Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jako jeden z niewielu na tym forum należę to grupy tych zadowolonych z pace'a. Czytając niektóre posty łapię się za głowę i ciesze się, że nie zaglądałem tu przed wyborem tego tunera. Nie mam z nim żadnych problemów, nic się nie zawiesza, lista kanałów nie znika, serwisy int. działają sprawnie, pilotem też nie muszę precyzyjnie celować, jest wręcz odwrotnie mogę go skierować w drugą stronę i też bez problemu przełączę kanał. Jasne uruchamia się długo, mógłby szybciej, a soft jest trochę siermiężny ale softy cyfry zawsze takie były i chodzi tylko o to żeby obsługa była intuicyjna, w końcu służy do oglądania kanałów a nie podniecania się jak pięknie wygląda EPG w "3d" albo jakie ładne logo wyświetla się po wciśnięciu numeru kanału, jak tak bardzo wam pasuje soft n'ki to podziałajcie sobie na ich białym dekoderze, gwarantuję, że od razu wrócicie do pace'a

 

Swoją drogą może felerne były tylko te z wbudowanym dvb-t, to by wyjaśniało czemu tak ciężko trafić teraz na takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model z wbudowanym dvb-t i również nie zauważyłem jakichś niepokojących objawów. Nagrywa wszystko to co mu się zaprogramuje i również ściąga VOD i C+ na życzenie (instalacja z jednym przewodem, antena standardowa 60 od C+). Czasami coś mu odbija i wydajność się obniża ale wystarczy go odciąć od zasilania na parę minut i wraca wszystko do normy.

Jedynie co mnie denerwuje to odtwarzanie materiałów z C+nż i bodajże VOD o 01:30, ale to już sprawa softu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj polecono z Cyfry, na zgłaszane problemy z tym dekoderem po aktualizacji oprogramowania, wyszukać sobie jeszcze raz kanały. Po prostu można walić głową w beton i nic to nie da. Napisałem kolejną reklamację z prośbą o nienaliczanie opłaty za dzierżawę, jak to nic nie da to oddaję im to pudełko.

Witam, a możesz podać wzór tego pisma, bo u mnie to samo się dzieje z dekoderem ciągle się zawiesza MASAKRA ten ich sprzęt!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak między nami to czy redakcja Sat Kuriera mogłaby zadać oficjalne pytanie w sprawie tego zamulania ?

Ja mam to samo od wczoraj kiedy pobrałem nowy soft.

Do teraz mimo wielu wad szło wytrzymać , ale od wczoraj to jest parodia.

Myślę że pytanie od poważnej redakcji potraktują inaczej niż maile od abonentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jako jeden z niewielu na tym forum należę to grupy tych zadowolonych z pace'a. Czytając niektóre posty łapię się za głowę i ciesze się, że nie zaglądałem tu przed wyborem tego tunera. Nie mam z nim żadnych problemów, nic się nie zawiesza, lista kanałów nie znika, serwisy int. działają sprawnie, pilotem też nie muszę precyzyjnie celować, jest wręcz odwrotnie mogę go skierować w drugą stronę i też bez problemu przełączę kanał. Jasne uruchamia się długo, mógłby szybciej, a soft jest trochę siermiężny ale softy cyfry zawsze takie były i chodzi tylko o to żeby obsługa była intuicyjna, w końcu służy do oglądania kanałów a nie podniecania się jak pięknie wygląda EPG w "3d" albo jakie ładne logo wyświetla się po wciśnięciu numeru kanału, jak tak bardzo wam pasuje soft n'ki to podziałajcie sobie na ich białym dekoderze, gwarantuję, że od razu wrócicie do pace'a

 

Swoją drogą może felerne były tylko te z wbudowanym dvb-t, to by wyjaśniało czemu tak ciężko trafić teraz na takiego.

