Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, shevchenko1987 napisał(a):

Od końca maja dopytywałem się kiedy w końcu Canal+ przedstawi warunki pakietów by móc oglądać transmisje LM to zostałem zjechany, że nie może tego zrobić bo prawa do końca czerwca ma Polsat, a przecież od kwietnia było wiadome, że od nowego sezonu przechodzą do C+.

Canal+ nie mógł prezentować oferty na LM ze znakiem towarowym rozgrywek, zablokowała to UEFA. Działa to w przypadku każdych rozgrywek spod bandery UEFA, Polsat o pozyskaniu praw poinformował również po 30 czerwca, gdy skończyła się umowa z Viaplay. Mógł również zrobić to wcześniej, od kwietnia chodziła informacja w mediach o zakupie LE i LKE przez Polsat.

 

Eleven mógł pochwalić się Bundesligą w grudniu, ale zapisy w umowach pozwoliły im pochwalić się już dziś, nie szukaj na siłę drugiego dna o Excelach i cenach. Już niektórzy zapomnieli, że Polsat po zakupie LM sprzedawał swoje kanały po 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Canal+ powinien zrobić tak:

1. Jeżeli abonent nie ma pakietu Mistrzowska Piłka lub ma ten pakiet za 0 zł to za kanały z ligą mistrzów musi zapłacić 20 zł.

2. Jeżeli abonent w swoim pakiecie ma pakiet Mistrzowska Piłka i płacić za ten pakiet (nie 0 zł) to otrzymuje kanały z ligą mistrzów w cenie pakietu.

Edytowane przez Mtv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2024 o 22:36, Pawop napisał(a):

Rozumiem Twój tok myślenia, ale on jest błędny. Miałeś MP i możesz co najwyżej podważać wycofanie tego pakietu i dążyć do wcześniejszego zakończenia umowy.
Ale niby z jakiej racji chcesz za darmo pakiet Super Sport? On Ci się nie należy, gdyż nigdzie w umowie nie miałeś zapisanych konkretnych rozgrywek (LM)

 

Nikt nie ma pretensji o brak PPS - operatorzy po prostu nie doszli do porozumienia.

Niemniej, honorowym rozwiązaniem Canal + powinno być zaoferowanie promocyjnego dostępu gratis dla wszystkich którzy podpisywali (negocjowali) umowę z dostępem do MP. MP to była głównie Liga Mistrzów - niewiele osób zainteresowałoby się PPS gdyby nie LM.

Tymczasem Canal plus przelicytował Polsat po czym ogłosił "Miło nam poinformować wszystkich naszych abonentów, że od następnego sezonu LM na Canal plus... Aha i przykro nam, poszło na to tyle kasy więc nie dostaniecie tego w cenie MP". 

Wniosek nasuwa się następujący. Po jaką [beep]ę to braliście? Tylko po to, żeby dowalić do abonamentu 20zł? Z punktu widzenia abonenta C+, pozostanie LM w Polsacie byłoby korzystniejsze - większość dostawała tę opcję z rabatem do 5zł lub 0zł. Pomijam kwestię jakości obrazu, nie wierzę, że  C+ będzie miał podobny bitrate do tego z PPS.

 

Uważam za poważny błąd oferowanie opcji Super Sport za 20zł. Pakiet C+ głownie jest abonowany dla sportu. Filmem od dawna nie są w stanie konkurować z ogromna ilością platform streamingowych. Zamiast wzmacniać swoją bazę abonentów - oferują im znaczącą podwyżkę za coś za co do tej pory pobierali 0-5zł.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof1975 napisał(a):

Dostali lepsze warunki ze względu na to jaką kwotę zapłaciło jeszcze nc+ za PSP. Porównując tamtą kwotę do kwoty zapłaconej za "dzisiejsze" prawa do LM to ogromna przepaść.

Dokładnie. Dziennikarze sportowi sami wspominali, że żeby C+ mógł pokazywać LM w PSP na swojej platformie to musiał za to sporo zapłacić. Ale było to jednak sporo mniej niż teraz, gdy opłata nie jest współdzielona na obu operatorów. Stąd taka, a nie inna cena. 

