Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, fajnie, ale jak tak popatrzyłem to nie wiem, czy któryś mecz wybiorę, bo wszystko koliduje z Premier League i Superpucharem Italii, a powtórek nie widzę tych meczów, więc chyba z Francji w ten weekend nic nie obejrzę live. Ale plus, że wreszcie dali mecze!

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak głos ludu i jakość piłkarska w 11 wygrywa nad promocją dziwnego bytu na antenie jakim jest 2 Bundesliga w tej ilości.... to ja bym wolał ze 2 mecze Seria B lub secundo division ......

 

Wiesz dlaczego masz w Eleven 2 angielską i 2 niemiecką, a nie masz hiszpańskiej i włoskiej? Bo kluby w tych dwóch pierwszych z grubsza mają nowoczesne stadiony, gigantyczne budżety (większe niż w Ekstraklasie, na poziomie niektórych klubów pierwszej francuskiej). I poziom realizacji video jest na wysokim poziomie. W dodatku masz tam frekwencje na stadionach.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego masz w Eleven 2 angielską i 2 niemiecką, a nie masz hiszpańskiej i włoskiej? Bo kluby w tych dwóch pierwszych z grubsza mają nowoczesne stadiony, gigantyczne budżety (większe niż w Ekstraklasie, na poziomie niektórych klubów pierwszej francuskiej). I poziom realizacji video jest na wysokim poziomie. W dodatku masz tam frekwencje na stadionach.

Gigantyczne budżety to może w Championship, bo na pewno nie w 2.Bundeslidze. 

 

Jeśli chodzi o budżety i poziom realizacji to tutaj argument nietrafiony, czyli znowu jedynym argumentem są stadiony i frekwencja (tak jakby one miały jakiekolwiek przełożenie na poziom sportowy xD). 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigantyczne budżety to może w Championship, bo na pewno nie w 2.Bundeslidze. 

 

 

Kolega na dowod swojej tezy przytoczy dane liczbowe odnosnie budzetow klubow 2 BL, chociazby orientacyjne z miare wiarygodnego zrodla. Czekamy.

 

Serie B sezon 2016/17 - najwieksza frekwencja 22,671, średnia 6 884 - niewiele wyzsza niz srednia w 3 lidze niemieckiej

2 Bundesliga sezon 2016/17 srednia frekwencja 21,717

 

Serie B pod wieloma wzgledami to mozna porowywac z 3 liga niemiecka a nie z 2 Bundesliga.

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument dotyczący frekwencji ma znaczenie jednak..... telewidz ma subiektywne wrażenie że ogląda ważne wydarzenie sportowe w chwili gdy mamy pełny stadion a tak np, rekord świata w lekkiej atletyce wydaje się mniej znaczący w czasie gdy bity jest przy mizernej frekwencji na podrzędnym mitingu.

Co do 2 Bundesligi z pewnością jest to prestiżem ustępująca liga drugiego poziomu wyłącznie Angielskiej Championship.... Sama realizacja transmisji jest na konkretnym poziomie mam tu na myśli jakość sprzętu na jakim realizowany jest sygnał TV, jak to mawiają znajomi - kochają oni oglądać piłkę niemiecką "bo tam no nawet trawa wydaje się bardziej zielona" - i faktem jest że Niemiecka realizacja spotkań piłkarskich jest wzorem dla innych rozgrywek. Kasa w 2 Bundeslidze jest duża nie dlatego że te kluby są majętne same z siebie - to efekt polityki związku piłki nożnej w DE, która sprawiedliwie dzieli tortem z praw TV kluby pierwszego i drugiego poziomu rozgrywek no i prawa do i 1 i 2 ligi sprzedawane są w pakiecie :D

Niemniej spekulując może 11 kupując prawa do Bundesligi wynegocjował rozsądniejszą cenę przy ustaleniu że z każdej kolejki będą transmitować określoną liczbę spotkań z 2 poziomu rozgrywek? 

