Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@LorDx ja powiem za siebie. Wybrałem ofertę Canal+ bo programowo mi odpowiada. I mam prawo wymagać od operatora by wywiązywał się z umowy zawartej ze mną. Czy to tak dużo? Naprawdę nie przypominam sobie sytuacji czy to za czasów Cyfry+ czy nc+ aż do czasów Canal+ kiedy operator stara się jawnie ograniczać prawo do dostępu do kanałów tylko dlatego że przestrzelił się w ocenie co do zysków finansowych. Zmuszając siebie do cięcia kosztów w kwestii wynajmowanych transponderów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wskaż lepszych, C+ zostało w tyle ale za kim ?

 

29 minut temu, wally79 napisał(a):

@LorDx ja powiem za siebie. Wybrałem ofertę Canal+ bo programowo mi odpowiada. I mam prawo wymagać od operatora by wywiązywał się z umowy zawartej ze mną. Czy to tak dużo? Naprawdę nie przypominam sobie sytuacji czy to za czasów Cyfry+ czy nc+ aż do czasów Canal+ kiedy operator stara się jawnie ograniczać prawo do dostępu do kanałów tylko dlatego że przestrzelił się w ocenie co do zysków finansowych. Zmuszając siebie do cięcia kosztów w kwestii wynajmowanych transponderów.

Bo im twoja umowa pozwala na takie zagrywki. To samo robił Polsat i już zdążyli go rozgrzeszyć.  Czy tu trzeba doktora prawa żeby pokazał jak łatwo to zrobić tym wielkim ? Narzekania możesz włożyć sobie w buty i tak zrobią co chcą, nie będą pytali się o zdanie nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jupiter napisał(a):

Wypowiedzenia nie wycofałem i zdecydowanie rozważam odejście do Polsatu. Kiedyś już tam byłem i oferta dla stałych klientów to jest ogromna różnica w stosunku do Canal+.

Ok, rozumiem rozgoryczenie. Jednak ja mam C+ dla piłki i czasem NBA. Co zyskuję przejściem do Polsatu? LK i LE, gdzie mecze polskich drużyn i tak będą w kanałach otwartych? Nie da się bronić nieudolności działań tej platformy, ale jeśli chodzi o satelitę, to CP zdecydowanie nie jest dla mnie konkurencją i rozwiązaniem. Ja co najwyżej za dwa lata wrócę do Vectry. Wszystko zależy od ceny i oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, LorDx napisał(a):

To samo robił Polsat i już zdążyli go rozgrzeszyć.  

Polsat został już rozgrzeszony, gdy dowiedzieli się, że za Lige Mistrzów trzeba 20zł dodatkowo zapłacić. I od razu Multiliga była niepotrzebna, a komentatorzy Polsatu są ok. Bo przecież jak coś się dostaje za 0zł do umowy to będzie na pewno za 0zł cały czas. A potem płacz, bo prawa nie przedłożone. 😆 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym gorzej świadczy to o Canal+, bo skoro był w stanie rozdawać kanały z Ligą Mistrzów za darmo, mimo że to nie były ich kanały, to tym bardziej powinni mieć korzystną ofertę dla swoich klientów gdy prawa są ich własnością. Chyba że tak mocno przepłacili za prawa, że teraz rozpaczliwie szukają pieniędzy bo się inwestycja nie zwraca.

Ja naprawdę kibicuję Grupie Canal+, bo uważam że to jest marka z tradycjami i znają się na robieniu telewizji. Ale z Ligą Mistrzów dali ciała. Kasa wywalona i klienci niezadowoleni. Raczej nie powinno to tak wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli w stanie, bo wtedy płacili za sublicencjonowanie kanałów na swojej platformie. Teraz mają całe prawa u siebie, więc i cena jest wyższa. 

Zresztą Polsat za swoje kanały premium też zawsze kazał dopłacać swoim abonentom. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Motyl1987 napisał(a):

Nie bronię C+, ale bardziej śmieszy mnie ten płacz bo nie działa kanał z bajkami przez 2 godziny i konieczna jest reklamacja i zwrot kosztów abonamentu / rekompensata dla was. 