Jednak już sam fakt Multiligi przemawia do mnie, że to dobra zmiana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, k05 napisał(a):

Ale było to jednak sporo mniej niż teraz, gdy opłata nie jest współdzielona na obu operatorów. Stąd taka, a nie inna cena.

Wiesz na pewno myślą o dywersyfikacji kosztów. Już podają oficjalne informacje ustami rzecznika prasowego Canal+ o ofercie przygotowanej dla kablówek z Ligą Mistrzów. W konkretnym celu otworzono Canal+ Extra 1 itd. To jest kopiowanie Polsatu z ich kanałami PSP. Postawią podobne warunki jak Polsat im oraz kablówkom i już im trochę zmaleją koszty. Zarobią na swoich abonentach, którzy wykażą się brakiem cierpliwości i zapewnią sobie stały dochód, który pozwoli im na zwrot inwestycji plus górka. Ja mam umowę do końca września tego roku. Za 3 miesiące to będziemy w zupełnie innym miejscu niż teraz, co do tego nie mam żadnej wątpliwości. Każda nowość z początku jest droga, a po pewnym czasie jej cena spada. Zależy za ile kupią prawo udostępniania kanałów Canal+ Extra 1 itd. sieci kablowe, ale w ciągu trzech miesięcy wszystko będzie jasne. Cierpliwość jest najważniejsza.

Edytowane przez waldi123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Canal+ powinien zrobić tak:
1. Jeżeli abonent nie ma pakietu Mistrzowska Piłka lub ma ten pakiet za 0 zł to za kanały z ligą mistrzów musi zapłacić 20 zł.
2. Jeżeli abonent w swoim pakiecie ma pakiet Mistrzowska Piłka i płacić za ten pakiet (nie 0 zł) to otrzymuje kanały z ligą mistrzów w cenie pakietu.

Tak jasne. Niech zgadnę, płaciłeś za MP. Sami proponowali MP za free, trzeba było skutecznie negocjować. Kto ma MP w pakiecie powinien dostać LM i tyle.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, waldi123 napisał(a):

Wiesz na pewno myślą o dywersyfikacji kosztów. Już podają oficjalne informacje ustami rzecznika prasowego Canal+ o ofercie przygotowanej dla kablówek z Ligą Mistrzów. W konkretnym celu otworzono Canal+ Extra 1 itd. To jest kopiowanie Polsatu z ich kanałami PSP. Postawią podobne warunki jak Polsat im oraz kablówkom i już im trochę zmaleją koszty. 

 

A są już takie komunikaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mikoko napisał(a):


Tak jasne. Niech zgadnę, płaciłeś za MP. Sami proponowali MP za free, trzeba było skutecznie negocjować. Kto ma MP w pakiecie powinien dostać LM i tyle.

Nie mam telewizji od Canal+. Po prostu uważam, że osoby które płacą po 20 zł za pakiet Canal+ z większością najatrakcyjniejszych praw sportowych + wiele filmów i seriali nie powinni narzekać i chcieć wszystkiego najlepiej za darmo. A osoby które płacą za pakiet Mistrzowska Piłka albo powinny dostać te nowe kanały za darmo albo Canal+ powinien obniżyć im abonament o koszt tego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Nasir napisał(a):

 

Nikt nie ma pretensji o brak PPS - operatorzy po prostu nie doszli do porozumienia.

Niemniej, honorowym rozwiązaniem Canal + powinno być zaoferowanie promocyjnego dostępu gratis dla wszystkich którzy podpisywali (negocjowali) umowę z dostępem do MP. 

Jeśli uważasz, że korporacje mają podchodzić "honorowo" do swoich klientów z ryzykiem straty kapitału, to żyjesz w alternatywnym świecie. Tak jak napisałeś, negocjowali umowę z dostępem do kanałów Mistrzowska Piłka, możesz domagać się rekompensaty z tytułu utraty kanałów, a nie treści na danym kanale, bo operator nigdy nie gwarantuje dostępu do treści.

