Skocz do zawartości

Nowości muzyczne


kondzio_92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, @djclassic, jaki monopol? Przecież ja tu nikomu nie zabraniam wrzucać utworów, które wychodzą. Chyba od tego jest ten właśnie dział. A to, że mało kto tu (poza mną) coś udostępnia, to już nie jest moją winą. To tak samo, jak mała (bardzo skromna liczba) osób głosuję na Listę SK.pl . Nic na siłę. Poza tym, jeżeli czujesz się bombardowany (jak to określiłeś wyżej), to po co tu zaglądasz? Przecież Ty na każdym kroku podkreślasz, że nie lubisz nowej muzyki, więc idź się zanurzyć w swoich klasykach. 

 

 

Skubas & Kwiat Jabłoni - "Zaraz Się Zacznie"

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djclassic, no Ty wiecznie podkreślasz, że nie lubisz nowej muzyki, że bleee i w ogóle, że klasyki rulez. Ja też nie wrzucam tutaj wszystkiego, co się rusza (także radzę zainwestować drogi kolego Classicu w dobre okulary, bo wzrok już strasznie zawodzi :-P ). Wybieram nowości, które moim zdaniem są dobre i warte przesłuchania, a to że (jak zwykle Tobie) praktycznie nic nie pasuje i na wszystko kręcisz nosem, to już nie moja wina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411 Ja zawsze podkreślam, że nie lubię muzyki alternatywnej, bo jest tak smętna, że można zasnąć. Bo co z tego, że ma fajne teksty jak nie wpada w ucho? Ja zawsze wolałem rytmiczną muzykę, do której można tańczyć, która idealnie się nadaje na co dzień, a ty to nazywasz papką dla mas... Ty się @djclassic -iem nie przejmuj, bo mówi, że co wrzucasz tutaj nowości to źle i musi wstawiać do wątku z najgorszymi piosenkami. Nie wiem, skąd ci się wziął monopol na muzykę alternatywną... Jednym pasuje rytmiczna muzyka, innym smęty i tego się trzymaj, a nie jeszcze mnie nazywasz bezguściem muzycznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek 25 listopada ukaże się piąty album zespołu Sorry Boys - "Renesans". Dotychczas krążek zapowiadał singiel "Mapy Gwiazd", a dzisiaj dołączył do niego drugi zatytułowany "Na Spalonym Moście". Dyskografię zespołu zamyka wydany w 2019 roku krążek "Miłość".

 

Sorry Boys - "Na Spalonym Moście"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina Przybysz zaprezentowana nowy singiel "Definicje". Jest to pierwszy singiel artystki wydany pod szyldem Def Jam Recordings Poland.  Warto wspomnieć, że Paulina współtworzy także zespół Rita Pax. Ponadto wydała dotąd dwa solowe krążki - nagrodzoną Fryderykiem "Chodź Tu" i nominowaną do Fryderyka "Odwilż". Nowy album ma ukazać się wiosną 2023.

 

Paulina Przybysz - "Definicje"

 

 

 

Woodkid powraca z nowym utworem "Reactor", do którego powstał także teledysk autorstwa Saada Moosajee. Yoann Lemoine, bo tak brzmi imię tego francuskiego artysty, ma na swoim koncie dwa studyjne albumy - wydany w 2013 roku "The Golden Age" oraz "S16", który ukazał się w 2020 roku.

 

Woodkid - "Reactor"

 

 

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do serwisów streamingowych trafił nowy singiel Darii Zawiałów z gościnnym udziałem Sokoła. Mowa tutaj o utworze "Laura", który artystka wykonuje od kilku tygodni na swojej trasie koncertowej "Metropolis - Wojen Nie Będzie". Jest to też pożegnalna trasa przed dłuższą przerwą, którą Zawiałow wykorzystać chce na nagranie nowej płyty, oraz na zrobienie w końcu prawa jazdy. Dotychczas producentem wszystkich trzech płyt Darii Zawiałow ["A Kysz!" (2017), "Helsinki" (2019), "Wojny i Noce" (2021)], był jej wieloletni przyjaciel Michał Kush z którym zna się od lat. Nad nowym materiałem artystka będzie współpracować z Bartoszem Dziedzicem, który był też producentem takich płyt jak np. "Granda" (2010) Moniki Brodki, "Składam Się z Ciągłych Powtórzeń" / "Kundel" (2014/2020) Artura Rojka czy "Małomiasteczkowy" (2018) Dawida Podsiadło. Singiel "Laura" kończy też promocję trzeciego krążka "Wojny i Noce", który 9 grudnia trafi do sprzedaży w wersji rozszerzonej, wzbogacony m. in. o wspomniany utwór i kilka innych dodatków. 

 

Daria Zawiałow feat. Sokół - "Laura"

 

 

 

Iwona i Błażej Król postanowili upamiętnić pierwszą wspólną dekadę w dosyć wyjątkowy sposób i dzisiaj zaprezentowali nowy singiel "10 Lat". Małżeństwo stanowi nieodłączny element twórczości Błażeja Króla. Małżonka wspiera go podczas tras koncertowych odpowiadając za instrumenty klawiszowe oraz dodatkowe wokale. "10 Lat" to także trzecia już zapowiedź nowej płyty duetu - "W Każdym (Polskim) Domu".  Płyta ukaże się 9 lutego 2023 roku, dokładnie w dniu urodzin Błażeja Króla.  

