Skocz do zawartości

Nowości muzyczne


kondzio_92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lor to indie popowo folkowa, żeńska grupa z Krakowa. Zespół ma na swoim koncie debiutancki album "Lowlight", który ukazał się w kwietniu 2019 roku, a jego następca w 2020 roku. Najnowszy singiel artystek, "PAM PAM PAM", ukazał się w piątek 5 maja i promuje trzeci krążek zespołu "Panny Młode", dostępny cyfrowo od 12 maja 2023 roku. Najnowszy singiel powstał we współpracy z Dawidem Tyszkowskim.

 

Lor feat. Dawid Tyszkowski - "PAM PAM PAM"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie minęły trzy lata od wydania ostatniego albumu Kasia Lins "Moja Wina" i artystka postanowiła przypomnieć o sobie. Dzisiaj w serwisach streamingowych i na YT zadebiutował nowy singiel "Po Trupach do Ciebie", który to stanowi pierwszą zapowiedź trzeciej (lub jak kto woli czwartej płyty, jeżeli weźmiemy pod uwagę nigdy nie wydany w Polsce album "Take My Tears" z 2013 roku), płyty Lins. Premiera nowego krążka planowana jest na jesień tego roku. Nie da się ukryć, iż Kasia muzycznie nadal postanowiła poruszać się w tej samej stylistyce, za którą pokochali i cenią ją zarówno fani jak i sami krytycy, niemniej jednak wyraźnie da się też wyczuć całkiem nowy etap w jej karierze. Shoegazowa warstwa instrumentalna zostaje dopełniona przez lekko senny dream-popowy wokal artystki, dla którego kontrapunktem jest bojowy tekst utworu. Ponadto Kasia postanowiła pożegnać liturgiczne szaty, które towarzyszyły jej przy poprzednim albumie "Moja Wina", na rzecz bardziej zabójczego oblicza. Warto też wspomnieć, że płyta "Moja Wina" wydana w 2020 roku, został świetnie przyjęta przez publiczność i krytykę, a sama Kasia została dzięki temu laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Otrzymała również m.in nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Pop Alternatywny w 2021 czy "Olśnień" Onetu. Do utworu "Po Trupach Do Ciebie" powstał klip, za który odpowiada sama artystka wraz z Maciejem Aleksandrem Bierutem i Karolem Łakomcem. W teledysku obok Kasi wystąpił hip hopowiec S.z.c.z.y.l.

 

 

Kasia Lins - "Po Trupach Do Ciebie"

 

 

 

 

"Wosk" to utwór, który kilka dni temu trafił do serwisów streamingowych. Utwór zapowiada czwarte studyjne wydawnictwo Baascha. Co ciekawe nowy album prezentowany będzie w odcinkach, zaś całość materiału poznamy do końca tego roku. "Wosk" promuje pierwszą część, która pojawi się już 13 lipca. Kolejne natomiast zostaną wydane w niedługich od siebie odstępach. Sam artysta wyznał, że będzie to bardzo różnorodny materiał, a jego ostatni rozdział, do którego zaprosił zagranicznych gości (m.in.  berlińską artystkę Rosę Anschütz), będzie się znacząco różnił i co istotne będzie anglojęzyczny. Baasch w jednym z wywiadów przyznał - "Moją twórczość klasyfikują zazwyczaj jako elektronikę. Mnie samemu trudno jest jednak powiedzieć, jaki konkretnie rodzaj muzyki gram. Korzystam z DNA różnych gatunków". Wszystkie EP-ki połączy unikatowy styl producenta i wokalisty, ale też jeszcze większe niż dotąd skupienie na tekstach. Baasch nad nową muzyką pracował w swoim studiu w Madrycie w ubiegłym roku.

 

Baasch - "Wosk"

 

 

 

 

Grupa Slow Sunset prezentuje nowy utwór - "Better Moment". Piosenka stanowi nowoczesną i przebojową mieszankę indie soulu, popu, neo funka i psychodelii. Warto wspomnieć, że zespół powstał całkiem niedawno - zaledwie 3 lata temu. Band wydał do tej pory kilka singli i zagrał dziesiątki koncertów w Polsce, Czechach, Niemczech i Kanadzie. Mają na koncie ponad 300 tysięcy streamów na Spotify. Siłą napędową kwartetu jest wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów - Ania Bratek.