53 minuty temu, Nasir napisał(a):

Wniosek nasuwa się następujący. Po jaką [beep]ę to braliście? Tylko po to, żeby dowalić do abonamentu 20zł? Z punktu widzenia abonenta C+, pozostanie LM w Polsacie byłoby korzystniejsze - większość dostawała tę opcję z rabatem do 5zł lub 0zł. Pomijam kwestię jakości obrazu, nie wierzę, że  C+ będzie miał podobny bitrate do tego z PPS.

C+ bierze więcej pieniędzy, ze względu na to że przez reformę LM cena praw do transmisji podrożała o 40%. Jeśli płacisz za prawa 740 mln euro na 3 sezony to nie będziesz rozdawać tego za darmo. Co do obrazu, za produkcję odpowiada UEFA, więc jakość 4K będzie produkowana dopiero od półfinałów. O bitrate bym się nie martwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzysztof1975 napisał(a):

Jeśli uważasz, że korporacje mają podchodzić "honorowo" do swoich klientów z ryzykiem straty kapitału, to żyjesz w alternatywnym świecie. Tak jak napisałeś, negocjowali umowę z dostępem do kanałów Mistrzowska Piłka, możesz domagać się rekompensaty z tytułu utraty kanałów, a nie treści na danym kanale, bo operator nigdy nie gwarantuje dostępu do treści.

C+ bierze więcej pieniędzy, ze względu na to że przez reformę LM cena praw do transmisji podrożała o 40%. Jeśli płacisz za prawa 740 mln euro na 3 sezony to nie będziesz rozdawać tego za darmo. Co do obrazu, za produkcję odpowiada UEFA, więc jakość 4K będzie produkowana dopiero od półfinałów. O bitrate bym się nie martwił.

 

Cena praw nie podrożała tylko dlatego, że będzie więcej meczów.

Nie jest tajemnicą poliszynela, że C+ bardzo mocno licytował.  Na każdym rynku prawa sprzedawane są niezależnie i nie ma odgórnie ustalanych kwot. Kwoty minimalne na pewno są zdecydowanie niższe. 

 

Można kupować tak jak to robił Viaplay przebijając wszystkie inne oferty i przepłacając - czas pokazał, że nie przynosi to korzyści i trzeba się zwijać.

Przypominam sytuację z poprzedniego przetargu na LM gdy Polsat musiał sporo więcej zapłacić (licytował z Viaplay i nawet pogodził się z utratą LE). Czy wpłynęło to podniesienie ceny pakietu MP? Nie!

Jeszcze jedna sytuacja warta przypomnienia. Po połączeniu N z C+ też pierwsze oferty za pakiet C+ z PL i LM były w kwocie 120zł. Czytałem podobne opinie, że przecież operatorzy nie będą do tego dopłacać itp itd. Jak to się skończyło - wszyscy wiemy, nagle proponowano to samo za 70zł 😃

Moim zdaniem, C+ mocno przepłacił (nie wiem skąd masz info o kwocie 740mln) i popełnia podobny błąd do Viaplay. 

W sytuacji odchodzenia od tv sat - tego typu inwestycje powinny konsolidować i wzmacniać bazę abonencką - bo dla samego filmu nikt już nie podpisuje umowy z C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nasir napisał(a):

 

Jeszcze jedna sytuacja warta przypomnienia. Po połączeniu N z C+ też pierwsze oferty za pakiet C+ z PL i LM były w kwocie 120zł. Czytałem podobne opinie, że przecież operatorzy nie będą do tego dopłacać itp itd. Jak to się skończyło - wszyscy wiemy, nagle proponowano to samo za 70zł 😃

 

Jasne,że pamiętamy. Dwa lata później część praw zabrał im Eleven, a później inni konkurenci i finalnie wyszło na jedno. 

Tak to jest jak rozdaje się bogate na pół darmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piąty Lipiec, wątpie że ktokolwiek w C+ liczył, że ludzie teraz rzucą się na ten pakiet. Są wakacje, jest EURO. 