Podobnie jak Ty jestem w sumie zadowolony z Pace"a a ma m go od sierpnia 2010 i może dwa razy musiałem go resetować i podwójnie raz wgrywać listę programów bo nie łapała za pierwszym razem Astry.Po wgraniu s150 nie zauważyłem nic in minus w stosunku do s147.Deck jest produkcji węgierskiej i ma DVB-T.Serwis internetowy mnie nie interesuje z uwagi że mam niezły w swym telewizorze.Swoją drogą ciekawe skąd tak różne i skrajne opinie o tym deku.Musi być jakaś przyczyna bo jak by soft był całkowicie zjechany to chyba by nikt nie mógł dobrze odbierać.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem zadowolony. Dekoder dziala w miare szybko, nie wiesza sie, nagrywa to co chce. Jedyny minus dla mnie to brak wylacznika czasowego i brak mozliwosci wylaczenia funkcji timeshifting oraz sciagania VOD i C+ na zyczenie. Przydalaby sie tez funkcja timer gdzie mozna by bylo zaplanowac nagrania co do minuty. Ja mam model z Ukrainy z DVB-T i soft 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak na razie pace pochodzi z dwuch zrodeł ,wegry i ukraina :mrgreen: czy ma ktos jeszcze tuner pace skladany gdzie indziej ??? Mozna by zadac pytanie czy to ma istotny wplyw na szybkosc tego urządzenia (rozne glowice i podzespoly) bo to są naprawde cuda ze jedni mają pace turbo a drudzy pace slimaka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak bardzo wam pasuje soft n'ki to podziałajcie sobie na ich białym dekoderze, gwarantuję, że od razu wrócicie do pace'a

No tylko że różnica jest taka że "biały" dekoder n-ki to ich najstarszy model i do tego darmowy.Jak by nie było to PACE jest chyba "najnowszym" dekoderem w C+ ,także to porównanie nie ma sensu bo to jak porównanie monsterboxa ze starym dekoderem C+ np.philipsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder ponad dwa lata i do tej pory nie narzekałem, czytając wszystkie wypowiedzi na jego temat sprawdzałem ale nic nie mogłem w nim znaleźć (oprócz ostatnio włączania się w nocy i zmiana diody na niebieską). Chodził tak sobie ale do przyjęcia.

Nigdy nie myślałem że po wgraniu wersji 150 może tak zwolnić i że Cyfra dopuściła takie coś do użytku.

Teraz to dopiero jest muł na wszystkim: przełączanie kanałów, włączanie EPG, wciśnięcie serw bez podłączenia kabla masakra reakcja na wyjście ponad minuta, podczas oglądania nagranej audycji przeskok i stop klatka na chwilę ale cyklicznie.

Teraz po raz pierwszy mogę powiedzieć muł lipa i takie coś nie jest warte złotówki. Po kiego mi te serwisy jak główny cel czyli telewizja ledwo działa. Jak taki bubel mogła Cyfra dopuścić do użytkowania bez testów. Niech oddadzą poprzedni soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez korzystam z Peaca od roku. Nie mam go z cyfry kupilem na allegro. Jak dotad dziala bez zarzutu. Teraz po aktualizacji softu do 150 szybko przelacza programy i szybsze jest poruszanie po epg. Serwisy internetowe dzialaja bez problemu. nie sprawdzalem tylko usb i nie wiem czy to uruchomili, a moze juz ktos to cwiczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę u siebie tylko dwie różnice pomiędzy 147 a 150:

-w v150 nazwy ścieżek dźwiękowych są po angielsku;

-w v150 lista kanałów "E" włącza się z dużym opóźnieniem i ma duże opóźnienie przy jej przełączaniu strzałkami "lewo-prawo".

I to jest naprawdę niezła jazda, bo funkcja która z założenia ma przyspieszyć znalezienie i przełączenie kanału staje się praktycznie bezużyteczna!

Co ciekawe, jak wcześniej testowałem v150 to lista "E" działała mi normalnie :roll:

Innych zmian naprawdę nie widzę, bo serwisów internetowych nie używam- nie będę specjalnie ciągnął kabla, jeżeli na kinie domowym mam znacznie lepsze serwisy po WiFi...