 

Slow Sunset - "Better Moment"

 

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Singiel "Złamane serce jest OK", to nowy utwór zapowiadający czwarty album Darii Zawiałow. Jest to bezapelacyjny powrót do gitarowych brzmień. Jest to drugi singiel z rozdziału 92' wizualnie i koncepcyjnie kontynuuje podróż rozpoczętą w "FIFI Hollywood", czyli utworze, który w ciągu trzech tygodni zdążył zagościć na wszystkich największych listach przebojów, a w serwisach streamingowych został odsłuchany ponad 2 milony razy! Klip do kawałka "Złamane serce jest OK" został zarejestrowany w Los Angeles na kamerze VHS. Nawiązuje on nie tylko do lat 90, czyli między innymi złotej ery MTV i narodzin grunge’'u, ale także do pierwszego albumu Zawiałow - "A Kysz!". Warto wspomnieć, że Daria przy nowej płycie postawiła na współpracę z Bartoszem Dziedzicem, producentem odpowiedzialnym za m.in. takie albumy jak - "Małomiasteczkowy" Dawida Podsiadło czy "Granda" Brodki. Poprzednie trzy płyty - "A Kysz!", "Helsinki", "Wojny i Noce" Artystka stworzyła we współpracy z producentem i wieloletnim przyjacielem Michałem Kushem.

 

 

Daria Zawiałow - "Złamane Serce Jest OK"

 

 

 

"Rdza" to kolejna muzyczna zapowiedź nowej płyty Skubasa. Po dwóch dobrze przyjętych singlach, gdzie gościnnie udzielił się Kwiat Jabłoni ("Zaraz Się Zacznie") oraz Dawid Tyszkowski ("Co i Tak Nadejdzie") artysta prezentuje singiel z kolejnym gościem. Tym razem wybór padł na Krzysztofa Zalewskiego, z którym sam Artysta zna się prywatnie już od najmłodszych lat. Panowie razem w Lublinie chodzili do tego samego liceum, razem zdawali też do tej samej szkoły muzycznej, jednak twórczo los połączył ich dopiero teraz.

 

Skubas feat. Krzysztof Zalewski - "Rdza"

 

 

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za Zimną Wodę" jest pierwszym singlem zapowiadającym nowy album Natalii Przybysz - "Tam". Utwór i teledysk powstały na greckiej wyspie Hydra w wyjątkowych okolicznościach… Płyta ukaże się jesienią i będzie stanowić swoisty zapis podróży - rozumianych w dowolny sposób. To próba przełamania powszechnie słyszanego - "jest tylko teraz" i "bycia w teraźniejszości".

 

 

Natalia Przybysz - "Za Zimną Wodę"

 

 

 

 

"Włoski Strajk" to drugi singiel zapowiadający nowy, a zarazem trzeci album Arka Kłusowskiego. Pół roku po premierze świetnie przyjętego utworu "Najsmutniejszy Człowiek Świata”, Artysta wraca z kolejną zapowiedzią nowego materiału. Premiera nowej płyty planowana jest pod koniec lata. Warto wspomnieć, że poprzedni krążek Arka - "Lumpeks" ukazał się w maju 2021 roku.

 

 

Arek Kłusowski - "Włoski Strajk"

 

 

 

 

Kim Nowak powraca po 11 latach przerwy z nowym singlem oraz płytą. Premiera singla "My" miała miejsce 2 czerwca, natomiast premiera albumu "My" - trzeciego studyjnego wydawnictwa w dorobku zespołu planowana jest na październik 2023 roku. Kim Nowak, to band garaż-rockowy. Grupa powstała w 2009 roku z inicjatywy Michała Sobolewskiego oraz braci Emade i Fisza Waglewskich. Warto dodać, że do składu dołączył Staszek Wróbel grający na gitarze basowej.

 

 

Kim Nowak - "My"

 

 

 

 

Brytyjski duet Jungle nie zwalnia tempa. Zespół kilka dni temu zaprezentował kolejnego singla - "Dominoes", który stanowi zapowiedź czwartej płyty "Volcano". Krążek na sklepowe półki trafi 11 sierpnia 2023 roku.

 

 

Jungle - "Dominoes"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Daria ze Śląska swój debiutancki album wydała pod koniec kwietnia tego roku. "Gambino" to kolejny z singli promujących krążek Artystki - "Tu była". W serwisie YT można już obejrzeć klip. Dodam, że Daria związała się z wytwórnią płytową Jazzboy Records.

