie udawanym stand by?

 

Oczywiście, że dekodery n mają krótszy czas startu, ale one startują właśnie z udawanego stand by, czyli cały czas pobierają tyle EE jakby były włączone.

 

A to kosztuje i to nie kogo innego, tylko użytkownika, więc przekładając to na jeszcze bardziej zrozumiały język, za ten szybszy start 1,5-2s płacicie konkretne złotówki.

 

A tak poważnie, to dokąd się Wam tak spieszy?

 

Dekoder za wolny, samochód za wolny (co widzę na każdym kroku), więcej dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coście się wszyscy uczepili długiego startu Pace

(...)

Dekoder za wolny, samochód za wolny (co widzę na każdym kroku), więcej dystansu.

Od razu uczepilismy się :-) mówimy tylko ile to trwa, choć mi osobiście nie przeszkadza - włączam go raz, max dwa razy dziennie...

Aczkolwiek sama szybkość pracy czy przelaczania kanałów mogłaby być za to lepszą, znaczy się szybsza ;-)

 

 

W poniedziałek, jak napisał JurnyM, choć nie doprecyzował o który poniedziałek chodzi. Wiedział co robi ;)

Tia.... Ciekawe czy w tym roku ;-) choć jak to życzenia na gwiazdkę to raczej nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@lizbona9, różnice są, choćby VoD i serwisy internetowe.

 

@misioq, próbuję jedynie kolegom uzmysłowić, że za szybkość trzeba płacić, bo włączony Pace przez 24/7, to ok. 9 PLN miesięcznie, a Turbo, czy Monster w n, to już ponad 13 PLN miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nadal macie problem braku TVP regionalnej na 993. U mnie był, ale cyfra tak na mieszała, że pewnego dnia wszystkie kanały zginęły i trzeba było wyszukiwać od nowa tak satelitarne jak i naziemne. I od tej pory brak wersji regionalnej na 993. Dzwoniłem do Cyfry i nie będę opisywał jak wyglądała rozmowa bo szkoda czasu. Podsumowując rozmowę z BOK wychodzi że to nie ich wina że tuner nie znajduje kanału, i telewizja naziemna jest w fazie testów i dlatego nie mogę odbierać tego kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@grzegorz102, już nie raz to mówiłem, ale powtórzę dla porządku, bo nie każdy czytuje starsze wpisy.

 

Widzisz problem, który jest zawiniony przez spółkę CANAL+ Cyfrowy, to pisz reklamację, można również poprzez e-mail (reklamacje@cyfraplus.com.pl).

 

Nie ma co tracić czasu na utarczki słowne z konsultantami z CTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo co ty grzegorzu102 rozmowy z CTA nic nie dały,wymieniłem dekoder na nowy i dalej nie odbieram TVP3 w NTC, pomimo tego że na innych TV odbieram, a korzystam z tej samej instalacji antenowej. Po prostu dostep do NTC C+ dała jako tzw. gadzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...