Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Be89 odtwarzanie wydarzeń ma sens jeśli załóżmy oglądamy LM o 20:45 i chcemy obejrzeć konkretny mecz a po nim powtórkę czy nawet 2 innych spotkań. Owszem fajnie też obejrzeć mecze sprzed lat (Widzew w LM czy Legię w LM czy jakieś finały LM sprzed kilku lat). Zasada według mnie jest jednak musi to być mecz z komentarzem ze stadionu, kiedyś Polsat robił mecze MŚ z 1974 r. i komentował to Kołtoń, jaki to miało sens? TVP Sport np. jak już pokazuje takie mecze to z oryginalnym komentarzem i chcąc nie chcąc kilka minut tego się ogląda.

Co do tego turnieju to sensu to niema, bo po tygodniu wszyscy o tym zapomną to tak jakby dziś TVP pokazywało turniej z Lublina z poprzedniego tygodnia, oglądałby ktoś ?? Chyba tylko ten co był na konkretnym meczu i liczy, że się w telewizji pokaże (wszak dużo kibiców nie było) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak mają transmitować Emirates Cup? Startują 2 sierpnia, a turniej jest 25 i 26 lipca

Może warto nagrać i odtworzyć w wolnym czasie ?

Interesowało by Was takie wydarzenie odtworzone z "taśmy" ? Tylko pytam dla rozeznania sprawy i tematu ?

 

Czy jest planowane emitowanie pasków informacyjnych na ekranie podczas Serwisów Informacyjnych i innych programach studyjnych itp??

Dzisiaj nie odpowiem. Ale ciekawi mnie jakie jest wasze zdanie w tej sprawie ? Ja osobiście uważam, że taki pasek często zasłania oryginalną grafikę feedu i w dodatku mocno rozprasza. Osobiście nie lubię pasków podczas sportu. Podczas programów publicystycznych, studia może być. Ale w chwili gdy piłka idzie w aut i ja tego nie widzę bo pasek zasłania to jestem zły. Może ankieta ?

Pytanie czy pasek jest OK czy też zasłania i rozprasza przez co nie jest OK ? Pytanie do Admina/moderatora forum czy ta się zrobić ankiety ?

 

Paski podczas Serwisów i programów studyjnych tak to nie jak jakaś transmisja, nSport działał tak na początku nadawania. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemoturtles może odniesiesz się do ligi włoskiej w siatkowce twierdzicie ze ja macie a tymczasem Sportklub jasno napisał ze maja umowe jeszcze na ten sezon co ty na to?

NC też ogłaszała co innego - teraz na stronie internetowej już nie ma śladu :) [Chodzi mi o ligę Francuską]

Pamiętam jak w maju czytałem nagłówek "Już Wszystko wiadomo Ekstraklasa w NC+" - Chyba WP pisała. Kolejny tekst już wspominał, że do gry wkracza nowy gracz rynku telewizyjnego. Tutaj jeden z kilku takich http://sport.wp.pl/kat,1740,title,Nieoficjalnie-ekstraklasa-zostaje-w-NC,wid,17551541,wiadomosc.html?ticaid=115356&_ticrsn=3 Data 20-05.

W tym okresie jeszcze trwały rozmowy w sprawie Ekstraklasy. Oświadczenie prasowe było jeśli pamiętam po 12-06. Czy można więc mówić o wiarygodności ? Większość z tych "przecieków" prasowych to plotki, zasłyszane czasami puszczone specjalnie w eter jako wycieki kontrolowane.

 

Nie znam się na kontraktach. Kontrakty są ściśle tajne więc nie mówi się o tym zbyt głośno. Może w SK czegoś nie doczytali ? Jak w Shreku ….. drobnym druczkiem było? O ile wiem to SK jest nadawcą działającym na terenie Węgier. W PL ta stacja ma tylko redystrybucję tak jak eurosport. Powtarzam nie znam się na kontraktach i umowach. Nie mogę ujawnić tego co jest SCIŚLE TAJNE. Zresztą i tak nie mam tej wiedzy. Nie jestem w temacie siatkowki bo jej nie oglądam. Interesuję się innymi sportami. Co do komunikatow prasowych to sami widzicie jak jest. Najpierw pojawia się, że startuje ESN. Później są teksty w prasie i zaprzeczenia, że to blef i ściema po to by podbić cenę za Ekstraklasę - tak było w prasie. Pojawia się wzmianka z tym co jest zakupione (nie oficjalna wzmianka). Po raz kolejny pewna gazeta podaje, że to nie jest prawda. Jest info prasowe oraz oświadczenie MP&Silva, są oświadczenia prasowe ESN i tak dalej i tak dalej końca nie widać. Cierpliwości, cierpliwości wszystko w swoim czasie. Najgorsze są plotki i spekulacje. To jest taka gra nerwów. W dniu startu wiele rzeczy będzie wiadomych. Tak więc NIE NERWOWO. Stacja jest w trakcie uruchamiania. Pracuje coraz więcej osób. Mamy biuro, studio, sprzęt do komentowania na żywo, własne komputery i stanowiska dla dziennikarzy. Sygnał testowy idzie na antenę. Czy ktoś inwestowałby w to dla zabawy ? Nie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za późno.

