Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że konwerter masz Twin? Choćby nie wiem jakie zakłócenia szły na jednym kablu to konwerter powinien skutecznie izolować oba tory sygnałowe.

W tym wypadku wygląda to na problem z masami- posprawdzaj obsadzenie wtyków "F" na końcach kabli, ew. obsadź je na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, jestem nowy na forum :)

 

mam pytanie co do tego dekodera, aktualnie uzywam philipsa 250 pvr hd i zastanawiam sie nad zmiana na ten model

jednak poczatkowo bylo duzo wad tego dekodera i chcialbym wiedziec, czy juz zostalo cos poprawione

jak teraz sie przedstawia ten dekoder jakie ma aktualnie jeszcze wady ? czy oplaca sie go zamienic bo na wiekszym dysku bardzo mi nie zalezy

 

z gory dziekuje za odp

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie taki dziwny obraz podczas meczów Premiership? Tak jakby wibruje, wariuje... wszystkie inne kanały, wszystkie inne ligi ok. Tylko w Premiership tak jest.

Sprawdź w MENU>4>2 jaki masz ustawiony typ telewizora i format ekranu, weź pod uwagę jakim kablem masz podłączony dekoder do odbiornika TV i czy jest to Full HD, HD Ready czy SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vt9st

Nie tylko ty masz ten problem,wielu abonentów ma to samo.Ustawienie anteny lub zmiana rozdzielczości nic tutaj nie pomoże.Migoczące koszulki i ogólne pogorszenie jakości transmisji w tym sezonie to wina C+.Sprawa została zgłoszona i czekamy teraz na odpowiedź i jakąś reakcję ze strony Canal+.

 

Pewnie odpowiedzą,że to nie ich wina i że,taki sygnał dostają...czyli typowa gadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brylant13 - ja w sobotę wymieniłem philipsa 250(awaria) na ten dekoder i póki co jestem zadowolony, poza większym dyskiem i oceną wizualną (moim zdaniem jest ładniejszy) ciszej pracuje to plusy z minusów to działanie pilota ale i pilot w 250-tce to była porażka (szczególnie w działaniu z plazmą panasa).myślę że ewentualne wady to sprawa softu a nie samego urządzenia, ponoć ten najnowszy pewne problemy któe występowały już wyeliminował więc bierz go, aktualizuj soft i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, tylko na kanałach tvn-u. Nagrywa fragment, następnie się restartuje i włącza się ponownie. Na liście nagrań widnieje niepełne nagranie, obok czasu trwania jest ostrzegawczy trójkącik. Ja wymieniłem dekoder na nowy, bo myślałem, że jest zepsuty, ale po wymianie niestety dzieje się to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnym błędem podczas nagrywania jest to, że wystarczy nawet najdrobniejsze zakłócenie w sygnale antenowym, np. chwilowy zanik, impuls zakłócający, aby dekoder zatrzymał nagrywanie. Dlaczego? :evil: Nagrywanie powinno być kontynuowane przez co najmniej kilka sekund, mimo zaniku sygnału z anteny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zanikiem sygnału (kwadraciki na ekranie) to by się zgadzało, zdarza się,że czasami jak oglądam to wskakują jakieś zakłócenia,mam małą czaszę 60cm i podłączone 2 dekodery co prawda siłę sygnału mam 4,5 ale to może być przyczyna.Jak koledzy myślicie zwiększenie czaszy np na 90cm rozwiązałoby problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam jedno szybkie pytanie,mam pace hd pvr 500gb, czy macie w epg program polsat play,cafe?juz kilka razy chcialem cos zaprogramowac na tych kanalach ale niestety nie moge bo nie ma programu i tych kanalow w epg,wy tez tak macie?soft 129,probowalem robic restsrty tunera,aktualizowalem liste kanalow z nieba ale niestety nic nie pomoglo?Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koltun - jak zapewne zauważyłeś nie na wszystkich programach jest epg. Np w pierwszych dniach działania polsatu na cyfrze nie było programu a teraz już jest. Musisz robić tak jak wskazał kolega wyżej. Ja tak nagrywałem Tour de France z eurosportu.

 

A tak z innej beczki. Mam telewizor 100 Hz puszczony po hdmi lecz tv pokazuje mi że dostaje sygnał 50 Hz. Dlaczego? Czyżby ten dekoder był "tak nowoczesny" że nie potrzebuje 100 Hz? Bo w laptopie ustawiam sobie np 50 lub 60 Hz i tyle też pokazuje telewizor. Jak to jest? I jaką częstotliwość daje np blu-ray?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor 100 Hz puszczony po hdmi lecz tv pokazuje mi że dostaje sygnał 50 Hz. Dlaczego? Czyżby ten dekoder był "tak nowoczesny" że nie potrzebuje 100 Hz?

Wszystkie stacje w Polsce (a może nawet w Europie - tu pewności nie mam) nadają w 50Hz.

Kanały 3D będą w 100 - 120 Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni mam dziwny objaw na moim Pace 500 a mianowicie na kilku kanałach/między innymi TVN TVN 7,TVP2 /mimo dobrego stałego obrazu /jaki jest również na pozostałych kanałach/ wyskakuje ramka "Brak sygnału" i nie znika i dopiero po różnych sztuczkach zniknie ale po którymś przełączeniu na ten kanał znowu wyskakuje.Deka mam od sierpnia i nie sprawiał właściwie jakiś problemów do tego "u[beep]liwego" pokazywania bez powodu ramki.Kilka krotne przeskanowanie kanałów czy wyjęcie wtyczki z prądu nie usunęło definitywnie tej niedogodności.Może jakieś pomysły.Z góry dziękuje.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie związane z regulacją głośności w tym tunerze, gdy w ustawieniach daje np 1\3 paska głośności to po włączeniu dźwięk jest dosyć głośny ale wystarczy zwiększyć lub zmniejszyć jedną kreske to dźwięk znacznie sie wycisza, czy to tak przypadłość że najlepiej sterować pilotem od tv czy coś nie gra u mnie? Tuner mam od dziś dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...