Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kumi napisał(a):

Moim zdaniem Canal+ po prostu mnie wprowadził w błąd. Nie jest prawdą, jakoby oferował jakieś tam kanały, a nie LM. Było wręcz przeciwnie. Pakiet, który oferował C+ nazywał się "Mistrzowska piłka". Podczas rozmowy telefonicznej nie miałem pojęcia, jakie kanały w nim są, wiedziałem, co pakiet zawiera, czyli Ligę Mistrzów, zgodnie z nazwą pakietu. Po drugie, przy zawieraniu umowy, w mailu z podsumowaniem uzgodnionych ustnie warunków, jest umieszczone jak byk:
"Wybrane usługi: Pakiet Superpremium+ 4K, BBC Player, Cinemax Pack, MISTRZOWSKA PIŁKA, Multi Man Pack, SunDance HD, Najem Dysk, Opłata najem N9 UltraBox+".

 

Sprawdźcie w mailu potwierdzającym zawarcie umowy. W tym mailu nie ma żadnej '*,' że pakiet "MISTROWSKA PIŁKA" (w mailu jest specjalnie pisana wielkimi literami ) obowiązuje do czerwca 2024. Nie ma też informacji, że ten pakiet zawiera akurat kanały Polsat Sport Premium.

 

Co więcej, w szczegółach umowy na pierwszej stronie mam wydrukowaną dużą czcionką tabelkę o nazwie "Poniżej znajdą Państwo wszystkie szczegóły dotyczące Państwa wyboru:", tabelka jest rozciągnięta do drugiej strony, gdzie widnieje dużą czcionką i wielkimi literami:
MISTRZOWSKA PIŁKA
Opłata
miesięczna Data
0,00 zł Od 01/03/2024
do 28/02/2026
30,00 zł Od 01/03/2026
do czasu dezaktywacji usługi

 

Dopiero na 31 stronie mojej umowy (Warunki Promocji: Mistrzowska Piłka 0 zł/m dla Abonentów (07/21)), malutką czcionką (kilka razy mniejszą, niż na 1 i 2 stronie umowy) jest odnośnik nr 3 do promocji "MISTRZOWSKA PIŁKA":

3. Opcja dodatkowa Mistrzowska Piłka świadczona do 30.06.2024 r., chyba że okres świadczenia niniejszej usługi zostanie przedłużony, zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami świadczenia Opcji dodatkowej Mistrzowska Piłka z dnia 28.01.2019 r.
W przypadku przedłużenia okresu świadczenia kanałów i serwisów Polsat Sport Premium, zawartych w Opcji dodatkowej Mistrzowska Piłka, będą one świadczone promocyjnie, a ich udostępnienie i wycofanie nie będzie wymagało poinformowania
ani uzyskania zgody Abonenta i nie będzie stanowiło zmiany warunków Umowy.

 

Proszę zwrócić uwagę, że zapis nie jest jednoznaczny, dwuznacznie sugeruje, że pakiet może być przedłużony. A także dopiero tutaj pojawia się też konkretna nazwa kanałów Polsatu.


Dodatkowo, uważam nadawca świadomie wprowadził mnie w błąd w umowie i wiedział co robi, o czym świadczy kolejny zapis umowy, czyli przypis nr 12, na końcu 31 strony mojej umowy:

 

12. W przypadku kolizji między postanowieniami zawartymi w dokumentach wymienionych w ust. 3 powyżej, a postanowieniami niniejszych Warunków Promocji, pierwszeństwo będą miały postanowienia niniejszych
Warunków Promocji.
     
Dla wyjaśnienia, to są te "już nieważne dokumenty" wymienione w ustępie 3 powyżej:
      3. Dokumenty dotyczące Promocji:
        - Umowa o świadczenie usług (dalej: Umowa),
        - Regulamin świadczenia usług z dnia 12 grudnia 2018 r. (dalej: Regulamin),
        - Cennik z dnia 22 grudnia 2014 r. (dalej: Cennik),
        - Szczegółowe Warunki świadczenia Opcji dodatkowej Mistrzowska Piłka z dnia 28 stycznia 2019 r.