 

Daria ze Śląska - "Gambino"

 

 

 

 

"Amsterdam" to pierwszy singiel zapowiadający nadchodzący album Anity Lipnickiej "Śnienie". Premiera wydawnictwa została zapowiedziana na tegoroczną jesień. Od wydania poprzedniej płyty Artystki - "Miód i Dym" minęło już 6 lat.

 

Anita Lipnicka - "Amsterdam"

 

 

 

 

"Fala" to już drugi singiel i zapowiadający nowe wydawnictwo Bartka Królika. Artysta od wielu lat jest obecny na polskim rynku muzycznym jako uznany w branży producent, kompozytor i basista. Pracował z większością rodzimej sceny, tworząc podwaliny pod polskie wydanie muzyki soul i r&b.  W tym roku Bartek dołączył do teamu Męskiego Grania 2023, gdzie będzie nadzorcą całego wydarzenia zarówno pod kątem muzycznym jak i aranżacyjnym. Nowe wydawnictwo Królika zapowiedziane zostało na koniec tego roku.

 

Bartek Królik - "Fala"

 

 

 

 

Kolejny singiel zapowiadający nową płytę Anny Rusowicz może być wskazówką, w jaką stronę idzie Artystka, pozostając konsekwentnie sobą. Tym razem Annie towarzyszy Kuba Badach – właściciel jednego z najciekawszych męskich głosów na rynku. Anna Rusowicz tekst do "Ciebie Kochać Chcę" napisała z wiarą, że miłość jest w nas zawsze i nikt nie jest w stanie nam jej odebrać. Muzykę do tego utworu niosącego ważne dla niej przesłanie skomponowała wspólnie z basistą swojego zespołu, Marcinem Jadachem. Od początku pisania duetu nie o miłości, ale o kochających się ludziach, Rusowicz myślała o wspólnym zaśpiewaniu piosenki z Kubą Badachem. Anna i Kuba wielokrotnie występowali razem, w programach z twórczością innych artystów. Oboje się lubią, mają podobną wrażliwość muzyczną, a ich nietuzinkowe głosy świetnie współgrają. Wielka była więc radość Anny, kiedy Kuba po pierwszym wysłuchaniu demo "Ciebie Kochać Chcę" bez wahania przyjął propozycję, a żadne inne zobowiązania któregokolwiek z nich nie stanęły na przeszkodzie realizacji zamiaru.

 

Anna Rusowicz & Kuba Badach - "Ciebie Kochać Chcę"

 

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bloo411 napisał(a):

@BiL, od kiedy ty lubisz indie pop? W dodatku Aga Bigaj wchodzi w skład zespołu Kasi Lins (tej od utworu "Po Trupach Do Ciebie").

Co się dziwisz. Po prostu 'łyka' wszystko tak jak Ty co nowe i tu wrzuca. Aha sorry. Ty wrzucasz tu tylko tzw. według Ciebie alternatywę.🤣

 

A ja wrzucę tu coś wartościowego. Kolejny singiel z albumu “Memento Mori” grupy Depeche Mode. Nowy singiel „Wagging Tongue”.

 

https://youtu.be/3Y4MWULrLto

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, djclassic napisał(a):

Co się dziwisz. Po prostu 'łyka' wszystko tak jak Ty co nowe i tu wrzuca. Aha sorry. Ty wrzucasz tu tylko tzw. według Ciebie alternatywę.🤣

 

A ja wrzucę tu coś wartościowego. Kolejny singiel z albumu “Memento Mori” grupy Depeche Mode. Nowy singiel „Wagging Tongue”.

 

https://youtu.be/3Y4MWULrLto

Tobie też przydałoby się coś "łyknąć", bo jak zwykle zaczynasz bredzić🤣

 

Ja nie wrzucam tu wszystkiego, tylko to, co moim zdaniem jest wartościowe i zasługuje na uwagę. Już to miliony razy przerabialiśmy to i dobrze wiemy (zresztą sam to przyznałeś), że jesteś "ograniczony muzycznie". Tylko klasyki i nic poza tym. Nie wychodzisz poza swoją strefę komfortu. Zaskakujące, że ktoś taki interesuje się muzyką, a ma takie wąskie spostrzeganie muzyki. No, ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba interesująca się muzyką powinna być transparentna, nie ograniczać się tylko do klasyków (jak Ty), czy jednego gatunku muzycznego. Powinna umieć szukać, odkrywać muzykę. Tym bardziej, że dzisiaj jest sporo możliwości. Ty jesteś nadzwyczajnie w świecie przewidywalny muzycznie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Nie ograniczam się tylko do klasyków czy do jednego gatunku. A po drugie przyganiał kocioł garnkowi.:-P. Ja widzę u Ciebie tylko nowości (dla mnie słabej jakości). No może jeszcze 2000+, a klasyka leży. I kto tu jest ograniczony muzycznie. :rofl:

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam wrzucać do działu Nowości muzyczne? Klasyki? 🤣 Po drugie, to że na Listę SK.pl proponuję głównie utwory nowsze nie oznacza, że nie słucham klasyki (jak zwykle mierzysz wszystkich swoją krótką miareczką 😜). Poza tym, Lista SK.pl obfituje w większości w starsze utwory, więc ja staram się wprowadzać te nowe czy nowsze tracki. Jak już wspomniałem niejednokrotnie, jestem elastyczny muzycznie. Uwielbiam klasykę, na której się wychowałem i dorastałem, ale jestem również otwarty na nowości, które sam sobie wybieram. Uwielbiam grzebać w poszukiwaniu muzyki, często też nawet niszowej (YaniKa, Yoachim, Slow Sunset). Nie biorę tak jak leci, bo nie wszystko do mnie trafia . A to, że Tobie to nie pasuje, no cóż, to wszystko przez Twoją hermetyczność i zamknięcie (i Twoje nie, bo nie, bo wszystko co nowe jest feee. Bo kiedyś to było). Co ciekawe, dużo nowych utworów bardzo mocno czerpie z tego co było kiedyś i to słychać dobitnie w brzmieniu. Także śmieszy mnie Twoje [beep] na na nowości.

 

 

 

Novika i Sambor zaprezentowali utwór "Hope" w ramach wspólnego projektu. Całkiem niedawno Novika obchodziła 20-lecie swojej działalności muzycznej, które zwieńczyła wydana w 2021 roku płyta "Novika 2.0", na której znaleźli się zaproszeni przez Artystkę goście, jak np. Natalia Grosiak, Skubas, Baasch. Warto też wspomnieć o jubileuszowym wydaniu winyla jej pierwszego projektu - Futro. Z Samborem Kostrzewą, który jest zarówno wokalistą i producentem, Novika poznała się dzięki swoim audycjom radiowym. Dotychczas muzyk był kojarzony z działalności w projekcie Sambor, w którym jest wokalistą, i z którym wydał cztery albumy. Na koncie Artysta ma rówież serię remixów przygotowanych dla innych gwiazd muzyki, jak m.in. Dawid Podsiadło, Patrick the Pan czy Kroki. Singiel "Hope" zapowiada wspólną EP-kę Noviki i Sambora, której premiera planowana jest na wrzesień tego roku.

 

Novika & Sambor - "Hope"

 

 

 

 

MIUOSH z gościnnym udziałem Piotra Zioły, czyli singiel "Nikt", który po blisko czteroletniej przerwie od ostatniego solowego wydawnictwa zapowiada nowy album Artysty - "Początek". Zarówno za warstwę tekstową jak i muzyczną odpowiada MIUOSH. Produkcją klipu zajęła się grupa BOSKO Films. Nowa płyta na sklepowe półki trafi we wrześniu br. Artysta zapowiedział już trasę koncertową w najciekawszych salach Polski. MIOUSHOWI podczas koncertów towarzyszyć będą muzycy z FDG.Orkiestry w poszerzonym składzie, oraz wyjątkowi goście - Błażej Król, Piotr Zioła i Natalia Szroeder.

 

MIUOSH feat. Piotr Zioła - "Nikt"

 

 

 

 

"Pantera Disco" to nowy singiel Rubensa, który stanowi pomost między jego debiutanckim albumem, a zupełnie nowym materiałem. Za muzykę i tekst odpowiada sam Artysta. Wraz z premierą singla ruszyła również przedsprzedaż debiutanckiego albumu - "Piosenki, Których Nikt Nie Chciał" na winylu. Premiera wydawnictwa zaplanowana została 8 września br, na moment przed jesienną trasą koncertową Rubensa. Dodam tylko, że singiel "Pantera Disco" znajdzie się jako bonus track na winylowym wydaniu "Piosenek, ..."