Bo rozumiem wiele ale brak np. jednego meczu Seria B przy tak dużym udziale Bundesligi to co najmniej zastanawiające.

Bo dobrze wiemy że jakość gry to nie wszystko w kwestii prestiżu ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział ze Eleven ma prawa do Serie B? Nie mają, a wy piszecie że nie ma żadnego meczu... 2.Bungesliga moze ima trawę zieloną ale tam poziom meczów siermiezny strasznie i nie można tego oglądać, czasem ciężko dojrzeć ten niby ofensywny styl gry w Bundeslidze jak grają jakieś Frankfurty czy Hamburgi a co dopiero na zapleczu.

 

W meczach Bundesligi noe czuje się tego, ze to wielka pilka, nie ma tej otoczki i aury wyjątkowości, a w calcio mecz na San Siro czy J-Stadium i juz wiesz ze wydarzenie prestiżowe gdy np derby della Madonnina czy Juve-Napoli. Albo gdy niby stary obiekt ale mający dusze jak San Paolo w Neapolu i usłyszy sie hymn go west czy inne Juve storia un di grande amore czy pazza inter amala to jest sztos! Calcio per sempre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że 11 w końcu pochwali się oglądalnością. Chyba, że nadal jest tak kiepska jak w zeszłym roku. Ciekawe ile osób wykupi dostęp do tych kanałów po dodaniu Bundesligi. Obstawiam, że niewielu. Nadal nie mają ani LM, ani Ekstraklasy czyli rozgrywek cieszących się od zawsze największą oglądalnością. Do tego jeszcze ta kiepska jakość i Mirosławski na największe hity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam z niesmakiem, szczególnie jak komentuje Mirosławski, czyli niemal wszystkie hity La Liga. Dlatego cały czas piszę o tym, że to wcale nie jest zmiana na plus, przynajmniej nie dla wszystkich. Nie zawsze ilość ma znaczenie- dla mnie ważna jest jakość i komentatorzy. Tu, według mnie oczywiście, wygrywa Canal+. Nawet u Ciebie na belce przeważają Ci z konkurencyjnej stacji. :) Ale i tak będzie gorzej jak Polsat przejmie LM. Tego sobie nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W meczach Bundesligi noe czuje się tego, ze to wielka pilka, nie ma tej otoczki i aury wyjątkowości, a w calcio mecz na San Siro czy J-Stadium i juz wiesz ze wydarzenie prestiżowe gdy np derby della Madonnina czy Juve-Napoli. Albo gdy niby stary obiekt ale mający dusze jak San Paolo w Neapolu i usłyszy sie hymn go west czy inne Juve storia un di grande amore czy pazza inter amala to jest sztos! Calcio per sempre ;)

A ja czuję ten klimat na niemieckich boiskach. ;) Choć czasem na meczach Bayernu można zasnąć bo dość często zdarza się, że tempo jest spacerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem, ale widzę, że bez zmian heh...

 

Na pierwszy rzut oka dziwi taka promocja 2. Bundesligi kosztem ligi francuskiej, ale jak sobie dodać jeden do jednego, to wyjdzie, że w Polsce liga niemiecka będzie promowana bardzo szeroko i mocno, bo ma jednak zdecydowanie większy potencjał marketingowy. Już mi się nawet nie chce pisać, że Polakom zdecydowanie bliżej na stadion do Berlina, czy Drezna, niż do Lyonu czy Marsylii :) Poza tym Lewy robi robotę i boom na niemiecką piłkę jest spory, zatem tutaj zaskoczenia nie ma - co najwyżej może dziwić rozmach (widoczny przy ilości transmisji i przy okazji realizacji Superpucharu).