A więc taka "cyfrowa" tradycja- jedno dołożyć lub zmienić a inne popsuć :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez korzystam z Peaca od roku. Nie mam go z cyfry kupilem na allegro. Jak dotad dziala bez zarzutu. Teraz po aktualizacji softu do 150 szybko przelacza programy i szybsze jest poruszanie po epg. Serwisy internetowe dzialaja bez problemu. nie sprawdzalem tylko usb i nie wiem czy to uruchomili, a moze juz ktos to cwiczył?

 

Jesteś zwyczajnym, pospolitym przestępcą. Kupno tego dekodera na Allegro traktowane jest jako paserstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niebieska dioda po zakończeniu pobierania vod pozostała (przynajmniej u mnie) - moje gratulacje dla magików z cyfry wypuszczających za każdym razem coraz to bardziej śmierdzącego bąka - tak trzymać jeszcze ze dwie aktualizacje i dekoder będzie się załączał po 10 minutach a zmiana programu będzie trwała tylko 2 minuty :brawo::brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez korzystam z Peaca od roku. Nie mam go z cyfry kupilem na allegro. Jak dotad dziala bez zarzutu. Teraz po aktualizacji softu do 150 szybko przelacza programy i szybsze jest poruszanie po epg. Serwisy internetowe dzialaja bez problemu. nie sprawdzalem tylko usb i nie wiem czy to uruchomili, a moze juz ktos to cwiczył?

 

Jesteś zwyczajnym, pospolitym przestępcą. Kupno tego dekodera na Allegro traktowane jest jako paserstwo.

 

Jeśli to nie ironia, to się kolego chyba trochę zapędziłeś. A co jesli ktoś kupił na własność od cyfry i sprzedał nawet na allego, też jest paserem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez korzystam z Peaca od roku. Nie mam go z cyfry kupilem na allegro. Jak dotad dziala bez zarzutu. Teraz po aktualizacji softu do 150 szybko przelacza programy i szybsze jest poruszanie po epg. Serwisy internetowe dzialaja bez problemu. nie sprawdzalem tylko usb i nie wiem czy to uruchomili, a moze juz ktos to cwiczył?

 

Jesteś zwyczajnym, pospolitym przestępcą. Kupno tego dekodera na Allegro traktowane jest jako paserstwo.

 

Jeśli to nie ironia, to się kolego chyba trochę zapędziłeś. A co jesli ktoś kupił na własność od cyfry i sprzedał nawet na allego, też jest paserem?

 

Ani to ironia ani zagalopowanie. Stwierdzam tylko i wyłącznie fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie na własność mogło też odbyć się z powodu zgłoszenia kradzieży lub zniszczenia sprzętu. W takiej sytuacji abonent zostaje obciążony kosztami za dekoder, o ile się nie mylę to byłą chyba w regulaminie mowa o kwocie 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Ubot, już pisaliśmy o tym wcześniej, to nie jest zakup na własność, dostajesz wtedy notę księgową za zniszczenie sprzętu a nie fakturę za zakup i płacisz odszkodowanie, nie ma w tym przypadku przeniesienia własności sprzętu :read: Nigdy nie było możliwości zakupu PVR na własność :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak bardzo wam pasuje soft n'ki to podziałajcie sobie na ich białym dekoderze, gwarantuję, że od razu wrócicie do pace'a

 

No tylko że różnica jest taka że "biały" dekoder n-ki to ich najstarszy model i do tego darmowy.Jak by nie było to PACE jest chyba "najnowszym" dekoderem w C+ ,także to porównanie nie ma sensu bo to jak porównanie monsterboxa ze starym dekoderem C+ np.philipsem

 

Nie chodziło mi porównanie sprzętowe, tylko o to jak się trzeba umęczyć z białym dekoderem żeby móc się podniecać tym graficznie pięknym softem nad którym wszyscy narzekający na pace'a strasznie się rozpływają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...