Jakbyście naprawdę wtedy akurat te bajki oglądali 🤣

A mnie śmieszy, że nie ogarniasz, że jak ktoś płaci i jego dzieciak chciałby oglądać bajki to nie ma takiej wtedy możliwości.

(ponawiam bo dyskusję usunięto)

Edytowane przez Elvis799
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy maja roszczenia, jeśli dali nawet możliwość zerwania umowy bezkarnie i tak ją większość podpisze :D 

Ale będą biegać dumnie z kartką na piersi że maja prawo zerwać, a ja się pytam co wynegocjowałeś takiego że zarobiłeś na nowej umowie, skoro jest dokładnie to samo co ci nie odpowiadało.

A krytykę schowałeś do kieszeni przy negocjowaniu ? Nawet się nie odezwałeś bo z miejsca leci kontra operatora "nie ma takiej możliwości" / "niema takiej oferty" / "nie jesteśmy zainteresowani współpracą"

Tak właśnie będziecie rozegrani. Jako nowi w Polsacie albo w kablówce zapłacicie tyle co na stronie, nagle przestaje się opłacać gadać tylko przytakiwać i płacić mniej w C+.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabaret. Ktoś pisze że nie podoba mu się że C+ wyłącza inne kanały na czas LM a tu od razu wielki atak w obronie operatora. To jest śmieszne, to już nie można nic napisać o c+? 

 

Sam mam c+, wolę ich od Polsatu. Umowę mam do końca grudnia, na 95% ją przedłużę. Czy to oznacza że nie mogę wyrazić swojego zdania o C+? Jak już ich skrytykuję za dziadowanie z brakiem pojemności na kanały to mam zrezygnować z ich uslug 😂

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o krytykowanie ich usług,bo krytykować trzeba, ale niektórzy oczekują wręcz rekompensaty w abonamencie, wypisują o tym że tego tak nie zostawią i będą pisać do UOKIK. Potem i tak nic nie robią i przedłużają umowy. 

 

O takich ananasów chodzi :)

Bo wielce im zniknął teletoon na 2h i biedne dzieci nie mogą bajek oglądać. 

 

 

Choć tak naprawdę większość pewnie nawet tego nie zauważyła, bo ogląda wtedy Ligę mistrzów 

Edytowane przez Sentence
Poprawiono błąd w pisowni.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością, wyłączenie innego kanału, by nadać LM jest ciekawym, by nie powiedzieć dziwnym zachowaniem operatora.

I można się z tego pośmiać, zdziwić etc. Ale oburzenie, na zaprzestanie emisji kanału dziecięcego, którego w tym czasie i tak nie oglądacie, jeśli w ogóle oglądacie, jest zabawne. Myślę, że nie bez powodu planują wyłączenie TeleTOON+, a nie Canal+ Kuchnia, bo zapewne kanał dziecięcy ma mniejszą oglądalność wieczorami. Canal+ 4K, też pewnie nie jest jakiś wielkim produktem, gdy jest to kanał bardziej powtórkowy, i tak z bogatą kolekcją VOD, gdyby ktoś płakał przez te kilka godzin braku emisji.

 

Jednak pamiętajmy też, że technologia satelitarna ma swoje ograniczenia oraz roszące koszta. Nie bez powodu we Francji Canal+ coraz bardziej stawia na dostęp do oferty online. W Polsce też zmierzamy w tym kierunku. Na razie powoli, ale dostęp opcji online dla abonentów satelitarnych, ma na celu przyzwyczajanie do dostepu internetowego. Szczególnie, gdy do coraz mniejszych miast i wsi dociera światłowód.

 

Jeśli mowa o samej Lidze Mistrzów w Canal+. Warto też zauważyć, że w przeciwieństwie do Polsatu, Canal+ nie zamyka Ligi Mistrzów tylko do droższego pakietu. Nie bez powodu na Canal+ Family nadają studio i jeden wybrany mecz na żywo. Wiadomo, nie zawsze taki jaki chcemy obejrzeć. Ale jeśli chodzi o ofertę satelitarną, dobrze jest to dobre rozwiązanie - jeśli komuś wystarcza jeden mecz, to ma go w ramach podstawy Canal+, a jeśli ktoś chce mieć full dostęp dokupuje sobie opcje dodatkową z Canal+ Extra. W wersji online i w nowych ofertach C+ u pośredników, już nie ma takiej swobody w pakietyzacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Motyl1987 Pozwól że odniosę się do Twojej wypowiedzi choć miałem tego nie robić.