 

Żeby jednak nie było tak słodko... Pół roku temu pisałem, że skończy się dzień dziecka jeśli chodzi o ilość transmisji, więc pełne kolejki z Włoch, czy Hiszpanii idą w niepamięć i skończy się tym, co było w C+ - okrojeniem oferty do najważniejszych spotkań, rezygnowaniem z pokazywania tuzów, bo leci coś innego, ważniejszego. Trzy kanały muszą prócz lig pomieścić jeszcze F1 (które co drugą niedziele ładnie im rozbija ramówkę), żużel, ręczną i e-sport. Zatem narzekaniom nie będzie końca, że to jest, a tamtego nie ma i dlaczego :)

 

I na koniec. Wyrzuciłem ze swojego twittera paru gości z Eleven (został mi tylko Ćwiąkała), bo jednak komuś się myli "odwaga z odważnikiem", a promocja z pogardą. Ciekawe kiedy chłopaki zrozumieją, że Eleven nie jest najlepsze na świecie, ich oferta nie jest najlepsza na świecie, a oni nie są najlepszymi dziennikarzami i komentatorami, no i nie mają monopolu na mądrość. I to wchodzenie w interakcje między sobą z wyższością wobec innych, i krytykowanie poziomu ESA i niektórych reprezentantów... Serio, off the screen robi im złą robotę, szkoda, że tego jeszcze nikt nie przyhamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serie A na znikomą oglądalność a niektórym się jeszcze Serie B marzy.  :crazy:

Ta znikoma oglądalność to 10.000 - 30.000 ludzi z tego co pamiętam w Serie A z telemetrów więc tragedii nie widać - zwyczajnie taki mamy potencjał w RP skoro nawet ta elitarna ekstraklasa śledzona jest przez 100.000 zapaleńców :crazy:  natomiast mój "crazy" postulat o umieszczenie w ramówce rozgrywek z 2 szczebla z Włoch Francji czy Hiszpanii umożliwi zapełnienie ramówki w 6-7 weekandy kiedy to mamy przerwę na reprezentację lub w lipcu kiedy "poważne rozgrywki" przygotowują się do sezonu. Co do wyższości lepszych z nc+ nad "gorszym 11 nie ma sensu dyskutować bo jedni wyznawcy drugich nawiedzonych nie przekonają ps: tak się zastanawiam czasem że można kibicować MU czy Realowi a nawet Termalice ale żeby zachwycać się koncernami takimi jak C+ czy 11 ?  :crazy:   :D

 

Już kiedyś pisałem obszernie co myślę o tej mitycznej oglądalności ale powtórzę post jaki wypłodziłem kilkadziesiąt str. wcześniej: 

W RP mamy max ok 5 milionów gospodarstw domowych które są w stanie włączyć sport w TV "okazyjnie"(np. na Euro) z tego około miliona które się tym interesuje "żywo" i jest w stanie za ten produkt zapłacić (moja prywatna obserwacja + wyniki oglądalności największych szlagierów np. w Eurosport 2 Bayern - BVB)

Z tego Miliona 20-30% w weekend nie jest w stanie obejrzeć żadnego meczu z rozgrywek piłki kopanej ze względu na obowiązki do tego dochodzi jeszcze ok 100.000 ludzi którzy płaca abo tylko dla ESA 37.... mamy więc ok 500.000 domostw z tego tortu które jest w tygodniu w stanie obejrzeć jeden - dwa konkretne mecze danej ligi (więc tort dzieli się na Hiszpanię, Włochy, Angilię i Niemcy czy nawet Holandię  czy Rosję) Zakładając że takie Wlochy mają z tego max 15% abonentów z całego rynku kibiców którzy płaca za 11 aby oglądać tą ligę mamy zaledwie 75.000 kibiców... i 5 meczów na kolejkę + życie prywatne tych abonentów oznacza że nie ma szans na to aby taki produkt jakim jest mecz Serie A mógł się cieszyć większą oglądalnością przy tej dostępności (kanał dodatkowo płatny).

Podejrzewam duży spadek Bundesligi ze względu na dostępność i zjazd do wartości kilkudziesięciu tys. na szlagier - taki mamy rynek i społeczeństwo. Można niesamowicie pewne produkty promować ale nie samą piłką czy sportem człowiek żyje :D

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...