Dozowanie informacji wywołuje podnietę wśród maniaków, co widać w tym wątku. A nie ma lepszego marketingu jak szeptany :)

Kanały jeszcze nie ruszyły, a Wy od kilku tygodni o nich myślicie. Gdyby ogłosili wszystko od razu, to nie byłoby dyskusji, która trwa od wielu tygodni :)

 

W przeciętny widz (czyli oooooooooooooolbrzymia większość) i tak dowie się o nowych kanałach, jak zobaczy je u siebie w dekoderze, lub będzie chciał zobaczyć konkretne wydarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nemoturtles - serdeczne dzięki za udzielenie mi rzetelnych odpowiedzi.

 

Mógłbyś jeszcze co nieco uchylić rąbka tajemnicy jakie macie plany odnośnie strony internetowej kanałów Eleven :?:

 

Czy będzie ona służyła jako takie aktywne i szerokie spektrum medialne z osobnym zespołem redakcyjnym gdzie nie zabraknie licznych newsów, zapowiedzi, artykułów, felietonów, relacji, publicystyki jak ma to miejsce chociażby na polsatsport.pl

 

Czy może będzie ona nastawiona wyłącznie na autopromocję kanałów Eleven za którą będzie stało jakieś bardzo wąskie grono osób?

 

 

Włoska też często gra w poniedziałki.

Może 3 albo 4 mecze pokażą - w nc+ były często 3 mecze + 1 w Orangesport?

Bardziej rzadziej niż często ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego się tak upieracie, że ten kanał będzie dodatkowo płatny. Jak chodzi o nc+ to sprawa może być skomplikowana bo oni np. z History robią jakiś super kanał i każą za niego płacić (2zł ale jednak), a Cyfrowy Polsat ma go normalnie jak każdy inny od najniższego pakietu. Wg. mnie kanały Eleven w CP (o ile będą) będą w Sport HD, inaczej nie ma racji bytu. Zresztą CP poza HBO (a to jednak zupełnie inna liga) nie ma dodatkowo płatnych kanałów poza pakietami. Cinemax jest ale w praktyce to wiadomo jak wygląda, gratis do innych pakietów. W nc+ też powinien być dodany do powiedzmy Extra+. Jedynym sportowym kanałem za jaki można by płacić byłoby ESPN (w wersji US marzenie) albo Sky Sports. Ale tamte kanały to jest najwyższa światowa jakość można powiedzieć, a Eleven to na razie, bez urazy, ale takie nie wiadomo co. Liga włoska dla samego Glika to trochę mało, żeby przekonać tych, którzy jej nie oglądają, a ci, którzy oglądają to sobie dają radę. Także inne sporty mogą tutaj mieć kluczowe znaczenie no i przede wszystkim obsada studia. Dlatego moje zdanie jest takie, że raczej niewiele osób, żeby nie powiedzieć nikt, nie będzie płacił za 2 kanały, po których nie wiadomo czego się spodziewać bo ich jeszcze nigdzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw co z tego wszystkiego wyjdzie. Jednak moim zdaniem Eleven bardziej by zyskał, gdyby przejął właśnie Ekstraklasę. To ona najwięcej widzów przyciąga w CANAL+. Natomiast liga włoska, francuska zawsze miała sporo mniej widzów. Moim zdaniem CANAL+ póki będzie miał Ekstraklasę, Ligę Mistrzów i polski żużel utrzyma abonentów. To te rozgrywki są najchętniej oglądane.

 

Co do samego Eleven to póki co prawa jakie posiadają są dość przeciętne. Stąd też myślę, że bardzo mała grupa osób zdecyduje się na dopłatę za te kanały. A szczerze powątpiewam, że one znajdą się bezpłatnie w którymś z pakietów już istniejących.

 

Może skończy się tak jak z FOX-em? Oni też próbowali - oczywiście zjawisko było znacznie mniejsze, bo zakupili tylko Euroligę. Jednak wszyscy pamiętamy, że już po roku wróciła do CANAL+. Kto wie czy i tym razem tak się nie skończy. Operatorzy proponując opcje Eleven za duże pieniądze mogą spowodować, ze zainteresowanie będzie małe, a biznes przestanie być opłacalny. Oczywiście musimy pamiętać, że jeszcze dochodzi sieć, która odgrywa coraz silniejszą rolę.