7 godzin temu, Motyl1987 napisał(a):

niektórzy oczekują wręcz rekompensaty w abonamencie, wypisują o tym że tego tak nie zostawią i będą pisać so UOKIK. Potem i tak nic nie robią i przedłużają umowy. 

 

O takich ananasów chodzi

Skąd u Ciebie taka opinia że ludzie nic nie robią w temacie UOKiK. Skoro jak byk można poczytać w internecie że robią. Przykład https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/urzad-ochrony-konkurencji-i-konsumentow-uokik-canal-skargi-liga-mistrzow-canal-extra-polsat-sport-premium-mistrzowska-pilka-jak-ogladac-2 i nie chodzi tu o sytuacje taką że ktoś miał za 0 zł dostęp do Ligi Mistrzów do końca czerwca 2024 r. i nagle kanały te znikają z oferty operatora a ludzie zostają z niczym. Problem jest w tym, że jeszcze w maju ludziom wciskano aneksy na mocy których gwarantowano dostęp do Ligi Mistrzów na cały czas trwania umowy. Takie głosy osób można było tu przeczytać. W moim przypadku ja opcję Mistrzowska Piłka miałem w cenie 10 zł. Ale uznałem że nie będę się kopał z koniem gdyż umowa kończyła mi się w październiku tego roku. Przedłużyłem ją w tym miesiącu na warunkach jakie mi osobiście odpowiadały - oczywiście z pakietem Canal+ Super Sport w cenie 20 zł za miesiąc. Zrobiłem to świadomie czytając przed "klepnięciem" umowy całą treść. A jeżeli masz w moim kierunku uwagi że nic nie robię i tylko ujadam. To w zeszłym roku od stycznia 2023 roku gdy były problemy z pracą dekoderów Ultrabox+ produkcji ADB serii JADA (słynna pikseloza) dokonałem działań na drodze prawnej by wyegzekwować od operatora rabat w postaci wyksięgowania opłaty za dekodery multiroom w kwocie 75 zł miesięcznie. Taki stan rzeczy trwał do sierpnia 2023 roku. Kiedy po telefonie z Canal+ zaproponowano mi wymianę dekoderów Ultrabox+ produkcji ADB serii JADA na dekodery Ultrabox+ produkcji Technicolor serii ICTA na którą przystałem. I co najważniejsze wtedy otrzymałem rabat za jedną z opcji dodatkowych za którą płaciłem 20 zł, w konsekwencji tego do końca trwania umowy kwota abonamentu spadła mi o 20 zł (jak to wtedy nazwano - w ramach dobrej współpracy). Chciałbym żeby to głośno i dobitnie wybrzmiało tutaj. Przedłużam umowę z Canal+ nie dlatego, że kulę ogon podczas negocjacji zaciskając zęby i bijąc się o każde 5 zł ale z uwagi na posiadany kontent. Lepiej zapłacić komuś i w sposób legalny oglądać treści w telewizji. Niż bawić się w sharing i Bóg wie co jeszcze. 

Edytowane przez Sentence
Usunięto wycieczki osobiste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie sportu online z opóźnieniem to bezsens. 

1 minutę temu, wally79 napisał(a):

Skąd u Ciebie taka opinia że ludzie nic nie robią

Kilka skarg. Czyli ile? 4-5?

2 minuty temu, wally79 napisał(a):

Problem jest w tym, że jeszcze w maju ludziom wciskano aneksy na mocy których gwarantowano dostęp do Ligi Mistrzów na cały czas trwania umowy.