Niemniej nie wierzę, że tych kanałów nie będzie w kablówkach. W życiu im się to nie zepnie, patrząc na reakcje ludzi w internecie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, k05 napisał(a):

Czytaj ze zrozumieniem, a potem pisz. 

 Jeśli chodzi ci o innych konkurentów jak Viaplay - to właśnie widać co z  takich "eksperymentów" wychodzi właśnie ze względu na podbijanie i podnoszenie cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vigoo napisał(a):

Naprawdę ktoś w to wierzy? Już po trzech dniach się zorientowali, że biznes się nie sklei i nagle zmienili swoją koncepcję biznesową?

Konsule dzwonią z ofertami od kilku dni. Wszystko im się jak wiadomo nagrywa i stąd wiedza na temat popularności oferty. Trend musi być jasno i klarownie widoczny. Zresztą k05 (w sekcji oferty dla stałych klientów : https://forum.satkurier.pl/topic/43949-oferty-dla-stałych-abonentów-platformy-canal-wyłącznie-pytania-i-odpowiedzi-dot-bieżących-ofert/page/2796/#comments) napisał przed chwilą, że odbył ciekawą rozmowę z konsulem na temat umowy. To wszystko są tylko i wyłącznie przesłanki, ale świadczą raczej o jednym nie jest dla operatora tak kolorowo jak się spodziewali. Konkluzja: cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Acha i jeszcze jedno: pycha idzie przed upadkiem, a pazerność jeszcze nikomu nie wyszła na dobre (mam nadzieję, że kolejny raz o tym przekona się C+).

 

Edytowane przez waldi123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś [beep]ta jest, że niektóre kanały z meczami LM będą tylko w C+ONLINE. Jak ktoś do multiroom nie ma drugiego dekodera 4k to ma problem (zakładając że telewizor też nie ogarnia aplikacji c+)

"Mecze Ligi Mistrzów będą nadawane w kanałach Canal+ Extra 1 (całodobowy), eventowych Canal+ Extra 2, Canal+ Extra 3, Canal+ Extra 4 (dostępne przez satelitę i internet), Canal+ Extra 5, Canal+ Extra 6, Canal+ Extra 7 (dostępne przez internet) oraz Canal+ 360."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też poszła reklamacja, oczywiście kolejnego dnia odpisali w stylu że regulamin był do któregoś tam dnia i że w cenie mam dostep do c+ online.

 

Poprosiłem kolejny raz żeby zarejestrowali to jako reklamacę i odnieśli się do oczekiwań które przedstawiłem oraz przesałem zdjęcie gdzie na pierwszej stronie umowy dostep do pakiertu mam do 28.02.2026.

Odpowiedzili że reklamacja zarejestrowana i 7 dni na odp maja.

 

Wątpię, że dużo osób zakupi samą LM za 20zł/m bo to jest naprawdę wygórowana cena płacąc już np jak ja 115zł za wszytkie c+ dla sportu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Elvis799 napisał(a):

To jakaś [beep]ta jest, że niektóre kanały z meczami LM będą tylko w C+ONLINE. Jak ktoś do multiroom nie ma drugiego dekodera 4k to ma problem (zakładając że telewizor też nie ogarnia aplikacji c+)

"Mecze Ligi Mistrzów będą nadawane w kanałach Canal+ Extra 1 (całodobowy), eventowych Canal+ Extra 2, Canal+ Extra 3, Canal+ Extra 4 (dostępne przez satelitę i internet), Canal+ Extra 5, Canal+ Extra 6, Canal+ Extra 7 (dostępne przez internet) oraz Canal+ 360."

Multiroom to jedno, a serwis streamingowy to drugie. 

 

Poza tym gdzieś czytałem, że te dodatkowe kanaly też będą dostępne na dekoderach pod warunkiem podłączenia go do internetu (tak jak kiedyś kanały Viaplay z Bundesligą i Premier League, też były dostępne na końcu listy jako kanaly internetowe. Po podłączeniu do internetu kanały te były dostępne również na dekoderze satelitarnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...