 

Błażej Król - 10 "Lat"

 

 

 

Ana Andrzejewska od najmłodszych lat występuje na scenie. W 2014 roku ukończyła Akademię Muzyczną Katowicach na prestiżowym Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Ma na swoim koncie wydaną EP-kę oraz udział w programach talent show - "Must Be The Music", "Mam Talent!" i "The Voice of Poland". W 2021 roku Ana udzieliła się wokalnie w utworze "Zde[beep]" Kuby Kawalca, lidera zespołu happysad. Kilka dni temu w serwisach streamingowych zadebiutował singiel "Pocałunki", który stanowi drugą zapowiedź debiutanckiej płyty artystki.

 

Ana Andrzejewska - "Pocałunki"

 

 

 

Dzisiaj nowy singiel "Heliocentryzm" zaprezentował także zespół NOŻE, w którego twórczości słychać post-punkowe gitary. Band obecnie pracuje nad swoim drugim albumem, którego premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Dodam, że debiutancka płyta "Gniew" ukazała się w 2019 roku pod szyldem Fonobo Label. Zespół promował krążek w ogólnopolskiej trasie koncertowej z zespołem happysad.  

 

NOŻE - "Heliocentryzm"

 

 

 

Edytowane przez Bloo411
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandra Mika zaprezentowała nowy singiel - "Święta Krowa", który promuje album o tym samym tytule. Na krążek trafi 13 utworu nagranych w języku polskim. Płyta artystki została nagrana na żywo podczas koncertu z widownią, który odbył się na scenie FOOD TOWN w Fabryce Norblina. Każdy z utworów został zarejestrowany również w formie wideo, więc podczas premiery kolejnych singli będzie można zobaczyć emocje, które towarzyszyły piosenkarce i jej zespołowi podczas całego zapisu. Autorką tekstów jest Sandra, która odpowiada także za muzykę i produkcję wraz Kajetanem Borowskim (jest również autorem partii instrumentów klawiszowych na płycie).

 

Sandra Mika - "Święta Krowa"

 

 

 

Do serwisów streamingowych chwilę temu trafił album "Merry Christmas, Love" Joss Stone. Płyta jest kolekcją największych świątecznych klasyków. Na albumie znalazło się miejsce także dla dwóch nowości w wykonaniu brytyjskiej piosenkarki, autorki tekstów i zdobywczyni nagrody Grammy. Kilka dni temu do sieci trafił klip w wersji live do jednego z dwóch utworów autorstwa artystki.

 

Joss Stone - "Bring On Christmas Day (Live)"

 

 

 

Duet RAT KRU oraz Kayah odświeżają utwór - "Po Co" w ramach akcji Kayax XX Rework. Cała akcja powstała w wyniku obchodów dwudziestolecia wytwórni Kayax. Z tej okazji artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów znajdujących się w katalogu wytwórni. Dotychczas w akcji wzięli udział tacy arytyści, jak: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Arek Kłusowski, Ania Leon, Julia Wieniawa w duecie z Kubą Karasiem (The Dumplings, Karaś/Rogucki), Natalia Przybysz, Reni Jusis, Cooks, Sarsa, Skubas w duecie z Basią Wrońską, thekayetan, Kayah w duecie z Julią Wieniawą, zespół Muchy, Nosowska, Swiernalis, zespół Zakopower. Od siebie dodam, że w końcu ten utwór w nowej wersji da się słuchać. Wersja oryginalna nigdy do mnie nie przemawiała. 

 

RAT KRU & Kayah - "Po Co (Kayax XX Rework)"

 

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411 Z tych trzech co wrzuciłeś to jedna mogłaby mi się podobać...

 

A teraz coś od siebie dodam:

obecna-b-iext122048962.jpg

 

Oto tracklista nowej płyty Lanberry "Obecna":

1. Taniec z ogniem
2. Nocny Express
3. Niewygodnie
4. Niedziela
5. Debiutuję
6. Waniliowe
7. Królewna
8. Plansza
9. Nocny Express (Piano Version)
10. Okna bez firanek
11. List
12. Post scriptum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja kolej z nowinkami:

Stormzy jest nie tylko jednym z najwybitniejszych  raperów w Wielkiej Brytanii, ale także jednym z najbardziej utalentowanych muzyków i prawdziwą ikoną kultury. Jego trzecia płyta będzie niezaprzeczalnym klasykiem, czerpiącym z każdego stylu oraz gatunku.

Odważny krok naprzód po jego dwóch poprzednich, uznanych przez krytyków płytach #1 ("Gang Signs & Prayer” i "Heavy Is The Head”), album "This Is What I Mean” to nie tylko kandydat na listy przebojów, ale również intymny list miłosny do muzyki. Stormzy intensywnie wykorzystuje osobiste i liryczne motywy, które obnażają słabości, żal, uzdrowienie, radość i triumf w niekonwencjonalny dla rapu sposób. Album promowały single "Hide & Seek" i "Firebabe".

 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kurtyny", to nowy singiel Mariki, który zapowiada album "Cykl". Premiera nowego wydawnictwa planowana jest na wiosnę przyszłego roku. Na płycie znajdzie się 10 utworów w języku polskim. Pierwszy singiel - "Patataj" opublikowany kilka tygodni temu stanowi sprzeciw wobec kanonów piękna promowanych obecnie w social mediach. Dyskografię artystki zamyka płyta "Marta Kossakowska" z 2015 roku. Później Marika wycofała się z życia zawodowego i zajęła się tym rodzinnym.

 

Marika - "Kurtyny"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...