Nikt nikomu nic nie gwarantował

2 minuty temu, wally79 napisał(a):

Ale uznałem że nie będę się kopał z koniem gdyż umowa kończyła mi się w październiku tego roku

Czyli posapałeś posapałeś i nic nie zrobiłeś, o tym mówię :)

3 minuty temu, wally79 napisał(a):

Przedłużyłem ją w tym miesiącu na warunkach jakie mi osobiście odpowiadały - oczywiście z pakietem Canal+ Super Sport w cenie 20 zł

I znowu Was ograł operator na swoich zasadach. Można rzec: Dziękuję dobranoc 

4 minuty temu, wally79 napisał(a):

To w zeszłym roku od stycznia 2023 roku gdy były problemy z pracą dekoderów Ultrabox+ produkcji ADB serii JADA

Były jeśli ktoś używał ich z konwerterem Unicable bodajże. Dlatego tu jak najbardziej należała się rekompensata.

Na zwykłej instalacji wszystko działało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Motyl1987 napisał(a):

Oglądanie sportu online z opóźnieniem to bezsens.

 

Jeśli chcesz oglądać sport bez opóźnień, to tylko na stadionie.

Dostarczenie sygnału do odbiorcy końcowego (naziemnie, satelitarne, kablówka, iptv, online etc.) zawsze ma opóźnienia 😉

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, muza_tv napisał(a):

Jeśli chcesz oglądać sport bez opóźnień, to tylko na stadionie.

Tak, tak. Bezsensowny wpis.

3 minuty temu, muza_tv napisał(a):

Dostarczenie sygnału do odbiory końcowego (naziemnie, satelitarne, iptv, online etc.) zawsze ma opóźnienia

To prawda, około 2-3 sekund na satelicie (wiem, sprawdzałem) 

Ale to do przełknięcia względem online i opóźnień sięgających minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozmowy, że kanał C+ 4K mało oglądany.. że kanał dziecięcy w ogóle się nie liczy i można go wycinać.. że to tylko kilka godzin.. że większość ma to za zero zł... (już nie mówię o tym, że niektórzy za niego jeszcze płacą, ale aby go mieć musisz mieć podstawową paczkę, która nie jest za zero..) nie widzicie że nie o tym w tym wszystkich chodzi? Wycinają nawet w ramach streamingu, co już jest w ogóle dziwną polityką.. 

 

Trend w tym roku, który zaczyna robić C+ rokuje bardzo niedobrze.. zaczął od zmiany FEC z 3/4 na 5/6... teraz zaczyna wyłączać kanały 4K.. co będzie dalej?

Naprawdę uważacie że nic się nie dzieje? Że operator, który prze lata uchodził za dostawcę treści premium na coś takiego powinien sobie pozwalać?

 

Jeśli to będziemy akceptować to będzie coraz gorzej.. 

 

A jakby tak zaczął robić operator usług internetowych.. i wycinał neta lub ograniczał go w określonych godzinach bo jest niski ruch wtedy..lub musi zapewnić większy transfer w innych usługach...  

 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

12 minut temu, Motyl1987 napisał(a):

Ale to do przełknięcia względem online i opóźnień sięgających minuty

 

Generalnie bywa różnie z opóźnieniami :)

Wszystko zależy od jakości usługi i dostawcy usługi. Ale myślę, że to nie jest największy problem dla kogoś, go interesuje mecz

 

6 minut temu, gość napisał(a):

Jeśli to będziemy akceptować to będzie coraz gorzej..  

 

 

Myślę, że podniesie abonamentu o 20 zł każdemu klientowi, bo trzeba zapłacić za dodatkowe pojemności na sat pod LM, byłoby znacznie mniej akceptowalne. To jest biznes, nie fundacja charytatywna.

 

Przypomnę, że większość na sat za Canal+ z filmami, serialami i Ekstraklasa płaci 19,90 zł, dorzucenie 20 zł do LM, dla niektórych to już skandal. Canal+ 4K macie powciskane za 0 zł. Dlatego operator idzie na kompromisy...

 

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gość napisał(a):

jakby tak zaczął robić operator usług internetowych.. i wycinał neta lub ograniczał go w określonych godzinach bo jest niski ruch wtedy..lub musi zapewnić większy transfer w innych usługach...  

To zupełnie nieadekwatny przykład. Nikt nie wyłącza ci całej platformy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Motyl1987 napisał(a):

Były jeśli ktoś używał ich z konwerterem Unicable bodajże. Dlatego tu jak najbardziej należała się rekompensata.