 

Jedno jest pewne - czasy kiedy mieliśmy wszystko w jednym za śmieszne pieniądze już się skończyły (uogólniając rzecz jasna).

 

Nie wiem dlaczego się tak upieracie, że ten kanał będzie dodatkowo płatny.

Jak to dlaczego? Jest to nowy konkurent. Teraz zabrał (póki co) ligę francuską i włoską, a za jakiś czas może zabrać sporo więcej i to tych ważniejszych praw. Zarówno nc+ jak i CP, a to ciągnie za sobą dalsze konsekwencje w postaci osłabienia pozycji - czy to POLSAT-u SPORT czy CANAL+ SPORT i utraty klientów. Stąd też wcale mnie nie zdziwi jak cena za te kanały będzie dość wygórowana. Z resztą mieliśmy już podobną sytuację z Orange Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A kto mówi że kanały wszedzie będą za dopłatą? To Operatorzy zdecydują o kształcie i gdyby np. CP umieścił to w pakiecie SPORT HD troszkę go rzegrupowując i nawet nieznacznie podnosząc cenę naprawdę byłby to atrakcyjny pakiet - wszystkow rękach Operatorów

 

2. Opłacalność biznesu nie ocenia się po miesiącu czy po dwóch - zazwyczaj ok. 2 latach. FOX sam nie wiedział czego chciał - jakby poszedł za ciosem to stworzyłby FOX SPORTS w Polsce tylko że oni sami nie mogli się zdecydować. Zresztą brali jeszcze udział w przetargu na Ekstraklasę więc jakieś plany mieli. Ale jak widać "góra" zadecydowała inaczej.

 

3.

Jedno jest pewne - czasy kiedy mieliśmy wszystko w jednym za śmieszne pieniądze już się skończyły (uogólniając rzecz jasna)

Pretensje trzeba mieć do pośredników sprzedających prawa i do właścicieli dla których liczą się już tylko pieniądze a w zamian - nie tak rzadko zamiast rywalizacji sprzedan mecze, doping itp.

 

4. Obecne prawa ELEVEN pozyskał tak szybko dzięki głównie powiązania z MP & Silva - w kwestii inych praw w tym do sportów krajowych czy od innych pośredników już tak łatwo nie będzie aczkolwiek, jesli rozwinie stanie b.konkurencyjny graczem. A najwięcej i tak traci na tym wszystkim ... TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotalplus - ja nie mówię, że tak będzie. To tylko moje zdanie, które mam prawo wyrazić jak każdy inny forumowicz. Podałem swój punkt widzenia - jak to może się skończyć. Wiem, że opłacalność biznesu nie jest weryfikowana po miesiącu czy dwóch, ale już powiedzmy po roku - pierwsze wnioski jak najbardziej można wysunąć.

Oczywiście powiązania z MP&Silva nie są bez znaczenia - i według mnie to może być główny argument, by wprowadzić kanał jako płatny i to sowicie. Bo tak jak pisałem, teraz zabrali tylko francuską i włoską, a co będzie dalej? Liga Mistrzów? Ekstraklasa? Myślę, że główni operatorzy będą się przed tym bronić. Stąd też im większa konkurencja tym gorzej, bo prawa bardziej rozdrobnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nemoturtles - pasek to zły pomysł podczas transmisji na żywo i powtórek. Pasek może być jednie przy programach studyjnych i informacyjnych, jeżeli takie planujecie.

Macie sporo praw, więc starajcie się emitować powtórki, meczy wyemitowanych na żywo i w retransmisji gdyby była taka możliwość i oczywiście magazynów. Może wiesz coś na temat zainteresowania Pucharem Ligi Angielskiej? Nie ukrywam, że bardzo mi brakuje tych rozgrywek. Byłyby świetnym uzupełnieniem we wtorki i środy już od września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Opłacalność biznesu nie ocenia się po miesiącu czy po dwóch - zazwyczaj ok. 2 latach. FOX sam nie wiedział czego chciał - jakby poszedł za ciosem to stworzyłby FOX SPORTS w Polsce tylko że oni sami nie mogli się zdecydować. Zresztą brali jeszcze udział w przetargu na Ekstraklasę więc jakieś plany mieli. Ale jak widać "góra" zadecydowała inaczej.