 

Rubens - "Pantera Disco"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411

A ty mnie dobijasz swoimi wywodami na temat nowości. Dla ciebie ambitna muzyka to muzyka klasyczna czy nawet alternatywna. Mnie te klimaty w ogóle nie podchodzą. Została mi tylko własna playlista na YT. Żeby nie było nieporozumień, lubię mieszankę dance'u, popu i rocka z naciskiem na elektronikę. Co z tego, że muzyka alternatywna jest ambitna jak nie wpada w ucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiL, po pierwsze jest to dział Nowości muzycznych, a nie osobistych wycieczek. Dwa, przestań ciągle wypisywać wszędzie swoje dyrdymały, co lubisz, a czego nie. Wszyscy to wiedzą, zaakceptowali to, ale też nikogo to specjalnie nie interesuje. Słuchaj swoich "potupajek" i daj żyć innym, zamiast dobijać ludzi swoimi wywodami, które powinny wylądować w koszu gdzie ich miejsce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Martini Police, to dość młody zespół, gdyż został założony w 2022 roku w Łodzi. Muzycy określają swoją muzykę jako space-pop inspirowany muzyką lat 60 i 70 XX wieku. Band kilka dni temu zaprezentował swój drugi utwór "Noc", do którego powstał także klip.

 

 

Martini Police - "Noc"

 

 

 

 

Kathia, to tak naprawdę pochodząca z Poznania Kasia Półrolniczak - songwriterka, producentka oraz multiinstrumentalistka. Zagłębiając się w jej muzykę da się wyczuć wyjątkową wrażliwość i dojrzałość emocjonalną pomimo młodego wieku samej Artystki. Tworzy muzykę alternatywną, w której brzmienia pianina przeplatane są z elektroniką. Kilka dni temu do sieci trafił już trzeci singiel Kathii zapowiadający debiutancki album, którego premiera planowana jest na jesień tego roku. Warto tutaj też wspomnieć, że w 2019 ukazała się jej EP-ka "Town", która w zgrabny sposób łączy stylistykę z pogranicza soulu, R&B z elementami rapu. Kasia ma na swoim koncie 170 koncertów, w tym najważniejsze festiwale takie jak Jarocin, Soundrive, czy Great September.

 

 

Kathia - "Lekka Jak Powietrze"

 

 

 

 

Zespół Kacperczyk wydał właśnie trzeci singiel promujący nadchodzący album "Pokolenie końca wiata". Na feacie. Artur Rojek.

 

Zespół Kacperczyk wydał właśnie trzeci singiel promujący nadchodzący album "Pokolenie Końca Świata". Mowa o utworze "Syn Okiennika", w którym gościnnie można usłyszeć Artura Rojka. Trzecia płyta braci Kacperczyk na sklepowe półki trafi już 23 czerwca nakładem SBM Label. Nadchodzące wydawnictwo promują już trzy single: tytułowy, "Moje Najlepsze Lata" oraz najnowszy - "Syn Okiennika" z Arturem Rojkiem na feacie.

 

 

Kacperczyk feat. Artur Rojek - "Syn Okiennika"

 

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Debiutancki album Ani Leon "Łezki" wyprodukowany przez Arka Koperę, zasilił listę najlepszych albumów 2022 roku. Płyta otrzymała dwie nominacje do Fryderyków. Krążek promowały takie single "Łezki", "Tańcz", "Przypadki", czy "Outro" nagrane z Igorem Herbutem w duecie. Po roku od wydania debiutanckiego albumu – nadszedł czas na otwarcie nowego muzycznego rozdziału przez tą dwójkę. Tym nowym rozdziałem jest singiel "Toniesz", do którego artyści zaprosili cudowną i wyjątkową wokalistkę - Kasię Lins.

 

 

Ania Leon, Arek Kopera, Kasia Lins - "Toniesz"

 

 

 

 

Wczoraj do sieci trafił trzeci już singiel - "I've Been In Love" duetu Jungle. Utwór nagrany został z gościnnym udziałem Channel Tres. Singiel zapowiada nową, czwartą płytę "Volcano", która wybuchnie 11 sierpnia 2023 roku. Na nadchodzącej płycie nie zabraknie również specjalnych gości i dobrych znajomych obydwu panów - usłyszymy Channel Tres, Roots Manuva i JNR Williams, a także Bas, który już wcześniej pojawił się na kilku utworach w "Loving In Stereo".

 

 

Jungle feat. Channel Tres - "I've Been In Love"

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...