Na zwykłej instalacji wszystko działało

 

Nie działało. Posiadam konwerter Octo marki Inverto Premium. Jestem w posiadaniu opinii rzeczoznawcy, który jasno i dobitnie wyartykułował że wina leży po stronie dekodera i pracy jego głowicy antenowej. Co w korespondencji z operatorem potwierdził każdy z konsultantów który udzielał mi odpowiedzi na moje reklamacje wysyłane mailowo.

14 minut temu, Motyl1987 napisał(a):

Czyli posapałeś posapałeś i nic nie zrobiłeś, o tym mówię

 

A co miałem zrobić? Powiedziałem że podpisałem umowę z operatorem z uwagi na kontent który mi odpowiada.

16 minut temu, Motyl1987 napisał(a):

I znowu Was ograł operator na swoich zasadach. Można rzec: Dziękuję dobranoc

 

To wskaż mi rozwiązanie co mogłem zrobić inaczej? Forum jest od tego by dzielić się wiedzą. Co zrobiłbyś Ty? Czy to jakaś wielka wiedza tajemna?

21 minut temu, Motyl1987 napisał(a):

Kilka skarg. Czyli ile? 4-5?

Czasami wystarczy jedna ale dobrze napisana a jeśli do organu typu UOKiK wpływać będą kolejne to prezes tej instytucji ma ustawowy obowiązek wszcząć postępowanie wyjaśniające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Motyl1987 napisał(a):

 

 

6 godzin temu, muza_tv napisał(a):

Przypomnę, że większość na sat za Canal+ z filmami, serialami i Ekstraklasa płaci 19,90 zł, dorzucenie 20 zł do LM, dla niektórych to już skandal. Canal+ 4K macie powciskane za 0 zł. Dlatego operator idzie na kompromisy...

Ale kompromisy? na jakie kompromisy, aby operator nie ponosił większych kosztów.. to po co bierze nowe licencje skoro 'nie stać' go na zakup pasma da nich.. (mimo ciągłych zysków)

Kwestia przecież nie dotyczy tylko kanałów 4K.. HD zaczyna również..  

Edytowane przez Sentence
Usunięto wycieczki personalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wally79 napisał(a):

wskaż mi rozwiązanie co mogłem zrobić inaczej? Forum jest od tego by dzielić się wiedzą. Co zrobiłbyś Ty? Czy to jakaś wielka wiedza tajemna?

Nie wiem co, mi nikt nie obiecywał ligi mistrzów na wieczność za 0. 

Wiele osób twierdzi i podnosi larum o to, że im obiecano, choć umowa stanowi inaczej. 

1 minutę temu, Jaś Fasola napisał(a):

Nic nie powinno być wyłączane, także nie pisz tych bełkotliwych bzdur w obronie operatora.

Czytaj uważnie, kolega porównał wyłączenie 2 kanałów z wyłączeniem całkowitego dostępu do internetu. Porównanie bardzo słabe, nie sądzisz? ;)

2 minuty temu, gość napisał(a):

to po co bierze nowe licencje skoro 'nie stać' go na zakup pasma da nich

Bo zapewne nie chce podnosić kosztów abonentu o dużo więcej niż tylko 20 zł? 

Gdyby było to 50 żeby wykupić miejsce na TP to już widzę jaki byłby płacz. 

Nikt by tego za 50 nie kupił. 

Stąd cena 20 i rozwiązanie nienajlepsze, ale akceptowalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Motyl1987 napisał(a):

Nie wiem co, mi nikt nie obiecywał ligi mistrzów na wieczność za 0. 

Wiele osób twierdzi i podnosi larum o to, że im obiecano, choć umowa stanowi inaczej.

A widzisz czyli rozwiązania nie ma. Powtarzam raz jeszcze podpisałem umowę świadomie i z pełną odpowiedzialnością. Przyjąłem warunki operatora bo mi pasują. Ja tego nie odbieram jako kapitulację względem operatora. Czy jak to nazwałeś...

 

8 minut temu, wally79 napisał(a):

I znowu Was ograł operator na swoich zasadach. Można rzec: Dziękuję dobranoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...