 

Czyli C+ wiedział, że wcześniej wielką czcionką umieścił na początku umowy (głównej, czyli Umowa o świadczenie usług) fałszywą informację o końcu pakietu MISTRZOWSKA PIŁKA (do 28/02/2026), ale na 31 stronie małymi literkami pisze, że ta informacja się nie liczy, ale liczy się ta informacja na 31 stronie "Warunków promocji" wydrukowana małymi literkami.

 

Czy nie doszło do wprowadzenia w błąd w rozumieniu ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, oraz czy to nie jest klauzula abuzywna oceńcie sami, a najlepiej, niech to zrobi UOKIK! Przeanalizujcie swoje umowy z C+ oraz korespondencję z nimi i piszcie skargi do UOKIK!

 

Ja nie pisałem żadnej reklamacji, jeżeli nie zobaczę pierwszego meczu LM, to piszę skargę na nadawcę do UOKIK.

Nie zgadzajcie, się na żadne 4 miesiące gratis, miejcie honor i nie bądźcie jeleniami. 

 

Składaj. Też czekam na odpowiedź z tego urzędu. Podziel się nią koniecznie z nami. ;)

Swoją drogą masz tupet. Z jednej strony powołujesz się na nazwę promocji, informacje o rozkładzie cen w okresie umowy, ale już dokument o warunkach pakietu Mistrzowska Piłka odrzucasz. Bo jest małą czcionką. 

A zawartość pakietu jest wpisana na ostatniej stronie umowy. ;)

Ale to tak na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie czytają co podpisują, w pierwszym dokumencie od Canal+:

 

"usługa Viaplay ma charakter promocyjny, a zaprzestanie jej udostępniania nie wymaga poinformowania Abonenta przez Dostawcę usług ani uzyskania zgody Abonenta;
usługa Player jest świadczona do dnia 30 czerwca 2025 r.;
kolekcja CANAL+ Kids jest świadczona do dnia 31 grudnia 2025 r.;
kolekcja MOVIES Fun jest świadczona do dnia 31 grudnia 2025 r.;
kanały CANAL+ EXTRA 1, CANAL+ EXTRA 2, CANAL+ EXTRA 3, CANAL+ EXTRA 4 są świadczone do dnia 30 czerwca 2027 r.;
kanały CANAL+ Sport 3 i 4 są świadczone do dnia 30 czerwca 2027 r.

 

W przypadku przedłużenia okresu świadczenia ww. kanałów, usług, kolekcji, będą one świadczone promocyjnie a ich udostępnienie i wycofanie nie będzie wymagało poinformowania ani uzyskania zgody Abonenta i nie będzie stanowiło zmiany warunków Umowy"

 

🤷‍♂️

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, kumi said:

Ja nie pisałem żadnej reklamacji, jeżeli nie zobaczę pierwszego meczu LM, to piszę skargę na nadawcę do UOKIK.

Nie zgadzajcie, się na żadne 4 miesiące gratis, miejcie honor i nie bądźcie jeleniami. 

 

Masz ewidentnie napisane do kiedy była gwarancja pakietu MP. Kończy się pakiet, operator obniża rachunek o wartość niego i tyle.

Niemniej czekam na efekt Twojej skargi do uokik, choć domyslam się efektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My piszemy tutaj, że ktoś nie czyta jaką umowę zawiera, a tutaj wielkie pretensje ma jeden z dziennikarzy sportowych. Chociaż nie wiem czy nadal powinien się nazywać dziennikarzem pisząc takie tweety. 

 

Żenada. 

Chociaż do sport.pl się nadaje. Tam więcej click-baitów niż dziennikarstwa. 

Razem z Sosnowskim idealnie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2024 o 10:27, Jaś Fasola napisał(a):

Raczej w niczym nie jest lepszy, a do tego ultrabox wygląda po prostu lepiej.

Witam.

 

Napisałem 3 raz zgłoszenie (zapisali jako reklamacja)

Mogłem wymienić mojego Mediaboxa tylko na Dualboxa z dyskiem za 0 zł.

Chciałem koniecznie Ultraboxa+ i po dwóch odwołaniach udało się załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz kanały które mają przerwy w nadawaniu w nocy!!! zgodnie z programem/harmonogramem.. od tych dwóch, gdzie zamiast zaplanowanych treści w ciagu dnia wrzucili plansze reklamową.. co Ty tak bronisz tych decyzji C+ ? 