Pewnie dostali cynk że powstaje ESN i zrezygnowali. Nie mieliby co pokazywać. Z tworzenia kanału w Polsce wycofali się albo tuż przed powstaniem ESN albo tuż po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skoro mają takie prawa to i tak pokażą, bo przecież startują 2 i wtedy jest jeden mecz (mecz o tarczę) więc jakoś muszą ramówkę zapchać czymś jeszcze.

 

Sam podawałem wcześniej, że tego dnia mogą pokazać więcej niż tylko jeden mecz FA Community Shield na żywo. Oczywiście chodzi o resztę ramówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe czy Sergiusz Ryczel jest zainteresowany praca w tej firmie no i czy oni sa zainteresowani nim. A przydał by sie on oraz L.Bartnicki .Dobry jest tez D.Guziak czy guzik ( ten z OS)

 

Jeśli faktycznie pełną odpowiedzialność za skład redakcji ponosi Patryk Mirosławski, na Ryczela nie masz co liczyć. Nieraz go obśmiewał w "Asie wywiadu" :) liczę jednak - poza nowymi głosami, które mają się pojawić - na zagospodarowanie Święcickiego czy Bartnickiego. O ile ten pierwszy zaangażował się dość mocno w jakieś własne projekty i pracę w wp, o tyle drugi byłby chyba osiągalny, sam przyznawał na twitterze, że pukał do redakcji Eurosportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nemoturtles - serdeczne dzięki za udzielenie mi rzetelnych odpowiedzi.

 

Mógłbyś jeszcze co nieco uchylić rąbka tajemnicy jakie macie plany odnośnie strony internetowej kanałów Eleven :?:

 

Czy będzie ona służyła jako takie aktywne i szerokie spektrum medialne z osobnym zespołem redakcyjnym gdzie nie zabraknie licznych newsów, zapowiedzi, artykułów, felietonów, relacji, publicystyki jak ma to miejsce chociażby na polsatsport.pl

 

Czy może będzie ona nastawiona wyłącznie na autopromocję kanałów Eleven za którą będzie stało jakieś bardzo wąskie grono osób?

 

 

Włoska też często gra w poniedziałki.

Może 3 albo 4 mecze pokażą - w nc+ były często 3 mecze + 1 w Orangesport?

Bardziej rzadziej niż często ;)

Przyłączam się do pytania, skoro newsy to także i ciekawa strona paski podczas Serwisów, w transmisjach na żywo bez... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe czy Sergiusz Ryczel jest zainteresowany praca w tej firmie no i czy oni sa zainteresowani nim. A przydał by sie on oraz L.Bartnicki .

Tylko, że oni nie pasują do lig, które ma w ofercie ESN więc raczej by się nie przydali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ?

Ryczel nadaje sie do ligi Włskiej w sam raz i Bartnicki tak samo do Włoskiej no i troche mniej do francuskiej ale napewno by dali rade.A tak poza tym na jakiej podstawie oceniasz że nie pasują ? bo z tego co wiem to do włoskiej według ciebie niepaasuje nikt z polskich komentatorów tylko ty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ?

Ryczel nadaje sie do ligi Włskiej w sam raz i Bartnicki tak samo do Włoskiej no i troche mniej do francuskiej ale napewno by dali rade.A tak poza tym na jakiej podstawie oceniasz że nie pasują ? bo z tego co wiem to do włoskiej według ciebie niepaasuje nikt z polskich komentatorów tylko ty ;)

Co Ryczel i Bartnicki mają wspólnego z ligą włoską? Proszę cię...

 

Raz na 10 lat skomentowali jeden mecz Serie A albo dwa...

 

Tacy komentatorzy są niewiarygodni. Byliby jak politycy którzy przechodzą z SLD do PiS (lub odwrotnie). Ostatni raz jak słuchałem Bartnickiego w roli komentatora Serie A w Orange sport miałem nieodparte wrażenie, że gość cały czas skupia się na piłkarzach których zna z innych lig... m.in. portugalskiej. Słabo się słucha komentatora, który skupia się na jakichś nołnejmach, mając jakąś lichą wiedzę nt. czołowych graczy ligi włoskiej.

 

Dlatego Bartnickiemu polecałbym bardziej jakiś SportKlub, a Ryczelowi hmm... TVP?

 

Gdybym wszedł w buty AS-a wywiadu bez wahania postawiłbym na tych Panów do komentowania Serie A:

- Święcicki

- Surma

- Lipiński

- Kowalski

- może Guziak

+ świeża krew spoza układu (z rozgłośni internetowych czy nawet castingów)

 

 

Z Ligue 1 miałbym już problem. Na pewno Święcicki, jakaś świeża krew spoza układu i... na razie tyle.

 

Bo.. Dębiński i Smokowski barw klubowych na razie raczej nie zmienią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...