Edytowane przez Sentence
Wycięto pomówienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2024 o 07:24, muza_tv napisał(a):

Dla tych co nie czytają co podpisują, w pierwszym dokumencie od Canal+:

 

"usługa Viaplay ma charakter promocyjny, a zaprzestanie jej udostępniania nie wymaga poinformowania Abonenta przez Dostawcę usług ani uzyskania zgody Abonenta;
usługa Player jest świadczona do dnia 30 czerwca 2025 r.;
kolekcja CANAL+ Kids jest świadczona do dnia 31 grudnia 2025 r.;
kolekcja MOVIES Fun jest świadczona do dnia 31 grudnia 2025 r.;
kanały CANAL+ EXTRA 1, CANAL+ EXTRA 2, CANAL+ EXTRA 3, CANAL+ EXTRA 4 są świadczone do dnia 30 czerwca 2027 r.;
kanały CANAL+ Sport 3 i 4 są świadczone do dnia 30 czerwca 2027 r.

 

W przypadku przedłużenia okresu świadczenia ww. kanałów, usług, kolekcji, będą one świadczone promocyjnie a ich udostępnienie i wycofanie nie będzie wymagało poinformowania ani uzyskania zgody Abonenta i nie będzie stanowiło zmiany warunków Umowy"

 

🤷‍♂️

Czyli założą po tej dacie CANAL+ SuperExtra Sport i będą dodatkowo brać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pakiety mogą sobie zakłądać zawsze.

W tym przypadku raczej zabezpieczają się gdyby nie przedłużyli praw do Ekstraklasy (Canal+ Sport 3 i 4) oraz Ligi Mistrzów (Canal+ Extra).

 

Jeśli płaciłeś za kanały Polsat Sport Premium (Mistrzowska piłka), to już nie płacisz, bo zgodnie z zapowiedziami zostały wycofane z oferty. Jeśli nadal pobierają Tobie za te kanały "dodatkową kasę", zgłoś reklamację. Jeśli miałeś za 0 zł, to nie brali ci "dodatkowej kasy".

 

Tez uważam, że rozdawnictwem LM za 0 zł narobili sobie to co mają. Teraz mają jasne zasady. Chcesz oglądać, to płacisz. Jak wyłączą, to nie płacisz. :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze że mam w moim pakiecie Canal+ 4K Ultra HD oraz Teletoon+ gwarantowany w umowie do końca trwania kontraktu czyli do października 2026 r. Czekam teraz z niecierpliwością aż czasowo mi te kanały wyłączą na czas trwania transmisji z meczów Champions League do których nota bene mam już dostęp. To śmierdzi z daleka wałkiem. Umowa wiąże dwie strony i o tym Canal+ powinien pamiętać. No cóż teraz pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wally79 ale co chcesz przez to wywalczyć? Już kiedyś o tym pisałem - powodem reklamacji może być brak nadawania przez minimum 24 godziny i jest to traktowane jako "awaria". 

Więc raczej tutaj nic nie ugrasz. 

 

Chociaż samo zachowanie jest żenujące z ich strony.

 

Mogli chociaż nadawać przez Canal+Online. Pisząc, że na te 2,5h emisja dostępna tylko on-line. Dekodery też już mają przecież funkcje przechodzenia w taki tryb. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k05 podpisuję się pod tym co napisałeś w 100% bo masz rację. Natomiast jak nazwałbyś fakt notorycznego co tygodniowego braku dostępu przez powiedzmy 2 godziny do tych kanałów? Co będę chciał ugrać? Rabat na czas trwania mojej umowy skoro ma to trwać do końca trwania mojej umowy. Ostatnio udało mi się takowy rabat otrzymać na jedną z opcji dodatkowych. W tym roku zanim "klepnąłem" przedłużenie umowy przeczytałem ją od deski do deski. Więc świadomie podpisałem aneks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej umowie jest zapis że dany kanał może być niedostępny w określonym czasie ileś tam czasu z powodu " prac konserwacyjnych " czy coś podobne , więc w praktyce MOGĄ i będą to robić w najmniej uciążliwym momencie dla odbiorcy
Czyli w tym przypadku w czasie prime od godziny 20:00 do 22:00 śmiech na sali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...